Νέα

Άνδρες και Sex, μετά τα 60...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα assofmaria
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 62
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556

adakos

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.722
Κριτικές
9
Like
1.833
Πόντοι
3.145
Επειδη ανεκαθεν με απασχολουσε το θεμα ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ
Και το διαβαζω και σε κριτικες.οτι ολοι σχεδον γαμανε 2 φορες
Εννοειτε δεν μπορειτε βιολογικά?ή δεν θελετε ψυχολογικά?
Εχω παει με καμια 1000 εργαζομενες κοπέλες από τα 17 μου ...,το εχω κανει 2η φορα το πολύ 4-5 φορες ειλικρινα.Ισως και λιγοτερες.Δηλαδη σχεδον ποτέ.
Με το που τελειωνω δεν θελω να την δω την αλλη μπροστα μου,πεφτω πολυ

ψυχολογικά εννοω.Ξενερωνω,σκεφτομαι αλλα πραγματα και καθολου πλεον το σεξ ...,οικονομικά επαγγελματικά και τετοια.
Η ορεξη επανερχεται σε 40-50 λεπτα το νωρίτερο
Δεν ξερω αν αυτο ειναι αντρικο χαρακτηριστικο και το εχουν ολοι,αλλα τα δευτερολεπτα ,μετα την εκσπερματιση νιωθω μια ελευθερη πτωση διαθεσης,ενα ξενερωμα

Για να το αντιμετωπισω ,προσφατα σε καποια ραντεβου ειπα στον εαυτο μου ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΆ θα το κανεις και 2η φορα θελεις δεν θελεις
Τιποτα,μετα το πρωτο τελιωμα ειπα της κοπέλας "Τελος μπορεις να φυγεις.."

Το εχετε κι αλλοι αυτο?
αστο αδερφέ.....μεγάλη κουβέντα ανοίγεις!
μόλις χύσω θέλω να φύγω...
χρόνια τώρα το ίδιο πράγμα!
χωρίς να αλλάζει κάτι όποια κι αν είναι η παρτενέρ..
 

Geo...

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2021
Μηνύματα
266
Κριτικές
1
Like
1.071
Πόντοι
81
Πολύ σωστά εμιλησαν πολλοί....
Το ζουμί είναι η παρτενέρ.
Με εκδιδόμενες, δε βαστάει πολύ όσα χρόνια και να περάσουν.
Τι τραβάς μαλακια τι το δίνεις εκεί, ένα κ το αυτό.
Όλοι έχουμε κάβλες, ορμόνες και τα στραβά μας όπου μας ωθούν σε πρόχειρες λύσεις.....
Μην γελιόμαστε όμως....
Υπάρχει ένα κεφάλαιο όπου δεν ανοίγει εύκολα και για τα 2 φύλλα.
Ανεξαρτήτως ηλικίας κ επαγγελματικής κατάρτισης.....
Συμβαίνει να γνωρίζουν κ οι 2 τον άλλον από την πρώτη ματιά.....
Διότι κύριοι, η ψυχή ψάχνει την αγαλλίαση της....
Κ όταν συμβεί αυτό ( που δεν συμβαίνει σχεδόν ποτέ ) τότε παραμερίζονται όλα τα ευτράπελα και ανιδιοτέλειες που υπάρχουν σε προσωπικό επίπεδο και το μόνο που αναζητά η φύση του ανθρώπου είναι να προσφέρει ευχαρίστηση.
Οι μεγαλύτεροι ίσως καταλάβουν ή νοιώσουν κάπως έτσι κάποιες φορές μέσα τους, αυτοί που τα χουν βρει με τον εαυτό τους, πράγμα πολύ δύσκολο κ αυτό.
Οι πιο μικροί ( κάτω των 45 ..) Απλά δεν μπορούν να το εξηγήσουν με λόγια. Είναι βάσανο....
Συμβαίνει πάρα πολύ σπάνια , Δυστυχώς.....
Η αγάπη για το είναι μας κ ο έρωτας είναι καθοριστικοί παράγοντες γιαπιο υγιεινή ζωή !!!
Δεν μπορώ να εξηγήσω παραπάνω διότι είναι στην ιδιοσυγκρασία του καθενός πως εκλαμβάνει την αυτοεκτίμηση του, το χαρακτήρα του αλλά και τον έρωτα....
Όχι στα 65....Αλλά κ 165 να πας, αν τα χεις βρει με τον εαυτό σου σε πολλά κ τύχει και γνωρίσεις γυναίκα στο ίδιο επίπεδο νοημοσύνης με το δικό σου, είναι σαν να αναγνωρίσει ο ένας τον άλλον κ πόσο καλό κάνει να συνευρεθουν 2 άτομα με την ίδια υπόσταση, στη ζωή κ στον έρωτα.
Αυτό ψάχνουμε όλοι βασικά.....
Εξου και η λεγόμενη εσωτερική φλόγα....
Δεν σβήνει με τίποτα....
Όποιος κατάλαβε, κατάλαβε.....
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.601
Like
17.730
Πόντοι
3.656
Μετά από αρκετά γαμήσια .... από τα 17 μου .... γάμαγα αρκετά την πρώτη φορά .... καπάκι δεύτερη δεν μου έβγαινε ποτέ ....


ήθελα τουλάχιστον κανά 45λεπτο χαλάρωση .........

δεν έχει αλλάξει τίποτε ..........
 

tarzan71

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2019
Μηνύματα
143
Like
390
Πόντοι
21
Άσπρα μαλλιά στην κεφαλή, κακά μαντάτα στην ψ...ή (δεν εννοώ ψυχή, ξέρετε καλά τι εννοώ) !
Κατά πόσον ισχύει για εσάς; Πώς έχει επηρεάσει την σεξουαλική σας δραστηριότητα η ηλικία και μάλιστα αυτή της 6ης δεκαετίας της ζωής σας; Τι μέτρα λαμβάνετε;
Προσωπικά με έχει επηρεάσει πολύ. Δεν αντέχω όσο παλιότερα και έχω όλο και πιο σπάνιες στύσεις. Δεν παίρνω επιβοηθητικά, ίσως να πρέπει να δοκιμάσω.
Θα ήθελα να μάθω γνώμες και εμπειρίες από άνδρες μετάξυ 55-65. Ίσως να ενδιαφέρει και άλλους το θέμα.
52 εδώ, εχω παρατηρήσει ότι μετά από το δεύτερο γύρο και πολλά ξύδια συνδυασμός καπου ατονώ. Έχω δοκιμάσει μια φορά το βιαγκρα περισσότερο για πειραματισμό και δεν είδα κάποια διαφορά. Επίσης αν έχει πέσει μεγάλη κατανάλωση αλκοόλ αργώ πολύ να τελειώσω χωρίς να επηρεάζει όμως την στύση.

Καλό θα ήταν να ρωτήσεις κάποιον ειδικό πάντως για το θέμα.
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.575
Like
6.210
Πόντοι
2.356
Είναι απολύτως φυσιολογικό να πέφτουν οι ρυθμοί με την ηλικία. Σε όλους συμβαίνει αργότερα ή νωρίτερα. Απλά εύχεσαι να είσαι στους αργότερα οταν έρθει η ώρα.
 

Alberto2

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2023
Μηνύματα
277
Like
288
Πόντοι
21
αγαπητέ ξενιτεμένε....όταν ωριμάζεις το σεξ είναι κάτι άλλο....Μετά το γαμήσι δεν θυμάσαι το μεσα εξω...τις πουτσιες....αλλά τα βρώμικα τα λόγια που λες σε μια κυρία !!!!
Την πήρα την πατησα κάτω τη ξέσκισα στο πούτσο λεει... '' Ε και ?"" λέει ο ώριμος...Είναι έτσι φιαγμένος ο εγκέφαλος που θέλει άλλα πράγματα .Όπως και ο εγκέφαλος της γυναίκας.Σου γραφει επανω παω εκλεκτικά με πουτάνες !! Κανα 2 φορές το χρόνο με κάτι σπέσιαλ και μονο!Θα ζητήσουμε και την άδεια κανενός? χαχα
Και επίσης να λέμε και αληθειες...πόσες φορές στα πρώτα μας κορίτσια δεν τα βρηκαμε σκούρα νέοι? προσωπικά πολλές φορές στα 18 και 19 και 20...μπλοκαρα...κόλλησα ...δεν μου σηκώθηκε όταν πήγα να πηδήξω τη γκόμενα που ήμουν καψουρης!!! Πολύ πολυ φυσιολογικό .Όταν μεγαλώσεις πηδάς μόνο αν φιαχτείς άσχημα.....και μόνο αυτό θεωρείτε γαμησι πιστευω...
Δεν με εκφράζει το να ξεπατώσω καμία υπερμουναρα 20αρα που έχει άχυρο στο κεφάλι της !!!
 

captain 69

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2015
Μηνύματα
3.513
Like
11.525
Πόντοι
3.506
Περιορισμός αλκοόλ στο πολύ social, κόψιμο τσιγάρου, προσεγμένη διατροφή (κομμένα τα junk και πάσης φύσης ετοιματζήδικα) και τακτικά τσεκαπ να βλέπεις ορμόνες και καρδιά. Το βασικότερο, να διατηρείς το ιδανικό βάρος σε σχέση με το ύψος και τον σωματότυπό σου και να μην ξεφεύγεις ποτέ από αυτό. Βιταμίνες και ψευδάργυρο μετά από συνεννόηση με το γιατρό σου και για περιπτώσεις σκληρού αγώνα ενίοτε ένα booster και είσαι κομπλέ και μάχιμος commando.
 

gnnakos

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
13 Απρ 2019
Μηνύματα
1.676
Κριτικές
99
Like
14.480
Πόντοι
25.186
Και εχει κατι αντρες life coachers στο instagram που αναμεσα στα αλλα(γυμνασου ,κοψε τσιγαρο, περπατα κτλ) λενε Κοψε το ΠΟΡΝΟ

Γιατι ρε γαμωτο?>Μηπως εννοουν οτι συγκρινεις τον εαυτο σου με ψωλαραδες και μουναρες και σε πιανει καταθλιψη?
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.443
Κριτικές
61
Like
42.589
Πόντοι
22.785
:kiss-mark::kiss-mark::kiss-mark::kiss-mark:
Είμαι 66
Ακόμα δόξα τω Θεό δύο φορές την εβδομάδα .... Αν και παλαιωμενο και μπαρουτοκαπνισμένο το 1911 λειτουργεί !!
 

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.382
Κριτικές
5
Like
65.060
Πόντοι
12.056
:kiss-mark::kiss-mark::kiss-mark::kiss-mark:
Είμαι 66
Ακόμα δόξα τω Θεό δύο φορές την εβδομάδα .... Αν και παλαιωμενο και μπαρουτοκαπνισμένο το 1911 λειτουργεί !!
:rockon:
:rockon::rockon:

M1911A1.png
 
  • Like
Αντιδράσεις: amjik

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.883
Πόντοι
3.846
Για τι αντοχές μιλάς ;
Να μου το εξηγήσεις αναλυτικά σε παρακαλώ.
Εννοώ να σου μείνει η τσουτσου όρθια στον 2ο γύρο, στα καπάκια μετά τον πρώτο γύρο.
Ή να έχεις δυνάμεις να γαμας στον 2ο γύρο.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.883
Πόντοι
3.846
Περιορισμός αλκοόλ στο πολύ social, κόψιμο τσιγάρου, προσεγμένη διατροφή (κομμένα τα junk και πάσης φύσης ετοιματζήδικα) και τακτικά τσεκαπ να βλέπεις ορμόνες και καρδιά. Το βασικότερο, να διατηρείς το ιδανικό βάρος σε σχέση με το ύψος και τον σωματότυπό σου και να μην ξεφεύγεις ποτέ από αυτό. Βιταμίνες και ψευδάργυρο μετά από συνεννόηση με το γιατρό σου και για περιπτώσεις σκληρού αγώνα ενίοτε ένα booster και είσαι κομπλέ και μάχιμος commando.
Σε αυτή την κατηγορία ανήκω και δεν έχει καμία σχέση το ποια είναι η παρτενέρ.
Το καλύτερο 25χρονο Ρωσιδι της Λεμεσού να έχω, τα δίνω όλα στον πρώτο γύρο και ο δεύτερος θα βγει με το ζόρι και το τελείωμα θα γίνει στάνταρ με παίξιμο ή με μπουκι. Δεν υπάρχει περίπτωση να τελειώσω με σπρώξιμο τη δεύτερη φορά.
 

ΝΙΡΕΥΣ

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2018
Μηνύματα
75
Like
362
Πόντοι
20
Άσπρα μαλλιά στην κεφαλή, κακά μαντάτα στην ψ...ή (δεν εννοώ ψυχή, ξέρετε καλά τι εννοώ) !
Κατά πόσον ισχύει για εσάς; Πώς έχει επηρεάσει την σεξουαλική σας δραστηριότητα η ηλικία και μάλιστα αυτή της 6ης δεκαετίας της ζωής σας; Τι μέτρα λαμβάνετε;
Προσωπικά με έχει επηρεάσει πολύ. Δεν αντέχω όσο παλιότερα και έχω όλο και πιο σπάνιες στύσεις. Δεν παίρνω επιβοηθητικά, ίσως να πρέπει να δοκιμάσω.
Θα ήθελα να μάθω γνώμες και εμπειρίες από άνδρες μετάξυ 55-65. Ίσως να ενδιαφέρει και άλλους το θέμα.
Ειμαι 60+ακριβως ετσι νιωθω και εγω αδελφέ περαν των θεματων στυσης που υφιστανται χρειαζεται πλεον να δουλεψει πολυ η φαντασία και να σου κανει πολυ κλικ η γυναικα δλδ να σε φτιαχνει. Ακομη και τα υποβοηθηματα αν δεν σε διεγειρει εγκεφαλικα η συντροφος δεν λειτουργουν. Και φυσικα δεν υπαρχει και η διάθεση που υπηρχε παλαιοτερα. Δέν λεω οτι κλεισαμε αλλα πχ ο αγοραιος ερωτας που πάντα με ελκυε και πηγαιναμε καπακι σε 2 και 3 κοπελες δεν με συγκινει και τοσο πλέον. Ισως παιζει ρολο και η ποιοτητα που προσφερεται πιά χωρις να υποτιμω καμία εργαζομενη στον χωρο τις οποιες τίς αγαπω ολες ανεξαρτητα την προσφορα και την εμφανιση τους. Συνεχιζουμε οπως μπορουμε.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom