Νέα

Άνδρες και Sex, μετά τα 60...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα assofmaria
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 62
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

assofmaria

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2023
Μηνύματα
62
Like
197
Πόντοι
0
Άσπρα μαλλιά στην κεφαλή, κακά μαντάτα στην ψ...ή (δεν εννοώ ψυχή, ξέρετε καλά τι εννοώ) !
Κατά πόσον ισχύει για εσάς; Πώς έχει επηρεάσει την σεξουαλική σας δραστηριότητα η ηλικία και μάλιστα αυτή της 6ης δεκαετίας της ζωής σας; Τι μέτρα λαμβάνετε;
Προσωπικά με έχει επηρεάσει πολύ. Δεν αντέχω όσο παλιότερα και έχω όλο και πιο σπάνιες στύσεις. Δεν παίρνω επιβοηθητικά, ίσως να πρέπει να δοκιμάσω.
Θα ήθελα να μάθω γνώμες και εμπειρίες από άνδρες μετάξυ 55-65. Ίσως να ενδιαφέρει και άλλους το θέμα.
 

Alberto2

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2023
Μηνύματα
277
Like
288
Πόντοι
21
Όταν ήμουν 25....πίστευα ότι στα 18 ήμουν φοβερα ερωτικός τύπος.....Τρίχες!!!! Στα 25 γαμουσα ενω στα 18 ήμουν στη μαλακία!! όταν στα 30-35 με το γυμναστήριο στη ζωή μου ..και την πρωτείνη πάντα στη διατροφή μου...με σωματάρα ακόμα καλύτερη....και με τη καινούργια δουλεια που έστρωνε...το γαμήσι είχε πάει σε άλλο επιπεδο!!! Γελούσα σκεφτόμενος τον 25 άρι ευατό μου ,πόσο άπειρος ήμουν στα 25....χαχαχα ένα άπειρο αγόρι!!!
Στα 45 + ρχισα να ασχολούμε με ότι αληθινό τραβούσε η ψυχή μου...ώριμες γυναίκες...έμπειρες...άγρια γούστα ...παιχνίδια μυαλού!!! Πωπω μονολογούσα : ...Πόσο λίγα ήξερα στα 35...γαμουσα έχυνα και τέλος!!! Τιποτένια φάση...μηδενική απολαυση...Λίγα μετα τα 50 ,προσέχοντας διακριτικά το σώμα μου...όχι υπερβολές ...παρατήρησα ότι λόγω του φουσκωμένου...πορτοφολιού μου άρχισαν να ανοίγουν πόδια...εε συγνώμη πόρτες που δεν πίστευα στο γυναικείο χώρο !!! Τώρα το σεξ απογειώθηκε ακόμα περισσότερο...πραγματικά ...τώρα αρχιζε μια ακόμα καλύτερη φάση....Δεν θυμάμαι τον ευατό μου ποτέ άλλοτε καλύτερα..Χωρίς τις ανασφάλειες των 20-25...με περισσότερα χρήματα απ τον 35αρη...
Εάν στα 60 είναι ακόμα καλύτερα εεε δεν θα το αντεξω... Σε γενικές γραμμές...μετα τα 35 αρχίζουν τα καλά και πάει λέγοντας...
Βασικές σημειώσεις :
1.Δεν με εκφράζουν και δεν συγκινούμε με μικρες ηλικίες για οτιδήποτε...ούτε με άνδρες για παρέα μπορώ να συνενοηθω με άτομα κάτω 30..ουτε και ερωτικά με γυναίκες κάτω των 30 ετων....αν η γυναίκα δεν είναι βιτσιόζα...δεν έχει ξέρει να μιλάει ερωτικά και κυριως δεν έχει εμπειρία ερωτική αληθινη δεν με εκφράζει...
2.η σχέση μου με τις πουτάνες είναι αραιότατη και πολυ πολύ εκλεκτική.....
3.Εννοείται ότι ουδεμία συζήτηση και διεκδικηση γυναίκας δεν κάνεις χωρίς σοβαρή εργασία δουλειά.
4.Το σεξ είναι εγκεφαλική διαδικασία...χύσιμο κανεις και μονος με μαλακία....
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.883
Πόντοι
3.846
Όταν ήμουν 25....πίστευα ότι στα 18 ήμουν φοβερα ερωτικός τύπος.....Τρίχες!!!! Στα 25 γαμουσα ενω στα 18 ήμουν στη μαλακία!! όταν στα 30-35 με το γυμναστήριο στη ζωή μου ..και την πρωτείνη πάντα στη διατροφή μου...με σωματάρα ακόμα καλύτερη....και με τη καινούργια δουλεια που έστρωνε...το γαμήσι είχε πάει σε άλλο επιπεδο!!! Γελούσα σκεφτόμενος τον 25 άρι ευατό μου ,πόσο άπειρος ήμουν στα 25....χαχαχα ένα άπειρο αγόρι!!!
Στα 45 + ρχισα να ασχολούμε με ότι αληθινό τραβούσε η ψυχή μου...ώριμες γυναίκες...έμπειρες...άγρια γούστα ...παιχνίδια μυαλού!!! Πωπω μονολογούσα : ...Πόσο λίγα ήξερα στα 35...γαμουσα έχυνα και τέλος!!! Τιποτένια φάση...μηδενική απολαυση...Λίγα μετα τα 50 ,προσέχοντας διακριτικά το σώμα μου...όχι υπερβολές ...παρατήρησα ότι λόγω του φουσκωμένου...πορτοφολιού μου άρχισαν να ανοίγουν πόδια...εε συγνώμη πόρτες που δεν πίστευα στο γυναικείο χώρο !!! Τώρα το σεξ απογειώθηκε ακόμα περισσότερο...πραγματικά ...τώρα αρχιζε μια ακόμα καλύτερη φάση....Δεν θυμάμαι τον ευατό μου ποτέ άλλοτε καλύτερα..Χωρίς τις ανασφάλειες των 20-25...με περισσότερα χρήματα απ τον 35αρη...
Εάν στα 60 είναι ακόμα καλύτερα εεε δεν θα το αντεξω... Σε γενικές γραμμές...μετα τα 35 αρχίζουν τα καλά και πάει λέγοντας...
Βασικές σημειώσεις :
1.Δεν με εκφράζουν και δεν συγκινούμε με μικρες ηλικίες για οτιδήποτε...ούτε με άνδρες για παρέα μπορώ να συνενοηθω με άτομα κάτω 30..ουτε και ερωτικά με γυναίκες κάτω των 30 ετων....αν η γυναίκα δεν είναι βιτσιόζα...δεν έχει ξέρει να μιλάει ερωτικά και κυριως δεν έχει εμπειρία ερωτική αληθινη δεν με εκφράζει...
2.η σχέση μου με τις πουτάνες είναι αραιότατη και πολυ πολύ εκλεκτική.....
3.Εννοείται ότι ουδεμία συζήτηση και διεκδικηση γυναίκας δεν κάνεις χωρίς σοβαρή εργασία δουλειά.
4.Το σεξ είναι εγκεφαλική διαδικασία...χύσιμο κανεις και μονος με μαλακία....
Τύπε μπερδεύεις τα λόγια σου.
Πρώτα λες ότι με γεμάτο πορτοφόλι ανοίγουν πόδια και μετά λες ότι πας αραιά με πουτάνες. Τότε για ποιες πληρώνεις;
Επίσης, υπάρχει μια παράμετρος που όσα και να βγάζεις δεν μπορείς να την παρακάμψεις: η αντοχή στο σεξ. Όταν μετά τα 40 οι αντοχές πέφτουν και η γυναίκα θέλει πούτσα για ώρα και δεν μπορείς εσύ να αντέξεις άρα τι να λέμε για απόλαυση κλπ. Δεν είναι μόνο να γαμήσεις 10 λεπτά και να χύσεις. Είναι να μείνει όρθια η πούτσα για όσο χρειάζεται και να έχεις και αντοχές και για 2ο γύρο. Έλα πες μου τώρα πώς τα κάνεις αυτά στα 45+.
 

billgun

Ανώτερος
Εγγρ.
4 Ιουν 2008
Μηνύματα
5.052
Like
28.798
Πόντοι
5.956
Τύπε μπερδεύεις τα λόγια σου.
Πρώτα λες ότι με γεμάτο πορτοφόλι ανοίγουν πόδια και μετά λες ότι πας αραιά με πουτάνες. Τότε για ποιες πληρώνεις;
Επίσης, υπάρχει μια παράμετρος που όσα και να βγάζεις δεν μπορείς να την παρακάμψεις: η αντοχή στο σεξ. Όταν μετά τα 40 οι αντοχές πέφτουν και η γυναίκα θέλει πούτσα για ώρα και δεν μπορείς εσύ να αντέξεις άρα τι να λέμε για απόλαυση κλπ. Δεν είναι μόνο να γαμήσεις 10 λεπτά και να χύσεις. Είναι να μείνει όρθια η πούτσα για όσο χρειάζεται και να έχεις και αντοχές και για 2ο γύρο. Έλα πες μου τώρα πώς τα κάνεις αυτά στα 45+.
Χαλαρά τα κανεις όχι στα 45+αλλά και στα 55+,αρκεί να είσαι fit,με σωστή διατροφή και άριστη υγεία!!!
 

ALX79

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Νοε 2022
Μηνύματα
905
Like
1.839
Πόντοι
206
Άσπρα μαλλιά στην κεφαλή, κακά μαντάτα στην ψ...ή (δεν εννοώ ψυχή, ξέρετε καλά τι εννοώ) !
Κατά πόσον ισχύει για εσάς; Πώς έχει επηρεάσει την σεξουαλική σας δραστηριότητα η ηλικία και μάλιστα αυτή της 6ης δεκαετίας της ζωής σας; Τι μέτρα λαμβάνετε;
Προσωπικά με έχει επηρεάσει πολύ. Δεν αντέχω όσο παλιότερα και έχω όλο και πιο σπάνιες στύσεις. Δεν παίρνω επιβοηθητικά, ίσως να πρέπει να δοκιμάσω.
Θα ήθελα να μάθω γνώμες και εμπειρίες από άνδρες μετάξυ 55-65. Ίσως να ενδιαφέρει και άλλους το θέμα.
Και γιατί δεν πας σε έναν ανδρολόγο, να σου γράψει κάποιες εξετάσεις και να δεις που είσαι στην τεστοστερόνη, και αν κρίνει ότι είναι χαμηλά να σου γράψει κάποιο σχήμα να πάρεις τα πάνω σου.

Να υποθέσω , καρωτίδες , κοιλιακή αορτη , καρδιά τα έχεις τσεκάρει με τριπλέξ, αν εχεις διαβήτη και αν δεν κανείς αγωγή με αντί πηκτικά και για την χοληστερίνη
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Χαλαρά τα κανεις όχι στα 45+αλλά και στα 55+,αρκεί να είσαι fit,με σωστή διατροφή και άριστη υγεία!!!
Ε ναι
Άμα το κυκλοφορικό είναι σωστό και δυνατό, και οι ορμόνες είναι ΟΚ

Δεν έχεις θέμα
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.883
Πόντοι
3.846
Χαλαρά τα κανεις όχι στα 45+αλλά και στα 55+,αρκεί να είσαι fit,με σωστή διατροφή και άριστη υγεία!!!
Καλά μη γράφουμε παραμύθεια για παιδιά.
Υπάρχει ήδη ανοιγμένο άλλο σχετικό θέμα με δεκάδες άλλα ποστ και όλοι το παραδέχονται ότι μετά τα 40 υπάρχει θέμα. Δεν λέμε να μη σου σηκώνεται τελείως (γιατί εκεί υπάρχει όντως πρόβλημα), αλλά οι αντοχές είναι κάτω και πολλοί δεν αντέχουν ούτε 2ο γύρο.
Αυτό με τα γυμναστήρια και την καλή υγεία πες τα κάπου αλλού. Είμαι συνεχώς για γυμναστική, με καλά κιλά, εξετάσεις όλα κομπλέ και αντοχές για 2ο γύρο δεν υπάρχουν μετά τα 40 χωρίς βοηθητικά. Εκτός αν εννοείς ότι χαλαρά γαμάς για 10 λεπτά και αυτό είναι επιτυχία για ΄σένα.
 

ekatse_i_koutsi_katsika

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2022
Μηνύματα
400
Like
1.179
Πόντοι
201
Όταν ήμουν 25....πίστευα ότι στα 18 ήμουν φοβερα ερωτικός τύπος.....Τρίχες!!!! Στα 25 γαμουσα ενω στα 18 ήμουν στη μαλακία!! όταν στα 30-35 με το γυμναστήριο στη ζωή μου ..και την πρωτείνη πάντα στη διατροφή μου...με σωματάρα ακόμα καλύτερη....και με τη καινούργια δουλεια που έστρωνε...το γαμήσι είχε πάει σε άλλο επιπεδο!!! Γελούσα σκεφτόμενος τον 25 άρι ευατό μου ,πόσο άπειρος ήμουν στα 25....χαχαχα ένα άπειρο αγόρι!!!
Στα 45 + ρχισα να ασχολούμε με ότι αληθινό τραβούσε η ψυχή μου...ώριμες γυναίκες...έμπειρες...άγρια γούστα ...παιχνίδια μυαλού!!! Πωπω μονολογούσα : ...Πόσο λίγα ήξερα στα 35...γαμουσα έχυνα και τέλος!!! Τιποτένια φάση...μηδενική απολαυση...Λίγα μετα τα 50 ,προσέχοντας διακριτικά το σώμα μου...όχι υπερβολές ...παρατήρησα ότι λόγω του φουσκωμένου...πορτοφολιού μου άρχισαν να ανοίγουν πόδια...εε συγνώμη πόρτες που δεν πίστευα στο γυναικείο χώρο !!! Τώρα το σεξ απογειώθηκε ακόμα περισσότερο...πραγματικά ...τώρα αρχιζε μια ακόμα καλύτερη φάση....Δεν θυμάμαι τον ευατό μου ποτέ άλλοτε καλύτερα..Χωρίς τις ανασφάλειες των 20-25...με περισσότερα χρήματα απ τον 35αρη...
Εάν στα 60 είναι ακόμα καλύτερα εεε δεν θα το αντεξω... Σε γενικές γραμμές...μετα τα 35 αρχίζουν τα καλά και πάει λέγοντας...
Βασικές σημειώσεις :
1.Δεν με εκφράζουν και δεν συγκινούμε με μικρες ηλικίες για οτιδήποτε...ούτε με άνδρες για παρέα μπορώ να συνενοηθω με άτομα κάτω 30..ουτε και ερωτικά με γυναίκες κάτω των 30 ετων....αν η γυναίκα δεν είναι βιτσιόζα...δεν έχει ξέρει να μιλάει ερωτικά και κυριως δεν έχει εμπειρία ερωτική αληθινη δεν με εκφράζει...
2.η σχέση μου με τις πουτάνες είναι αραιότατη και πολυ πολύ εκλεκτική.....
3.Εννοείται ότι ουδεμία συζήτηση και διεκδικηση γυναίκας δεν κάνεις χωρίς σοβαρή εργασία δουλειά.
4.Το σεξ είναι εγκεφαλική διαδικασία...χύσιμο κανεις και μονος με μαλακία....
Υποκλίνομαι. Τα είπες όλα!!!
 

ALX79

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Νοε 2022
Μηνύματα
905
Like
1.839
Πόντοι
206
Καλά μη γράφουμε παραμύθεια για παιδιά.
Υπάρχει ήδη ανοιγμένο άλλο σχετικό θέμα με δεκάδες άλλα ποστ και όλοι το παραδέχονται ότι μετά τα 40 υπάρχει θέμα. Δεν λέμε να μη σου σηκώνεται τελείως (γιατί εκεί υπάρχει όντως πρόβλημα), αλλά οι αντοχές είναι κάτω και πολλοί δεν αντέχουν ούτε 2ο γύρο.
Αυτό με τα γυμναστήρια και την καλή υγεία πες τα κάπου αλλού. Είμαι συνεχώς για γυμναστική, με καλά κιλά, εξετάσεις όλα κομπλέ και αντοχές για 2ο γύρο δεν υπάρχουν μετά τα 40 χωρίς βοηθητικά. Εκτός αν εννοείς ότι χαλαρά γαμάς για 10 λεπτά και αυτό είναι επιτυχία για ΄σένα.
Για τι αντοχές μιλάς ;
Να μου το εξηγήσεις αναλυτικά σε παρακαλώ.
 

πολυζωης

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
11.823
Κριτικές
2
Like
73.133
Πόντοι
12.056
Καλά μη γράφουμε παραμύθεια για παιδιά.
Υπάρχει ήδη ανοιγμένο άλλο σχετικό θέμα με δεκάδες άλλα ποστ και όλοι το παραδέχονται ότι μετά τα 40 υπάρχει θέμα. Δεν λέμε να μη σου σηκώνεται τελείως (γιατί εκεί υπάρχει όντως πρόβλημα), αλλά οι αντοχές είναι κάτω και πολλοί δεν αντέχουν ούτε 2ο γύρο.
Αυτό με τα γυμναστήρια και την καλή υγεία πες τα κάπου αλλού. Είμαι συνεχώς για γυμναστική, με καλά κιλά, εξετάσεις όλα κομπλέ και αντοχές για 2ο γύρο δεν υπάρχουν μετά τα 40 χωρίς βοηθητικά. Εκτός αν εννοείς ότι χαλαρά γαμάς για 10 λεπτά και αυτό είναι επιτυχία για ΄σένα.
se πληροφορω οτι ολα ειναι θεμα παρτενερ :wink:στα 52 που βρισκομαι υπηρξε μιλφαρα που την εχυσα 3 φορες σε ουτε 1μιση ωρα :wink:που αυτα τα εκανα στα 20 κατι γιατι γαμουσαμε σαν κοκορακια :headbaning1::headbaning2:
 

billgun

Ανώτερος
Εγγρ.
4 Ιουν 2008
Μηνύματα
5.052
Like
28.798
Πόντοι
5.956
Καλά μη γράφουμε παραμύθεια για παιδιά.
Υπάρχει ήδη ανοιγμένο άλλο σχετικό θέμα με δεκάδες άλλα ποστ και όλοι το παραδέχονται ότι μετά τα 40 υπάρχει θέμα. Δεν λέμε να μη σου σηκώνεται τελείως (γιατί εκεί υπάρχει όντως πρόβλημα), αλλά οι αντοχές είναι κάτω και πολλοί δεν αντέχουν ούτε 2ο γύρο.
Αυτό με τα γυμναστήρια και την καλή υγεία πες τα κάπου αλλού. Είμαι συνεχώς για γυμναστική, με καλά κιλά, εξετάσεις όλα κομπλέ και αντοχές για 2ο γύρο δεν υπάρχουν μετά τα 40 χωρίς βοηθητικά. Εκτός αν εννοείς ότι χαλαρά γαμάς για 10 λεπτά και αυτό είναι επιτυχία για ΄σένα.
Από μικρός είχα πολύ καλή διάρκεια της τάξης των 30-45 λεπτών και ήμουν και είμαι συνηθως της μιας φοράς!
Όταν όμως η παρτενέρ σε φτιάχνει και υπαρχει χημεια,μικρό ρόλο παίζει η ηλικία και όσα κάνεις συνήθως !
Και ναι ακόμα και στα 55+με την καταλληλη παρτενερ είναι δυνατή και δεύτερη φορά μετα απο ένα εύλογο χρονικό διάστημα φυσικά (μιση ως μια ώρα συνηθως)
Το μόνο βοήθημα που παιρνω είναι 50 mgr ψευδαργύρου ανά ημέρα!!
Και όπως προαναφερθηκε υπήρξε πρόσφατα και για μένα μιλφαρα καβλα που την εχυσα 3 φορές μέσα σε τρεις περιπου ώρες!
 

πολυζωης

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
11.823
Κριτικές
2
Like
73.133
Πόντοι
12.056
Από μικρός είχα πολύ καλή διάρκεια της τάξης των 30-45 λεπτών και ήμουν και είμαι συνηθως της μιας φοράς!
Όταν όμως η παρτενέρ σε φτιάχνει και υπαρχει χημεια,μικρό ρόλο παίζει η ηλικία και όσα κάνεις συνήθως !
Και ναι ακόμα και στα 55+με την καταλληλη παρτενερ είναι δυνατή και δεύτερη φορά μέρα σπο ένα εύλογο χρονικό διάστημα φυσικά (μιση ως μια ώρα συνηθως)
Το μόνο βοήθημα που παιρνω είναι 50 mgr ψευδαργύρου ανά ημέρα!!
εγω φιλε μαφιοζε το μονο βοηθημα που περνω εδω και αρκετα χρονια ειναι μονο μιλφακια :headbaning1::headbaning2:
 

gnnakos

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
13 Απρ 2019
Μηνύματα
1.676
Κριτικές
99
Like
14.480
Πόντοι
25.186
Επειδη ανεκαθεν με απασχολουσε το θεμα ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ
Και το διαβαζω και σε κριτικες.οτι ολοι σχεδον γαμανε 2 φορες
Εννοειτε δεν μπορειτε βιολογικά?ή δεν θελετε ψυχολογικά?
Εχω παει με καμια 1000 εργαζομενες κοπέλες από τα 17 μου ...,το εχω κανει 2η φορα το πολύ 4-5 φορες ειλικρινα.Ισως και λιγοτερες.Δηλαδη σχεδον ποτέ.
Με το που τελειωνω δεν θελω να την δω την αλλη μπροστα μου,πεφτω πολυ

ψυχολογικά εννοω.Ξενερωνω,σκεφτομαι αλλα πραγματα και καθολου πλεον το σεξ ...,οικονομικά επαγγελματικά και τετοια.
Η ορεξη επανερχεται σε 40-50 λεπτα το νωρίτερο
Δεν ξερω αν αυτο ειναι αντρικο χαρακτηριστικο και το εχουν ολοι,αλλα τα δευτερολεπτα ,μετα την εκσπερματιση νιωθω μια ελευθερη πτωση διαθεσης,ενα ξενερωμα

Για να το αντιμετωπισω ,προσφατα σε καποια ραντεβου ειπα στον εαυτο μου ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΆ θα το κανεις και 2η φορα θελεις δεν θελεις
Τιποτα,μετα το πρωτο τελιωμα ειπα της κοπέλας "Τελος μπορεις να φυγεις.."

Το εχετε κι αλλοι αυτο?
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.434
Κριτικές
36
Like
37.985
Πόντοι
18.565
Έχω κόψει εδώ και πολλά χρόνια τα ξίδια και το τσιγάρο. Τρώω όσο πιο υγιεινά γίνεται, όχι πολλά αλάτια. Πίνω πολύ χυμό ροδιού και το καλοκαίρι τρώω πολύ καρπούζι.. Κολυμπάω 7-8 μήνες το χρόνο, κάθε πρωί 800 με 1000 μέτρα. Γυμνάζομαι από τα 30 μου σε μόνιμη βάση. Αφήνω το αυτοκίνητο 3 χιλιόμετρα από την δουλειά μου και πάω με το ποδήλατο.
Αλλά το κυριότερο: έχω κόψει εδώ και χρόνια τις τσόντες και την ιντερνετική μαλακια. Επειδή όσο περνάνε τα χρόνια το μπουχτιζεις κατά κάποιο τρόπο, εγκεφαλικά, καλό είναι να μην το παραμπουχτιζεις με τις πλαστικές πορνοστάρ του ίντερνετ και να δουλεύει όσο μπορεί η φαντασία σου βλέποντας την γειτόνισσα σου στο δρόμο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom