Νέα

Amsterdam

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tin_kanw_sfentona
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 225K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

kaboul

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2013
Μηνύματα
3.298
Κριτικές
1
Like
18
Πόντοι
16
Ημουνα Ολλανδια πριν δυο εβδομαδες πρωτα Αμστερναμ για 2 μερες και μετα Γκρονιγκεν μια πολη στα βορεια κοντα στα συνορα με Γερμανια..Το red light district αξιζει οπωσδηποτε μια επισκεψη οι γυναικες ειναι ΜΟΥΝΑΡΕΣ καμμια σχεση με εδω..Λικνιζονται στις βιτρινες με τα κοκκινα φωτακια ενω με τα μπλε ειναι τα τραβελια..Μεχρι εδω καλα στο θεμα τιμης τα χαλανε ομως..Για να γαμησεις 15-20 λεπτα σαν ανθρωπος θα πρεπει να σκασεις κατοσταευρω..Με 50 απλα σε βαζουνε στο δωματιο για κανα 5λεπτο για μια σταση..Ειχα σταμπαρει μια ξανθια μουναρα ψηλη με βυζαρες αλλα ζηταγε 100 ευρω και δεν τα χα πανω μου γιατι ειχα πιει κατι ποτακια πριν σε ενα κοντινο μαγαζι..Τελικα βρηκα αλλη ξανθια και αυτη με σιλικονατο μεγαλο βυζι..Την ρωταω αμα γαμιεται με 50 μου λεει ναι τα δινω και περναω δωματιο..Παω να βγαλω τα ρουχα μου λεει μην τα βγαλεις κατεβασε μονο το παντελονι..Ξαπλωνω και μου λεει εδωσες 50 αρα θα σου παρω πιπα και θα κανουμε μια σταση μονο..Το σουτιεν δεν το εβγαζε και για να το βγαλει ηθελε αλλα 20 ευρω τα οποια και εδωσα(σαν μαλακας) μονο και μονο για να χουφτωσω λιγο βυζακι..Μην τα πολυλογω το μενου ειχε μονο πιπα μια σταση με αυτην απο πανω και τα βυζια στην μουρη μου(το μονο καλο).για τελειωμα μου τον επαιξε και εχυσα στην καποτα..Οταν τελειωσαμε μου λεει γιατι δεν πηρες το προγραμμα με τα 100 να καθομασταν περισσοτερο..Στην ιδια περιοχη εχει και στριπτηζαδικα ενα απο τα οποια το λενε Hospital Bar γιατι οι κοπελες που δουλευουν εκει ειναι ντυμενες νοσοκομες..Μου κινησε την περιεργεια να παω πραγμα που δεν εκανα εξαιτιας των τιμων που παιζανε..35 ευρω εισοδος με ποτο καθεσαι μια ωρα και βλεπεις ολες τις γυναικες να χορευουν και μετα κατεβαινεις στο μπαρ για να παρεις κανα χορο,ομως οι χωροι κοστιζουν 25 ευρω ο ενας..Δηλαδη για εισοδο και 2-3 χορους θες κανα κατοσταρικο..Ιδιες τιμες και σε ενα αλλο στριπ που ρωτησα..Το μονο καλο ειναι οτι οι πορτιερηδες ειναι ευγενικοι και δεν σε πρηζουν να μπεις αμα πεις οχι..Στο Γκρονιγκεν εχει παλι Red Light ποιο μικρο απο του Αμστερναμ και οι γυναικες ειναι μια κατηγορια πιο κατω σε εμφανιση..50 ευρω παει η επισκεψη ομως κατι Ελληνες που πηγαν δεν ειχαν καλη αντιμετωπιση απο την πουτανα(που ηταν και απο την Βουλγαρια)..Εν τελει το sex στην Ολλανδια κοστιζει αρκετα χωρις τα λεφτα που δινεις να ανταποκρινονται στην ποιοτητα που θα πρεπει να λαβεις..
ωραια ανταπόκριση τυπε  :thumbsup: :thumbsup:
 

talladmirer

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.777
Like
19
Πόντοι
16
ο ψηλότερος λαός στον πλανήτη εδώ και πολλά χρόνια με εθνικούς μέσους όρους 1,84μ για άντρες κι 1,71μ για γυναίκες που τους καταστρέφουν οι μη ντόπιοι...κάτι έχει το γάλα εκεί μάλλον και ψηλώνουν
 

CPL

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαρ 2014
Μηνύματα
505
Κριτικές
4
Like
15
Πόντοι
6
Είμαι εκτός θέματος το ξέρω αλλά γνωρίζει κανείς κάτι γι αυτό;


  :think:

Aυτο ειναι το χωριο των γυμνιστων οπου κανεις τα παντα γυμνος (σουπερμαρκετ-εστιατορια κτλ) και παραλληλα εχει και δυο παραλιες,τρια ξενοδοχεια με αντιστοιχα κλαμπ για swingers :)
 

kaboul

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2013
Μηνύματα
3.298
Κριτικές
1
Like
18
Πόντοι
16
Aυτο ειναι το χωριο των γυμνιστων οπου κανεις τα παντα γυμνος (σουπερμαρκετ-εστιατορια κτλ) και παραλληλα εχει και δυο παραλιες,τρια ξενοδοχεια με αντιστοιχα κλαμπ για swingers :)
καλή φάση
 

Godharry

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.443
Like
2
Πόντοι
16
πηγα στις βιτρινες ολλανδια αλλα δεν μου αρεσε η φαση αν και οραια μουνια.ειδα μια ομορφη κοπελα 20-22 εδωσα 50 νομιζω και δν ηθελε να την αγγιξω δεν καβλωνω ετσι,ειπα πιο πολλα λεφτα να γλειψω ηθελα να μπω καβλωμενοσ να γαμησω και να φθγω αδικα πληρωσα.μια αλλη ρωσιδα που εισα με μεγαλα βυζια μετα απο ενα μηνα την ειδα στην μοσχα να πουλιεται σε ενα μπαρ,των ρωτησα αν ηταν αμστερνταμ και ειπε ναι,μοσχα ηθελαν 100-200 δολαρια στο μπαρ εκει.πο τοτε δεν εχω παει ολλανδια αλλα πρωτιμω να μεινω σε αρνεμ,ναιμικεν να παιξω με ντοπιες τσαμπα.
 

azazel

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
10.429
Κριτικές
217
Like
17.590
Πόντοι
38.177
πηγα στις βιτρινες ολλανδια αλλα δεν μου αρεσε η φαση αν και οραια μουνια.ειδα μια ομορφη κοπελα 20-22 εδωσα 50 νομιζω και δν ηθελε να την αγγιξω δεν καβλωνω ετσι,ειπα πιο πολλα λεφτα να γλειψω ηθελα να μπω καβλωμενοσ να γαμησω και να φθγω αδικα πληρωσα.μια αλλη ρωσιδα που εισα με μεγαλα βυζια μετα απο ενα μηνα την ειδα στην μοσχα να πουλιεται σε ενα μπαρ,των ρωτησα αν ηταν αμστερνταμ και ειπε ναι,μοσχα ηθελαν 100-200 δολαρια στο μπαρ εκει.πο τοτε δεν εχω παει ολλανδια αλλα πρωτιμω να μεινω σε αρνεμ,ναιμικεν να παιξω με ντοπιες τσαμπα.

Τυπε πανε και στο Λαιντεν και στο Ντελφτ,εχει πολυ θεμα σε αυτα τα 2 μερη(φοιτητριες)  ;)
 

salonikios21

Μέλος
Εγγρ.
31 Οκτ 2013
Μηνύματα
476
Κριτικές
1
Like
19
Πόντοι
1
Καλησπερα συναγωνιστες...κανονιζουμε με αλλα 2 φιλαρακια να κανουμε ενα τριπ στο αμστερνταμ τον Μαρτιο..υπαρχει καποιος που να μπορει να μας κατατοπισει για φθηνη διαμονη???
 

trospe Giant

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2013
Μηνύματα
902
Κριτικές
6
Like
473
Πόντοι
26
Καλησπερα συναγωνιστες...κανονιζουμε με αλλα 2 φιλαρακια να κανουμε ενα τριπ στο αμστερνταμ τον Μαρτιο..υπαρχει καποιος που να μπορει να μας κατατοπισει για φθηνη διαμονη???
εχει πολλα φτηνα ξενοδοχεια στο νταμ. ψαξτο και για χοστελ. ειναι τελεια πολη,προσοχη με τις πουτανες και τους ντιλερ στο δρομο.καλα να περασετε!!
 

salonikios21

Μέλος
Εγγρ.
31 Οκτ 2013
Μηνύματα
476
Κριτικές
1
Like
19
Πόντοι
1
αδερφε δεν θελουμε να μεινουμε μαζι με αλλα ατομα...αυτα δεν ειναι τα χοστελ?? ξενωνωνες με 6-10 κρεβατια η κανω λαθος?
 

Blastbeat208

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2007
Μηνύματα
1.304
Κριτικές
201
Like
4.564
Πόντοι
17.065
Καλησπερα συναγωνιστες...κανονιζουμε με αλλα 2 φιλαρακια να κανουμε ενα τριπ στο αμστερνταμ τον Μαρτιο..υπαρχει καποιος που να μπορει να μας κατατοπισει για φθηνη διαμονη???
Προς το παρον βαζω 3 γκρουπ στο fb

Πολυς κοσμος εδω εχει την συνηθεια να νοικιαζει τα σπιτα σε διαστηματα που δεν ειναι Ολλανδια, ανεξαρτητα για το αν ειναι για 5 μερες η 10 μηνες.
Μπορεις να ποσταρεις για τις ημερομηνιες και τα ατομα που θα εισαστε και αν καποιος θα λειπει και ενδιαφερεται να νοικιασει το διαμερισμα η δωματιο του για αυτες τις ημερομηνιες κανονιζεις. Ειναι ο πιο στανταρ τροπος και βγαινει πιο φθηνα πολλες φορες απο χοτελ συν το οτι εχεις πριβε κουζινα και ποδηλατο η σκουτερ αναλογα σε ποιον θα πεσεις.

ΥΓ.Θα ακολουθησει αναλυτικη περιγραφη για το Αμστερνταμ ως προς το τι ειναι και τι δεν ειναι μεσα στις επομενες μερες. Αλλη η ματια του τουριστα και αλλη οσων μενουμε εδω.
 

Moscowita

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2014
Μηνύματα
2.227
Κριτικές
16
Like
1.448
Πόντοι
506
Προς το παρον βαζω 3 γκρουπ στο fb

Πολυς κοσμος εδω εχει την συνηθεια να νοικιαζει τα σπιτα σε διαστηματα που δεν ειναι Ολλανδια, ανεξαρτητα για το αν ειναι για 5 μερες η 10 μηνες.
Μπορεις να ποσταρεις για τις ημερομηνιες και τα ατομα που θα εισαστε και αν καποιος θα λειπει και ενδιαφερεται να νοικιασει το διαμερισμα η δωματιο του για αυτες τις ημερομηνιες κανονιζεις. Ειναι ο πιο στανταρ τροπος και βγαινει πιο φθηνα πολλες φορες απο χοτελ συν το οτι εχεις πριβε κουζινα και ποδηλατο η σκουτερ αναλογα σε ποιον θα πεσεις.

ΥΓ.Θα ακολουθησει αναλυτικη περιγραφη για το Αμστερνταμ ως προς το τι ειναι και τι δεν ειναι μεσα στις επομενες μερες. Αλλη η ματια του τουριστα και αλλη οσων μενουμε εδω.
Μπλαστ απ οσο εχεις δει παιζουν ελληνικα μαγαζια πανω;κι αν ναι τι μαγαζια;δε μιλαω μονο για ρεντλαϊτ
 

salonikios21

Μέλος
Εγγρ.
31 Οκτ 2013
Μηνύματα
476
Κριτικές
1
Like
19
Πόντοι
1
Προς το παρον βαζω 3 γκρουπ στο fb

Πολυς κοσμος εδω εχει την συνηθεια να νοικιαζει τα σπιτα σε διαστηματα που δεν ειναι Ολλανδια, ανεξαρτητα για το αν ειναι για 5 μερες η 10 μηνες.
Μπορεις να ποσταρεις για τις ημερομηνιες και τα ατομα που θα εισαστε και αν καποιος θα λειπει και ενδιαφερεται να νοικιασει το διαμερισμα η δωματιο του για αυτες τις ημερομηνιες κανονιζεις. Ειναι ο πιο στανταρ τροπος και βγαινει πιο φθηνα πολλες φορες απο χοτελ συν το οτι εχεις πριβε κουζινα και ποδηλατο η σκουτερ αναλογα σε ποιον θα πεσεις.

ΥΓ.Θα ακολουθησει αναλυτικη περιγραφη για το Αμστερνταμ ως προς το τι ειναι και τι δεν ειναι μεσα στις επομενες μερες. Αλλη η ματια του τουριστα και αλλη οσων μενουμε εδω.
Ναι φιλε ειναι καλη λυση απλα ξερεις τι σκεφτηκα?? επειδη δεν ειναι κατι επισημο αν κανονισεις με καποιον και πας εκει και σε κρεμασει τι κανεις φιλε???
 

azazel

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
10.429
Κριτικές
217
Like
17.590
Πόντοι
38.177
Μπλαστ απ οσο εχεις δει παιζουν ελληνικα μαγαζια πανω;κι αν ναι τι μαγαζια;δε μιλαω μονο για ρεντλαϊτ

Εχει χιλια δυο και πολυ κοσμο απο Ελλαδα,εχεις κατι κατα νου και ρωτας η απλα ενημερωτικα?
 

Blastbeat208

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2007
Μηνύματα
1.304
Κριτικές
201
Like
4.564
Πόντοι
17.065
Μπλαστ απ οσο εχεις δει παιζουν ελληνικα μαγαζια πανω;κι αν ναι τι μαγαζια;δε μιλαω μονο για ρεντλαϊτ
Υπαρχουν ελληνικα μαγαζια αλλα μεχρι στιγμης μονο εστιατορια εχω πετυχει. Στο Αμστερνταμ εχω σταμπαρει 3,

1) "to ouzeri"(sic) αν και σε περιοχη που δεν πολυπηγαινουν τουριστες.
2.) Ο Ζορμπας στην Leidseplein, συνηθως μονος κι ερημος

και την υπερκαλτιλα
3.)Μητσος TRAITERIE (Tweede Hugo de Grootstraat 1)

Ντιρινταχτα δεν εχω βρει πουθενα μεχρι στιγμης (ισως να εχει στην Ουτρεχτη) κατι που ειναι θετικοτατο και μακαρι να μην ανοιξουν ποτε εδω.
Σε μικροτερες πολεις οπως πχ το Leiden δινεται η εντυπωση πως εχουμε κανει καταληψη σε συγκεκριμενα σημεια με ολη τη μιζερια και την αρνητικοτητα που φερνει αυτο.


Ναι φιλε ειναι καλη λυση απλα ξερεις τι σκεφτηκα?? επειδη δεν ειναι κατι επισημο αν κανονισεις με καποιον και πας εκει και σε κρεμασει τι κανεις φιλε???
Εχεις δικιο αλλα ο εβραιος δυσκολα λεει οχι στα λεφτα. Συνηθως τηρουνε την συμφωνια και οσοι ειναι scammers απομακρυνονται απο τους admin, αλλα οπως και να 'χει ειναι η πιο φθηνη και ανετη λυση. Πρεπει λιγο να τα σταθμισεις.
 

sam(1)

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2005
Μηνύματα
79
Like
8
Πόντοι
0
Υπαρχουν ελληνικα μαγαζια αλλα μεχρι στιγμης μονο εστιατορια εχω πετυχει. Στο Αμστερνταμ εχω σταμπαρει 3,

1) "to ouzeri"(sic) αν και σε περιοχη που δεν πολυπηγαινουν τουριστες.
2.) Ο Ζορμπας στην Leidseplein, συνηθως μονος κι ερημος

και την υπερκαλτιλα
3.)Μητσος TRAITERIE (Tweede Hugo de Grootstraat 1)

Ντιρινταχτα δεν εχω βρει πουθενα μεχρι στιγμης (ισως να εχει στην Ουτρεχτη) κατι που ειναι θετικοτατο και μακαρι να μην ανοιξουν ποτε εδω.
Σε μικροτερες πολεις οπως πχ το Leiden δινεται η εντυπωση πως εχουμε κανει καταληψη σε συγκεκριμενα σημεια με ολη τη μιζερια και την αρνητικοτητα που φερνει αυτο.

Εχεις δικιο αλλα ο εβραιος δυσκολα λεει οχι στα λεφτα. Συνηθως τηρουνε την συμφωνια και οσοι ειναι scammers απομακρυνονται απο τους admin, αλλα οπως και να 'χει ειναι η πιο φθηνη και ανετη λυση. Πρεπει λιγο να τα σταθμισεις.

μα καλα θα φυγετε απο Ελλαδα για να πεσετε σε Ελλαδα ;;;;
Με ντολμαδακια κονσερβα ΖΑΝΑΑΕ και τζατζικι ΒΕΜΑ ;;;;
ΕΛΕΟΣ βρε παιδια !
Απο διαμονη ειναι δικοπο μαχαιρι αν δεν ξερεις τις περιοχες που ειναι τα σπιτια/διαμερισματα .Θα βρειτε σπιτια με την ντουζιερα στην μεση της κουζινας και τα γκριζα "γατακια" να σουλατσαρουν πανω στα καλοριφερ .Το ιδιο και στα εστιατορια .Στην θεση σας θα ξοδευα ελαχιστο χρονο στο Αμστερνταμ και περισσοτερο στα περιχωρα ,προς βορρα και νοτια προς Χαγη/Ροττερνταμ .Στο Αμστερνταμ η αλαζονια των ντοπιων σπαει αρχιδια και οι διαθεσιμες τουριστριες ειναι της πλακας για καμακι ......
Γνωμη μου μετα απο 20 χρονια επισκεψεων στο Αμστερνταμ καθοδον για Χαγη .
 

vostanis

Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2009
Μηνύματα
105
Κριτικές
1
Like
47
Πόντοι
1
ο ψηλότερος λαός στον πλανήτη εδώ και πολλά χρόνια με εθνικούς μέσους όρους 1,84μ για άντρες κι 1,71μ για γυναίκες που τους καταστρέφουν οι μη ντόπιοι...κάτι έχει το γάλα εκεί μάλλον και ψηλώνουν
ο υψηλοτερος λαος στον κοσμο ειναι οι μαυροβουνιοι
 

salonikios21

Μέλος
Εγγρ.
31 Οκτ 2013
Μηνύματα
476
Κριτικές
1
Like
19
Πόντοι
1
Καλησπερα πουτανιαριδες...Μαρτιο θα επισκεφτω με 2 φιλαρακια το αμστερνταμ...Ηθελα να ρωτησω κατι σχετικα με το PARADISE SWINGER CLUB λενε οτι επιτρεπεται η εισοδος σε μονους αντρες...Αν παμε ψολαρια 3 ατομα θα μας δεχτουν ρε παιδια η θα μας κοιτανε με μισο ματι??
 

salonikios21

Μέλος
Εγγρ.
31 Οκτ 2013
Μηνύματα
476
Κριτικές
1
Like
19
Πόντοι
1
Καλησπερα πουτανιαριδες...Μαρτιο θα επισκεφτω με 2 φιλαρακια το αμστερνταμ...Ηθελα να ρωτησω κατι σχετικα με το PARADISE SWINGER CLUB λενε οτι επιτρεπεται η εισοδος σε μονους αντρες...Αν παμε ψολαρια 3 ατομα θα μας δεχτουν ρε παιδια η θα μας κοιτανε με μισο ματι??
Κανας γνωστης του θεματος???
 

salonikios21

Μέλος
Εγγρ.
31 Οκτ 2013
Μηνύματα
476
Κριτικές
1
Like
19
Πόντοι
1
Σορρυ για το σπαμ παιδια αλλα καιγομαι να μαθω λεπτομεριεςςςς!!!!  :2on1:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom