Νέα

Αμερικανίδα τερματοφύλακας για τον πρώην πρόεδρο της FIFA«Μου έπιασε τα οπίσθια»

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα giatioxi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 31
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

giatioxi

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2016
Μηνύματα
10.027
Κριτικές
1
Like
353
Πόντοι
186
Αμερικανίδα τερματοφύλακας για τον πρώην πρόεδρο της FIFA: «Μου έπιασε τα οπίσθια. Σοκαρίστηκα...»

http://[URL unfurl="true"]www.protothema.gr/Images/ImageHandler.ashx?m=AnchoredFit&f=ZmlsZXMvMS8yMDE3LzExLzExL3NhYWEuanBn&t=636459942144645165&w=820&h=457&a=Center[/img[/URL]]

[b]Άλλη μία ψώλα που ψάχνετε για δημοσιότητα[/b]  :S :S :S

Ύστερα από τέσσερα χρόνια κορυφαία αθλήτρια κατηγορεί τον πρώην επικεφαλής της FIFA για σεξουαλική παρενόχληση

Νέο σκάνδαλο σεξουαλικής παρενόχλησης, αυτή τη φορά στο χώρο του αθλητισμού, ενοχοποιεί τον πρώην πρόεδρο της FIFA, Σεπ Μπλάτερ.

Η Αμερικανίδα τερματοφύλακας, Χόουπ Σόλο, κατηγορεί τον Μπλάτερ, πρώην πρόεδρο της FIFA, για σεξουαλική παρενόχληση κατά την τελετή απονομής της Χρυσής Μπάλας τον Ιανουάριο του 2013.

«Λίγο πριν βγούμε στη σκηνή, ο Μπλάτερ ήταν από πίσω μου και μου έπιασε τα οπίσθια. Σοκαρίστηκα και προσπάθησα να συνέλθω για να παραδώσω το βραβείο μου. Δεν ήξερα πώς να αντιδράσω» υποστήριξε η Σόλο σε συνέντευξή της στην πορτογαλική εφημερίδα «Tribuna Expresso». Η Σόλο ήταν τερματοφύλακας της Εθνικής Ομάδας των ΗΠΑ και δύο φορές χρυσή Ολυμπιονίκης. Τώρα η 36χρονη Σόλο κατηγορεί τον Μπλάτερ  για ανάρμοστη συμπεριφορά κατά τη διάρκεια της τελετής για την απονομή της Χρυσής Μπάλας τον Ιανουάριο του 2013 στην κορυφαία παίκτρια της χρονιάς, την Αμερικανίδα Άμπι Γουάνμπαχ.

Για το περιστατικό μίλησε και στη βρετανική εφημερίδα Guardian, υποστηρίζοντας χαρακτηριστικά: «Είχα σοκαριστεί εντελώς. Έπρεπε να συνέλθω γρήγορα για να παραδώσω στη συμπαίκτριά μου το μεγαλύτερο βραβείο της καριέρας της και να γιορτάσω μαζί της αυτή τη στιγμή. Έμεινα προσηλωμένη σε αυτό».

Από την πλευρά του, ο εκπρόσωπος Τύπου του Μπλάτερ σχολίασε τις κατηγορίες ως «γελοίες».

Στην ερώτηση γιατί δεν κατήγγειλε νωρίτερα το περιστατικό η Σόλο απάντησε πως «δεν είχε δοθεί η κατάλληλη αφορμή», ενώ τόνισε ότι από εκείνη την ημέρα δεν είδε ποτέ ξανά τον Μπλάτερ στην ζωή της: «Η σεξουαλική παρενόχληση στον αθλητισμό είναι ότι πιο σιχαμερό και πρέπει να σταματήσει. Εκείνη την περίοδο ο Μπλάτερ ήταν ο πιο ισχυρός άνθρωπος στο παγκόσμιο ποδόσφαιρο, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είχε το δικαίωμα να συμπεριφέρεται με αυτό τον τρόπο», προσθέτει.

[url=http://[URL unfurl="true"]www.protothema.gr/world/article/730498/amerikanida-termatofulakas-gia-ton-proin-proedro-tis-fifa-mou-epiase-ta-opisthia-sokaristika-/]Πηγή[/url[/URL]]
 

Συνημμένα

  • Hope Solo1.jpg
    Hope Solo1.jpg
    65,1 KB · Εμφανίσεις: 17
  • Hope Solo2.jpg
    Hope Solo2.jpg
    72,6 KB · Εμφανίσεις: 10
  • Hope Solo3.jpg
    Hope Solo3.jpg
    65 KB · Εμφανίσεις: 20
  • Hope Solo4.jpg
    Hope Solo4.jpg
    148,4 KB · Εμφανίσεις: 14
  • Hope Solo5.jpg
    Hope Solo5.jpg
    83,8 KB · Εμφανίσεις: 23
  • Hope Solo6.jpg
    Hope Solo6.jpg
    170,3 KB · Εμφανίσεις: 15
  • Hope Solo7.jpg
    Hope Solo7.jpg
    60,1 KB · Εμφανίσεις: 11

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.101
Κριτικές
9
Like
13.675
Πόντοι
2.606
Μπραβο στην προεδραρα. :S :S :S

:takethis: :takethis: :takethis: :takethis: :takethis: :takethis: :takethis:
 

ParisPapis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2017
Μηνύματα
4.069
Like
2.021
Πόντοι
216
τι εχουνε παθει ολες και θυμουνται οτι τους πιασανε τον κωλο μετα απο 30 χρονια?  :think:
 

kavliaris

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.287
Κριτικές
11
Like
283
Πόντοι
1.520
Τι μαλακιες ειναι αυτες ρε;με τους κωλους που εχω πιασει στα Μαλια επρεπε να ειχα φαει δεκακις ισόβια.Αϊ σιχτιρ με την καθε μαλάκω
 

ParisPapis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2017
Μηνύματα
4.069
Like
2.021
Πόντοι
216
Με προβληματισες τωρα τύπε
μην φοβασαι τυπε, οι γκομενες που εχεις χουφτωσει εσυ ειναι τοσο μονοκοματες που ευκολα στο δικαστηριο θα πεις οτι δεν ητανε ο κωλος της που χαϊδεψες αλλα το κεφαλι της ;)
 

patrick

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2007
Μηνύματα
695
Κριτικές
4
Like
367
Πόντοι
26

Ωρα είναι να βγεί και ο Αναστόπουλος να διαμαρτυρηθεί για το κολώχερο που του έβαλε ο Γεροθόδωρος το 1987

gerothodoros_xeri_ston_anastopoulo.jpg


URL]]
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.736
Πόντοι
1.306
ωραια της επιασε τον κω

και ;

τι επαθε δηλαδη

 

BLITZKRIEGER

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2017
Μηνύματα
3.239
Κριτικές
4
Like
297
Πόντοι
36
Τύποι πρέπει να ανοιχτεί νήμα "Ημερήσια ενημέρωση για ηλίθιες καταγγελίες".  :S
 

thalasolikos37

Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2017
Μηνύματα
386
Κριτικές
3
Like
755
Πόντοι
81
Ένταξη βάλανε τον παππούλη διπλα της και της τον έπιασε λίγο σιγά τα αυγά  :kissass: ας έκανε λίγο ποιο πέρα αθώος ο πρόεδρος
 

central.6

Μέλος
Εγγρ.
23 Απρ 2017
Μηνύματα
29
Like
16
Πόντοι
0
και άγιο κολαζει αυτη η ξεκωλιαρα, όχι τον μπλατερ
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.165
Like
34.440
Πόντοι
9.931
Μαλλον την ενόχλησε γιατί της έπιασε τον κώλο ο Μπλατερ χωρίς να της δώσει το κατάλληλο δωράκι ;)
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.644
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
9.023
Πόντοι
17.085
Ο τίτλος έπρεπε να είναι "Χόουπ Σόλο: μου χούφτωσε τον κώλο".
 

Επισκέπτης
Τον κακό της τον καιρό, τότε που τη χούφτωσε ο μπάρμπας δεν υπήρχε Στοίχημα να ποντάρουν οι πυρφόροι της ανατροπή :2funny:
 

Παρόμοια θέματα

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom