Νέα

Αγαπημένες τηλεοπτικές σειρές

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 519
  • Εμφανίσεις 37K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

PANAXIOS

Μέλος
Εγγρ.
23 Φεβ 2006
Μηνύματα
641
Κριτικές
4
Like
109
Πόντοι
6
παιζοτανε γυρω στο 1980 η σειρα:

" διαστημα 1999"

(μονο που φτασαμε στο 2007
και τιποτα απο οτι περιεγραφε η σειρα δεν εγινε πραξη)
 

PANAXIOS

Μέλος
Εγγρ.
23 Φεβ 2006
Μηνύματα
641
Κριτικές
4
Like
109
Πόντοι
6
Ο Συμβολαιογράφος. Γιατί δεν το ξαναδείξανε ποτέ;

ισως να ειναι στις σειρες που χαθηκαν γιατι πριν 10-15 χρονια στην ΕΡΤ πανω σε γραμμενες βιντεοκασετες γραφανε καινουρια βιντεο... (οι  :jerking:)
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.482
Like
11
Πόντοι
166
Και αυτή και τα Λαυρεωτικά και οι Πανθέοι - Συνταγματάρχης Λιάπκιν.
Ε, ρε τώρα που τα έγραψα τι θυμήθηκα. Πόσο διαφορετική ήταν η κοινωνία τότε. Λογοτεχνικό αριστούργημα και έγινε σειρά. Δεν αναπολώ, η κουλτούρα του κόσμου όμως έχει υποβαθμιστεί και κάποια additions από το παρελθόν θα βοηθούσαν
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Και αυτή και τα Λαυρεωτικά και οι Πανθέοι - Συνταγματάρχης Λιάπκιν.
Ε, ρε τώρα που τα έγραψα τι θυμήθηκα. Πόσο διαφορετική ήταν η κοινωνία τότε. Λογοτεχνικό αριστούργημα και έγινε σειρά. Δεν αναπολώ, η κουλτούρα του κόσμου όμως έχει υποβαθμιστεί και κάποια additions από το παρελθόν θα βοηθούσαν

+1
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
Οι Μεν & οι Δεν,Κωνσταντίνου & Ελένης και τα θεϊκά ''Εγκλήματα'' και ''Είσαι το ταίρι μου''....δεν μου έρχεται κάτι άλλο.....
 

Επισκέπτης
ΟΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ

Ήταν πολλά χρόνια μπροστά οι άνθρωποι
 

LEFTY2

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2006
Μηνύματα
3.594
Κριτικές
1
Like
126
Πόντοι
16
το ρετιρε με την γιουλακι ξερει κανεις αν θα παιχτει και αυτο το καλοκαιρι?
Θεος φυλαξη.Καλη σειρα δεν λεω αλλα πολυ επαναληψη.Δεν βαζουν καμια αλλη π.χ τα λιονταρακια του κυρ.ηλια (τα κρατικα)
 

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
21.144
Κριτικές
491
Like
37.517
Πόντοι
41.447
Τα Κουφώματα!

Για να θυμούνται οι παλαιότεροι και να μαθαίνουν οι νέοι..!


:2funny:
 

gatos19811981

Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2006
Μηνύματα
407
Like
7
Πόντοι
1
Η πιο τελεια ελληνικη σειρα ever τα εχω ολα γραμενα σε βιντεο κασετες και τα βλεπω συχνα
Δεν τα ανεβάζεις και στο rapisharε.com να τα δουμε και μεις φίλε μου?Δεν τα βρίσκω πουθενά!!Ειναι η μονη σειρα που μου λείπει!!!Τις αλλες τις εχω!
 

moynitsokinigos

Μέλος
Εγγρ.
14 Φεβ 2007
Μηνύματα
188
Κριτικές
3
Like
1
Πόντοι
1
ότι σατιρικό κυκλοφορούσε και κυκλοφορεί....Οτι μουσικό.... και φυσικά όπου έπαιζαν οι Τσάκωνας, Μπέζος, Χαικάλης, Ζουγανέλης, Μπουλάς, Φιλιππίδης
 

rainmaker13

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2007
Μηνύματα
211
Like
2
Πόντοι
1
Η πλειοψηφία των σειρών που έπαιζε ο Μπέζος ήταν γαμάτες.Ποιά να θυμηθώ πρώτα.Της Ελλάδος τα παιδιά,Οι Απαράδεκτοι,Εκείνες κι έγώ(Δόγγανος for ever!!!).Πολύ γέλιο... :2funny: :2funny: :2funny:
 

XENIOS84

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουν 2006
Μηνύματα
43
Like
0
Πόντοι
0
"O Ανδροκλης και τα λιονταρια του" με το Βουτσα.Κατι παλια του Κωνσταντινου που ειχε γιο του το Βουρο.Aπο λογοτεχνικες μεταφορες θυμαμαι την αστροφεγγια με τον καφετζοπουλο και τη Λωξαντρα.Οπως και το "ιστοριες πισω απο τα καγκελλα"του Τζιφορου με πρωταγωνιστη τον Γεωργιτση σε αυτοτελη επεισοδια.Απο αμερκανικες 'Μακγκαιβερ,"ο πρωτος κυκλος."Σταρ τρεκ","ο αορατος ανθρωπος"(παραγωγη bbc),και μεταγενεστερες την ομαδα Α,τον Χαντερ,τον Μπουκερ,και Σλετζ Χαμμερ("trust me,i know what i'm doing").Θυμαμαι ακομα μια αυστραλεζικη"η κληρονομια του Χεντερσον"η καπως ετσι.
 

Andras37Athina

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.348
Like
19
Πόντοι
16
- Οι Πανθέοι
- Ο Χριστός Ξανασταυρώνεται
- Αστροφεγγιά
- Βαμμένα Κόκκινα Μαλλιά
- Λόγω Τιμής
- Μεγάλος Θυμός
Από κωμικές σειρές
- Ο Ονειροπαρμένος (με τον Κώστα Βουτσά - 1973)
- Εκείνες και ?γώ (και τις δύο σειρές, εκείνη του 1976 με το Λάμπρο Κωνσταντάρα και την πρόσφατη με το Γιάννη Μπέζο)
- Ντόλτσε Βίτα
- Στο Παρά Πέντε

Ξένες σειρές
- Space 1999 (με την πρώτη γενεά ηθοποιών)
- The Saint
- The Combat
- How the West Was Won
- Bonanza
- Hill Street Blues
- Mike Hammer
Από κωμικές ξένες σειρές
- Barney Miller
- Bill Cosby
Από σύγχρονες σειρές Sex and the City
 

Bluevertigo

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2007
Μηνύματα
393
Like
4
Πόντοι
1
Καλά βρε παιδιά, κανείς σας δεν έβλεπε κάπου στα μακρινά 80s το Fraggle Rock;
Μαγική σειρά από τον δημιουργό των Muppets, Jim Henson. To Fraggle Rock ήταν ουσιαστικά μια πολύχρωμη αλληγορία του κόσμου μας, που εξερευνούσε τα είδη των σχέσεων που μπορούν να αναπτυχθούν μεταξύ ετερόκλητων, αλλά απαραίτητων για την επιβίωση των άλλων, φυλών / ειδών. Αρκετά σύνθετη και διαφορετική η προβληματική του για παιδική σειρά. Φυσικά όταν το έβλεπα δεν είχα αντιληφθεί όλες τις παραμέτρους του, αλλά ειδικά σε μικρές ηλικίες αρκεί η ταύτιση με κάποιους χαρακτήρες ή με κάποια όνειρα / επιθυμίες τους για να αγαπήσεις μια σειρά.
Ο Gobo και η Mokey από τα Fraggles , η Marjorie από τη σκουπιδομάζα (Trash Heap) και ο σκύλος του Doc, o Sprocket ήταν οι αδυναμίες μου.
Φοβερές όλες οι σκηνές που ο Gobo μέσα από την τρύπα που οδηγεί στο εργαστήριο του Doc προσπαθεί να πάρει τα γράμματα που του στέλνει ο θείος του ο Matt, με τον Sprocket να παραμονεύει, καθώς και η ανάγνωσή τους μετά, που έβγαζε ένα γνήσιο προβληματισμό για τον κόσμο μας.
Κρίμα που ο Jim Henson πέθανε τόσο νέος, μόλις 53 ετών.
 

Συνημμένα

  • Fragglerockrecord.jpg
    Fragglerockrecord.jpg
    79,1 KB · Εμφανίσεις: 38

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.388
Κριτικές
1
Like
893
Πόντοι
96
  τρομερο τραγουδι τιτλων "cares cares away,worries for another day........." και το αγαπημένο μου "Dear nephew Gobo....."

  εμενα μου αρεσε και το Hill street Blues (και τα ατελειωτα ποδια της γυναικας του διοικητη)  αλλα λίγοι το εβλεπαν. πολλες φορες πηγαινοντας για σκοπια στην Αερ. (που ελεγαν εσυ στην 3 , εσυ στη 7 κλπ) τους ελεγα "...and ei ei ei lets be carefull out there" και με κοιταγαν σαν χαζοί
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.860
Like
13
Πόντοι
366
αχ Blue τι μου θυμισες τωρα!!!! φοβερο και αυτο οπως και τα μαπετς!!!
 

rainmaker13

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2007
Μηνύματα
211
Like
2
Πόντοι
1
Επίσης από ξένες σειρές αγαπημένες μου.X-files,Μαγκαιβερ,CSI.
 

donsanto

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιαν 2006
Μηνύματα
53
Like
0
Πόντοι
0
  τρομερο τραγουδι τιτλων "cares cares away,worries for another day........." και το αγαπημένο μου "Dear nephew Gobo....."

  εμενα μου αρεσε και το Hill street Blues (και τα ατελειωτα ποδια της γυναικας του διοικητη)  αλλα λίγοι το εβλεπαν. πολλες φορες πηγαινοντας για σκοπια στην Αερ. (που ελεγαν εσυ στην 3 , εσυ στη 7 κλπ) τους ελεγα "...and ei ei ei lets be carefull out there" και με κοιταγαν σαν χαζοί

Κι εγω φιλε μοθ την εβλεπα αυτη τη σειρα ...ηταν απο τις καλλιτερες αστυνομικες... λενε οτι εχει βγει και σε dvd αλλα δεν την εχω βρει πουθενα... ξερεισ τιποτα μηπως?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom