Νέα

Αγαπημένες τηλεοπτικές σειρές

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 519
  • Εμφανίσεις 37K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

fkmenace

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
647
Like
14
Πόντοι
6
δεν εισαι ο μονος.. ολα τα λεφτα η καραπουταναρα Samantha.

Τρίβια : Η οποία ήταν και η μόνη παρακαλώ παντρεμένη και ερωτευμένη στην πραγματική ζωή μέχρι αηδίας με τον άντρα της.. Πώς είπατε??
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Οχι φιλε. Ολοι την βλεπαμε.

Ειναι η σειρα που που ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΕ της σημερινες τσουλες...

Απλα οποιος την εχει δει ξερει να τοις χειριζετε...

Σωστότατος!!! Αξίζει  να  της  ρίξεις  μια  ματιά  μόνο  και  μόνο  για  να  πάρεις  μια  ιδέα του  τί  παίζει  με  τις  σημερινές,  δήθεν,  γυναίκες (κι  ύστερα  παραπονιούνται  γιατί  λέει  προτιμάμε  τις  ξένες  και  άλλα  τέτοια. Που  να  φανταστούν  ότι  τις  προτιμάμε  γιατί  έχουν  ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ  ΓΥΝΑΙΚΕΣ,  μέχρι  να  "δυτικοποιηθούν"  κι  αυτές  και  να  "απελευθερωθούν"). Λίγα  μαθήματα  ιστορίας  τώρα:
Από  ξένες  Miami  Vice  που  έχει  αναφερθεί,  "In The  Heat  of The Night" (αρχές  90's),  Booker, "Tropical  Heat"  (με μια  φοβερη  ΜΟΥΝΑΡΑ).  Το  "Talew  of  the  gold  monkey",  γνωστό  και  ως  "Το  μυστήριο  του  χρυσού  πιθήκου",  ήταν  με  έναν  τύπο  με  ένα  υδροπλάνο  σε  ένα  νησί  του  Ειρηνικού. Α,  μην  ξεχάσουμε  και  το  "Fame".


Από  Ελληνικές θυμάται  κανείς  τους  "Ιερόσυλους"  του  Λειβαδίτη;  Το "Ο  Χριστός  ξανασταυρώνεται",  με  Γ.Φούντα  ως  Παναγιώταρο, στο  ρόλο  του  Χριστού  ο  Αλέξης  Γκόλφης (ποιός  να  τον  θυμάται  πια...)  και  στο  ρόλο  του  Σεΐζη  ο  παμμέγιστος,  ο  εκλαμπρότατος  ΚΩΣΤΑΣ  ΓΚΟΥΖΓΚΟΥΝΗΣ!!!
Στις  αρχές  των  80's  έπαιξε  και  "Η  κραυγή  των  λύκων",  Φωσκολικής  τεχνοτροπίας,  όπου  πρωταγωνιστούσε  η  Μαρία  Αλειφέρη ( για  στοκάρισμα εκείνη  την  εποχή).
 

rokoss

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.282
Κριτικές
2
Like
5
Πόντοι
16
Τρίβια : Η οποία ήταν και η μόνη παρακαλώ παντρεμένη και ερωτευμένη στην πραγματική ζωή μέχρι αηδίας με τον άντρα της.. Πώς είπατε??

μαλιστα, δεν το γνωριζα αυτο..
παντως στο ρολο της ηταν φοβερη, η καλυτερη απ? τις 4.
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.860
Like
13
Πόντοι
366
Το Sex and the city δε μπορω να πω οτι με ενθουσιαζε.......το desperate housewives ομως μαρεσει γιατι εχει και μυστηριο......τες παν απο σειρες παλιες μου αρεσε το γυμνασιο ντεγκρασι, πριν χτυπησει το κουδουνι, μπεβερλυ χιλς (ημουν μικρη τοτε δικαιολογουμαι), 21 Jump street, ομαδα Α (ετσι δεν το λεγανε?), σκληροι του μαιαμι, μαγκαιβερ, μπιλ κοσμπι, παντρεμενοι με παιδια και φιλαρακια........

απο ελληνικες αυθαιρετοι, φρουτοπια, το κουτι με τα παραμυθια, απαραδεκτοι (απορω πως δεν τους εχετε αναφερει ρε παιδια), το σοι μας, εκμεκ παγωτο και καμποσες δραματικες (τυπου προβα νυφικου...)
γενικα οι ελληνικες σειρες δε με ενθουσιαζουν......α και το παρα πεντε βεβαιως βεβαιως :grin:
 

petrospelekanos

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
772
Like
2
Πόντοι
6
Μπονάντσα, Ταξίδι στο διάστημα, Λόουν Ρέϊντζερ, Επικίνδυνες αποστολές, Μάγισσα, Το τζίνι και η Τζίνι, ʼγνωστο πόλεμο, Παράξενο ταξιδιώτη κλπ, δεν πρόλαβε κανένας/καμμία σας;
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.860
Like
13
Πόντοι
366
Α η τζινι και το τζινι μου αρεσε και μενα......και η Λουσιλ.......
 

petrospelekanos

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
772
Like
2
Πόντοι
6
Η Εσπρεσσο εδινε κατι παλια επεισοδια της Λουσυ πριν λιγο καιρο σε ντι βι ντι
 

IptamenosOllandos

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2006
Μηνύματα
107
Like
0
Πόντοι
1
Γυμνασιο ντεγκρασι???που το θυμηθηκες??μεσημερια στην ετ2..
Παντως αν και οχι παλια απο τις καλυτερες ητανε το ``κωνσταντινου κι ελενης``..απο ξενες με διαφορα η ``εντατικη`` ητανε η απολυτη τηλεοπτκη σειρα!
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.860
Like
13
Πόντοι
366
Τι που το θυμηθηκα? αφου ημουνα πορωμενη......χαχαχαχαχα ηταν της εποχης τοτε.......δημοτικο πρεπει να ηταν? γυμνασιο? δε θυμαμαι.......και απειρες επαναληψεις!!!!!

το κωνσταντινου και ελενης καλο ηταν αν και προτιμω δυο ξενους......

η εντατικη μου αρεσε υπαρχουν και αλλα αντιστοιχα οπως το scrub.......επισης μου αρεσουν ολες αυτες τυπου νομος και ταξης αλλα μου διαφευγουν τα ονοματα.......CSI? και μερικες ακομα.....

λορεντζο λαμας εβλεπε κανεις?
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Τι που το θυμηθηκα? αφου ημουνα πορωμενη......χαχαχαχαχα ηταν της εποχης τοτε.......δημοτικο πρεπει να ηταν? γυμνασιο? δε θυμαμαι.......και απειρες επαναληψεις!!!!!

το κωνσταντινου και ελενης καλο ηταν αν και προτιμω δυο ξενους......

η εντατικη μου αρεσε υπαρχουν και αλλα αντιστοιχα οπως το scrub.......επισης μου αρεσουν ολες αυτες τυπου νομος και ταξης αλλα μου διαφευγουν τα ονοματα.......CSI? και μερικες ακομα.....

λορεντζο λαμας εβλεπε κανεις?

Τον  ρενεγκέιτ;
 

IptamenosOllandos

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2006
Μηνύματα
107
Like
0
Πόντοι
1
Επισης πολυ καλα τα εγκληματα...οι 2ξενοι ηταν καλη σειρα αλλα απαραδεκτο να παιζει ακομα !!!
φαλκον κρεστ επαιζε ο λαμας...ειχε ερθει μαζι με το καπιταλ τις πρωτες εποχες του μεγαλου καναλιου..
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.860
Like
13
Πόντοι
366
Ναι.........χεχεχε........που καταντησε κι αυτος........να παιζει στην τολμη και γοητεια........το ρενεγκειτ το εβλεπα και αυτο αρκετα φανατικα.......
 

fkmenace

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
647
Like
14
Πόντοι
6
εντατικη μου αρεσε υπαρχουν και αλλα αντιστοιχα οπως το scrub.......επισης μου αρεσουν ολες αυτες τυπου νομος και ταξης αλλα μου διαφευγουν τα ονοματα.......CSI? και μερικες ακομα.....

Σε πιάσαμε.. Όντως το scrubs είναι σειρούλα με μπόλικο γέλιο, κρίμα που δεν προβάλλεται Ελλάδα ρε γμτ..
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.860
Like
13
Πόντοι
366
Σε πιάσαμε.. Όντως το scrubs είναι σειρούλα με μπόλικο γέλιο, κρίμα που δεν προβάλλεται Ελλάδα ρε γμτ..

κατεβαινει ανετα απο το νετ ομως......χεχεχεχεχε
οπως ολες οι αλλες......
 

nikos6

Μέλος
Εγγρ.
31 Δεκ 2006
Μηνύματα
569
Like
16
Πόντοι
6
Τρίβια : Η οποία ήταν και η μόνη παρακαλώ παντρεμένη και ερωτευμένη στην πραγματική ζωή μέχρι αηδίας με τον άντρα της.. Πώς είπατε??
ασφαλως και ητανε...
σσ.το οτι θα εβλεπα σε σαητ για μπουρδελα πουτανες και κωλομπαρα τις λεξεις ΦΡΟΥΤΟΠΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΚΟΥΤΙΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ δεν το περιμενα ειλικρινα...
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.860
Like
13
Πόντοι
366
Γιατι οτι θα εβλεπες το sex and the city? εγω δεν το περιμενα παντως.........λολ

παντως τη φρουτοπια και του κουτιου τα παραμυθια τα εγραψα γιατι τα βλεπω μεχρι και τωρα...... :grin:
 

petrospelekanos

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
772
Like
2
Πόντοι
6
Τι εχει το sex and the city; Μια χαρα σειρα ηταν, αρκετα προωθημενη
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.860
Like
13
Πόντοι
366
Απλα δεν περιμενα οτι την βλεπανε και αντρες....βεβαια θα μου πεις εγω διαβαζα μπλεκ οταν ημουν παιδουλα οποτε γιατι μιλαω.....ειχα διαβασει και αρκετο κραξιμο για την σειρα εδω μεσα οποτε μου φανηκε παραδοξο λιγο.....
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.641
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
9.040
Πόντοι
17.085
Για το Sex and the City οι γνώμες διίστανται: άλλοι λένε ότι είναι άθλια σειρά και άλλη ότι είναι τρισάθλια. Εν πάση περιπτώσει υπάρχει μια σχετική δημοσκόπηση/ψηφοφορία www.bourdela.com/component/option,com_smf/Itemid,168/topic,1015.0]εδώ[/url]. Όποιος/α την έχασε μπορεί να ψηφίσει τώρα...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom