Νέα

Αεροδρόμιο «Μέγας Αλέξανδρος»;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Carlos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 132
  • Εμφανίσεις 11K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Carlos

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Αυγ 2005
Μηνύματα
2.302
Κριτικές
11
Like
2
Πόντοι
2.945
Εμεις  ασχολουμαστε  με  την  Λιανη , τον James Brown και  τον  Αρναουτογλου    και  οι    Σκοπιανοι  ονομαζουν  το  αεροδρομιο  τους  "Μεγας  Αλεξανδρος" .  Ειδα  την  Μπακογιαννη  στα  καναλια  να  χαζογελαει  λες  και  δεν  τρεχει  τιποτα    και  αυτοματως  αναρωτηθηκα    αν  αυτα    τα  υποκειμενα  που  κυβερνουν    εχουν    συνειδητοποιησει    οτι  οι  ενεργειες  τους  ή  η  αδρανεια  τους    θα    εχουν  επιδραση  στα  παιδια  ,στα  εγγονια  μας  και  στο  μελλον  αυτης  της  ταλαιπωρης  χωρας  . Αλλα  οπως  ειπε  και  ο  πατερας  της  "σε  δεκα  χρονια  θα  το  'χουν  ξεχασει  το  ονομα" ....3 οικογενειες  μας  κυβερνουν  τα  τελευταια  50  χρονια....sorry  που    με  επιασε  το  πολιτικο  μου  σε  τετοιο site , τετοια  ωρα  και  χρονιαρες  μερες αλλα  αναρωτιεμαι για  το  leadership  αυτης  της  χωρας. Μεχρι  και  οι  Σκοπιανοι  για  καρπαζοεισπρακτορες  μας  εχουν ?



 

kauloulis

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2006
Μηνύματα
31
Like
0
Πόντοι
0
Και ποιός είπε κολητέ οτι το σεξ δεν ειναι θέμα πολιτικής;;;
Εμείς κοιμόμαστε του καλού καιρού και οι γείτονες κάνουν ανενόχλητοι τη δουλεία τους...τσεκάρετε στον ιστό τι ξίνεται στους χάρτες και τα sites και θα καταλάβετε...όλος ο κόσμος Μακεδονία και Μακεδόνες του αποκαλεί.τι πρεπει να γίνει;
Α αυτο είναι θλεμα των πολιτικών.Σωθηκαμε δηλαδή!!! >:( >:( >:(
 

bestathens1972

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2006
Μηνύματα
613
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
6
Το Σεπτέμβριο του 2004 ήμουν στο Παρίσι. Για όσους έχουν ανέβει στον Πύργο του ʼιφελ στον τελευταίο όροφο υπάρχεί ένας πίνακας που σου λέει πως στη συγκεκριμένη κατεύθυνση και σε τόσα km απόσταση είναι η πρωτεύουσα κάποιας χώρας.
Φυσικά τα Σκόπια αναφερόντουσαν πρωτεύουσα της Μακεδονίας!!!.
Αποφάσισα επιστρέφοντας να το προχωρήσω το θέμα. Όταν ανέφερα προφορικά το θέμα στο ΥΠΕΞ μου απάντησαν πως έπρεπε να τους κάνω μια επίστολη για να εξετάσουν το θέμα! Μου τόνισαν όμως πως δεν πρέπει να περιμένω τίποτα αφού στο εξωτερικό όλοι λένε τα Σκόπια Μακεδονιά και δεν μπορούμε να κάνουμε κατι για αυτό!!!. Τα συμπεράσματα δικά σας για την καταστροφική εξωτερική πολιτική της Ελλάδας στο σύνολο του αιώνα που μας πέρασε!!!
 

jim1964

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2005
Μηνύματα
16
Like
0
Πόντοι
0
και τα εγκαινια θα τα κανει ο κολλητος των μητσοτακιδων ο Μπούς. Που ειναι ρε παιδια πολιτικοί που δεν εχουν πουληθει για να κυβερνησουν; Που μας κανταντησανε οι πουλημένοι;
 

jimmye

Μέλος
Εγγρ.
6 Οκτ 2005
Μηνύματα
234
Like
1
Πόντοι
1
το θεμα της ονομασιας των Σκοπιων για ολον τον πλανητη εχει τελειωσει εδω και καιρο. Για ολο τον πλανητη Σκοπια=Μακεδονια period.μονο εμεις οι ελληνες πολιτες πιστευουμε οτι τιποτα δεν ειναι ακομα οριστικο, οτι η κυβερβηση σε επιπεδο διπλωματιας το παλευει και τα ατχειδια μου κουνιουνται. ναι μας γαμανε ακομα και οι Σκοπιανοι κυριοι! και μην ακουσω γκρινια για τις κυβερνησεις , γιατι μας κυβερνανε αυτοι που μας αξιζουν!στη χωρα που ασχολειται ολη τη μερα με την τατιανα, τον ευαγγελατο , τη λουκα,  τον σολιντ, το κινο , το τζοκερ, τον ψινακη , τον μαρτακη , τον μικρο αλεξ, τα ουφο του χαρδαβελλα , στη χωρα που η αστυνομια απολογειται καθε βραδυ στα δελτια ειδησεων , στη χωρα που κυνηγαμε 2 χρονια το παραδικαστικο κυκλωμα και μετα σε μια νυχτα τους αποφυλακιζουμε κλπ κλπ αυτοι οι πολιτικοι πρεπει να μας κυβερνανε. ηλιθιοι πολιτικοι για ηλιθιους πολιτες.
και μην ψηνεστε οτι μας σηκωνει για τιποτα τσαμπουκαδες προς σκοπια-τουρκια γιατι εκτος του οτι ειμαστε ψωροκωσταινα και καμια αλλη χωρα δεν προκειται να μας βοηθησει , οι σημερινοι ελληνες δεν εχουν καμια σχεση ουτε με Θερμοπυλες, ουτε με Κουγκι. τοτε υπηρχαν χιλιαδες ηρωες και ενας Εφιαλτης. τωρα αν γινει πολεμος θα σκοτωνονται οι "Εφιαλτες" μεταξυ τους ποιος θα πρωτοδωσει ποιον να παρουνε την αμοιβη.....
 

arturo

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
408
Like
6
Πόντοι
1
Αφού ρε παιδιά από το τέλος του 2 παγκοσμίου πολέμου στα Σκόπια υπάρχει πινακίδα που γράφει " ΜACEDONIA " και οι δικοί μας πολιτικοί δεν έχουν κάνει τίποτα από τότε. Τι θέλετε να κάνουν οι Σκοπιανοί μετά απο 60χρόνια, 3 γεννεές δηλαδή? Πουλημένοι!!!!
Το Σεπτέμβριο του 2004 ήμουν στο Παρίσι. Για όσους έχουν ανέβει στον Πύργο του ʼιφελ στον τελευταίο όροφο υπάρχεί ένας πίνακας που σου λέει πως στη συγκεκριμένη κατεύθυνση και σε τόσα km απόσταση είναι η πρωτεύουσα κάποιας χώρας.
Φυσικά τα Σκόπια αναφερόντουσαν πρωτεύουσα της Μακεδονίας!!!.
Αποφάσισα επιστρέφοντας να το προχωρήσω το θέμα. Όταν ανέφερα προφορικά το θέμα στο ΥΠΕΞ μου απάντησαν πως έπρεπε να τους κάνω μια επίστολη για να εξετάσουν το θέμα! Μου τόνισαν όμως πως δεν πρέπει να περιμένω τίποτα αφού στο εξωτερικό όλοι λένε τα Σκόπια Μακεδονιά και δεν μπορούμε να κάνουμε κατι για αυτό!!!. Τα συμπεράσματα δικά σας για την καταστροφική εξωτερική πολιτική της Ελλάδας στο σύνολο του αιώνα που μας πέρασε!!!
 

FidoDiLdo

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
864
Like
4
Πόντοι
6
Το παραδοξο ειναι οτι με τις επιχειρησεις μας ελεγχουμε την οικονομια των Σκοπιων και παρολ'αυτα δεν μπορουμε να επιβαλλουμε καποια πραγματα...

Υ.Γ Savalas του τυπου στο αβαταρ σου δεν νομιζεις οτι του αξιζει οσκαρ για την ερμηνεια του , εστω και αν δεν υπαρχει οσκαρ για τηλεοπτικη σειρα?
 
OP
OP
C

Carlos

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Αυγ 2005
Μηνύματα
2.302
Κριτικές
11
Like
2
Πόντοι
2.945
?


Τσεκαρα  τα  site και    εχω   φρικαρει...μιλαμε  για  απιστευτο  παραληρημα....οποιος  το  εφτιαξε  προφανως   μισει   τους  Ελληνες...μπορει   να   μου  εξηγησει   καποιος   πως   απο  μια    κουκιδα  του   πλανητη   10  εκ  κατοικων   εχουν      ξεπηδησει  κορυφαιοι  επιστημονες(βλ.ΝΑΣΑ κλπ) ,  φοβεροι  αθλητες(βλ.μπασκετ,στιβος κλπ) , δαιμονιοι  επιχειρηματιες    και  στο   θεμα   των  πολιτικων :jerking:   να   παρουσιαζουμε  αυτο  το  χαλι....ελπιζω   μονο   οι   διπλωματες    μας    να  εχουν   μια   σχετικη   ευαισθησια    και    να   μην  εχουν  το   μυαλο    τους   μονο     σε   δεξιωσεις  και   γκαλα...
 

diokaz

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2006
Μηνύματα
463
Κριτικές
3
Like
92
Πόντοι
1
κατι αλλο ρε παιδια,το προβλημα με την ονομασια του αεροδρομιου που το βρισκετε? αν το πατε ετσι αν το ονομαζενε αεροδρομιο 'μαλακας'παλι θα πρεπει να μας εθιγε. κ απο την αλλη γιατι ονομαστηκε το αεροδρομιο της θεσσαλονικης 'μακεδονια' ας αφησουμε λοιπον τις βλακιες.οποιος παραξηγηκε,παρεξηγηκε
 

bourdeliaris79

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2006
Μηνύματα
55
Like
0
Πόντοι
0
ρε παιδια το θεμα εχει χαθει,θα γινει οτι και με την μ.βρετανια,εμεις θα τους λεμε σκοπια,ολοι οι αλλοι μακεδονια,και οταν θα υπαρχουν καπου και οι 2 μαζι τηα τους λενε fyr macedonia,και ιστορικα οποιος εχει παραχωρησει ονοματα και ιστορια παραχωρει και εδαφη καποτε,βασικα το θεμα δεν ειναι πως θα τους λενε οι αλλοι,το θεμα ειναι να κανουμε οτι μπορουμε σαν ελλαδα ωστε να εχουμε την αξιοπρεπεια μας,και το προβλ φυσικα δεν ειναι το ονομα οπως λενε οι γνωστοι θολοκουλτουριαρηδες,το θεμα ειναι πολυ σοβαροτερο,οταν θες να λεγεσε σοβαρο κρατος και να σε σεβονται πρεπει να φερεσε και αναλογα,στην πολιτικη δεν υπαρχουν φιλιες,αλλα ποιος να τα καταλαβει αυτα?οι πουλημενοι?μια φορα ψηφισα στη ζωη μου,μαυρο δαγκωτο απο τοτε!
 

bourdeliaris79

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2006
Μηνύματα
55
Like
0
Πόντοι
0
διοκαζ αστο καμαρι μου αστο δεν τοχεις το θεμα,μην μας βασανιζεις με τα ποστ σου
 

Ropaloforos

Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2005
Μηνύματα
885
Like
11
Πόντοι
6
Για τα URL:

Στο πλευρό των Βόσνιων ήταν μέχρι και η Al Qaida. Τότε έγεινε της καργιόλας, όλοι έκαναν τα πάντα. ʼσε που ούτε στο Βελιγράδι ούτε στην Αθήνα ήξερε ο κόσμος τι ακριβώς γινόταν. Το ενδιαφέρον των κυβερνησεών μας τότε ήταν μην και φτιαχτεί μουσουλμανικό τόξο. Βέβαια ο Μιλόσεβιτς ήταν μεγάλη πουτάνα και ανακάτεψε πολύ κόσμο στις βρωμιές του. Ακόμα και τον ίδιο του το λαό.
 

democrat

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Δεκ 2006
Μηνύματα
1.873
Κριτικές
11
Like
10
Πόντοι
2.007
παιδια απο καπου αλλου πεσατε στο site.Δεν τσιμπαμε εμεις στα εθνικιστικα-ελληναραδικα.Υπαρχουν δοξα τω θεω αλλοι χωροι να βγαλετε τον εθνικισμο σας.Ασε που δεν σας συμφερει να βγαζετε τις κραυγες σας σε ενα site που λεγεται bourdela εσεις οι απευθειας απογονοι του μεγαλεξανδρου και της γοργονας.
 

jimmye

Μέλος
Εγγρ.
6 Οκτ 2005
Μηνύματα
234
Like
1
Πόντοι
1
νεος αμα δε σου αρεσει το θεμα μην το διαβαζεις, δε σε υποχρεωσε κανεις. το site λεγεται bourdela αλλα τα μελη του χρησιμοποιουν και το πανω κεφαλι..
 

bourdeliaris79

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2006
Μηνύματα
55
Like
0
Πόντοι
0
δεμοκρατ εισαι λιγο μαλακακος?ρε παιδια αυτοι ειναι ωραιοι τυποι,ακουστε το καλο,οταν εμεις μιλαμε για Μ.Αλεξανδρο και μακεδονια ειμαστε εθνικιστες,οταν οι σκοπιανοι λενε οτι ειναι μακεδονες και οτι πρεπει να ελευθερωσουν την σκλαβωμενη μακεδονια ειναι ελευθερο και δημοκρατικο !καλο εεεε χαχαχαχ
 

democrat

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Δεκ 2006
Μηνύματα
1.873
Κριτικές
11
Like
10
Πόντοι
2.007
το ιδιο παλαβοι ειναι και οι εθνικιστες εκεινης της πλευρας.Τοσο σπουδαιο ειναι αν ονομασαν το αεροδρομιο μεγας αλεκος?
 

Επισκέπτης
Εσύ μπορείς να μας πεις απο που 'έπεσες' στο site? Δεν νομίζω να μίλησε κανένας ότι είναι 'κατευθείαν απόγονος' του Αλέξανδρου και της 'γοργόνας'. Ούτε έβγαλε μέχρι στιγμής κανένας εθνικιστικές κραυγές. Απλούστατα αρκετά παιδιά καταδικάσανε όπως και εγώ κάποια εθνικιστικά site της Πρώην Γιουγκοσλαβικής δημοκρατίας της Μακεδονίας (έτσι είναι η επίσημη ονομασία σε όλους τους παγκόσμιους οργανισμούς). Αυτό και τίποτα άλλο. Εγώ προσωπικά καταδικάζω και τον δικό μας εθνικισμό. Αλλα αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να δίνουμε γη και ύδωρ στον οποιοδήποτε που καπηλεύεται ως δικές του ξένες προσωπικότητες, που στο φινάλε πολιτιστικά δεν του ανήκουν.
+1000
 

alfa291

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2006
Μηνύματα
4.237
Like
450
Πόντοι
36
Θα γίνω δικηγόρος του διαβόλου:

Αν οι FYROMίτες ονόμαζαν το αεροδρόμιό τους "Κεμάλ Ατατούρκ", θα σας άρεσε? Θα ενοχλούσε την Τουρκία?

Μήπως τους προτιμάτε κομμάτι μιας ΜΕΓΑΛΗΣ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑΣ (όπου κατά πάσα βεβαιότητα εθνολογικά ανήκουν)?

ΜΗΠΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΛΗΣΕΙ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ?

Οι άνθρωποι προσπαθούν να βρουν μια ιστορία, μια εθνική ταυτότητα, μια υπερηφάνεια. ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΥΝ. Σαν τον πιτσιρικά που μας σπάει τ' αρχίδια με τις γκαζιές του παπιού του για το παίξει άντρας!

Μήπως αν τους κολλάμε συνέχεια στον τοίχο τους στέλνουμε συστημένους "ΑΛΛΟΥ"? Μήπως παρόμοιες (ΟΧΙ ίδιες) μαλακίες κάναμε και με τους φουκαράδες τους Πομάκους?....

Μιλάτε σοβαρά όταν λέτε ότι πιστεύετε ότι αυτοί οι άνθρωποι (ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΓΟΝΤΑΙ) αποτελούν κίνδυνο για μας?
 

KARALIAKOURAS

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2006
Μηνύματα
693
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
6
...φυσικα θα πεταχτει ενας βλαξ τυπου "democrat" να πει την εξυπναδα του:jerking:.Την αριστεροπρεπη και προοδευτικη μαλακιουλα του :jerking:.
Ομως ειναι εθνικισμος να εξοργιζεσαι οταν βλεπεις την νομιμοποιηση ενος ψεμματος?Διοτι περι αυτου προκειται.Επειδη γεωγραφικα τα "Σκοπια" εντασσονται σε ενα μερος της αρχαιας Μακεδονιας του Μ.Αλεξανδρου(τα αλλα 2 ειναι η δικη μας και αλλο ενα στην Βουλγαρια-αλλα απλα γεωγραφικα),τα ρωσοκομμουνια και ο Τιτο τους εκαναν πλυση εγκλεφαλου να πιστευουν πως ειναι απογονοι του Μ.Αλεξανδρου και Μακεδονες.Το θεμα δεν ειναι εαν ειναι στο DNA,Μακεδονες,σιγουρα υπαρχει σπερμα Μακεδονικο σπερμα μεσα τους :knockinb:- μιας και ηταν μια απο τις πολλες φυλες της περιοχης,οπως και οι Αλβανοι, που ηταν δουλοι των αρχαιων Μακεδονων,Α-Λ-Λ-Α εαν,οπως ελεγε και ο Μεγας Αλεξανδρος  "φερουν την Ελληνικη παιδεια" και απλα να το πω εαν εχουν κατι ελληνιζων επανω τους.
Η Σκοπιανοι ειναι απλα μια ΣΛΑΒΙΚΗ φυλη.
Εγω εχω γνωρισει σκομπιανους και πολυ ευγενικα και απροκαταληπτα τους εθεσα τα εξης ερωτηματα:
"1.Πως αφου ειστε Μεκεδονες,δεν μιλατε εστω καποια διαλεκτο της Αρχαιας Ελληνικης?Γιατι μιλατε σλαβικα?
2.Γιατι δεν εχετε αρχαιοελληνικα ονοματα,αλλα κατι Slovan και Milos?
3.Και φυσικα τα βασικοτερο ολων,ασχετο με θεμα προελευσης,
τι σας καναμε στη τελικη εμεις οι Ελληνες?Σας κλεψαμε,εισβαλαμε στη χωρα σας?Γιατι τοση εμπαθεια?Δεν θα χαμε προβλημα να λεγοσασταν πχ. SlavoMacedonia(Slavo=φυλη,Macedonia=Γεωγραφικος ορος)."

Οπως καταλαβαινεις εξυπνακια democrat,μπουκωσαν κανονικα, μιλαμε για τον ορισμο του FACIAL.Οι ανθρωποι απλα εχουν βρει προσφορο εδαφος και "γλεντανε" λογω της αδρανειας και παθητικης στασης των κυβερνησεων μας.
Δεν υπαρχει ουτε ενα στοιχειο που να τους συνδεει με των Μεγα Αλεξανδρο.
Απο εκει και περα ειναι θεμα χρονου να τον πιουνε!
Ακομα στο και Wikipedia να δεις(αμερικανια),αυτο που λεω περι προελευσης και τι ηταν ο Μ.Αλεξανδρος και ολα αυτα λεει την απλη αληθεια.Η οποια δεν κρυβεται,οτι και να κανουν.
Απλα οταν οι νταβατζηδες τους οι Αμερικανοι παψουν να κανουν business στα βαλκανια και κατ'επεκταση να επιβαλουν αποψη,θα αρχισει το κυνυγι του λαγου
:knuppel: :hammer: :badair: :badair: :badair:
 

sxsitegr

Μέλος
Εγγρ.
28 Οκτ 2005
Μηνύματα
900
Like
2
Πόντοι
6
Καλά να ήτανε μόνο αυτό η μοναδική "προδοσία" των ελλήνων πολιτικών. Εδώ ο Γιωργάκης έβαλε τους τουρκοκυπρίους στην Σοσιαλιστική Διεθνή.

Όλα τα σφάζουν, όλα τα μαχαιρώνουν.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom