Νέα

28η Οκτωβρίου. Ψηλά την σημαία!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 985
  • Εμφανίσεις 45K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

stakaman21

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαρ 2012
Μηνύματα
534
Like
650
Πόντοι
86
Θελω να κανω καποιες παρατηρησεις περι του θεματος , αρχικα να πω οτι σε εναν τσακωμο η σε εναν χωρισμο πρεπει να ακουμε και τις δυο αποψεις και μετα να βγαλουμε την δικη μας δικαιη αποψη , το ιδιο ισχυει και για την ιστορια που εχουν γραψει για τον αν οι αρχαιοι ηταν γκει η για το αν ο χιτλερ ηταν εκτελεστης . Ο παππους μου ειχε γεννηθει το 1908 ηταν απο κρητη και μου ειχε πει παρα πολλες ιστοριες για τους γερμανους και για τον ww2 , οσο μεγαλωνα διαβαζα μαθαινα και ακουγα τα παντα . ο παππους μου ηταν νεοδημοκρατης και ειχε θεο τον μητσοτακη εν συνεχεια και οι γονεις μου ηταν και ειναι νεα δημοκρατια , εγω αδιαφορος γιατι ξερω πως παιζεται το παιχνιδι. Ολα αυτα τα χρονια σε ολα τα κρατη σε ολο τον πλανητη εχω καταληξει οτι πατριωτες πρωθυπουργοι ειναι ο ρωσσος ειναι ο τουρκος ειναι ο κορεατης ηταν ο σανταμ και ηταν και ο χιτλερ.Ο τραμπ που τους πηγαινε κοντρα τον εστειλαν με μαιμου εκλογες , Ο καραμανλης που πηγε να κανει μπιζνες με τον αγωγο στην αλεξανδρουπολη για το φυσικο αεριο με τον ρωσσο τον εστειλαν και εκαψαν κ ολη την ελλαδα ,ολοι οι αλλοι ειναι μαριονετες με κουστουμια.Επισης να παραθεσω οτι πριν το 1900 καποιοι τραπεζιτες - οικογενειες κυβερνουν τον κοσμο μεχρι και σημερα. θεωρω απαραδεκτο καποιος ιδιωτης να ειναι πανω απο τα κρατη και κεντρικες τραπεζες να ειναι ιδιωτων . Ο χιτλερ τοτε πηρε λεφτα απο τους τραπεζιτες - τοκογλυφους εστησε την γερμανια και οταν του ζητησαν τα φραγκα πισω τους ειπε παρτε τα παπαρια μου.Γιαυτο και η γερμανια αυτη την στιγμη εχει μια απο τις μεγαλυτερες βιομηχανιες του κοσμου . Οι εταιρειες η υπηρχαν η εγιναν μετα χρονολογικα εννοω αλλα ειχαν τα φραγκα να ξαναστηθουν μετα τον πολεμο . Ο χιτλερ εχασε και μεχρι και σημερα οι τοκογλυφοι μας γαμανε.Η ελλαδα μπηκε στα μνημονια ποια ειναι η ελευθερια που βλεπετε ? Αυτη την στιγμη και εδω και καιρο οι τοκογλυφοι θελουν η ευρωπη να γινει ενα κρατος να μην υπαρχουν θρησκειες και ολοι να ειναι ενα να μην εχει κανεις περιουσια και να ελεγχουν τα παντα και παρα πολλα αλλα . Ο μονος που πολεμαει για ανεξαρτητα κρατη και ελευθερο κοσμο ειναι ο πουτιν .Ολους τους πολεμους αν δειτε και μεχρι σημερα τους κανει η αμερικη , και τωρα στην ουκρανια η αμερικη ειναι μπλεγμενη και βγαζει τρελο χρημα , Ο μεταξας με το οχι που ειπε στον ιταλο ειναι σαν να ελεγε ναι στους τοκογλοιφους , επισης και ναι να ελεγε τοτε παλι η ελλαδα θα ηταν οπως ειναι τωρα απλα θα ειχε περασει απο τα ελληνικα εδαφη να επαιρνε καποια πετρελαια που ηθελε εκτος ελλαδας νοτια. Και την γαλλια τοτε την κατεκτησε ο χιτλερ ειναι η γαλλια γερμανικη τωρα ? Επισης σε καθε πολεμο αν θες την ελευθερια σου θα χυθει αιμα αλλιως θα εισαι στα τεσσερα να σε πηδανε . Τι σημαινει ο χιτλερ ηταν εκτελεστης δηλαδη και ο κολοκοτρωνης ηταν εκτελεστης ? ο καθενας παλευε για την πατριδα του για τα δικα του συμφεροντα. Τωρα αν ο μεταξας πηγε με τους αμερικανους και αυτοματως γιναμε αντιπαλοι με τον χιτλερ ε θα πεθαινε κοσμος . Ειναι σαν να μου λετε και εμεις με τους τουρκους δεν επρεπε το 1821 να τους πηδαγαμε . Τελος παντων η συζυτηση ειναι μεγαλη απλα εγραψα καποιες προτασεις . Να ξερετε παντα στα μεγαλα γεγονοτα παντα τα κρυβουν βλεπε και ιμια και αλλα 100 σκανδαλα που κρυβουν την αληθεια . Εμενα μου φαινεται πολυ περιεργο αυτη την μερα να λεω χρονια πολλα σε μια ελλαδα πουλημενη σε ολα σε ιδιωτικες εταιρειες με πολιτικους πουλημενους μεχρι και τον τελευταιο δημοτικο συμβουλο. Οι τοκογλυφοι παντα σου πινουν το αιμα η ελλαδα ειχε αγροτικη παραγωγη ειχε εργοστασια ειχε πολλα . τα εξαφανισαν ολα οι τοκογλυφοι και ο μεταξας μας ο πρωθυπουργος μας τοτε πηγε μαζι με τους τοκογλοιφους , αυτος που μας εκπροσωπουσε. Και εμεις γιορταζουμε καθε χρονο αυτο . Γαματε γιατι χανομαστε δεν υπαρχει σωτηρια η γυρισμος δυστυχως .
Μη τα βλέπεις όλα ασπρο μαύρο. Το ότι ήταν δικτάτορας ο Μεταξάς και φιλοχρήματος δεν σημαίνει ότι έπραξε λάθος την συγκεκριμένη φάση που είπε το ΟΧΙ στους ιταλούς. Αν μη τι άλλο, δυο σημαντικές εθνικές εορτές έχουμε και θα πρέπει να τις θυμόμαστε και να νιώσουμε (κάπως) περήφανοι(αν και τα βιντεο στο youtube ειναι αποκαρδιωτικά με την νεολαία να μην ξέρει ουτε τα βασικά). Η μια με τους τούρκους το 21΄ οι οποιοι ήταν στρατιωτικά ,οπλικά και αριθμητικά ανώτεροι και η άλλη το 40' με τους ιταλογερμανούς που πάλι ήταν ανώτεροι καταφέρνοντασ( με γενναιότητα) να αφυπνήσουμε και τις άλλες χώρες να αντισταθούν για να μην γίνει ολη η Ευρώπη Γερμανία. Θα μου πεις και τώρα Γερμανικη ηγεμονία δεν έχουμε, αυτό είναι μια άλλη ιστορία...
 

unknowndark

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2016
Μηνύματα
1.605
Like
5.240
Πόντοι
1.056
Εδω με την παρέα χαιρετώντας πάντα πατριωτικά, και κάτω χαλαρή συζήτηση με τον μέγα πατριώτη και φίλο δρ Γκεμπελς :confused:

metaksas-fasistas.png


dsdsdsdsed.jpg
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
Εδω με την παρέα χαιρετώντας πάντα πατριωτικά, και κάτω χαλαρή συζήτηση με τον μέγα πατριώτη και φίλο δρ Γκεμπελς :confused:

metaksas-fasistas.png


dsdsdsdsed.jpg

Ο Υπουργος Εξωτερικων Νικος Δενδιας για Ιωαννη Μεταξα.

Ο Χοτζας που ειχατε στην Αλβανια δηλαδη ηταν καλυτερος απο τον Μεταξα;
Θα περιμενε καποιος απο ανθρωπους που καταγονται απο Αλβανια οπως εσυ, που ναι μεν η Βορειος Ηπειρος εχει τα παντα ελληνικα, ως εθνικη ελληνικη μειονοτητα, υποχρεουται η Αλβανια να τα παρεχει, εχει υπογραψει γι αυτο, αλλα δυστυχως ακομη παραμενει αδικα σκλαβωμενη εκτος εθνικου κορμου, να ειναι πιο νουνεχεις και συγκρατημενοι ως προς τις ελληνικες εθνικες εορτες. Η Ελλαδα τιμα και το ΟΧΙ και τον Μεταξα. Μεσα απο τα σχολεια, τα βιβλια, τους πολιτικους, τον λαο.
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496

Επειδη μερικοι "μπερδευονται", ας τους τα θυμισουμε . Η Ιστορια εκει ειναι. Δεν αλλαζει.

Ελληνοιταλικος πολεμος 1940.
Αντιμαχομενα μερη.
Ιταλια.
Αλβανια
Γερμανια (μετεπειτα)

Ελλαδα
Μεγαλη Βρετανια (αεροπορικη βοηθεια, υλικη βοηθεια)

Αντε και περαστικα, και ξυδι.
 

unknowndark

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2016
Μηνύματα
1.605
Like
5.240
Πόντοι
1.056

Ο Υπουργος Εξωτερικων Νικος Δενδιας για Ιωαννη Μεταξα.

Ο Χοτζας που ειχατε στην Αλβανια δηλαδη ηταν καλυτερος απο τον Μεταξα;
Θα περιμενε καποιος απο ανθρωπους που καταγονται απο Αλβανια οπως εσυ, που ναι μεν η Βορειος Ηπειρος εχει τα παντα ελληνικα, ως εθνικη ελληνικη μειονοτητα, υποχρεουται η Αλβανια να τα παρεχει, εχει υπογραψει γι αυτο, αλλα δυστυχως ακομη παραμενει αδικα σκλαβωμενη εκτος εθνικου κορμου, να ειναι πιο νουνεχεις και συγκρατημενοι ως προς τις ελληνικες εθνικες εορτες. Η Ελλαδα τιμα και το ΟΧΙ και τον Μεταξα. Μεσα απο τα σχολεια, τα βιβλια, τους πολιτικους, τον λαο.

Ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του εδώ μέσα...

που κολλάει ο χότζας, η βόρειος ήπειρος και η καταγωγή μου... Με το τι ηταν ο Μεταξάς ?

Αμφιβάλω αν εχεις πατήσει ποτε το πόδι σου στη β.ηπειρο, που μου εχεις και άποψη κιόλας...
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
Ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του εδώ μέσα...

που κολλάει ο χότζας, η βόρειος ήπειρος και η καταγωγή μου... Με το τι ηταν ο Μεταξάς ?

Αμφιβάλω αν εχεις πατήσει ποτε το πόδι σου στη β.ηπειρο, που μου εχεις και άποψη κιόλας...
Για πες μου εσυ που εχεις τοτε. Ακουω με μεγαλο ενδιαφερον.
Εθνικη ελληνικη μειονοτητα υπαρχει εκει.
Οπως υπαρχει μουσουλμανικη μειονοτητα στη Δυτικη Θρακη.
Οπως υπαρχει ελληνορθοδοξη μειονοτητα σε Κωνσταντινουπολη, Ιμβρο, Τενεδο.
Και προστατευονται τοσο απο τα κρατη, Αλβανια, Ελλαδα, Τουρκια, αντιστοιχα, οσο και απο διεθνεις συνθηκες.

Εσυ μας εδειξες την επισκεψη του υπουργου Γκεμπελς στην Αθηνα. Ο Γκεμπελς επισκεφθηκε και αλλα κρατη, προ του πολεμου. Τι σημαινει αυτο;
Εγω σου παρεθεσα απο την αγγλικη εκδοση της wikipedia, τα αντιμαχομενα μερη στον ελληνοιταλικο πολεμο. Ιταλια, ΑΛΒΑΝΙΑ, και Γερμανια, εναντιον Ελλαδας, Μεγαλης Βρετανιας (αεροπορικη, υλικη βοηθεια)

Ποιος πηγε με τους φασιστες και τους Ναζι, ειναι γνωστο.
 

unknowndark

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2016
Μηνύματα
1.605
Like
5.240
Πόντοι
1.056
Για πες μου εσυ που εχεις τοτε. Ακουω με μεγαλο ενδιαφερον.
Εθνικη ελληνικη μειονοτητα υπαρχει εκει.
Οπως υπαρχει μουσουλμανικη μειονοτητα στη Δυτικη Θρακη.
Οπως υπαρχει ελληνορθοδοξη μειονοτητα σε Κωνσταντινουπολη, Ιμβρο, Τενεδο.
Και προστατευονται τοσο απο τα κρατη, Αλβανια, Ελλαδα, Τουρκια, αντιστοιχα, οσο και απο διεθνεις συνθηκες.

Εσυ μας εδειξες την επισκεψη του υπουργου Γκεμπελς στην Αθηνα. Ο Γκεμπελς επισκεφθηκε και αλλα κρατη, προ του πολεμου. Τι σημαινει αυτο;
Εγω σου παρεθεσα απο την αγγλικη εκδοση της wikipedia, τα αντιμαχομενα μερη στον ελληνοιταλικο πολεμο. Ιταλια, ΑΛΒΑΝΙΑ, και Γερμανια, εναντιον Ελλαδας, Μεγαλης Βρετανιας (αεροπορικη, υλικη βοηθεια)

Ποιος πηγε με τους φασιστες και τους Ναζι, ειναι γνωστο.

Είναι γνωστό οτι η αλβανια ήταν προτεκτοράτο της ιταλιας τότε, που θες να καταλήξεις ?

Με τους ναζι συνεργάστηκε και η μιση αθηνα επι κατοχής!
Υπήρχαν οργανωμένα παραστρατιωτικά τάγματα που απαρτίζονταν μονο απο Ελληνες Ναζι,
οι οποίοι διέπραξαν εγκλήματα κατα άμαχων σε ολόκληρα χωριά. Μιλάμε για σφαγή κανονική.
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
Είναι γνωστό οτι η αλβανια ήταν προτεκτοράτο της ιταλιας τότε, που θες να καταλήξεις ?

Με τους ναζι συνεργάστηκε και η μιση αθηνα επι κατοχής!
Υπήρχαν οργανωμένα παραστρατιωτικά τάγματα που απαρτίζονταν μονο απο Ελληνες Ναζι,
οι οποίοι διέπραξαν εγκλήματα κατα άμαχων σε ολόκληρα χωριά. Μιλάμε για σφαγή κανονική.

Κρατικη επισημη επισκεψη Γκεμπελς στην Πολωνια.

Εσυ τι θελεις να αποδειξεις και που θες να καταληξεις με την επισκεψη Γκεμπελς στην Αθηνα.

Και οι δυο επισκεψεις, προ του πολεμου ειναι.

Για την Βορειο Ηπειρο δεν με ενημερωσες. Να μαθω κι εγω.
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.485
Κριτικές
8
Like
3.253
Πόντοι
786
ο βολταίρος είχε βάλει φωτο ναζιστών στη μόσχα την 1.5.1941
(λίγο μετά που είχαν απελάσει οι σοβιετικοί τους έλληνες διπλωμάτες, επειδή δεν υπήρχε πια χώρα Ελλάδα)
 

unknowndark

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2016
Μηνύματα
1.605
Like
5.240
Πόντοι
1.056

Κρατικη επισημη επισκεψη Γκεμπελς στην Πολωνια.

Εσυ τι θελεις να αποδειξεις και που θες να καταληξεις με την επισκεψη Γκεμπελς στην Αθηνα.

Και οι δυο επισκεψεις, προ του πολεμου ειναι.

Για την Βορειο Ηπειρο δεν με ενημερωσες. Να μαθω κι εγω.

Δεν έχω χρόνο να κάνω μαθήματα ιστορίας και να γράφω ολόκληρες σελίδες στο μπουρδελα.κομ

ΑΝ σε ενδιαφέρει αληθινά κατσε και διάβασε.
το wikipedia και τα αλλα που βλέπεις καλά ειναι αλλα κάνουν μόνο μια επιφανειακή ανασκόπηση και πολλές φόρες γράφουν ανακρίβειες.
Αν θέλεις μπορώ να σου δώσω σχετική βιβλιογραφία.
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
Δεν έχω χρόνο να κάνω μαθήματα ιστορίας και να γράφω ολόκληρες σελίδες στο μπουρδελα.κομ

ΑΝ σε ενδιαφέρει αληθινά κατσε και διάβασε.
το wikipedia και τα αλλα που βλέπεις καλά ειναι αλλα κάνουν μόνο μια επιφανειακή ανασκόπηση και πολλές φόρες γράφουν ανακρίβειες.
Αν θέλεις μπορώ να σου δώσω σχετική βιβλιογραφία.
Σιγουρα η Ιστορια επιδεχεται πολλες ερμηνειες. Γι αυτο διαβαζουμε αποψεις ιστορικων.

Για την Βορειο Ηπειρο ελπιζω ομως τουλαχιστον να μην αρνεισαι τα ιδια δικαιωματα που εχουν και ζητουν οι Αλβανοι σε Κοσοβο, Σκοπια.
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.361
Κριτικές
8
Like
32.703
Πόντοι
6.536
Εδω με την παρέα χαιρετώντας πάντα πατριωτικά, και κάτω χαλαρή συζήτηση με τον μέγα πατριώτη και φίλο δρ Γκεμπελς :confused:

metaksas-fasistas.png


dsdsdsdsed.jpg
Έπαιζε καλά το παιχνίδι της ισορροπίας.
Δεν ήταν σε καμμια περίπτωση ναζί.
Προς το φασίστας του Φράνκο έτεινε θα έλεγα.
Επίσης δεν θα βρεις πουθενά φωτό που να χαιρετάει φασιστικά.
(Μαλάκα μόνο που βλέπω Έλληνες να χαίρεται έτσι μου γυρίζουν τα άντερα....) :vomit:
Σε κάθε περίπτωση είχε διαλέξει πλευρά,αυτή των Άγγλων.
Είχε ζυγίσει καλα τις συνθήκες και δεν επιδίωξε άμεση εμπλοκή της Αγγλίας εδώ γιατί ήξερε ότι την συγκεκριμένη εποχή δεν θα μπορούσε να διαθέσει τις απαραίτητες δυνάμεις για να αποκρούσει τους Γερμανούς....
Προσωπικά τον παραδέχομαι σε πολλά πράγματα και ας ανήκω σε αντίθετο εντελώς ιδεολογικά στρατόπεδο.
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.361
Κριτικές
8
Like
32.703
Πόντοι
6.536
Είναι γνωστό οτι η αλβανια ήταν προτεκτοράτο της ιταλιας τότε, που θες να καταλήξεις ?

Με τους ναζι συνεργάστηκε και η μιση αθηνα επι κατοχής!
Υπήρχαν οργανωμένα παραστρατιωτικά τάγματα που απαρτίζονταν μονο απο Ελληνες Ναζι,
οι οποίοι διέπραξαν εγκλήματα κατα άμαχων σε ολόκληρα χωριά. Μιλάμε για σφαγή κανονική.
Οι Αλβανοί συγκρότησαν 20 τάγματα εθελοντών.
Τίποτα ουσιαστικά.
Κυρίως ακραίων μουσουλμάνων εθνικιστών που ήλπιζαν σε Αλβανία μέχρι την Πρέβεζα,όπως τους έλεγαν οι Ιταλοι για να τους εργαλειοποιήσουν.
Ο γενικος αλβανικός πληθυσμός έβλεπε σαν κατακτητή τον Ιταλό,οπότε δεν τον ενδιέφερε σαφώς να πολεμήσει κατά της Ελλάδας.
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.367
Κριτικές
18
Like
20.293
Πόντοι
4.546
Έπαιζε καλά το παιχνίδι της ισορροπίας.
Δεν ήταν σε καμμια περίπτωση ναζί.
Προς το φασίστας του Φράνκο έτεινε θα έλεγα.
Επίσης δεν θα βρεις πουθενά φωτό που να χαιρετάει φασιστικά.
(Μαλάκα μόνο που βλέπω Έλληνες να χαίρεται έτσι μου γυρίζουν τα άντερα....) :vomit:
Σε κάθε περίπτωση είχε διαλέξει πλευρά,αυτή των Άγγλων.
Είχε ζυγίσει καλα τις συνθήκες και δεν επιδίωξε άμεση εμπλοκή της Αγγλίας εδώ γιατί ήξερε ότι την συγκεκριμένη εποχή δεν θα μπορούσε να διαθέσει τις απαραίτητες δυνάμεις για να αποκρούσει τους Γερμανούς....
Προσωπικά τον παραδέχομαι σε πολλά πράγματα και ας ανήκω σε αντίθετο εντελώς ιδεολογικά στρατόπεδο.
Αυτοί που τα αναμοχλευουν όλα συνεχώς, και εδώ και σε άλλες χώρες (ΗΠΑ το κυριότερο) , και συγκρίνουν άλλες εποχές, με άλλες αντιλήψεις γενικώς, είναι ψυχιατρικά WOKE περιστατικά.

Χρήζουν , εκτός της βαριάς φαρμακευτικής αγωγής, κλυσμα τζακικιου ακολουθούμενο από ηλεκτροσόκ, 3 φορές την ημέρα πρωί - μεσημέρι - βράδυ ή αναλόγως τις οδηγίες του ιατρού αν πρόκειται για τα βαρύτερα, ανιατα περιστατικά.
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
Έπαιζε καλά το παιχνίδι της ισορροπίας.
Δεν ήταν σε καμμια περίπτωση ναζί.
Προς το φασίστας του Φράνκο έτεινε θα έλεγα.
Επίσης δεν θα βρεις πουθενά φωτό που να χαιρετάει φασιστικά.
(Μαλάκα μόνο που βλέπω Έλληνες να χαίρεται έτσι μου γυρίζουν τα άντερα....) :vomit:
Σε κάθε περίπτωση είχε διαλέξει πλευρά,αυτή των Άγγλων.
Είχε ζυγίσει καλα τις συνθήκες και δεν επιδίωξε άμεση εμπλοκή της Αγγλίας εδώ γιατί ήξερε ότι την συγκεκριμένη εποχή δεν θα μπορούσε να διαθέσει τις απαραίτητες δυνάμεις για να αποκρούσει τους Γερμανούς....
Προσωπικά τον παραδέχομαι σε πολλά πράγματα και ας ανήκω σε αντίθετο εντελώς ιδεολογικά στρατόπεδο.

Προς αυτη την αποψη τεινει και ο Ολλανδος καθηγητης Ιστοριας στο βιντεακι του για Μεταξα.
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.367
Κριτικές
18
Like
20.293
Πόντοι
4.546
Να συμπληρώσω ότι οι WOKE, είναι καμμενοι και ξεπλυμενοι εγκέφαλοι, βουτυγμενοι στο Μαρξ και Λένιν (αλλά που θέλουν βέβαια συνάμα και τον πλούτο του κεφαλαίου: στην περίπτωση της Ελλάδας, ας πούμε, Τσυριζαιοι και ήλιοι πράσινοι) .
 

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
10.278
Κριτικές
2
Like
18.988
Πόντοι
3.656
Εδω με την παρέα χαιρετώντας πάντα πατριωτικά, και κάτω χαλαρή συζήτηση με τον μέγα πατριώτη και φίλο δρ Γκεμπελς :confused:

metaksas-fasistas.png


dsdsdsdsed.jpg
εξωτερική πολιτική φίλε , μακάρι να είχε απο κοντά κ τον Ντούτσε να αποφεύγαμε τον πόλεμο
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.361
Κριτικές
8
Like
32.703
Πόντοι
6.536
εξωτερική πολιτική φίλε , μακάρι να είχε απο κοντά κ τον Ντούτσε να αποφεύγαμε τον πόλεμο
Ήταν αναπόφευκτη η σύγκρουση.
Από το 1918 οι Ιταλοί αποσκοπούσαν σε κατάληψη Ελληνικών εδαφών.
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.361
Κριτικές
8
Like
32.703
Πόντοι
6.536
  • Like
Αντιδράσεις: ROB. C

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom