Νέα

19χρονος έχασε τη ζωή του στη διάρκεια ελέγχου εισιτηρίων σε τρόλεϊ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CIVIL111
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 39K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

canibal

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2012
Μηνύματα
7.794
Κριτικές
4
Like
25
Πόντοι
66
ποτέ δεν κατάλαβα την δημοσιογραφική ορολογία ..
άκου εκεί σάλος  :2funny:


δλδ και η βλακεία πρέπει να έχει όρια...
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
στα social media έγινε πράγματι σάλος...
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
τι σημαίνει διαλλακτικοί?? να γίνουνε δηλαδή συνένοχοι ζητάς στην κλοπή ???

διαλλακτικοί, να κόψουνε την κλήση στον παραβάτη και να μην προκαλέσουν επισοδείο... χωρίς μπουνιές...
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
ας τους επέλεγε...

εξάλλου όταν επιλέγεις ένα κόμμα το οποίο στο πρόγραμμα του δεν αναφέρει τίποτε σε ένα θέμα του δίνεις λευκή επιταγή να το χεριτεί όπως αυτό γουστάρει...

ζμποϊνγκ...
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
Για το συγκεκριμένο περιστατικό, αυτός που φταίει είναι το παιδί. Μπήκε χωρίς εισιτήριο, αρνήθηκε να δώσει τα στοιχεία του, αρνήθηκε να κατέβει στην στάση που του είπαν για να πάνε στην αστυνομία, πλακώθηκε με τον ελεγκτη, πάτησε το κουμπί και πήδησε από το λεωφορείο.

είσαι σίγουρος; και ο ελεγκτής δεν πλακώθηκε μαζί του;
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
Ποδηλατακι?

Υ.Γ. Γιατι πρεπει ρε φιλε να με μετακινησει το κρατος τσαμπα? Δεν το καταλαβαινω. Στην επαρχια δηλαδη που δεν εχει μετρο και λεωφορεια, πώς μετακινειται ο ανεργος για τις συνεντευξεις του?

δεν έχει λεωφορεία στην επαρχεία;;; εξαρτάται τι θεωρείς επαρχεία...
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
Ε με συγχωρεις ρε φιλε, αλλά αν ειναι να κανεις τα ταξιδια του γκιουλλιβερ για μια γαμωσυνεντευξη, ε παει στο διαολο, πληρωσε και 1,40. Δεν γαμηθηκε ο Διας. Ελεος.

:think: :think: :think:
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Aπό πού να αρχίσω και πού να τελειώσω αγαπητέ.

Απο τις δικαιολογίες νηπιαγωγείου για το ότι πληρώνεις μαύρα γιατί δεν εχεις τη δυνατότητα να είσαι νόμιμος;

Δεν έχει νόημα περαιτέρω συζήτησης.

ρε γελοίο υποκείμενο, ηλίθιε προβοκάτορ καταλαβαίνεις τι γραφεις μαλάκα ???

ναι στην Ελλάδα δεν υπάρχει δυνατότης νόμιμης πορνείας.. υπ΄ρχει μόνο νόμιμη πόρνη η οποία με βάση τους ηλιθιους νόμους ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΑΣΚΗΣΕΙ την πορνεία σαν επάγγελμα...

ΖΩΟ
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
Η Ελλάδα έχει 35% ανεργία. Αρα μου λες οι 35 απ τους 100 να κινούνται τζαμπα και οι υπόλοιποι είμαστε οι μαλάκες που πληρώνουμε.  Το ότι κάποιος δουλεύει και δεν είναι άνεργος δε σημαίνει ότι έχει λύσει το οικονομικό του πρόβλημα και ότι πρέπει να πληρώνει και για τους υπολοίπους. Ξέρω άτομα που είναι άνεργοι, ή μάλλον καλύτερα άεργοι-τεμπέληδες και πάνε με τα λεφτά του μπαμπά για καφέ κάθε μέρα. Αυτοί δηλαδή θεωρούνται άνεργοι που θα πρέπει να τυγχάνουν καλύτερης μεταχείρισης απ όλους τους υπολοίπους; Για σοβαρευτείτε λιγάκι..

δες την γενική εικόνα και όχι μόνο τους φίλους σου...
 

Επισκέπτης
Απλά μειωμένο κατα 60-70% έπρεπε να είχαν οι άνεργοι.
 

Kurtinaitis

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2010
Μηνύματα
2.910
Like
0
Πόντοι
16
ρε γελοίο υποκείμενο, ηλίθιε προβοκάτορ καταλαβαίνεις τι γραφεις μαλάκα ???

ναι στην Ελλάδα δεν υπάρχει δυνατότης νόμιμης πορνείας.. υπ΄ρχει μόνο νόμιμη πόρνη η οποία με βάση τους ηλιθιους νόμους ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΑΣΚΗΣΕΙ την πορνεία σαν επάγγελμα...

ΖΩΟ

και εσείς τραβελόφιλος;

προς τι η έκρηξη;

επειδή είσθε κακάσκημος και δεν βρίσκετε γκόμενα τζάμπα πρέπει να νομιμοποιήσουμε την πορνεία στην Ελλάδα;

αλλά ακόμα και έτσι ας προσέχατε. μια χαρά μας πρήζετε τα κοκόβια για την τήρηση των νόμων. Εσύ γιατί δεν τους τηρείτε και παρανομείτε νομιμοποιώντας την πορνεία και τα αφορολόγητα κέρδη της;

ΖΩΟ ποιός είναι τώρα έχω απορία. Εγώ, ή αυτός που λεει στο νεκρό τζαμπατζή ας πρόσεχε αλλά γαμιέται παρανόμως με πόρνες μη νόμιμες;
 

TempT

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2012
Μηνύματα
2.055
Like
6
Πόντοι
16
και εσείς τραβελόφιλος;

προς τι η έκρηξη;

επειδή είσθε κακάσκημος και δεν βρίσκετε γκόμενα τζάμπα πρέπει να νομιμοποιήσουμε την πορνεία στην Ελλάδα;

αλλά ακόμα και έτσι ας προσέχατε. μια χαρά μας πρήζετε τα κοκόβια για την τήρηση των νόμων. Εσύ γιατί δεν τους τηρείτε και παρανομείτε νομιμοποιώντας την πορνεία και τα αφορολόγητα κέρδη της;

ΖΩΟ ποιός είναι τώρα έχω απορία. Εγώ, ή αυτός που λεει στο νεκρό τζαμπατζή ας πρόσεχε αλλά γαμιέται παρανόμως με πόρνες μη νόμιμες;

ωραια αφου δε πληρωνουν φορο οι πορνες και τα σιτιτουρια, και δε πρεπει να πληρωνουν και εισητηριο στα λεωφορεια οσοι κατα δηλωση δεν εχουν/θελουν να πληρωσουν να γραψω και γω το σκαφος επαγγελματικο να γλυτωσω τεκμηρια και φπα ? Η ενα φιλος μου καρδιοχειρουργος που παιρνει 20 χιλιαρικα + μαυρα στις "χοντρες" επεμβασεις καλα πραττει?

Να κατσουμε ετσι ρε τυπε γιατι να χαλαμε τη σουπα, αφου Ο Λ Ο Ι οποιον κι αν ρωτησεις βρισκουν ενα τροπο να σου πουν ξεκινα απο τους αλλους και μενα τελευταιο.

Και το ξαναλεω, γιατι εχεις τη ταση να πετας κορωνες, ΠΡΟΦΑΝΩΣ και πρεπει να υπαρχει προνοια για τους μη εχοντες να πανε στη δουλεια τους με τα ΜΜΜ, δεν εξεταζω καν αν ο πιτσιρικας δε πληρωνε απο γουστο η επειδη δεν ειχε να πληρωσει.
 

dirty lover

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2010
Μηνύματα
1.414
Like
3
Πόντοι
16
...μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί η οικογένεια του θύματος έκανε μήνυση στον ελεγκτή και στον οδηγό αντί να κάνει μήνυση στην εταιρία ; οι πράξεις του ελεγκτή και του οδηγού έγιναν μέσα στα πλαίσια της λειτουργίας της εταιρίας, ακολουθώντας πρακτικές και διαδικασίες που όφειλε να επιβλέπει η εταιρία, από οικονομική άποψη, η εταιρία έχει μεγαλύτερο πορτοφόλι απ' ότι δύο υπάλληλοί της. από την άποψη του "να μην ξαναγίνει", η κοινωνία έχει να ωφεληθεί περισσότερο αν η εταιρία αναγκαστεί να βελτιώσει τις πρακτικές τις, παρά από την τιμωρία δύο υπαλλήλων...
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
και εσείς τραβελόφιλος;

προς τι η έκρηξη;

επειδή είσθε κακάσκημος και δεν βρίσκετε γκόμενα τζάμπα πρέπει να νομιμοποιήσουμε την πορνεία στην Ελλάδα;

αλλά ακόμα και έτσι ας προσέχατε. μια χαρά μας πρήζετε τα κοκόβια για την τήρηση των νόμων. Εσύ γιατί δεν τους τηρείτε και παρανομείτε νομιμοποιώντας την πορνεία και τα αφορολόγητα κέρδη της;

ΖΩΟ ποιός είναι τώρα έχω απορία. Εγώ, ή αυτός που λεει στο νεκρό τζαμπατζή ας πρόσεχε αλλά γαμιέται παρανόμως με πόρνες μη νόμιμες;

γιατί εσύ ζητάς απόδειξη από τον ντίλερ που πέρνεις την πρέζα σου ???
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
...μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί η οικογένεια του θύματος έκανε μήνυση στον ελεγκτή και στον οδηγό αντί να κάνει μήνυση στην εταιρία ; οι πράξεις του ελεγκτή και του οδηγού έγιναν μέσα στα πλαίσια της λειτουργίας της εταιρίας, ακολουθώντας πρακτικές και διαδικασίες που όφειλε να επιβλέπει η εταιρία, από οικονομική άποψη, η εταιρία έχει μεγαλύτερο πορτοφόλι απ' ότι δύο υπάλληλοί της. από την άποψη του "να μην ξαναγίνει", η κοινωνία έχει να ωφεληθεί περισσότερο αν η εταιρία αναγκαστεί να βελτιώσει τις πρακτικές τις, παρά από την τιμωρία δύο υπαλλήλων...

ρίχνουν άδεια να πιάσουν γεμάτα.. πυροτεχνήματα των δικηγόρων για να εξασφαλίσουν κανένα δεκπενθήμερο δημοσιότητος στα κανάλια...

και όταν θα δικαστεί βλέπουμε ...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom