Νέα

19χρονος έχασε τη ζωή του στη διάρκεια ελέγχου εισιτηρίων σε τρόλεϊ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CIVIL111
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 39K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Dawn

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Ιαν 2006
Μηνύματα
6.956
Κριτικές
141
Like
134
Πόντοι
4.215
...ειχανε πει τις προαλλες οτι οι επιβατες θα μπαινουν υποχρεωτικα απο την μπροστα πορτα για να ελεγχει λεει ο οδηγος  αν ο επιβατης κρατα εισητηριο ,ε οσο το ειδατε εσεις αυτο να εφαρμοζεται ,αλλο τοσο το ειδα και 'γω...

θέλανε να το εφαρμόσουν πιλοτικά αλλά δεν γίνεται να εφαρμοστεί παντού. Ειδικά σε περιοχές που υπάρχει κίνηση στον δρόμο και πολλοί επιβάτες δεν γίνεται να κάθεται το λεωφορείο δέκα λεπτά να περιμένει να ανεβούν όλοι.
 

Επισκέπτης
ρε ναζιστάκο βρήκες την ευκαιρία να πεις την μαλακία σου πάλι; το κράτος του είπε να μην κόψει εισιτήριο ή το κράτος του είπε να πηδήξει από το τρόλεϊ;
Γιωργο...ναι,εκανε λαθος..ισως να φταιει και ο γνωστος υπερβαλων ζηλος του ελεγκτη...θα σε παρακαλεσω ομως χωρια απο τα πολιτικα σεβασμο για το παιδι..ετσι ανθρωπινα στο γραφω..για οτιδηποτε αλλο ας εχουμε διαξιφισμο...οχι γι'αυτο εδω..στο λεω γιατι ετσι πρεπει..
 

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
Σωστά, αλλά κλωτσομπουνίδια δεν πέφτουν με όλους τους πιτσιρικάδες. Εδώ το παλικαράκι είχε θέμα.  
Ειπε η διοίκηση του Οργανισμού Συγκοινωνιών δυο μαλακιες για κλωτσομπουνια και τα υιοθετησες αμεσως για να αποδειξεις την οπτικη σου...
 

memos@n

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2011
Μηνύματα
28.726
Like
22
Πόντοι
366
βρε δεν κόβεις τις μαλακίες λέω εγώ...

άδεια του έδωσε να ελέγχει ο εργοδότης του που τυχαίνει να είναι μια δημόσια επιχείρηση .. δηλαδή ο ελληνικός λαός...

και δεν θέλει ιδιαίτερα προσόντα στο να ελέγχεις ένα χαρτάκι που κάθε πολίτης οφείλει να φέρει μαζί του όταν χρησιμοποιεί τις συγκοινωνίες (εκτός ίσως από το να είσαι λίγο χάι και να μην σε νοιάζουν οι βρισιές που ακούς από κα΄θε αγάμητη υστερική)...
οταν εσυ ειδικα μιλας για το λαο, θα πρεπει να εισαι ιδιαιτερα προσεκτικος! Ξερεις, το κομματοσκυλο μανατζαραιος που παιρνει ενα σκασμο λεφτα για να βαζει μεσα μια δημοσια επιχειρηση δεν ειναι λαος, ουτε εχει ρωτηθει ο λαος για την τοποθετηση του, την αμοιβη του και τον τροπο λειτουργιας της επιχειρησης! Κανονικα, μια δημοσια επιχειρηση η οποια πληρωνεται και μαλιστα πανακριβα απο τον λαο μεσω της φορολογιας δεν δικαιουται να ζητα επιπλεον χρηματα για τις υπηρεσιες που παρεχει! Ο μονος λογος που το κανει ειναι επειδη τα συγκεκριμενα κομματοσκυλα μανατζαραιοι και διαφοροι επισης κομματοσκυλα εργατοπατερες την βαζουν μεσα με τις ατιμωρητες λαμογιες τους και την απαραδεκτη οικονομικη διαχειρηση μιας μονοπωλειακης επιχειρησης!

Οσο για τον πιτσιρικα που σκοτωθηκε, σου ευχομαι ολοψυχα τον επομενο μηνα να μεινεις κι εσυ και ολη σου η οικογενεια ανεργοι, να σου παρει το σπιτι και ολη την περιουσια η εφορια και να νοιωσεις στο πετσι σου τι σημαινει να εισαι ανεργος λογω των τροϊκανων πολιτικων (γιατι ναι ο τομσεν φταιει που ρωτησε ο αλλος, οταν 70% των ανθρωπων στην ηλικια του θανοντα ειναι ανεργοι) και να μην εχεις στην τσεπη ουτε 1,20 για να αγορασεις εισητηριο και να μετακινηθεις! Τοτε ελα να μου ξαναπεις ποιον υποστηριζεις!



 

Heartbreaker83

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.814
Like
12
Πόντοι
16
Oι ελεγκτες σε τρολει και λεωφορεια ειναι μεγαλοι καφροι, αντιθετα με αυτους στο μετρό. Ηταν και ο μικρος περιπτωση, εγινε το κακο. Πιστευω οτι αν ο ελεγκτης ειχε πιο επαγγελματικη συμπεριφορα θα το ειχαμε αποφυγει.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
οταν εσυ ειδικα μιλας για το λαο, θα πρεπει να εισαι ιδιαιτερα προσεκτικος! Ξερεις, το κομματοσκυλο μανατζαραιος που παιρνει ενα σκασμο λεφτα για να βαζει μεσα μια δημοσια επιχειρηση δεν ειναι λαος, ουτε εχει ρωτηθει ο λαος για την τοποθετηση του, την αμοιβη του και τον τροπο λειτουργιας της επιχειρησης! Κανονικα, μια δημοσια επιχειρηση η οποια πληρωνεται και μαλιστα πανακριβα απο τον λαο μεσω της φορολογιας δεν δικαιουται να ζητα επιπλεον χρηματα για τις υπηρεσιες που παρεχει! Ο μονος λογος που το κανει ειναι επειδη τα συγκεκριμενα κομματοσκυλα μανατζαραιοι και διαφοροι επισης κομματοσκυλα εργατοπατερες την βαζουν μεσα με τις ατιμωρητες λαμογιες τους και την απαραδεκτη οικονομικη διαχειρηση μιας μονοπωλειακης επιχειρησης!

μπα ??? δεν ρωτηθήκανε ??? και στις κάλπες τι ακριβώς κάνανε μεμάκο ??? τραβελόπουτσες κοιτούσανε ???

Οσο για τον πιτσιρικα που σκοτωθηκε, σου ευχομαι ολοψυχα τον επομενο μηνα να μεινεις κι εσυ και ολη σου η οικογενεια ανεργοι, να σου παρει το σπιτι και ολη την περιουσια η εφορια και να νοιωσεις στο πετσι σου τι σημαινει να εισαι ανεργος λογω των τροϊκανων πολιτικων (γιατι ναι ο τομσεν φταιει που ρωτησε ο αλλος, οταν 70% των ανθρωπων στην ηλικια του θανοντα ειναι ανεργοι) και να μην εχεις στην τσεπη ουτε 1,20 για να αγορασεις εισητηριο και να μετακινηθεις! Τοτε ελα να μου ξαναπεις ποιον υποστηριζεις!

εγώ και η οικογένεια μου δεν πρόκειται να μείνουμε άνεργοι διότι πολύ απλά έχουμε διάθεση για δουλειά και ικανότητες .... και να μην έχουμε δουλειά στην Ελλάδα έχουμε κάπου αλλού εκτός Ελλάδας.. διότι πολύ απλά δεν είμαστε τεμπέληδες και δεν μουνοκλαψιαζόμαστε αν χρειαστεί να πάμε να δουλέψουμε αλλού..

σε ότι δε αφορά το σπίτι μου και την περιουσία μου καμμιά εφορία δεν μπορεί να μου την πάρει γιατί πολύ απλά ότι είχε να πάρει το πήρε και με το παραπάνω στην  ώρα της... θα πάρει από κάτι τυπάκια που δηλώνανε 6000 ευρώπουλα εισόδημα τον χρόνο και αποκτήσανε μαιζονέ στα ΒΠ...
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Ειπε το Πρωτο Ψεμα δυο μαλακιες για κλωτσομπουνια και τα υιοθετησες αμεσως για να αποδειξεις την οπτικη σου...

κοίταξε... είτε είναι Πρωτο Ψέμμα είτε Πρώτο Θέμα... δεν γινεται όταν δεν γουστάρουμε την είδηση να είναι Πρώτο Ψέμμα και όταν μας αρέσει και μας συμφέρει να είναι Πρώτο Θέμα...
 

rokos

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουλ 2010
Μηνύματα
939
Κριτικές
1
Like
159
Πόντοι
6
Για ανέργους το εισιτήριο έπρεπε να ήταν δωρεάν ή οι ελεγκτές να ήταν διαλλακτικοί. Αλλά στην Ελλάδα ο κάθε Μ......ς που έχει μία μικρή εξουσία αισθάνεστε σαν να έπιασε τον παπά από τα αρχ...α.
Τα νεύρα όλων είναι τεντωμένα και θα πρέπει να ήμαστε όλοι ποιο προσεχτικοί.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Για ανέργους το εισιτήριο έπρεπε να ήταν δωρεάν ή οι ελεγκτές να ήταν διαλλακτικοί. Αλλά στην Ελλάδα ο κάθε Μ......ς που έχει μία μικρή εξουσία αισθάνεστε σαν να έπιασε τον παπά από τα αρχ...α.
Τα νεύρα όλων είναι τεντωμένα και θα πρέπει να ήμαστε όλοι ποιο προσεχτικοί.

τι σημαίνει διαλλακτικοί?? να γίνουνε δηλαδή συνένοχοι ζητάς στην κλοπή ???
 

komis diablo

Μέγας
Εγγρ.
22 Ιουλ 2007
Μηνύματα
603
Κριτικές
7
Like
212
Πόντοι
3.983
1)Πριν απο αρκετο καιρο στην Θεσσαλονικη ενας οδηγος κατεβασε δυο λαθρο και κοντεψαν να τον απολυσουν-φανε συσσομη η αριστερα εκανε λογο για ρατσισμο και απαραδεκτη συμπεριφορα του οδηγου οτι ηταν χρυσαυγιτης και κατι τετοια φαιδρα λες και ηταν πισω απο το παραβαν την ωρα που ψηφιζε να δουμε τωρα θα υπαρξει η ιδια αντδραση η επειδη ειναι Ελληνας η θα κανουν ως γνωστον μοκο
2)Ηταν Ελληνας και του ειπαν να τον πανε στο αστυνομικο τμημα Ναι διοτι εχει ΑΦΜ και θα του βεβαιωθει το προστιμο στην εφορια και ετσι το αδυφαγο κρατος δεν θα χασει τα πολυτιμα εσοδα εαν ηταν λαθρο (χωρις να εχω καποια εμπαθεια προς σε αυτους δεν φταινε αυτοι ετσι βρισκουν ετσι κανουν)δεν θα του εκαναν τιποτα διοτι οχι απλα δεν εχει ΑΦΜ αλλα δεν ξερουμε ουτε και το πραγματικο του ονομα και σε περιπτωση που τσαμπουκαλευτει ο ελενκτης υπαρχει και περιπτωση να χασει τα εντερα του απο κανα μαχαιρι του ενω τον ελληνα τον εχει σιγουρο
3)Στην Αγγλια που πηγα πριν περιπου 4 χρονια για να επιβιβαστεις σε ΜΜΜ επρεπε να εφοδιαστεις με την oyster card η οποια ηταν εβδομαδιαια η μηνιαια και την οποια την φορτιζες αναλογα τις διαδρομες που εκανες και σε ποια ζωνη το ποσο που ηθελες και ετσι δεν υπηρχε θεμα διαφυγης ,οπως επισης και στα ΚΤΕΛ με το που μπεις ερχεται μετα απο λιγο ενας υπαλληλος και σου κοβει εισητιριο και ετσι και δεν μπαινει ουτε ευρω μεσα η επιχειρηση και δεν υπαρχουν προστριβες
4)Εαν ηθελαν θα το ειχαν λυσει αυτα τα προβληματα εδω και καιρο αλλα δεν θελουν και ο λογος ειναι απλος διοτι απαξιωνοντας τις δημοσιες επιχειρησεις ειναι πιο ευκολα και να τις ξεπουλησεις σε ιδιωτες
 

bestman69

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2009
Μηνύματα
2.714
Like
10
Πόντοι
16
Γιατί δεν επαναφέρουν τους εισπράκτορες μέσα στα λεωφορεία; Με αυτό τον τρόπο η λαθρεπιβίβαση θα εκμηδενιστεί. Μπαίνεις-πληρώνεις, απλά πράγματα. Το σύστημα με τους ελεγκτές είναι φύσει προβληματικό γιατί τίθενται και ζητήματα νομικής φύσεως (παράνομη κράτηση προσώπου κ.α). Στην Αγγλία π.χ χαζοί είναι που στο μετρό έχουν μπάρες  και στα λεωφορεία είσοδο μόνο από μπροστά;
 

memos@n

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2011
Μηνύματα
28.726
Like
22
Πόντοι
366
μπα ??? δεν ρωτηθήκανε ??? και στις κάλπες τι ακριβώς κάνανε μεμάκο ??? τραβελόπουτσες κοιτούσανε ???
το να προσπαθεις πα επισυναψεις στους αλλους τις δικιες σου σεξουαλικες επιθυμιες ειναι φασισμος...

θελεις να μου δειξεις ενα προγραμμα ενος κομματος (που ψηφισε ο λαος) το οποιο να αναφερεται στις αστικες συγκοινωνιες και να περιγραφει πως θα τοποθετηθει μανατζερ με αμοιβη 10000 το μηνα +μπονους, οτι θα διπλασιαστει η τιμη του εισητηριου και οτι τα προστιμα θα δεκαπλασιαστουν για να αμοιβονται οι "εθελοντες" ελεγκτες? Οχι τιποτε αλλο, αλλα λες οτι αυτο το ψηφισε ο λαος...

εγώ και η οικογένεια μου δεν πρόκειται να μείνουμε άνεργοι διότι πολύ απλά έχουμε διάθεση για δουλειά και ικανότητες .... και να μην έχουμε δουλειά στην Ελλάδα έχουμε κάπου αλλού εκτός Ελλάδας.. διότι πολύ απλά δεν είμαστε τεμπέληδες και δεν μουνοκλαψιαζόμαστε αν χρειαστεί να πάμε να δουλέψουμε αλλού..

σε ότι δε αφορά το σπίτι μου και την περιουσία μου καμμιά εφορία δεν μπορεί να μου την πάρει γιατί πολύ απλά ότι είχε να πάρει το πήρε και με το παραπάνω στην  ώρα της... θα πάρει από κάτι τυπάκια που δηλώνανε 6000 ευρώπουλα εισόδημα τον χρόνο και αποκτήσανε μαιζονέ στα ΒΠ...
κλασσικη απαντηση βολεμενου παρτακια μικροαστουλη που δεν εχει κανενα προβλημα να εγκαταλειψει την πατριδα και τους συμπατριωτες του στο ελεος του θεου προκειμενου να συνεχισει το δικο του βολεμα.... οσο ειναι ομως εδω, θεωρει πως πρεπει να εχει και αποψη και δικαιωμα ψηφου για τα τεκταινομενα και να υποστηριζει πολιτικες εξαθλιωσης του κοσμου... ποσο δειλια και ανανδρια κρυβεται πισω απο αυτη σου την προταση...

btw, μιας και σαν σωστος μικροαστουλης κοπτεσαι για τη νομιμοτητα, το δικαιωμα στην εργασια του 19χρονου αλλα και καθε Ελληνα ειναι συνταγματικα κατοχυρωμενο, το οτι υποστηριζεις αυτους που το καταπατουν επειδη εσυ προσωπικα νοιωθεις βολεμενος, νοιωθοντας απεχθεια για εναν νεο ανθρωπο που παραμενει ανεργος στα πιο παραγωγικα χρονια της ζωης του απλα δειχνει ποσο σκατοψυχος εισαι!

την περιουσια σου σαφως και δεν θα την γλυτωσεις ουτε εσυ ουτε κανεις, το οτι φοροδιαφευγεις μεχρι τωρα με επιτυχια δεν θα σε γλυτωσει απο τους ¨αντικειμενικους" υπολογισμους του φορολογητεου εισοδηματος ουτε απο τις αυξησεις των χαρατσιων και των λοιπων φορων που θα κληθεις να πληρωσεις το επομενο διαστημα!
 

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
κοίταξε... είτε είναι Πρωτο Ψέμμα είτε Πρώτο Θέμα... δεν γινεται όταν δεν γουστάρουμε την είδηση να είναι Πρώτο Ψέμμα και όταν μας αρέσει και μας συμφέρει να είναι Πρώτο Θέμα...
Εκανα λαθος. Οπου Πρωτο Ψεμμα στο σχολιο μου βαλε "διοίκηση του Οργανισμού Συγκοινωνιών", το διαβασα πολυ στα γρηγορα γιατι με καλουσε η φυση, και νομιζα οτι την εγραφε το Πρωτο Ψεμμα την αναφορα συμβαντος... Οποτε η αναρτηση μου γινεται καπως ετσι:

Ειπε η διοίκηση του Οργανισμού Συγκοινωνιών δυο μαλακιες για κλωτσομπουνια και τα υιοθετησες αμεσως για να αποδειξεις την οπτικη σου...

Η ενσταση μου φυσικα ειναι στην απολυτη γραφη που χρησιμοποιει η συγκεκριμενη αναφορα συμβαντος. Μολις 12-15 ωρες μετα το συμβαν και ξερουν τι ΑΚΡΙΒΩΣ εγινε? Ουτε ενα "εικαζεται", ουτε ενα "μαρτυρες ανεφεραν οτι", τιποτα.
 

rokos

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουλ 2010
Μηνύματα
939
Κριτικές
1
Like
159
Πόντοι
6
τι σημαίνει διαλλακτικοί?? να γίνουνε δηλαδή συνένοχοι ζητάς στην κλοπή ???

Κοίτα Τραμουντάνα η εποχή είναι δύσκολή για τους περισσότερους και μαρτυρική για κάποιους άλλους. Όλοι πρέπει να βοηθάμε όλους, γιατί το 1,20 αυτή την εποχή δεν είναι ένα λογικό ποσό όταν ο βασικός είναι 480€. Όταν το κράτος μαλα...  τότε θα πρέπει εμείς να βοηθάμε τους συνανθρώπους μας και να μην τους εξωθούμε στα άκρα.
 

memos@n

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2011
Μηνύματα
28.726
Like
22
Πόντοι
366
Η ενσταση μου φυσικα ειναι στην απολυτη γραφη που χρησιμοποιει η συγκεκριμενη αναφορα συμβαντος. Μολις 12-15 ωρες μετα το συμβαν και ξερουν τι ΑΚΡΙΒΩΣ εγινε? Ουτε ενα "εικαζεται", ουτε ενα "μαρτυρες ανεφεραν οτι", τιποτα.
τι περιμενες να γραψουν για να σωσουν τον κωλο τους? εδω σε αλλες περιπτωσεις εχουμε δει και για ιπταμενες ζαρντινιερες που απογειωθηκαν μονες τους και επεσαν πανω στα κεφαλια ανθρωπων...
 

memos@n

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2011
Μηνύματα
28.726
Like
22
Πόντοι
366
Κοίτα Τραμουντάνα η εποχή είναι δύσκολή για τους περισσότερους και μαρτυρική για κάποιους άλλους. Όλοι πρέπει να βοηθάμε όλους, γιατί το 1,20 αυτή την εποχή δεν είναι ένα λογικό ποσό όταν ο βασικός είναι 480€. Όταν το κράτος μαλα...  τότε θα πρέπει εμείς να βοηθάμε τους συνανθρώπους μας και να μην τους εξωθούμε στα άκρα.
ο τραννυ δεν θα ειχε κανενα προβλημα να παει εθελοντης ελεγκτης ακομη και τσαμπα.... ο ιδιος ανθρωπος που προσβαλλει υπαλληλους και κανει σκηνες στα καλαθια του λονδινου για να του κοψουν 2 πεννες απο το βρακι που θελει να αγορασει....
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
το να προσπαθεις πα επισυναψεις στους αλλους τις δικιες σου σεξουαλικες επιθυμιες ειναι φασισμος...

την ειδικότητα σου ανέφερα μεμάκο

θελεις να μου δειξεις ενα προγραμμα ενος κομματος (που ψηφισε ο λαος) το οποιο να αναφερεται στις αστικες συγκοινωνιες και να περιγραφει πως θα τοποθετηθει μανατζερ με αμοιβη 10000 το μηνα +μπονους, οτι θα διπλασιαστει η τιμη του εισητηριου και οτι τα προστιμα θα δεκαπλασιαστουν για να αμοιβονται οι "εθελοντες" ελεγκτες? Οχι τιποτε αλλο, αλλα λες οτι αυτο το ψηφισε ο λαος...

Δημιουργία Ξανά
Δράση...

κλασσικη απαντηση βολεμενου παρτακια μικροαστουλη που δεν εχει κανενα προβλημα να εγκαταλειψει την πατριδα και τους συμπατριωτες του στο ελεος του θεου προκειμενου να συνεχισει το δικο του βολεμα.... οσο ειναι ομως εδω, θεωρει πως πρεπει να εχει και αποψη και δικαιωμα ψηφου για τα τεκταινομενα και να υποστηριζει πολιτικες εξαθλιωσης του κοσμου... ποσο δειλια και ανανδρια κρυβεται πισω απο αυτη σου την προταση...

εσύ κάτσε εδώ και μυξόκλαιγε... εγώ είμαι soldier of fortune... και δεν θα κάτσω εδώ να δουλεύω σαν τον μαλάκα για να πληρώνω με τους φόρους μου τους "ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ"

btw, μιας και σαν σωστος μικροαστουλης κοπτεσαι για τη νομιμοτητα, το δικαιωμα στην εργασια του 19χρονου αλλα και καθε Ελληνα ειναι συνταγματικα κατοχυρωμενο, το οτι υποστηριζεις αυτους που το καταπατουν επειδη εσυ προσωπικα νοιωθεις βολεμενος, νοιωθοντας απεχθεια για εναν νεο ανθρωπο που παραμενει ανεργος στα πιο παραγωγικα χρονια της ζωης του απλα δειχνει ποσο σκατοψυχος εισαι!

ποιό άρθρο του συντάγματος κατοχυρώνει το δικαίωμα στην εργασία και τι ακριβώς λέει αυτό ??
γιατί μεταξύ μας τέτοια συνταγματική κατοχύρωση δεν υπάρχει...
όσο και να το τραβήξεις το Αρθρο 5/Παράγραφο 1 συνταγματική κατοχυρωση του δεν προκύπτει και ειδικά δεν προκύπτει από πουθενά υποχρέωση του κράτους για την διαφάλιση του δικαιώματος αυτού...

και από που και ως που καταπατείται το όποιο δικαίωμα στην εργασία??? επειδή δεν βρίσκουν την δουλεια ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ??? γιατί δεν νομίζω να μην βρίσκουν δουλειές σε αγροτικές εργασίες...


την περιουσια σου σαφως και δεν θα την γλυτωσεις ουτε εσυ ουτε κανεις, το οτι φοροδιαφευγεις μεχρι τωρα με επιτυχια δεν θα σε γλυτωσει απο τους ¨αντικειμενικους" υπολογισμους του φορολογητεου εισοδηματος ουτε απο τις αυξησεις των χαρατσιων και των λοιπων φορων που θα κληθεις να πληρωσεις το επομενο διαστημα!

αμην και πότε να γίνει "αντικειμενικός" προσδιορισμός φορολογητέου εισοδήματος μπας και γλυτώσω λίγο φόρο  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Κοίτα Τραμουντάνα η εποχή είναι δύσκολή για τους περισσότερους και μαρτυρική για κάποιους άλλους. Όλοι πρέπει να βοηθάμε όλους, γιατί το 1,20 αυτή την εποχή δεν είναι ένα λογικό ποσό όταν ο βασικός είναι 480€. Όταν το κράτος μαλα...  τότε θα πρέπει εμείς να βοηθάμε τους συνανθρώπους μας και να μην τους εξωθούμε στα άκρα.

είναι άλλο η βοήθεια και η πρόνοια από την συνενοχή σε κλοπή...

ευχαρίστως θα έδινα ακόμη 0.5% του μισθού μου στον ΟΑΕΔ έτσι ώστε να δοθούν κάρτες απεριορίστων διαδρομών σε ανέργους...

αλλά να επιβιβάζονται τζάμπα με το έτσι θέλω ΟΧΙ...
 

Επισκέπτης
Να πανε να δουλεψουν η πιτσιρικαδες και οχι να κοβουν βολτες ολοι μερα, τους εχουν περασει την νοτροπια μεγαλωσε να μπεις στο δημοσιο η πατεραδες¨τους και τωρα η αλλες η δουλειες τους φταινε. Πρεπει να αλλαξουμε νοτροπια σαν λαο γιατι αλλιως ειμαστε χαμενοι.
 

memos@n

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2011
Μηνύματα
28.726
Like
22
Πόντοι
366
Δημιουργία Ξανά
Δράση...
μαλιστα, δηλαδη αυτους επελεξε ο λαος να κυβερνησουν? ποσο μαλακας μπορεις να γινεις οταν σου ζητειται να δικαιολογησεις με στοιχεια τις πιπες που πετας?

τα υπολοιπα ειναι απλα αναξια σχολιασμου απλα δειχνουν τη μικροτητα σου σαν ανθρωπος....να σε χαιρονται οι δικοι σου....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom