Νέα

19.000.000 ευρώ για μολύβια στο υπουργείο Παιδείας...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα strata
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 47
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Α-Ω

Μέγας
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
6.154
Κριτικές
14
Like
4.393
Πόντοι
3.715
αναρωτιέται ο μέσος έλληνας...πόσα μπορεί να χώσει τον πάτο της η Διαμαντοπούλου;;;
 

Bastounovlaxos

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουν 2007
Μηνύματα
2.879
Like
21
Πόντοι
16
ακόμα και το μπλογκ λέει "αν αυτό αληθεύει"

εσείς το επαληθεύσατε σίγουρα  :uglystupid: και χτίζετε πάνω του  :jerking:

και καλά, κάποιοι είναι γνωστοί ΚΑΜΜΕΝΟΙ, κάποιοι άλλοι όμως;

χρεοκοπία μετά διαγγέλματος στις 25 !!!  :uglystupid: :jerking:

μετά την σπατάλη των ΜΚΟ..και ΥΠΕΡ της σπατάλης γενικώς ο Τσυριζαίος...   :jerking: :jerking: :jerking:
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Σύμφωνα με είδηση που αναρτήθηκε πρόσφατα σε διάφορα site 19.000.000 ευρώ για μολύβια και στυλό έδωσαν στο Υπουργείο Παιδείας. Μιλάμε για τεράστιο σκάνδαλο. Με τόσα λεφτά αγοράζεις τη μεγαλύτερη εταιρία που παράγει ήδη γραφικής ύλης παγκοσμίως. Αν αυτό πραγματικά ισχύει, σαν Έλληνες πολίτες απαιτούμε η υπουργός να παραιτηθεί και να επιστρέψει τα χρήματα που δαπανήθηκαν άσκοπα. Ο λαός πεινάει και δεν είναι σίγουρος για το πως θα ξημερώσει αύριο και...  η κυβέρνηση σπαταλάει το δημόσιο πλούτο.

Τα συμπεράσματα δικά σας...

Πηγή: PeriΣκόπιο...: 19.000.000 ευρώ για μολύβια στο υπουργείο Παιδείας...

Εννοεί ότι θα αγοράσει μια εταιρία που είναι στον κλάδο της γραφικής ύλης χρόνια;  :think:
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
ακόμα και το μπλογκ λέει "αν αυτό αληθεύει"

εσείς το επαληθεύσατε σίγουρα  :uglystupid: και χτίζετε πάνω του  :jerking:

και καλά, κάποιοι είναι γνωστοί ΚΑΜΜΕΝΟΙ, κάποιοι άλλοι όμως;

χρεοκοπία μετά διαγγέλματος στις 25 !!!   :uglystupid: :jerking:


ΧΑΧΑ ρε μαλακα με είχε πάρει ένας φίλος μου και μου το έλεγε εμπιστευτικά και καλα. Δεν είχα ακούσει τίποτε ακόμη ούτε είχα λογκάρει να διαβάσω τα τσέην-μέηλ που μου είχαν στείλει διάφοροι.

Εν τω μεταξύ από την ίδια πηγή είχε μάθει ότι είχαμε ξαναχρεωκοπήσει άλλη μια φορά, νομίζω μεταμνημονιακά. Οπότε κι εγώ δεν άντεξα κι αυτή τη φορά του είπα ότι έχουμε εισάγει κρυφά 250 τόνους χαρτιού από την Κίνα και είμαστε έτοιμοι να εκτυπώσουμε νόμισμα. ΧΑΧΑΧΑΧΑ! "Είδες, είδες που σου έλεγα;", μου είπε ανήσυχος!

Τροποποίηση: Α, και πού είσαι; Εκείνη τη μέρα να είστε όλοι της ΦΑΡΜΑΣ ξελογκαρισμένοι. Θα ευχόμαστε Χρόνια Πολλά, θα βάζουμε δημοτικά τραγούδια, θα βαράμε κανονιές στον αέρα, θα χορεύουμε κλέφτικα και δε θέλουμε σχολιανά και ειρωνιούλες! Είναι ημέρα εθνικής ανάτασης αυτή και εξύψωσης του ηθικού! Πιο πολύ για τον papatroll το λέω... Κάντε τα κουμάντα σας  :birdman:  :knuppel:
 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
Α, και πού είσαι; Εκείνη τη μέρα να είστε όλοι της ΦΑΡΜΑΣ ξελογκαρισμένοι. Θα ευχόμαστε Χρόνια Πολλά, θα βάζουμε δημοτικά τραγούδια, θα βαράμε κανονιές στον αέρα, θα χορεύουμε κλέφτικα και δε θέλουμε σχολιανά και ειρωνιούλες! Είναι ημέρα εθνικής ανάτασης αυτή και εξύψωσης του ηθικού! Πιο πολύ για τον papatroll το λέω... Κάντε τα κουμάντα σας  :birdman:  :knuppel:

Απαρχαιωμένες παραδόσεις, δοξασίες και εορτασμοί για μια έκρηξη εθνικιστικού και θρησκευτικού μένους, αμόρφωτων και γκέυ, απέναντι στον μεγαλειώδη πολυεθνικό παράδεισο της πάλαι ποτέ οθωμανικής αυτοκρατορίας.
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Τυποι μου κατι που ανακαλυψα χθες , τα φαρμακα πλεον τα πληρωνουμε οι ιδιοι εχουμε δεν εχουμε ασφαλιση

παμε ενα χαρτακι καπου και θα τα παρουμε τα χρηματα μετα απο καιρο.......

ενα αυτο και δευτερον στις 25 του τρεχοντος μηνα θα βγουν νεα μετρα  :grin:
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
εδω δεν κοιταει κανεις τα εξοδα της πολεμικης συμπαραστασης στους βρωμογαλλους  :grin:
στη Λιβυη

τα μολυβια μας μαραναν.
 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
Τυποι μου κατι που ανακαλυψα χθες , τα φαρμακα πλεον τα πληρωνουμε οι ιδιοι εχουμε δεν εχουμε ασφαλιση
παμε ενα χαρτακι καπου και θα τα παρουμε τα χρηματα μετα απο καιρο.......
ενα αυτο και δευτερον στις 25 του τρεχοντος μηνα θα βγουν νεα μετρα  :grin:

Νομίζω ότι ισχύει για συγκεκριμένα ταμεία.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Τυποι μου κατι που ανακαλυψα χθες , τα φαρμακα πλεον τα πληρωνουμε οι ιδιοι εχουμε δεν εχουμε ασφαλιση

παμε ενα χαρτακι καπου και θα τα παρουμε τα χρηματα μετα απο καιρο.......

ενα αυτο και δευτερον στις 25 του τρεχοντος μηνα θα βγουν νεα μετρα  :grin:

οι φαρμακοποιοί καταργήσανε τις συμβάσεις που είχανε με το δημόσιο και τώρα απαιτούν το σύνολο της αξίας των φαρμάκων.. ο ασφαλισμένος καταθέτει την απόδειξη αγοράς των φαρμάκων στο ταμείο του και ΘΑ του δώσουν πίσω το χρήμα που κατέβαλε οταν ΘΑ γίνει ο έλεγχος και εκκαθάριση...

ουσιαστικά το πρόβλημα που είχανε οι φαρμακοποιοί με τις μεγάλες καθυστερήσεις πληρωμών από τα ασφαλιστικά ταμεία μεταφέρθηκε στους ασφαλισμένους...

και νομίζω ότι ισχύει μόνο για ασφαλισμένους του ΟΠΑΔ (δημοσίους) και όχι για το ΙΚΑ...
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Απαρχαιωμένες παραδόσεις, δοξασίες και εορτασμοί για μια έκρηξη εθνικιστικού και θρησκευτικού μένους, αμόρφωτων και γκέυ, απέναντι στον μεγαλειώδη πολυεθνικό παράδεισο της πάλαι ποτέ οθωμανικής αυτοκρατορίας.

Εκεί θα επιστρέψουμε. Είτε με το καλό, είτε με το Δόγμα Οζάλ...

Πρέπει να δράσουμε έξυπνα και άρουμε κάθε εμπόδιο της Τουρκιάς ωρέ να μπει στην ΕΕ!

Η μέρα αυτή είναι μια μέρα μίσους. Μέρα που ο φανατισμός και η μισαλλοδοξία επικράτησε του διαλόγου
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
οι φαρμακοποιοί καταργήσανε τις συμβάσεις που είχανε με το δημόσιο και τώρα απαιτούν το σύνολο της αξίας των φαρμάκων.. ο ασφαλισμένος καταθέτει την απόδειξη αγοράς των φαρμάκων στο ταμείο του και ΘΑ του δώσουν πίσω το χρήμα που κατέβαλε οταν ΘΑ γίνει ο έλεγχος και εκκαθάριση...

ουσιαστικά το πρόβλημα που είχανε οι φαρμακοποιοί με τις μεγάλες καθυστερήσεις πληρωμών από τα ασφαλιστικά ταμεία μεταφέρθηκε στους ασφαλισμένους...

και νομίζω ότι ισχύει μόνο για ασφαλισμένους του ΟΠΑΔ (δημοσίους) και όχι για το ΙΚΑ...

μονο εγω ειμαι του δημοσιου εδω μεσα????  :grin:
Οι υπολοιΠΟΙ ειστε του ΙΚΑ??????
 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
Νομίζω ότι δεν αφορά μόνο τους ασφαλισμένους του δημοσίου το λοκάουτ των φαρμακοποιών.
Πρέπει να αφορά και δικηγόρους, και άλλα 3-4 ταμεία...
 

Tsarkas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2005
Μηνύματα
109
Κριτικές
27
Like
498
Πόντοι
291
Για άλλη μια φορά, κάποιοι επιλέγουν να αναπαράγουν σαν τα παπαγαλάκια ανακρίβειες για το φτου κακα, κακο - κακό δημόσιο.

Εάν κάποιος θέλει να δεί τα νούμερα ιδιοίς όμμασι, ας πάει στο: στη σελίδα 53...

Καλήνύχτα...
 

Tsarkas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2005
Μηνύματα
109
Κριτικές
27
Like
498
Πόντοι
291
Στο "Κεντρικές Υπηρεσίες"
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
ΕΓΩ παντως εχω περιεργεια για τα μετρα της παρασκευης.  :2funny: :2funny: :2funny:

καλα ειμαι σιγουρος πως δεν την βγαζει η κυβερνηση μεχρι του χρονου τετοιο καιρο...

χθες εκλεψαν εναν φιλο μου ψιλικατζη. Προχθες πεσανε τρελες σφαιρες στα Πατησια.

Πιστευω πως ολο αυτο το πανηγυρι ειναι και εικονα των δικων μας επιλογων ολα αυτα τα χρονια

αυτο το "δεν βαριεσαι... εχει ο θεος" πληρωνεται ακριβα τελικα  :-
 

foufoutos_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2009
Μηνύματα
12.375
Like
34
Πόντοι
166
τι αγορασαν με 19εκατομυρια..μολυβια για τον γκιουλιβερ?
κοπροσκυλα..
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
εγώ μαζί σου.. ο κάθε δάσκαλος και το κάθε παιδί να φέρνει την γραφική ύλη από το σπίτι του.. αλλά θα πρέπει να γίνει νόμος γιαυτό ή τεσπα κάποια εγκύκλιος..

ΥΓ και άμα λειτουργήσει σχολείο γράψε μου..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom