Νέα

100 Ταινίες που αξίζει να δεις

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα House of Fun
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 124K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Charis38

Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2020
Μηνύματα
67
Like
25
Πόντοι
0
Για 100 δεν ξέρω αλλά με αφορμή τον φίλο που είπε πιο πάνω για νοτιοκορεατικό σινεμά.. αξίζει να ασχοληθείς..ταινίες σαν το memories of a murder...old boy..i saw the devil..the man from nowhere..και πολλές άλλες που μέχρι κ ο Ταραντίνο είναι μεγάλος φαν,νομίζω λέει πολλα
 

fatos1924

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Απρ 2015
Μηνύματα
143
Κριτικές
20
Like
1.248
Πόντοι
1.011
Ψάχνω να βρω την ταινία «Ο καμπούρης του νεκροτομείου» του 1973 με Ελληνικούς αν γίνεται υπότιτλους και σε καλή ποιότητα.
Παίζει πανάκριβη στο e-bay αλλά την θέλω τζάμπα.
:zombie: :zombie: :zombie:

[URL unfurl="true"]https://1337x.to/torrent/4153568/Il-mostro-dell-obitorio-El-jorobado-de-la-Morgue-1973-ITA-SPA-Ac3-2-0-sub-eng-ger-BDRip-1080p-X264-BaMax71-iDN_CreW/[/url]

Ελληνικούς υπότιτλους χλωμό. Περιέχει όμως αγγλικούς και Γερμανικούς.
 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.836
Like
1.289
Πόντοι
216

Ευχαριστώ φίλος αλλά μάλλον κάτι δεν κάνω καλά και δεν μου την εμφανίζει την ταινία.
 

fatos1924

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Απρ 2015
Μηνύματα
143
Κριτικές
20
Like
1.248
Πόντοι
1.011
Δε ξέρω πως να σε βοηθήσω φίλε μου. Εμένα το εμφανίζει κανονικά το λινκ.

 

Συνημμένα

  • Opera Snapshot_2020-06-15_135114_1337x.to.png
    Opera Snapshot_2020-06-15_135114_1337x.to.png
    179,4 KB · Εμφανίσεις: 68

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.836
Like
1.289
Πόντοι
216
Πάει εννοείται στα B movies. Τέτοιες ταινίες (2 ΕΡΓΑ) έπαιζαν τα τσοντάδικα πριν μπουν εμβόλιμες στα σινεμά της Ομόνοιας και μετά καθιερώθηκε το hard core
Αρίων, Κοσμοπολίτ, Σταρ, Ομόνοια κτλ, κτλ
Το βρήκα εδώ αλλά με Ισπανική γλώσσα και Αγγλικούς υπότιτλους και σε καλή ποιότητα.
και πρέπει να είναι και νόμιμο το download
Κώδικας:
[URL unfurl="true"]https://archive.org/details/Hunchback.of.the.Morgue.197372Worldmkv[/code[/URL]]

[url=https://postimg.cc/CdQDfSzN][img]https://i.postimg.cc/Wb27C4VQ/The-Huncback-of-the-Morgue-1972.jpg[/img][/url]
 :zombie: :zombie:
 

Han Psolo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
987
Like
1.507
Πόντοι
206
ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΡΕΤΡΟ REVIEW ΓΙΑ ΕΞΟΡΚΙΣΤΗ
Ο Εξορκιστής δεν είναι ταινία.Είναι εμπειρία...είναι roller coaster στα έγκατα της φρίκης,των ασυνείδητων φοβιών&τρόμου καθώς και προαίωνιων πολιτισμικών διδαχών&προαιώνιων δεισιδαιμονιών.Σε πιάνει απο παντού ακόμα&άθεος αγνωστικιστής αν είσαι, σε πιάνει απο φοβία αρρώστιας,φοβία απώλειας ελέγχου που είναι στην ουσία η Δαιμονική κατάληψη, αν το δούμε αλληγορικά ,σε πιάνει απο φοβία του αγνώστου που εισβάλλει σε ενα ανύποπτο κατα τα άλλα «ασφαλές» περιβάλλον&εκει βρίσκεται η δύναμη της ταινίας σου λέει το Κακό είναι παντού κανείς δεν είναι ασφαλής.Στόχος του William Peter Blatty όπως είπε ήταν φέρει την Κόλαση επί Γης ,να προειδοποιήσει για την παρουσία του σχεδόν ανίκητου Κακού του ανείπωτου Πόνου και της αναίτιας Δυστυχίας, που ελλοχεύει στο Σύμπαν με εμφανή σημάδια (σεισμοί λιμοί καταποντισμοί πυρκαγιές τροχαία καρκίνοι αρρώστιες πόλεμοι κτλ) και με όχι και τόσο εμφανή σημάδια αλλά και ίσως να ελλοχεύει και μέσα μας και να μπορεί να παρεισφρύσει ακόμα και μεσώ ενός αθώου παιδικού παιχνιδιού του πίνάκα Ουίτζα και γενικά να προειδοποιήσει για την ύπαρξη του Παραφυσικου του απροσδιορίστου Κακού και αντίθεων δυνάμεων που οι θρησκείες παρουσιάζουν ως Δαίμονες ,δηλαδή αρχαίες παγανιστικές θεότητες με τις οποίες οι αρχαίοι επεξηγούσαν το απροσδιόριστο κακό και την αυπερβλητη γκαντεμιά προσπαθώντας να τα εξευμενίσουν και που μετά Χριστόν ,ονομάστηκαν Λεγεώνες και Σατανικά τάγματα. Οντότητες και καταστάσεις που είναι πέρα από την νόηση και το comfort zone μας και ο Μπλατυ ανέσυρε άμεσα από προαιώνιες φοβίες και δεισιδαιμονίες, εξου και Pazuzu και όχι Βιβλικός Σατανάς, ώστε να φέρει το κόσμο πιο κοντά στον Θεό και να πει φιλαράκια κρατάτε και μια πισινή τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά και τίποτα δεν είναι αυτό που φαίνεται η Κόλαση βρίσκεται δίπλα μας ανά πάσα ώρα και στιγμή βλέπε φωτιά στο Μάτι το 2018 και ότι όλοι πρέπει να σεβόμαστε δυνάμεις Καλου&Κακου που δεν κατανοούμε ακόμα με την σύγχρονη επιστήμη και το περιορισμένο του ανθρωπίνου Νου.Φυσικά αυτά σε κάποιον άθεο ορθολογιστή ακούγονται λίγο χριστιανοταλιμπαν δεισιδαιμονίες, αλλά πέρα από τα πνευματικά κίνητρα του συγγραφέα ακόμα και ο πιο άθεος ορθολογιστής που απορρίπτει το παραφυσικό, παρότι η ταινία ξεκάθαρα υπονομεύει την σύγχρονη επιστήμη και το αλάθητο της, να μπορεί να εκτιμήσει την φοβερή κινηματογραφική μαστοριά την έμπνευση το ταλέντο και τον όγκο δουλειάς που χρειάστηκε για να δημιουργηθεί αυτό το αριστούργημα του τρόμου που κατατάσσεται στις καλύτερες ταινίες όλων των εποχών...
 

Συνημμένα

  • ScreenHunter 81.png
    ScreenHunter 81.png
    189,1 KB · Εμφανίσεις: 38
  • ScreenHunter 85.png
    ScreenHunter 85.png
    253,3 KB · Εμφανίσεις: 69
  • ScreenHunter 83.png
    ScreenHunter 83.png
    185,9 KB · Εμφανίσεις: 41
  • ScreenHunter 82.png
    ScreenHunter 82.png
    183,3 KB · Εμφανίσεις: 64

Limperatore XXI

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Φεβ 2020
Μηνύματα
55
Κριτικές
7
Like
650
Πόντοι
280
Fallen Angels και ολες οι ταινιες του Wong Kar Wai
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.102
Κριτικές
123
Like
51.066
Πόντοι
27.261
once upon a time in america.
μια ταινια που οταν την ειδα, με επηρεασε παρα πολυ σαν προσωπικοτητα και χαρακτηρα.
φιλια - γνωριμιες - γυναικες - χρημα - ανοδος - πτωση - εμπιστοσυνη - καταξιωση - αρχες
και αλλα πολλα μηνυματα.
ταινια σταθμος και casting τεραστιο.
 

Tainiakias75

Μέλος
Εγγρ.
3 Αυγ 2020
Μηνύματα
20
Like
24
Πόντοι
0
Ακόμα και η χειρότερη ταινία, είναι 100 φορές καλύτερη από οποιαδήποτε γυναίκα, και όλο και κάποια ευχαρίστηση θα σου προσφέρει...

Ας μην ξεχνάμε άλλωστε και τους 10 λόγους που οι ταινίες (σε συλλογή DVD ή Bluray) είναι καλύτερες από τις γυναίκες:

1) Μπορείς να έχεις όποια ταινία θέλεις, όποια στιγμή θέλεις, αφού θα βρίσκεται στη θέση της και θα σε περιμένει.

2) Μπορείς να έχεις όσες ταινίες θέλεις ταυτόχρονα, αφού καμία δεν θα διαμαρτύρεται η θα ζηλεύει.

3) Μπορείς να διακόψεις μαζί της όποια στιγμή θέλεις και φυσικά να ξανασυνεχίσεις μαζί της εφόσον το επιθυμείς.

4) Μέχρι και η χειρότερη ταινία, όλο και κάποια ευχαρίστηση θα σου προσφέρει.

5) Καμιά ταινία δεν θα σου πει "Δεν μπορώ", "Έχω πονοκέφαλο" κτλ κτλ, όταν θα θέλεις να την δεις.

6) Μπορείς να την δεις με όσα φιλαράκια θες την ίδια στιγμή.

7) Μπορείς ακόμα να την δανείσεις στα φιλαράκια σου ή να σου δανείσουν αυτοί κάποια.

8) Ακόμα και να χαλάσει κάποια μπορείς να την αντικαταστήσεις, ή να κρατήσεις τη θήκη για κάποια άλλη.

9) Τα λεφτά που ξοδεύεις για αυτές, πάλι γυρνάνε εμμέσως σε σένα.

10) Και το σημαντικότερο. Ξέρεις αν θα είσαι ο πρώτος που την έχει πάρει.
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.102
Κριτικές
123
Like
51.066
Πόντοι
27.261
Ακόμα και η χειρότερη ταινία, είναι 100 φορές καλύτερη από οποιαδήποτε γυναίκα, και όλο και κάποια ευχαρίστηση θα σου προσφέρει...

Ας μην ξεχνάμε άλλωστε και τους 10 λόγους που οι ταινίες (σε συλλογή DVD ή Bluray) είναι καλύτερες από τις γυναίκες:

1) Μπορείς να έχεις όποια ταινία θέλεις, όποια στιγμή θέλεις, αφού θα βρίσκεται στη θέση της και θα σε περιμένει.

2) Μπορείς να έχεις όσες ταινίες θέλεις ταυτόχρονα, αφού καμία δεν θα διαμαρτύρεται η θα ζηλεύει.

3) Μπορείς να διακόψεις μαζί της όποια στιγμή θέλεις και φυσικά να ξανασυνεχίσεις μαζί της εφόσον το επιθυμείς.

4) Μέχρι και η χειρότερη ταινία, όλο και κάποια ευχαρίστηση θα σου προσφέρει.

5) Καμιά ταινία δεν θα σου πει "Δεν μπορώ", "Έχω πονοκέφαλο" κτλ κτλ, όταν θα θέλεις να την δεις.

6) Μπορείς να την δεις με όσα φιλαράκια θες την ίδια στιγμή.

7) Μπορείς ακόμα να την δανείσεις στα φιλαράκια σου ή να σου δανείσουν αυτοί κάποια.

8) Ακόμα και να χαλάσει κάποια μπορείς να την αντικαταστήσεις, ή να κρατήσεις τη θήκη για κάποια άλλη.

9) Τα λεφτά που ξοδεύεις για αυτές, πάλι γυρνάνε εμμέσως σε σένα.

10) Και το σημαντικότερο. Ξέρεις αν θα είσαι ο πρώτος που την έχει πάρει.
δε συμφωνω.
οτι και να λεμε, οτι και να κανουμε, οσους καβγαδες και να ριχνουμε, οσο και να τις βριζουμε, οσο και να μας βγαζουν απο τα ρουχα μας, οσο... οσο... οσο... οσο... οσο... οσο...
η γυναικα ειναι λατρεια (μου).
χωρις αυτη ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ... ΤΕΛΟΣ !
απλα θελει τον τροπο της (οπως και εμεις βεβαια) :wink:
 

since1991

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουν 2020
Μηνύματα
2.556
Κριτικές
5
Like
2.531
Πόντοι
736

Tainiakias75

Μέλος
Εγγρ.
3 Αυγ 2020
Μηνύματα
20
Like
24
Πόντοι
0
λολ
καλά επειδή δεν βλέπω να σε πείθω θα σου πω το εξής σκηνικό...
βλέπεις την ταινία που γουστάρεις στο home cinema με γκόμενα και μετα κάνετε σεξ...

Μεταξύ ταινίας και γκόμενας, προτιμώ σαφέστα την ταινία... Εκτός αυτού θέλω τις ταινίες να τις απολαμβάνω μόνος μου, και να μην έχω την άλλη να μου κάνει συνέχεια ερωτήσεις του τύπου, "που έπαιζε αυτός/αυτή", "τι θα γίνει μετά" κτλ κτλ... Με ξενερώνουν άγρια...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom