Νέα

100 Ταινίες που αξίζει να δεις

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα House of Fun
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 124K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
657
Πόντοι
146
Με την έννοια ότι το νήμα σχετίζεται με αυτό που θα λέγαμα "καλό σινεμά" να ενημερώσω ότι υπάρχει μια αρκετά ενδιαφέρουσα προσπάθεια σχολιασμού ταινιών και σειρών στο κανάλι του Σινε-Συμπόσιου

Υπάρχουν επιμέρους ενότητες - με αυτές που σχετίζονται με σημαντικές ταινίες να βρίσκεται εδώ

 

Marina_cd

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιουλ 2019
Μηνύματα
483
Like
155
Πόντοι
1
Με την έννοια ότι το νήμα σχετίζεται με αυτό που θα λέγαμα "καλό σινεμά" να ενημερώσω ότι υπάρχει μια αρκετά ενδιαφέρουσα προσπάθεια σχολιασμού ταινιών και σειρών στο κανάλι του Σινε-Συμπόσιου

Υπάρχουν επιμέρους ενότητες - με αυτές που σχετίζονται με σημαντικές ταινίες να βρίσκεται εδώ
ευχαριστουμε centrino
 

dionisiakos

Μέγας
Εγγρ.
5 Ιαν 2008
Μηνύματα
373
Κριτικές
51
Like
745
Πόντοι
4.530
Δεν ξερω εαν εχουν αναφερθει αλλα προτεινω:
Usual Suspects
The Hero (jet Lee) για τους λατρεις του ασιατικου σινεμα.
The Front Line πολεμικη κορεατικη κατισαν Saving Private Ryan
RED Cliff επισης καλη κινεζικη τριλογια μεγαλη παραγωγη με πολλα αστερια του ασιατικου σινεμα
Reservoir Dogs
Kill Bill τριλογια Quentin Tarantino
ετσι λιγες που θυμαμαι.
 

arpagas

Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2019
Μηνύματα
16
Κριτικές
2
Like
66
Πόντοι
0
Για μενα καποιες μαστ ταινιες διαφορων κατηγοριων ειναι
1)Seven
2)The Negotiator
3)Το πρασινο μιλι
4)Showtime
5)The godfather
6)V for Vedeta
 

Golemis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.774
Κριτικές
9
Like
1.786
Πόντοι
216
Ολα ειναι δρομος
 

arxidamos2019

Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2019
Μηνύματα
181
Like
94
Πόντοι
1
Τώρα είδα κι αυτό το thread. Σίγουρα οι ταινίες που θα πω ήδη θα έχουν αναφερθεί. Δε πειράζει. Ο νονός, 1 και 2 , μου άρεσαν πολύ, τα καλά παιδιά επίσης (ντε Νίρο, Ρέι λιοτα, κλπ)
Το κάποτε στην Αμερική, πολύ καλό και το καζίνο που ανήκει στην ίδια κατηγορία ήταν καλό. Του Ταραντίνο όλα μου άρεσαν πολύ, ξεχωρίζει βέβαια το παλπ φικτιον.το τελευταίο δεν το είδα ακόμα. Από πρόσφατες ταινίες, μου άρεσαν τα Τζον γουικ 1,2.το 3 δεν το είδα ακόμα.αυτα προς το παρόν
 

arxidamos2019

Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2019
Μηνύματα
181
Like
94
Πόντοι
1
Επίσης ταινιαρες:Λος Άντζελες εμπιστευτικό, συνήθεις ύποπτοι,σεβεν, Μάτριξ 1, Αμαντέους, και μια παλιά του Κέβιν Κόστνερ, το αδιέξοδο.
 

arxidamos2019

Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2019
Μηνύματα
181
Like
94
Πόντοι
1
Επίσης κάποιες σκορπιων κατηγοριών του εμπορικού κι όχι του καλλιτεχνικού κινηματογράφου. Σίγουρα αναφέρθηκαν, αλλά εντάξει είμαι νέος στο σάιτ. Κ
Τις αναφέρω κυρίως για τους νέους σε ηλικία ,γιατί οι μεγαλύτεροι τις έχουμε δει. Εξορκιστής, Άλιεν 1, η αδελφότητα των λύκων, δαιμονισμένος άγγελος,αρχοντας των δαχτυλιδιών (όλα με τη σειρά). Μονομάχος, αποκαλύπτω του Γκίμπσον, ματσποιντ του Γούντι Άλεν. Αν δεν τα έχετε δει, νέοι πάρτε τα γκομενάκια σας και δείτε τα. Αυτά προς το παρόν
 

arxidamos2019

Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2019
Μηνύματα
181
Like
94
Πόντοι
1
Συνήθεις ύποπτοι. Εργάρα.
της ίδιας κατηγορίας με ανατροπές είναι και το αδιέξοδο, Λος Άντζελες εμπιστευτικό, σεβεν και η ταινιαρα το πέρασμα του Μίλερ των αδερφών Κοέν. Φοβερή ταινία
 

arxidamos2019

Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2019
Μηνύματα
181
Like
94
Πόντοι
1
Μερακλωσα λιγάκι και θα αναφέρω κι άλλες αγαπημένες ταινίες. Η έβδομη πύλη και ο ακέφαλος καβαλάρης με τον Τζόνυ Ντεπ. Ταυτότητα και στο μυαλό του Τζον Μάλκοβιτς με τον Κιούζακ. Κουρδιστό πορτοκάλι και μάτια ερμητικά κλειστά του Κιούμπρικ. Πληροφοριοδότης και ινσεπτιον με τον Ντι Κάπριο. Εμένα μαρεσε και το ματωμένο διαμάντι. Ελαφοκυνηγός, σιωπή των αμνών και Άγγλος ασθενής είδα ότι αναφέρθηκαν στις προηγούμενες 2,3 σελίδες αλλά είναι αγαπημένες. Τυχεροί οποίοι δεν τις είδαν. Με τέτοιες ταινίες περνάς τέλεια σ/κ ακόμα και μόνος
 

Επισκέπτης
Οι ταινες που εχω δει απο 2 φορες και πανω.
Black hawk down - Μαυρο γερακι η καταριψη
Ranning scarred - Τρεξε γρηγορα
The good, the bad & thw ungly - O καλος, ο κακος & ο ασχημος
Le mari de la coiffeuse - Ο εραστης της κομωτριας
RocknRolla


ειναι κι αλλες βεβαια, αλλα αυτες μου ηρθαν τωρα στο μυαλο
 

Marina_cd

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιουλ 2019
Μηνύματα
483
Like
155
Πόντοι
1
Οι ταινες που εχω δει απο 2 φορες και πανω.
Black hawk down - Μαυρο γερακι η καταριψη
Ranning scarred - Τρεξε γρηγορα
The good, the bad & thw ungly - O καλος, ο κακος & ο ασχημος
Le mari de la coiffeuse - Ο εραστης της κομωτριας
RocknRolla


ειναι κι αλλες βεβαια, αλλα αυτες μου ηρθαν τωρα στο μυαλο
τι είπες τώρα..ο εραστής της κομμώτριας!...τι ταινιαρα ηταν αυτη..ένας ύμνος στη χάρη, την ομορφιά, τον αισθησιασμό, τη γοητεία,  τη δύναμη του έρωτα... :)
 

arxidamos2019

Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2019
Μηνύματα
181
Like
94
Πόντοι
1
Θα ήθελα να αναφερθώ ξεχωριστά στον Γούντι Άλεν και τον Αλμοδόβαρ. Γούντι Άλεν: είδα πολλά φίλμ δικά του. Σχεδόν όλα μου άρεσαν πολύ. Ο.τι θυμάμαι: ματσποιντ (φοβερή ταινία),το όνειρο της Κασσάνδρας, όλοι λένε σαγαπω, μια νύχτα στο Παρίσι κλπ που δε θυμάμαι. Και με τις κωμωδίες του γέλασα πολύ. Τ
Ων τελευταίων χρόνων δεν τα είδα. ( Μαζεύω κάβαντζα) για το μέλλον.
Αλμοδόβαρ:τα ίδια με τον προηγούμενο. Ότι είδα μου άρεσε πολύ και τα δραματικά κι οι κωμωδίες. Ταυρομάχος,κικα, χαμον, χαμον , γυναίκες στα πρόθυρα νευρικής κρίσης ή κάπως έτσι, δε θυμάμαι και δεν έκανα επανάληψη..
Και οι δύο συνιστώνται ανεπιφύλακτα
 

Puchas Gracias

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.037
Like
198
Πόντοι
66
Matchpoint κορυφαία ταινία! Μέσα στις 10 καλύτερες που έχω δει...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom