Νέα

Ζώα και άνθρωπος

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα OXIA
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 306
  • Εμφανίσεις 18K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Επισκέπτης
μπα..οταν κανει εμφανιση ο πριγκιπας η βελβη κλανει πατατες.... :2funny: :2funny:
την κατινια που την ειδες απο μερους μου...
τι σου κανα και με μισεις τοσο;
εγω τα βλεπω πιο εξαπαλων ονυχων τα θεματα...
μην ξεσπας σε μενα για τις αστοχες επιλογες σου...
να τελειωνουμε εδω γαμουλη για να μη νευριασει η μαμα :s&m_2:
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
την κατινια που την ειδες απο μερους μου...
τι σου κανα και με μισεις τοσο;
εγω τα βλεπω πιο εξαπαλων ονυχων τα θεματα...
μην ξεσπας σε μενα για τις αστοχες επιλογες σου...

τυπε την επομενη φορα
θα προτιμησει εσενα να βγει βολτα
απο το ιντερνετ  :2funny: :2funny: :2funny:
 

loytsos

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2009
Μηνύματα
9.449
Like
3
Πόντοι
66
Όπα μέχρι εδώ . ΑΣ αλλάξουμε θέμα  ;)
 

LEON13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2010
Μηνύματα
17.450
Κριτικές
2
Like
42
Πόντοι
166
Αυτο το θυληκο ΒΟΧΕΡ, ποιανου ειναι ???
 

Playboy $

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουν 2011
Μηνύματα
307
Like
0
Πόντοι
1
Απο ολα εχει ο μπαξες εδω βλεπω, μαφια, χαντακια, αθυροστομιες απο θυληκα δηθεν μελη κτλ
ο τιτλος του τοπικ ταιριαζει σε ολα!
 

Playboy $

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουν 2011
Μηνύματα
307
Like
0
Πόντοι
1
αυτο το μποξερ ειναι υπεροχο σκυλι
ποσων ετων ειναι ?
 

Επισκέπτης
Αγαπαω ολους αυτους που γραφεις και επισης. Τους Ολυμπιακους, τους Αριανους, τους Ματζουριανους, τον Ομπαμα, τους Μωαμεθανους, τους εφοριακους, τους ΚΚΕδες, τους χουντικους, τις Ρωσιδες, τις Πολωνεζες, τις Μολδαβες, τις Σκανδιναβες, τις παπαδιες, τους παπαδες (που βγαζει το φυτο κανναβη οταν ειναι σε ανθoφορια), τους περιπτεραδες, τους Νεφελιμ και τους Ελοχιμ, τους Κιμμεριους και τους Σουμεριους. Κι εσενα σε αγαπω πολυ.  :-* :-*
Δεν μεμφομαι κανεναν, εχω 2 σκυλια και 3 γατες, πολλες κοτες, κουνελια και 6 κατσικια. Επισης μου αρεσει η μπυρα, το κρασι και το τσιπουρο, αλλα προτειμω να τα πινω παρεα με ανθρωπους, απ΄οτι με τα ζωα μου.

Καταλαβα. Ζεις κοντα στην υπαιθρο εχεις 6 κατσικες(κατα πασα πιθανοτητα σε περιορισμο) που τους αρμεγεις το γαλα ενιοτε θυσιαζεις αυτες η τα παιδια τους για το κρεας τους.Το ιδιο και για τις κοτες με τα αυγα η το κρεας. Τα κουνελια ζουν λιγο πολυ φυλακισμενα και ειναι επισης για το κρεας τους. Τα γατια χρησιμευουν για να τρωνε ποντικια φιδια και διαφορα ενοχλητικα δεν παυουν ομως να σε γοητευουν οταν ειναι μικρα με τις χαριτομενιες τους.Τα σκυλια χρησιμευουν επισης η για την φυλαξη ολων των προαναφερθεντων η για το κυνηγι η για την αναπαραγωγη με σκοπο το χρηματικο οφελος η και για τα 3 μαζι.
Μεχρις εδω δεν υπαρχει κατι το μεμπτο.
Ομως ειναι ολοφανερο πως εφοσον ολα τα βλεπεις μεσα απο την σκοπια του κερδους, της χρησιμοτητας - εργαλειου, σε ενοχλει που υπαρχουν ισως ανθρωποι που εχουν και μια αλλη διαφορερικη θεωρηση.
Ειμαι βεβαιος πως αν γινοταν ως δια μαγειας καπως να μπορουσαν τα ζωα που ανεφερες πιο πανω ως αποδειξη της αγαπης σου προς τους ανθρωπους και τα ζωα, να πιουν μια μπυρα ενα κρασι η ενα τσιπουρο μαζι σου θα σου ελεγαν στεντορεια τη φωνη no thanks αντε τραβα με τα ζωα τους φιλους σου να πεις καλυτερα.  
 

Επισκέπτης
Υπαρχει περιπτωση να μου δωσεις ενα, οταν γεννησει ???
Κατα προτιμηση, αρσενικο !!!

Σου αρεσουν τα boxer ? Αμα γεννησει γιατι οχι, αν και την εβαλα να ζευγαρωσει και δεν επιασε. Απλα να ξερεις οτι, αν και ειναι απο καλους γονεις δεν εχει pentigree γιατι δεν μ΄ενδιεφερε.
 

LEON13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2010
Μηνύματα
17.450
Κριτικές
2
Like
42
Πόντοι
166
Η Σουλτανα ειναι 4,5 χρονων. Ησυχο σκυλο, φιλικο και παιχνιδιαρα. Ολα τα Boxer ειναι υπεροχα.
Επειδη ειχα και εγω, αλλα για λογους ανωτερας βιας (διαμερισμα) το εδωσα, αν και εφοσον θελεις θα ηθελα ενα !!!
Ευχαριστω !!!
 

loytsos

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2009
Μηνύματα
9.449
Like
3
Πόντοι
66
Απο ολα εχει ο μπαξες εδω βλεπω, μαφια, χαντακια, αθυροστομιες απο θυληκα δηθεν μελη κτλ
ο τιτλος του τοπικ ταιριαζει σε ολα!

υπάρχει και το ενδιάμεσο  sex  +/- , ανρωτιέμαι τί συμβολισμό θα έπρεπε να του δώσουμε. :2funny:
 

Επισκέπτης
Καταλαβα. Ζεις κοντα στην υπαιθρο εχεις 6 κατσικες(κατα πασα πιθανοτητα σε περιορισμο) που τους αρμεγεις το γαλα ενιοτε θυσιαζεις αυτες η τα παιδια τους για το κρεας τους.Το ιδιο και για τις κοτες με τα αυγα η το κρεας. Τα κουνελια ζουν λιγο πολυ φυλακισμενα και ειναι επισης για το κρεας τους. Τα γατια χρησιμευουν για να τρωνε ποντικια φιδια και διαφορα ενοχλητικα δεν παυουν ομως να σε γοητευουν οταν ειναι μικρα με τις χαριτομενιες τους.Τα σκυλια χρησιμευουν επισης η για την φυλαξη ολων των προαναφερθεντων η για το κυνηγι η για την αναπαραγωγη με σκοπο το χρηματικο οφελος η και για τα 3 μαζι.
Μεχρις εδω δεν υπαρχει κατι το μεμπτο.
Ομως ειναι ολοφανερο πως εφοσον ολα τα βλεπεις μεσα απο την σκοπια του κερδους, της χρησιμοτητας - εργαλειου, σε ενοχλει που υπαρχουν ισως ανθρωποι που εχουν και μια αλλη διαφορερικη θεωρηση.
Ειμαι βεβαιος πως αν γινοταν ως δια μαγειας καπως να μπορουσαν τα ζωα που ανεφερες πιο πανω ως αποδειξη της αγαπης σου προς τους ανθρωπους και τα ζωα, να πιουν μια μπυρα ενα κρασι η ενα τσιπουρο μαζι σου θα σου ελεγαν στεντορεια τη φωνη no thanks αντε τραβα με τα ζωα τους φιλους σου να πεις καλυτερα.  

Ναι ζω σ΄ενα χωριο. Εχω το θυλικο boxer που ειδες, αλλο ενα ημιαιμο αρσενικο τον Σατραπη και 3 γατια. Αυτα που αναφερω κυκλοφορουν ελευθερα μεσα εξω στο σπιτι ή στην αυλη. Το βραδι ομως οταν θα παω για υπνο και κλεισω πορτες βγαινουν εξω. Δε γουσταρω να κοιμαμε αγκαλια με σκυλια ή γατες, προτειμω μια γυναικα. Οταν ερχοταν η πρωην μου σπιτι να μεινει δεν τα εβαζα μεσα γιατι δεν τα ηθελε και το σεβομουν. Δεν ειμαι κυνηγος, τα κουνελια δεν μπορω να τα αφησω ελευθερα γιατι θα τα χασω ή θα τα φανε οι αλεπουδες, οι κοτες ειναι ελευθερες την ημερα και τα κατσικια σταυλιζονται ελευθερα σ΄εναν πολυ μεγαλο χωρο. Δεν μπορω να πω οτι βγαζω λεφτα απο αυτα. Τα εχουμε περισοτερρο επειδη μας αρεσει, ετσι μαθαμε. Εχω αρκετη επικοινωνια με τα ζωα μου που και να στην περιγραψω δεν προκειτε να καταλαβεις γιατι νομιζει πως αν εχεις μια γατα ή ενα σκυλι στο διαμερισμα εγινες φιλοζωος. Ακομα και το κατσικι που θα σφαξω το αγαπαω, αλλα αυτη ειναι η μοιρα του για αυτο γεννηθηκε για να θρεψει ανθρωπους.  Το μπιφτεκι που τρως καποτε ηταν μοσχαρι, πιστευω θα το ξερεις. Και το ψαρακι που τρως καποτε ηταν ελευθερο στο πελαγος.
Οσο για τα πιωματα σου ειπα προτειμω να τα πινω με τους φιλους μου.
 

Επισκέπτης
Επειδη ειχα και εγω, αλλα για λογους ανωτερας βιας (διαμερισμα) το εδωσα, αν και εφοσον θελεις θα ηθελα ενα !!!
Ευχαριστω !!!

Μαγκα οταν ερθει ο καιρος της τα ξανα λεμε, αρκει να εχεις αυλη. Σε διαμερισμα ξεχνατο.
 

Επισκέπτης
Σου αρεσουν τα boxer ? Αμα γεννησει γιατι οχι, αν και την εβαλα να ζευγαρωσει και δεν επιασε. Απλα να ξερεις οτι, αν και ειναι απο καλους γονεις δεν εχει pentigree γιατι δεν μ΄ενδιεφερε.

Το pedigree δεν σ'ενδιεφερε οπως λες, ομως τα τρια κουταβια σε ενδιεφερε να τα πουλησεις. Εγω παντως απορω πως ολοι εσεις ξαφνικα ενδιαφερεστε εδω και τωρα να αποκτησετε boxer και μαλιστα μετα απο διαστημα αρκετων μηνων εφοσον δεν εχουν γεννηθει ακομα επειδη ταχα μου καυλωσατε με μια φωτο στο δικτυο.
Εγω απο την πειρα μου ξερω οτι οι ανθρωποι που αποκτουν σκυλο(η αλλο ζωο)που αποδεικνυεται συντροφος(ισα) ζωης δεν επιλεγουν εκεινοι. Μ'αλλα λογια δεν υιοθετει ο ανθρωπος τον σκυλο αλλα το αντιστροφο συμβαινει στις περισσοτερες περιπτωσεις. Γι'αυτο αλλα και για παρα πολλους αλλους λογους ανοιξτε την καρδια(και το σπιτι σας) στα αδεσποτα .
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom