Νέα

Βαρόνος Μινχάουζεν 2023 Β΄ ημιτελικός Νίπλης VS tellystalone6969

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα The Saint*
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 574
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποιος πιστεύετε πως αξίζει να λάβει τον τίτλο "Βαρόνος Μινχάουζεν 2023"

  • Νίπλης

    Ψήφοι: 29 49,2%
  • tellystalone6969

    Ψήφοι: 30 50,8%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    59
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.230
Κριτικές
90
Like
32.288
Πόντοι
24.700
Κατόπιν της επεισοδιακής αποχώρησης του κ. @troubaman από τον Α΄ ημιτελικό, προκρίνεται για τον τελικό ο αντίπαλος του κ. @Kalogero .

Από σήμερα, μέχρι νεωτέρας, θα διεξαχθεί η ψηφοφορία για τον Β΄ ημιτελικό με διεκδικητές τους κ.κ. @Νίπλης & @tellystalone6969 . Η ψηφοφορία θα είναι φανερή και το εκλογικό σώμα θα έχει την δυνατότητα μιας και μοναδικής ψήφου χωρίς δυνατότητα αλλαγής. Εύχομαι καλή επιτυχία και στους δύο και είθε να κερδίσει ο πιο άξιος.


Y.Γ.

Ενημερώνουμε το εκλογικό σώμα πως μετά την αποχώρηση και του κ. Kalogero, η παρούσα ψηφοφορία κατέχει θέση τελικού.
 
Τελευταία τροποποίηση:

CaptainK

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Νοε 2021
Μηνύματα
2.691
Κριτικές
3
Like
9.382
Πόντοι
1.336
Κατόπιν της επεισοδιακής αποχώρησης του κ. @troubaman από τον Α΄ ημιτελικό, προκρίνεται για τον τελικό ο αντίπαλος του κ. @Kalogero .

Από σήμερα, μέχρι νεωτέρας, θα διεξαχθεί η ψηφοφορία για τον Β΄ ημιτελικό με διεκδικητές τους κ.κ. Νίπλη & tellystalone6969. Η ψηφοφορία θα είναι φανερή και το εκλογικό σώμα θα έχει την δυνατότητα μιας και μοναδικής ψήφου χωρίς δυνατότητα αλλαγής. Εύχομαι καλή επιτυχία και στους δύο και είθε να κερδίσει ο πιο άξιος.
Πότε έγινε ο Α' ημιτελικός; γιατί αποχώρησε ο κ.trouba? Ένιωσε δέος μπροστά στον αντίπαλό του;
Δεν νομίζω ότι είναι ψεύτης ο Τραλάκης.

Μαλάκας είναι!
Ωχ, βγήκε το κοντό κινέζικο τελώνιο από το νήμα με τα φαντάσματα.
 
OP
OP
The Saint*

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.230
Κριτικές
90
Like
32.288
Πόντοι
24.700
Πότε έγινε ο Α' ημιτελικός; γιατί αποχώρησε ο κ.trouba? Ένιωσε δέος μπροστά στον αντίπαλό του;

Χθες το απόγευμα. Αποχώρησε για λόγους ευθιξίας. Δεν ήθελε να είναι υποψήφιος σε ημιτελικό.
 
Εγγρ.
28 Μαΐ 2011
Μηνύματα
10.258
Κριτικές
7
Like
13.999
Πόντοι
3.936
1702802331662.jpeg


O niaou είναι αδερφή και τον παίρνει από παντού.
 

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.514
Κριτικές
28
Like
10.425
Πόντοι
3.296
Χθες το απόγευμα. Αποχώρησε για λόγους ευθιξίας. Δεν ήθελε να είναι υποψήφιος σε ημιτελικό.
Αποχώρησα γιατί κάνετε ότι σας κατέβει αξιότιμε κε @The Saint*
Όταν ξεκινά ένας διαγωνισμός(έστω κι ένας της πλάκας όπως ο παρών) το να εξαιρείς σε αυθαίρετο χρόνο άλλους υποψηφίους ενώ είχαν μαζέψει ικανό αριθμό ψήφων που ως τις 24/12 θα έληγε η ψηφοφορία,άρα τα πάντα ήταν πιθανά,δεν ήταν ότι πιο δίκαιο.
Σημαίνει ότι αποφάσισες μόνος σου έτσι αυθαίρετα ποιους θα θέλες να βάλεις σε ημιτελικό κάτι το οποίο με βρήκε αντίθετο κι έτσι έθεσα τον όρο(κι εγώ αυθαίρετα αλλά τουλάχιστον δίκαια)είτε να διαγραφώ είτε να επανέλθουμε στο αρχικό στάτους υποψηφίων με αρκετούς από αυτούς να έχουν ικανούς ψήφους για ανατροπές.
Τεσπά διαγωνισμός για πλάκα είναι.
Ούτως η άλλως εδώ μέσα οι πιο πολλοί δεν ξέρετε τη διαφορά μεταξύ ψεύτη που κομπάζει για δήθεν κατόρθωματά του και επιτηδευμένου "παραμυθά" που στόχο έχει απλώς να διασκεδάσουμε όλοι μαζί με χιουμοριστικές ιστορίες πολλές φορές με αυτοσαρκασμό και αυτοτρολάρισμα.
Ο μέσος νους βιάζεται να επαναστατήσει όταν ακούει κάτι εξωπραγματικό.
Αυτά άλλωστε είναι ακίνδυνα "ψέμματα".
Τα αληθινά κι επικίνδυνα ψεμματα όμως η πλειοψηφία του κόσμου δε μπορεί να τα ξεχωρίσει.
Φαίνεται από την δύναμη που έχει δώσει σε παρτάκηδες της εξουσίας με την ψήφο της να κονομάνε εις βάρος της.
Αυτά τα λίγα μάγκες
Αγάπη σε όλα τα μέλη ακόμη και στους haters μου που κατά καιρούς έχουν στάξει τη χολή τους στα νήματα μου γιατί δε τους αρέσει να νοιώθουν ότι κάποιος πάει να τους γλεντήσει
Ενώ η αλήθεια είναι πως το γλέντι είναι βήμα για όλους:
Ο καθένας να προσθέσει το δικό του ψήγμα χαβαλέ και να γελάσουμε και λίγο σ αυτή την πουτάνα σκληρή και άδικη ζωή.
Κε @The Saint* που είστε από τους καλύτερους χιουμορίστες εδώ μέσα ορίστε διαγωνισμός να βάλετε:διαγωνισμός με τον Mr η Mrs Χιούμορ 2023
Ευχές σε όλους
 
Τελευταία τροποποίηση:

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.232
Like
21.194
Πόντοι
5.506
Κατόπιν της επεισοδιακής αποχώρησης του κ. @troubaman από τον Α΄ ημιτελικό, προκρίνεται για τον τελικό ο αντίπαλος του κ. @Kalogero .

Από σήμερα, μέχρι νεωτέρας, θα διεξαχθεί η ψηφοφορία για τον Β΄ ημιτελικό με διεκδικητές τους κ.κ. @Νίπλης & @tellystalone6969 . Η ψηφοφορία θα είναι φανερή και το εκλογικό σώμα θα έχει την δυνατότητα μιας και μοναδικής ψήφου χωρίς δυνατότητα αλλαγής. Εύχομαι καλή επιτυχία και στους δύο και είθε να κερδίσει ο πιο άξιος.
Ρε τύπε αυτό δεν είναι ψηφοφορία, είναι γρίφος για δυνατούς λύτες, ΠΟΙΟΝ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙΣ ΑΠΕΞΩ;
 

CaptainK

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Νοε 2021
Μηνύματα
2.691
Κριτικές
3
Like
9.382
Πόντοι
1.336
Αποχώρησα γιατί κάνετε ότι σας κατέβει αξιότιμε κε @The Saint*
Όταν ξεκινά ένας διαγωνισμός(έστω κι ένας της πλάκας όπως ο παρών) το να εξαιρείς σε αυθαίρετο χρόνο άλλους υποψηφίους ενώ είχαν μαζέψει ικανό αριθμό ψήφων που ως τις 24/12 θα έληγε η ψηφοφορία,άρα τα πάντα ήταν πιθανά δεν ήταν ότι πιο δίκαιο.
Σημαίνει ότι αποφάσισες μόνος σου έτσι αυθαίρετα ποιους θα θέλες να βάλεις σε ημιτελικό κάτι το οποίο με βρήκε αντίθετο κι έτσι έθεσα τον όρο(κι εγώ αυθαίρετα αλλά τουλάχιστον δίκαια)είτε να διαγράφω είτε να επανέλθουμε στα αρχικο στάτους υποψηφίων με αρκετούς από αυτούς να έχουν ικανούς ψήφους για ανατροπές.
Τεσπά διαγωνισμός για πλάκα είναι.
Ούτως η άλλως εδώ μέσα οι πιο πολλοί δεν ξέρετε τη διαφορά μεταξύ ψεύτη που κομπάζει για δήθεν κατόρθωματά του και επιτηδευμένου "παραμυθά" που στόχο έχει απλώς να διασκεδάσουμε όλοι μαζί με χιουμοριστικές ιστορίες πολλές φορές με αυτοσαρκασμό και αυτοτρολάρισμα.
Ο μέσος νους βιάζεται να επαναστατήσει όταν ακούει κάτι εξωπραγματικό.
Αυτά άλλωστε είναι ακίνδυνα "ψέμματα".
Τα αληθινά κι επικίνδυνα ψέματα όμως η πλειοψηφία του κόσμου δε μπορεί να τα ξεχωρίσει.
Φαίνεται από την δύναμη που έχει δώσει σε παρτάκηδες της εξουσίας με την ψήφο της να κονομάνε εις βάρος της.
Αυτά τα λίγα μάγκες
Αγάπη σε όλα τα μέλη ακόμη και στους haters μου που κατά καιρούς έχουν στάξει τη χολή τους στα νήματα μου γιατί δε τους αρέσει να νοιώθουν ότι κάποιος πάει να τους γλεντήσει
Ενώ η αλήθεια είναι πως το γλέντι είναι βήμα για όλους:
Ο καθένας να προσθέσει το δικό του ψήγμα χαβαλέ και να γελάσουμε και λίγο σ αυτή την πουτάνα σκληρή και άδικη ζωή.
Κε @The Saint* που είστε από τους καλύτερους χιουμορίστες εδώ μέσα ορίστε διαγωνισμός να βάλετε:διαγωνισμός με τον Mr η Mrs Χιούμορ 2023
Ευχές σε όλους
Έλα φίλε μου, ξέρεις ότι είσαι από τα πιο αγαπητά μέλη εδώ. Κανείς δεν πίστεψε ότι είσαι πραγματικά φιγουρατζής. Πολλοί περιμένουν ανυπόμονα την σημερινή σου περιπέτεια.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.679
Like
67.830
Πόντοι
12.756
Αποχώρησα γιατί κάνετε ότι σας κατέβει αξιότιμε κε @The Saint*
Όταν ξεκινά ένας διαγωνισμός(έστω κι ένας της πλάκας όπως ο παρών) το να εξαιρείς σε αυθαίρετο χρόνο άλλους υποψηφίους ενώ είχαν μαζέψει ικανό αριθμό ψήφων που ως τις 24/12 θα έληγε η ψηφοφορία,άρα τα πάντα ήταν πιθανά,δεν ήταν ότι πιο δίκαιο.
Σημαίνει ότι αποφάσισες μόνος σου έτσι αυθαίρετα ποιους θα θέλες να βάλεις σε ημιτελικό κάτι το οποίο με βρήκε αντίθετο κι έτσι έθεσα τον όρο(κι εγώ αυθαίρετα αλλά τουλάχιστον δίκαια)είτε να διαγραφώ είτε να επανέλθουμε στα αρχικο στάτους υποψηφίων με αρκετούς από αυτούς να έχουν ικανούς ψήφους για ανατροπές.
Τεσπά διαγωνισμός για πλάκα είναι.

:coffee::coffee:

να λες και ευχαριστω που δεν εκανε ψηφοφορία με μία μόνο επιλογη
 

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.514
Κριτικές
28
Like
10.425
Πόντοι
3.296
Έλα φίλε μου, ξέρεις ότι είσαι από τα πιο αγαπητά μέλη εδώ. Κανείς δεν πίστεψε ότι είσαι πραγματικά φιγουρατζής. Πολλοί περιμένουν ανυπόμονα την σημερινή σου περιπέτεια.
Χαχα Ω Captain my Captain
Σήμερα θα δώσω στον εαυτό μου ρεπό και θα επανέλθω δριμύτερος στην καρδιά των εορτών!
Να σαι καλά για τα καλά σου λόγια κι εμένα δε με πείραξε η υποψηφιότητα μου καθεαυτή αλλά η αυθαίρετη πορεία του διαγωνισμού.
Θες σωστό διαγωνισμό;
Βάλε σαφείς όρους από την αρχή και πες πχ
Ότι μέχρι τις 16/12 οι 4 επικρατέστεροι θα μπουν σε α και β ημιτελικό και έπειτα ως τις 24/12 θα κονταροχτυπηθούν οι δύο επικρατέστεροι των ημιτελικών.
Αλλοιως,φαίνεται αυθαίρετο και στοχοποιητικο.
 
Τελευταία τροποποίηση:

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.514
Κριτικές
28
Like
10.425
Πόντοι
3.296
:coffee::coffee:

να λες και ευχαριστω που δεν εκανε ψηφοφορία με μία μόνο επιλογη
Μεγάλε εσύ πήγαινε να δεις αν έρχομαι
Όπως χθες φυλαγες τσιλιες να δεις αν διαγράφηκα η όχι :2funny:
Είσαι σπάνιο ταλέντο από τα λίγα
Δε ξέρω για επιλογές αλλά κακώς τοποθετήθηκες υποψήφιος σε αυτό το διαγωνισμό
Αλλού έπρεπε να είσαι να σαρώσεις βραβεία
:jerking::coffee:
 
Τελευταία τροποποίηση:

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
19.711
Κριτικές
164
Like
81.759
Πόντοι
46.223
Κατόπιν της επεισοδιακής αποχώρησης του κ. @troubaman από τον Α΄ ημιτελικό, προκρίνεται για τον τελικό ο αντίπαλος του κ. @Kalogero .

Από σήμερα, μέχρι νεωτέρας, θα διεξαχθεί η ψηφοφορία για τον Β΄ ημιτελικό με διεκδικητές τους κ.κ. @Νίπλης & @tellystalone6969 . Η ψηφοφορία θα είναι φανερή και το εκλογικό σώμα θα έχει την δυνατότητα μιας και μοναδικής ψήφου χωρίς δυνατότητα αλλαγής. Εύχομαι καλή επιτυχία και στους δύο και είθε να κερδίσει ο πιο άξιος.

If You Say So Shrug GIF
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.679
Like
67.830
Πόντοι
12.756
Μεγάλε εσύ πήγαινε να δεις αν έρχομαι
Όπως χθες φυλαγες τσιλιες να δεις αν διαγράφηκα η όχι :2funny:
Είσαι σπάνιο ταλέντο από τα λίγα
Δε ξέρω για επιλογές αλλά κακώς τοποθετήθηκες υποψήφιος σε αυτό το διαγωνισμό
Αλλού έπρεπε να είσαι να σαρώσεις βραβεία
:jerking::coffee:
:tooth::tooth::tooth::tooth:
 
  • Like
Αντιδράσεις: RETRO
OP
OP
The Saint*

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.230
Κριτικές
90
Like
32.288
Πόντοι
24.700
Αποχώρησα γιατί κάνετε ότι σας κατέβει αξιότιμε κε @The Saint*
Όταν ξεκινά ένας διαγωνισμός(έστω κι ένας της πλάκας όπως ο παρών) το να εξαιρείς σε αυθαίρετο χρόνο άλλους υποψηφίους ενώ είχαν μαζέψει ικανό αριθμό ψήφων που ως τις 24/12 θα έληγε η ψηφοφορία,άρα τα πάντα ήταν πιθανά,δεν ήταν ότι πιο δίκαιο.
Σημαίνει ότι αποφάσισες μόνος σου έτσι αυθαίρετα ποιους θα θέλες να βάλεις σε ημιτελικό κάτι το οποίο με βρήκε αντίθετο κι έτσι έθεσα τον όρο(κι εγώ αυθαίρετα αλλά τουλάχιστον δίκαια)είτε να διαγραφώ είτε να επανέλθουμε στο αρχικό στάτους υποψηφίων με αρκετούς από αυτούς να έχουν ικανούς ψήφους για ανατροπές.
Τεσπά διαγωνισμός για πλάκα είναι.
Ούτως η άλλως εδώ μέσα οι πιο πολλοί δεν ξέρετε τη διαφορά μεταξύ ψεύτη που κομπάζει για δήθεν κατόρθωματά του και επιτηδευμένου "παραμυθά" που στόχο έχει απλώς να διασκεδάσουμε όλοι μαζί με χιουμοριστικές ιστορίες πολλές φορές με αυτοσαρκασμό και αυτοτρολάρισμα.
Ο μέσος νους βιάζεται να επαναστατήσει όταν ακούει κάτι εξωπραγματικό.
Αυτά άλλωστε είναι ακίνδυνα "ψέμματα".
Τα αληθινά κι επικίνδυνα ψεμματα όμως η πλειοψηφία του κόσμου δε μπορεί να τα ξεχωρίσει.
Φαίνεται από την δύναμη που έχει δώσει σε παρτάκηδες της εξουσίας με την ψήφο της να κονομάνε εις βάρος της.
Αυτά τα λίγα μάγκες
Αγάπη σε όλα τα μέλη ακόμη και στους haters μου που κατά καιρούς έχουν στάξει τη χολή τους στα νήματα μου γιατί δε τους αρέσει να νοιώθουν ότι κάποιος πάει να τους γλεντήσει
Ενώ η αλήθεια είναι πως το γλέντι είναι βήμα για όλους:
Ο καθένας να προσθέσει το δικό του ψήγμα χαβαλέ και να γελάσουμε και λίγο σ αυτή την πουτάνα σκληρή και άδικη ζωή.
Κε @The Saint* που είστε από τους καλύτερους χιουμορίστες εδώ μέσα ορίστε διαγωνισμός να βάλετε:διαγωνισμός με τον Mr η Mrs Χιούμορ 2023
Ευχές σε όλους


Αξιότιμε Κύριε,

Η επιλογή της διακοπής της ψηφοφορίας ως είχε, και το πέρασμα σε φάση ημιτελικών, ήταν μια απόφαση της τελευταίας στιγμής, και κατ απαίτηση ορισμένων μελών. Τούτο δε διότι ο αριθμός των ψηφισάντων παρέμενε κολλημένος στους 69 για διάστημα πλέον των 24 ωρών και ως εκ τούτου έπεφτε και το ενδιαφέρον. Εικοτολογώ βέβαια πως σε αυτό έπαιξε μεγάλο ρόλο το φανερό της διαδικασίας.

Τώρα όσον αφορά τις αιχμές σας για αυθαιρεσίες και στοχοποίηση, σας απαντώ ευθέως, πως και τα δύο ήτο στις προθέσεις μου. Οπότε, έχετε δίκιο.

Επίσης, όσον αφορά τη συμμετοχή σας, που έγινε κατόπιν προτάσεως άλλων μελών, και την οποία αποδέχτηκα γνωρίζοντας ότι έχετε πραγματική αίσθηση του χιούμορ, πιστεύω ακράδαντα, πως ουδείς νουνεχής σας τίμησε με τη ψήφο του ως ψεύτη. Περισσότερο ως "παραμυθά" σας ψήφισαν, και αυτό στα πλαίσια του γενικότερου χαβαλέ.

Άλλωστε το συγκεκριμένο νήμα, το άνοιξα για μπάχαλο, και όποιος το παίρνει σοβαρά είναι τουλάχιστον ελαφρόμυαλος (για να μην γράψω κάτι πολύ βαρύτερο).

Σας χαιρετώ και σας εύχομαι καλές γιορτές.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom