Νέα

Βαλανοποσθίτιδα!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 157
  • Εμφανίσεις 72K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.737
Κριτικές
183
Like
3.094
Πόντοι
8.535
Ρε χαζοβιόλη σταμάτα να με παραθέτεις τότε,εγώ θέλω πάντα να έχω τον τελευταίο λόγο.
σε εχει φαει η μαλακια κ η αγαμια μαν...σε καθε θρεντ πεταγεσαι σαν την χαζη πορδη μονο κ μονο για να με παραθεσεις κ να πεις τη ασχετη μαλακια σου....τυπακος ανυπαρκτος,αγαμητος,παρακολουθεις τις ζωες των αλλων σαν ζομπι που εισαι...συνεχισε καραγκιοζη... :jerking: :jerking:
 

hammerb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2009
Μηνύματα
80
Κριτικές
4
Like
183
Πόντοι
280
ρε μην γραφετε βλακειες...
οχι δεν εχω φιμωση μια χαρα ειμαι, ας τα λεμε :headbang:
 

mpozanis

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2013
Μηνύματα
1.070
Κριτικές
7
Like
9
Πόντοι
16
παιδες διαγνωστηκα με κονδυλωματα και βαλανοποσθιτιδα.. τα κονδυλωματα δειχνουν να εχουν υποχωρησει αλλα η βαλανοποσθιτιδα μενει για 2 βδομαδερς περιμου... κανω πλυση με βορικο οξυ και αλοιφη verdal , βεβαια ειναι ελαφρυας μορφης και ποναει ελαχιστα.. εχει κανεις αναλογη εμπειρια να μου πεισε ποσο καιρο εφυγε και ηταν παλι μαχιμος??
ουυυυ
 

hammerb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2009
Μηνύματα
80
Κριτικές
4
Like
183
Πόντοι
280
εκει που νομιζα οτι ειχα τελειωσει υποτροπιασε............ :headbang:
 

hammerb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2009
Μηνύματα
80
Κριτικές
4
Like
183
Πόντοι
280
ρε παιδες εχω παθει κι εγω το ιδιο...

και εχει κυλησει 3 -4 φορες σερι, την ιδια περιοδο ειχα και κονδυλωματα!!!


πιο προφυλακτικα πρπτεινετε??

μολισ λεω ουφ ενταξει περασε ξανα επιστρεθει η μαλακια..

τωρα κανω πλυσεις με βορικο οξυ και αλοιφη βερνταλ... την αλοιφη την εχω ψιλοκοψει!!!!!!
 

Α-Ω

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
5.917
Κριτικές
14
Like
3.693
Πόντοι
2.777
όλα τα έμβια πασχίζουν να επιβιώσουν. Το ότι είσαι ξενιστής του συγκεκριμένου δεν είναι μόνο σωματικής φύσεως, αλλά πρωτίστως ψυχικής κατάστασης. Φτιάξε τις συνθήκες.

Αυτό που κατάφερα με την αγωγή της ομοιοπαθητικής ήταν να αμβλήνθεί η συχνότητα ενοχλητικής εμφάνισης μέχρι που εξαφανίστηκε εντελώς ακολουθώντας μια φθίνουσα αποκλιμάκωση.

 

pirate111111111

Νέο Μέλος
Εγγρ.
9 Σεπ 2015
Μηνύματα
1
Like
0
Πόντοι
0
Είχα περάσει παλαίτερα αρκετές φορές. Δεν θυμάμαι σε τί οφείλεται. Είχα επισκεφθεί και ουρολόγο και δερματολόγο. Μου έδωσαν κάτι αλοιφές αλλά είχα ψοφήσει στον πόνο. Περί σεξ ουδείς ο λόγος λόγω πόνου. Το γιατρικό μου το έδωσε ένας φίλος του πατέρα μου, παληός ναυτικός: πλύσιμο με σαπούνι όλης της περιοχής, πολύ καλό στέγνωμα και μετά πολύ ταλκ. Το μυστικό είναι να μην υπάρχει υγρασία. Καθόλου νερό, κανένα υπόλειμα από ούρα, κτλ... Ομολογώ ότι με έσωσε και δεν είχα ποτέ ξανά πρόβλημα. Μου είπε ότι ήταν κοινή ασθένεια, ειδικά όταν οι συνθήκες υγιεινής δεν ήταν και οι καλύτερες στα καράβια. Άλλος φίλος τη πάτησε από το απορρυπαντικό που είχαν χρησιμοποιήσει στο πλύσιμο των εσωρούχων. Ακολούθησε τη συνταγή του ταλκ και της 'ελλειψης υγρασίας' και σώθηκε. Το θέαμα της περιοχής 'χιονισμένης' είναι αποκαρδιωτικό αλλά τουλάχιστον έπιασε το γιατροσόφι... Καλή ανάρρωση!j
Αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα εδω και μήνες (μυκητίαση,κικκινίλες κτλ)και έχω πάει αρκετές φορές στον γιατρό μου έχει δώσει αλοιφές αλλά το πρόβλημα επανέρχεται,ο γιατρός μου έιπε ότι φταίει το άγχος. Σκέφτομαι να δοκιμάσω το κόλπο με το τάλκ,πόσο καιρό χρειάζεται να το κάνω και τι σαπούνι να χρησιμοποιώ για το πλύσιμο?
 

spi8oxyshs

Μέλος
Εγγρ.
5 Δεκ 2010
Μηνύματα
165
Κριτικές
1
Like
16
Πόντοι
1
Έχω μπλέξει κι εγώ με αυτό εδώ και τρεις μήνες. Το κόλλησα απο γκόμενα.. Μετά την εκσπερμάτιση γίνεται χάλια η περιοχή, ειδικά αν πάει σπέρμα πάνω γεμίζει κοκκινίλες.. Έχω πάει σε 3 δερματολόγους και δεν έγινε τίποτα..  :helpplea:
 

Edjohns

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2012
Μηνύματα
106
Like
21
Πόντοι
1
Μετά από εντονες ενοχλησεις στην βαλανο και κοκκινιλες έπειτα από έντονο πήδημα επισκεφτηκα ουρολόγο ο οποίος με διεγνωσε με βαλανοποσθίτιδα και μου έδωσε μια κορτιζονούχα αλοιφη, την Travocort. Το πρόβλημα είναι εκτός από τον πόνο ότι έχω σχεδόν πλήρη έλλειψη στύσης. Έχει συμβεί σε κανέναν σας τελευταία. Είναι κάτι που συμβάίνει ή να ανησυχώ;
 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.737
Κριτικές
183
Like
3.094
Πόντοι
8.535
Μετά από εντονες ενοχλησεις στην βαλανο και κοκκινιλες έπειτα από έντονο πήδημα επισκεφτηκα ουρολόγο ο οποίος με διεγνωσε με βαλανοποσθίτιδα και μου έδωσε μια κορτιζονούχα αλοιφη, την Travocort. Το πρόβλημα είναι εκτός από τον πόνο ότι έχω σχεδόν πλήρη έλλειψη στύσης. Έχει συμβεί σε κανέναν σας τελευταία. Είναι κάτι που συμβάίνει ή να ανησυχώ;
μηπως ο γιατρος εκανε λαθος διαγνωση?
απο την περιγραφη ενδεχεται να εχεις παθει τραυματικη λεμφαγγειιτιδα του πεους...τσεκαρε εαν το σταφανι της βαλανου σου ειναι περιμετρικα πρησμενο,οπως κ το δερμα περιμετρικα εκει εαν ειναι κατακοκκινο κτλ.
Εαν ναι,τοτε εχω δικιο κ η τραβοκορτ που βαζεις δεν θα σου κανει τπτ.
θες αγωγη τοπικα με κρεμα ηπαρινης κ αποχη απο σεξουαλικες δραστηριοτητες.
η τραβοκορτ ειναι για μυκητες κτλ,οχι βαλανοποσθιτιδα...
 

Edjohns

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2012
Μηνύματα
106
Like
21
Πόντοι
1
μηπως ο γιατρος εκανε λαθος διαγνωση?
απο την περιγραφη ενδεχεται να εχεις παθει τραυματικη λεμφαγγειιτιδα του πεους...τσεκαρε εαν το σταφανι της βαλανου σου ειναι περιμετρικα πρησμενο,οπως κ το δερμα περιμετρικα εκει εαν ειναι κατακοκκινο κτλ.
Εαν ναι,τοτε εχω δικιο κ η τραβοκορτ που βαζεις δεν θα σου κανει τπτ.
θες αγωγη τοπικα με κρεμα ηπαρινης κ αποχη απο σεξουαλικες δραστηριοτητες.
η τραβοκορτ ειναι για μυκητες κτλ,οχι βαλανοποσθιτιδα...
Η αληθεια ειναι οτι η αγωγη μεχρι ώρας δεν εχει φέρει αποτελεσματα. Παιζει να μου κάνει ζημιά η travocort ή απλά δε θα έχει αποτελέσματα; Η πάθηση που ανέφερες έχει κάποια επικινδυνότητα αν δεν πάω άμεσα σε άλλον γιατρό;
 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.737
Κριτικές
183
Like
3.094
Πόντοι
8.535
Η αληθεια ειναι οτι η αγωγη μεχρι ώρας δεν εχει φέρει αποτελεσματα. Παιζει να μου κάνει ζημιά η travocort ή απλά δε θα έχει αποτελέσματα; Η πάθηση που ανέφερες έχει κάποια επικινδυνότητα αν δεν πάω άμεσα σε άλλον γιατρό;
η τραβοκορτ ειναι για μυκητες.
κανονικα σε βαλανιτιδες,βαλανοποσθιτιδες κτλ χορηγειται συνηθως αζυθρομυκινη δια στοματος κ εμβαπτισεις πεους σε βορικο οξυ.
η παθηση που αναφερω θελει αποχη απο Σεξ κ μαλακια κ τοπικα κρεμες ηπαρινης για υποχωρηση των συμπτωματων...μετα απο κανα 4 με 6 βδομαδες υποχωρει.
τσεκαρε το σταφανι της βαλανου εαν εινα ελαφρως μελανο κ πρησμενο.
Εαν οχι,τοτε εχεις κατι αλλο.
 

cmos

Μέλος
Εγγρ.
22 Αυγ 2010
Μηνύματα
25
Like
0
Πόντοι
0
Παιδιά γνωρίζει κανεις να πει ,απο ποια τιμή και πάνω θεωρητε πως έχεις ζάχαρο ,και κυρίως από ποια τιμή και πάνω η "βαλανοποσθητιδα" οφείλετε σε αυτό?Από προηγούμενες εξετάσεις που έχω, έιχα 103.

Η δικια μου ιστορία έχει ως εξης: πριν από 2 χρονια (φθινόπωρο) κοκκινίλα-χωρίς σεξουαλική επαφή στο άσχετο- ,παω δερματολόγο μου λέει -μύκητες- για 12μερες Sarmel ,12 μέρες Propiogenta.(και οι 2 κορτιζονούχες....).
Με 2 ,3 εφαρμογές η κοκκινίλα εξαφανίστηκε(λογικό κορτιζόνη...), χαλάρωσα, και έβαζα μονο τη μια (sarmel)για 12 μέρες.
Μετά το πέρας της θεραπείας και λίγο παραπάνω, μετά ακριβώς (όχι πριν)από εκσπερμάτιση (μαλακια) τσουπ στη περιοχή που έβαζα (δεξια κάτω χαλινό βαλανου και δέρμα πίσω)σκιώδης κοκκινίλα.
Πάω παλι στο γιατρό ,μου λέει προβλέπετε καμια φορα να υποτριαπιασει.... συνέχισε ,συν κάποιες πλύσεις με αλατονετο.(ορο δεν θυμαμε ακριβώς)

Γενικά πήγε καλα,αν και κάποιες φορές -στη ίδια περιοχή πάντα- καμια φορα εμφανιζόταν λίγο πιο κοκκινο,αλλα εβαζα μια φορα αλοιφή και ok γιατί δεν ήθελα να τρέχω στο γιατρό.
Γενικά όμως εκτωτε ήταν σαν να υπήρχε μια ευαισθησία στη περιοχή.
Καμια φορα δηλαδή με 1 μερα απλυσιάς εκεί, ή μετά από εκσπερμάτιση και πηγαίνοντας σπέρμα στο σημείο κοκκίνιζε.Ομως μετά από πλύσιμο έφευγε.(επίσης σταματησα πλύσιμο με αφρόλουτρο axe& old spice,και άρχισα με πράσινο σαπούνι)

Τώρα 2 χρονια μετά, (πάλι φθινόπωρο... και ξεκίνημα αφρόλουτρου axe... )είχα έξαρση σε άλλο σημείο της βαλανου -πάλι από την κάτω περιοχή του χαλινού)που δεν φεύγει η κοκκινηλα μετά από πλύσιμο.Δεν είναι έντονη ,αλλα έχει μικρή αίσθηση κνησμού κάποιες ώρες,αλλα γενικά δεν με ενοχλεί πολύ.

(κοπέλα δεν έχω αυτή τη περίοδο,ουτε πηγαίνω στούντιο κτλ,.οτι κάνω μονος μου....)

Πήγα σε άλλο δερματολόγο και σύμφωνα με τα αυτά που της είπα (ότι γίνετε χαλια μετά από εκσπερμάτιση κυρίως -όταν πάει σπέρμα στο σημείο -),διεγνωσε "ατοπική δερματίτιδα ",και μου έγραψε 2 αλοιφές με κορτιζόνη κυρίως.

Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω! Και σε άλλο γιατρό να πάω κάτι άλλο θα πει. αλλα πάντα η "θεραπεία"θα είναι με κορτιζονούχες αλοιφές.

Αλοιφές οι οποιες παιδιά ,αν έχετε διαβάσει ποτε τα φυλαδια οδηγιών ,δεν είναι τόσο αθώες.
Και μετά από κάποιο ειδικό άρθρο που έπεσε στα χερια μου,ναι μεν καταστελου τη φλεγμονή αλλα "δεν θεραπεύουν"μπορεί να δημιουργήσουν και από μονες τους
το "πρόβλημα", δηλαδή να αποκτηθεί μια υπερευαισθησία λόγο καταστολής του ανοσοποιητικου κτλ.

Φυσικά δεν είμαι γιατρός επιστήμονας να βάζω το χέρι μου στη φωτια ,αλλα διαβάζοντας και τις παραπάνω ιστορίες και από τη δικη μου εμπειρία
δεν ξέρω πραγματικά τι να κάνω.Εχω πάρει τα φάρμακα και δεν ξεκινάω- διάβασα και τις παρενέργειες...
Καθώς μου έχει δημιουργηθεί η πεπηθηση ότι "δεν ξεμπερδεύεις"με τις αλοιφές αυτές μια για πάντα με το πρόβλημα,και ότι δημιουργούν "υπερευαισθησία"με συνεπεια
μικρο υποτροπες μετά.Νομιζω.












 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 186072

Επισκέπτης
Ολα τα αφρολουτρα με αρωματα αφηνουν πισω καταλοιπα (αλλιως δε θα μυριζες αφου ξεβγαλθεις - μυριζουν τα μορια που εχουν μεινει πανω στο δερμα). Καποιες φορες, μετα απο παρατεταμενη χρηση, μπορει να δημιουργει στο δερμα κατι σαν αλλεργικη αντιδραση. Κοψε τα αρωματισμενα αφρολουτρα ή/και αν τα χρησιμοποιεις κανε πολυ καλο ξεβγαλμα. Παρα πολυ καλο.

Δε σου λεω οτι ειναι ντε και καλα αυτο, αλλα απεκλεισε αυτη τη παραμετρο τελειως για να το σιγουρεψεις.
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.229
Κριτικές
49
Like
22.145
Πόντοι
24.596
τυπε γενικη η ερωτηση σου για το ζαχαρο.
103 ειναι στα πλαισια,αλλα υπο ποιες συνθηκες.

:confused::confused::confused:
 

Ntavelis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Ιαν 2018
Μηνύματα
211
Κριτικές
12
Like
563
Πόντοι
311
Πλησίμο με πράσινο σαπούνι αγόρι ..
 

cmos

Μέλος
Εγγρ.
22 Αυγ 2010
Μηνύματα
25
Like
0
Πόντοι
0
@Νασος Αθανασιάδη
Τι εννοείς υπό ποιες συνθήκες?Την τιμή αυτή είδα από τις γενικές εξετάσεις.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom