Νέα

Τι ζωδιο ειμαστε; Πιστευετε στα ζωδια;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα evabb
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 569
  • Εμφανίσεις 33K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Τι ζώδιο είμαστε? (άντρες & γυναίκες)

  • Κριός

    Ψήφοι: 19 7,9%
  • Ταύρος

    Ψήφοι: 23 9,5%
  • Δίδυμοι

    Ψήφοι: 21 8,7%
  • Καρκίνος

    Ψήφοι: 17 7,0%
  • Λέων

    Ψήφοι: 11 4,5%
  • Παρθένος

    Ψήφοι: 29 12,0%
  • Ζυγός

    Ψήφοι: 12 5,0%
  • Σκορπιός

    Ψήφοι: 30 12,4%
  • Τοξότης

    Ψήφοι: 18 7,4%
  • Αιγόκερως

    Ψήφοι: 17 7,0%
  • Υδροχόος

    Ψήφοι: 24 9,9%
  • Ιχθείς

    Ψήφοι: 21 8,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    242
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
δεν πιστευω στα ζωδια,
είναι το ιδιο αστηρικτες οι θεωριες τους με τις θρησκείες.
απλα δεν εχουν σκοτωσει χιλιαδες όπως εχει κανει το ισλαμ , ο χριστιανισμος, ο ιουδαισμος και άλλες.



είμαι παρθενος με ωροσκοπο σκορπιο

και στο κινεζικο πίθηκος με ωροσκοπο αλογο.


μου αρεσει παντως η κουβεντα με γκομενες για ζωδια, μια μου ειχε πει πολυ παλια πως επειδή εχω ωροσκοπο αλογο στο κινεζικο, μετα τα 30 θα δουλεψω πολύ.... … και εγω στα 30 ακριβως διοριστηκα μονιμα στο δημοσιο!!!
 

max-mad

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.822
Κριτικές
10
Like
462
Πόντοι
3.245
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.512
Like
13.476
Πόντοι
3.656
Μπώκωλε , το παπαδαριό τουρκοκρατείται . Κανένας σοβαρός Έλληνας δεν άσχολείται με δαύτους.

Κάνε δικιά σου αίρεση λοιπόν, και μην ισχυρίζεσαι ότι είσαι Χριστιανή Ορθόδοξη, αν δεν ακολουθείς τα διδάγματα των συνόδων και των Πατέρων της Εκκλησίας. Βέβαια, τι άλλο από υποκρισία δείχνουν όλοι όσοι δηλώνουν χριστιανοί ορθόδοξοι και όχι μόνο αγνοούν τι είπε ο ανύπαρκτος Ιησούς στην Επί του όρους Ομιλία, αλλά πράττουν τις περισσότερες φορές ακριβώς τα αντίθετα από αυτά. Και παπαγαλίζουν όσα τους έμαθαν στο σχολείο, αγνοώντας τις οδηγίες που δεν τους συμφέρουν. Και φυσικά αν οι Έλληνες ήταν σοβαροί δεν θα ασχολιόντουσαν με το παπαδαριό. Αυτοί τους προσκυνούν και μπουσουλάνε στα τέσσερα, δείχνοντας την πραγματική τους φύση 
 

spipis71

Ανώτατος
Εγγρ.
16 Απρ 2018
Μηνύματα
7.609
Κριτικές
34
Like
13.624
Πόντοι
17.346
δεν πιστευω στα ζωδια,
είναι το ιδιο αστηρικτες οι θεωριες τους με τις θρησκείες.
απλα δεν εχουν σκοτωσει χιλιαδες όπως εχει κανει το ισλαμ , ο χριστιανισμος, ο ιουδαισμος και άλλες.

Τα είπες όλα μεγάλε!!! :kneel: μόνο τό χιλάδες θα έπρεπε να το κάνεις εκατομμύρια
Παρεμπιπτόντως είμαι ιχθείς με ωροσκόπο δίδυμο
 

Επισκέπτης
Κάνε δικιά σου αίρεση λοιπόν, και μην ισχυρίζεσαι ότι είσαι Χριστιανή Ορθόδοξη, αν δεν ακολουθείς τα διδάγματα των συνόδων και των Πατέρων της Εκκλησίας. Βέβαια, τι άλλο από υποκρισία δείχνουν όλοι όσοι δηλώνουν χριστιανοί ορθόδοξοι και όχι μόνο αγνοούν τι είπε ο ανύπαρκτος Ιησούς στην Επί του όρους Ομιλία, αλλά πράττουν τις περισσότερες φορές ακριβώς τα αντίθετα από αυτά. Και παπαγαλίζουν όσα τους έμαθαν στο σχολείο, αγνοώντας τις οδηγίες που δεν τους συμφέρουν. Και φυσικά αν οι Έλληνες ήταν σοβαροί δεν θα ασχολιόντουσαν με το παπαδαριό. Αυτοί τους προσκυνούν και μπουσουλάνε στα τέσσερα, δείχνοντας την πραγματική τους φύση 

Κανείς δε διαβάζει θρησκευτικά στο σχολείο . Εν ολίγοις , Μπώκωλε, λες ΜΟΝΟ μαλακείες και δεν έχεις ΚΑΜΙΑ επαφή με την Ελληνική πραγματικότητα. ΕΚΤΟΣ κι αν είσαι πιτσιρικάς και τα έχουν κάνει ριμαδιό nowadays στο ποίμνιο.
 

Επισκέπτης
Παράτα μας , Μπωκωλε , ανορθόγραφε , με τις μαλακείες σου !


:heavymetalbig:
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.512
Like
13.476
Πόντοι
3.656
Κανείς δε διαβάζει θρησκευτικά στο σχολείο . Εν ολίγοις , Μπώκωλε, λες ΜΟΝΟ μαλακείες και δεν έχεις ΚΑΜΙΑ επαφή με την Ελληνική πραγματικότητα. ΕΚΤΟΣ κι αν είσαι πιτσιρικάς και τα έχουν κάνει ριμαδιό nowadays στο ποίμνιο.

Ναι, κανένας δεν διαβάζει θρησκευτικά στο σχολείο. Αν διάβαζαν πραγματικά τη Βίβλο, θα γίνονταν όλοι άθεοι. Όποιος προσπαθήσει να εφαρμόσει την Παλαιά Διαθήκη, θα καταλήξει στη φυλακή (καταστροφή όλων των Ιερών των Άλλων Θεών, λιθοβολισμός όσων αλλάξουν θρησκεία, κάθε γυναίκας που παντρεύεται όχι παρθένα, των μοιχών, των Ομοφυλοφίλων και των ανυπάκουων παιδιών, κόρη Ιερέα που εκπορνεύεται να καεί ζωντανή). Όποιος προσπαθήσει να εφαρμόσει την Καινή Διαθήκη, θα πάει είτε σε ψυχιατρείο, είτε στο νεκροταφείο
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.512
Like
13.476
Πόντοι
3.656
Παράτα μας , Μπωκωλε , ανορθόγραφε , με τις μαλακείες σου !


:heavymetalbig:

Αν δεν αντέχεις την κριτική, μην γράφεις δημόσια. Ακόμα κι αν είμαι ανορθόγραφος, προσπάθησε να καταρρίψεις με στοιχεία όσα γράφω, κι όχι με αφορισμούς. Θα μου πεις, αν είχες στοιχεία, θα τα είχες παραθέσει
 

Επισκέπτης
Αν δεν αντέχεις την κριτική, μην γράφεις δημόσια. Ακόμα κι αν είμαι ανορθόγραφος, προσπάθησε να καταρρίψεις με στοιχεία όσα γράφω, κι όχι με αφορισμούς. Θα μου πεις, αν είχες στοιχεία, θα τα είχες παραθέσει

Είσαι ξανα οφ-τοπικ , γιατί εδώ δεν είναι το θρησκευτικό θρεντ , αλλά θα σου πω ένα πράγμα :συμπεριφέρεσαι σα μουσουλμάνος που μελετά τη Χριστιανορθοδοξία και θέλει παραθέσεις από κείμενα. Πολύ πιθανόν , έτσι να μελετάνε το Κοράνι οι Σουνίτες (τι λέει εδώ και τι εννοεί εκεί) και έρχεσαι και συ τώρα να μας πεις η τάδε αράδα γράφει αυτό και η τάδε απόφαση λεει εκείνο. Ο ντόπιος κρατιέται μακρυά απ τους ρασοφόρους πράκτορες και τα υπόλοιπα είναι οδοντόκρεμες για τους Νοτιο-Αλβανούς .

Πες μας το ζωδιάκι σου , για να επιβεβαιωθεί πόσο μαλακας είσαι !
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.512
Like
13.476
Πόντοι
3.656
Είσαι ξανα οφ-τοπικ , γιατί εδώ δεν είναι το θρησκευτικό θρεντ , αλλά θα σου πω ένα πράγμα :συμπεριφέρεσαι σα μουσουλμάνος που μελετά τη Χριστιανορθοδοξία και θέλει παραθέσεις από κείμενα. Πολύ πιθανόν , έτσι να μελετάνε το Κοράνι οι Σουνίτες (τι λέει εδώ και τι εννοεί εκεί) και έρχεσαι και συ τώρα να μας πεις η τάδε αράδα γράφει αυτό και η τάδε απόφαση λεει εκείνο. Ο ντόπιος κρατιέται μακρυά απ τους ρασοφόρους πράκτορες και τα υπόλοιπα είναι οδοντόκρεμες για τους Νοτιο-Αλβανούς .

Πες μας το ζωδιάκι σου , για να επιβεβαιωθεί πόσο μαλακας είσαι !

Αν συνεχίζεις να ισχυρίζεσαι ότι η ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ερμηνεία του δόγματος είναι σωστή, ξαναλέω κάνε δικιά σου αίρεση. Δεν μπορείς αν αυτοονομάζεσαι χριστιανή ορθόδοξη και να μην ακολουθείς τα διδάγματα των Οικουμενικών Συνόδων. Και το ζώδιό μου ενδιαφέρει μόνο ΖΩΑ. Η Επιστήμη έχει αποδείξει ότι είναι αρλούμπες και απάτες. Αλλά οι γυναίκες δεν είναι ικανές να σκεφτούν λογικά. Θα τρέχουν πίσω από αυτούς τους απατεώνες. Έλληνας αστροφυσικός εξηγεί επιστημονικά γιατί τα ζώδια είναι απάτη | ΒΙΝΤΕΟ πηγή
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Είναι γεγονός ότι ο τόπος και ο χρόνος γέννησης των ανθρώπων επηρεάζει σημαντικά τον χαρακτήρα τους και την ψυχοσύνθεσή τους. Αυτό επιβεβαιώνεται και από προσωπικές εμπειρίες και παρατηρήσεις ανθρώπων που ασχολούνται με τα ζώδια και την αστρολογία.

Η απάτη των αστρολόγων ξεκινά όταν προβλέπουν το μέλλον των ανθρώπων βασιζόμενοι στο ζώδιό τους. Το μέλλον είναι άγνωστο για τον καθένα μας, αν και η χειρομαντεία κατά παράξενο τρόπο έχει αποδειχθεί αρκετά ακριβής!
τι λες ρε?
δηλαδή εγω και ο γυφτος που γεννηθηκε ιδια μερα, ιδια ωρα, στην ιδια πολη εχουμε ιδιο χαρακτηρα και αυτος εγινε ναρκομανης κλεφτης και εγω σπουδασα και εγινα καθηγητης???
από ποιες προσωπικες εμπειριες επιβεβαιώνεται ρε????

και το κυριοτερο αφου οι δυναμεις και οι ακτινοβολιες από τα αστερια και τους πλανητες είναι ελαχιστα σε σχεση με την βαρυτητα του μαιευτηρα και την ακτινοβολια από την λαμπα στο δωματιο μας πως γινεται να μας επηρεαζουν την στιγμη της γεννησης τα ζωδια και όχι ο μαιευτήρας και η λαμπα????

όχι άλλο κουτοχορτο, δεν σας μαθαινουν τιποτα πια στα σχολεια
 

Επισκέπτης
Αν συνεχίζεις να ισχυρίζεσαι ότι η ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ερμηνεία του δόγματος είναι σωστή, ξαναλέω κάνε δικιά σου αίρεση. Δεν μπορείς αν αυτοονομάζεσαι χριστιανή ορθόδοξη και να μην ακολουθείς τα διδάγματα των Οικουμενικών Συνόδων. Και το ζώδιό μου ενδιαφέρει μόνο ΖΩΑ. Η Επιστήμη έχει αποδείξει ότι είναι αρλούμπες και απάτες. Αλλά οι γυναίκες δεν είναι ικανές να σκεφτούν λογικά. Θα τρέχουν πίσω από αυτούς τους απατεώνες. Έλληνας αστροφυσικός εξηγεί επιστημονικά γιατί τα ζώδια είναι απάτη | ΒΙΝΤΕΟ πηγή

Είναι ολοφάνερο ότι ταιριάζεις με τα κλίματα των 47 βαθμών Κελσίου. Εκεί εξηγούν λέξη-λέξη το θρησκευτικό τους κείμενο. Εδώ οι ντόπιοι δεν ασχολούμαστε με το τουρκο-κρατούμενο παπαδαριό και τα κείμενα μετά από 400 χρόνια σκλαβιάς από Σουνίτες , γιατί τα κείμενα άνετα μπορούν να έχουν παραχαραχτεί.
Πες μας την ημερομηνία γέννησής σου και θα φανεί αμέσως τι τιτανο-τεράστια απάτη είναι τα ζώδια.
Υποθέτω ότι οι Σουνίτες τα απορρίπτουν και έχεις μια προδιάθεση.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.512
Like
13.476
Πόντοι
3.656
Είναι γεγονός ότι ο τόπος και ο χρόνος γέννησης των ανθρώπων επηρεάζει σημαντικά τον χαρακτήρα τους και την ψυχοσύνθεσή τους. Αυτό επιβεβαιώνεται και από προσωπικές εμπειρίες και παρατηρήσεις ανθρώπων που ασχολούνται με τα ζώδια και την αστρολογία.

Η απάτη των αστρολόγων ξεκινά όταν προβλέπουν το μέλλον των ανθρώπων βασιζόμενοι στο ζώδιό τους. Το μέλλον είναι άγνωστο για τον καθένα μας, αν και η χειρομαντεία κατά παράξενο τρόπο έχει αποδειχθεί αρκετά ακριβής!

Μήπως να διάβαζες τη θέση της επιστήμης που ποστάρησα παραπάνω;
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.512
Like
13.476
Πόντοι
3.656
τι λες ρε?
δηλαδή εγω και ο γυφτος που γεννηθηκε ιδια μερα, ιδια ωρα, στην ιδια πολη εχουμε ιδιο χαρακτηρα και αυτος εγινε ναρκομανης κλεφτης και εγω σπουδασα και εγινα καθηγητης???
από ποιες προσωπικες εμπειριες επιβεβαιώνεται ρε????
και το κυριοτερο αφου οι δυναμεις και οι ακτινοβολιες από τα αστερια και τους πλανητες είναι ελαχιστα σε σχεση με την βαρυτητα του μαιευτηρα και την ακτινοβολια από την λαμπα στο δωματιο μας πως γινεται να μας επηρεαζουν την στιγμη της γεννησης τα ζωδια και όχι ο μαιευτήρας και η λαμπα????
όχι άλλο κουτοχορτο, δεν σας μαθαινουν τιποτα πια στα σχολεια

Σε πιάνω αδιάβαστο. Είναι μεγάλη ανακούφιση να μπορείς να φορτώσεις την οποιαδήποτε μαλακία κάνεις στον ανάδρομο Ερμή και να ισχυριστείς ότι δεν φταις εσύ. Το ότι αν ένας πλανήτης άρχιζε να κινείται ανάποδα θα γίνονταν τρομακτικές καταστροφές και δεν συνάδει με τις απλές παρατηρήσεις των τηλεσκοπίων, είναι ενοχλητική λεπτομέρεια
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom