Νέα

Ταξίδι στη Βραζιλία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα hask
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 80
  • Εμφανίσεις 18K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

mounoeilotas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2013
Μηνύματα
2.690
Like
1.440
Πόντοι
216
οι γυναικες αξιζαν?
 

torrente

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουν 2010
Μηνύματα
155
Κριτικές
9
Like
345
Πόντοι
281
Μετα απο πολλα χρονια θα ξαναπαω Βραζιλια τελος καλοκαιριου αφου πρωτα περασει ο απαραιτητος χρονος απο το 2ο εμβολιο. Αν και το αρχικο πλανο ηταν να ταξιδεψω μονος και να ψαχτω απο πριν με dating sites κλπ ευτυχως εκατσε φαση και θα παμε παρεα. Δε σκοπευω να φορτωνω επαγγελματιες αλλα να δοκιμασω την τυχη μου με κανονικες γυναικες. Το γεγονος οτι μιλαω καλα τη γλωσσα, εχω γνωσεις για τη χωρα, πολιτισμο και ειμαι εμφανισημος ειναι υπερ μου. Και στο πρωτο ταξιδι αν και στα 20κατι και ψιλοαβγαλτος με οπλο τη γλωσσα επαιζες μπαλα ανετα παντου. Ελπιζω lapa, santa teresa και τα μαγαζια στο νοτιο RJ να ειναι ανοιχτα και να γουσταρουμε. Επισης απο επικοινωνια με κοπελες απο εκει ειναι ολες σκασμενες απο καραντινες κλπ και ετοιμες να το δωσουν. Αυτα
 
OP
OP
H

hask

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2012
Μηνύματα
51
Like
6
Πόντοι
0
Μετα απο πολλα χρονια θα ξαναπαω Βραζιλια τελος καλοκαιριου αφου πρωτα περασει ο απαραιτητος χρονος απο το 2ο εμβολιο. Αν και το αρχικο πλανο ηταν να ταξιδεψω μονος και να ψαχτω απο πριν με dating sites κλπ ευτυχως εκατσε φαση και θα παμε παρεα. Δε σκοπευω να φορτωνω επαγγελματιες αλλα να δοκιμασω την τυχη μου με κανονικες γυναικες. Το γεγονος οτι μιλαω καλα τη γλωσσα, εχω γνωσεις για τη χωρα, πολιτισμο και ειμαι εμφανισημος ειναι υπερ μου. Και στο πρωτο ταξιδι αν και στα 20κατι και ψιλοαβγαλτος με οπλο τη γλωσσα επαιζες μπαλα ανετα παντου. Ελπιζω lapa, santa teresa και τα μαγαζια στο νοτιο RJ να ειναι ανοιχτα και να γουσταρουμε. Επισης απο επικοινωνια με κοπελες απο εκει ειναι ολες σκασμενες απο καραντινες κλπ και ετοιμες να το δωσουν. Αυτα
και εγω θελω να παω καποια στιγμη Sao paolo ...Βραζιλιανες τρανς θεες!!
 

Sudamericano

Νέο Μέλος
Εγγρ.
27 Μαΐ 2021
Μηνύματα
1
Like
6
Πόντοι
0
Πως μπηκα στο side εδω, ποτε εφτασα στη συζητηση για το ταξιδι στη Βραζιλια ουτε που το καταλαβα ! Λοιπον αλανια , εκανα εγγραφη απλα για να σας γραψω καποια πραγματα.
Αρχικα, να σας πω οτι εχω κατεβει αρκετες φορες στη Βραζιλια ( θα παω ξανα ). Τρεις στο Ριο κ η τεταρτη ηταν Ριο με μονο 4 ημερες στο Σαο Παολο. Τελευταια φορα ηταν το 2017. Γενικα οποιος κατεβει Βραζιλια πρεπει να μεινει min. 15 ημερες, αλλιως δεν εχει νοημα το ταξιδι. Στο Rio de Janeiro μερη οπως Copacabana, Ipanema & Leblon ειναι αρκετα safe. Απο την αλλη, οσο πιο απλα ειναι καποιος ντυμενος, τοσο το καλυτερο ! Γυναικες + trans παντου ! Οκ, εγω μονο με γυναικες αλλα γουστα ειναι αυτα. Η via atlantica εχει παιχνιδι, αλλα οχι τοσο πολυ οπως υποστηριζει ο παραπανω φιλος. Ωστοσο, υπαρχουν καποια σημεια ( κοντα στο mab's ), που αν εισαι τυχερος και δεν τις εχουν μαζεψει , θα βρεις φοβερα κομματια. Στο centro του Rio το ιδιο, αν και εκει χρειαζεται πολυ προσοχη! Ειδικα το βραδυ !! Κατα την αποψη μου το καλυτερο ( ή συνδιασμος ) ειναι να επισκεφτεις διαδικτυακα sides κ ετσι μπορεις να κανεις δυνατα παιχνιδια. Το Ριο γενικα ειναι μια τρελα, μια απολαυση!! Ηλιος, παραλια, samba, χαλαρωση κλπ. To Sao Paolo ειναι μια βιομηχανικη πολη, σκεφτειτε οτι ειναι 2 φορες το Rio σε πληθυσμο. Εχει φοβερα/top κοματια αλλα δεν εχει ολα τα υπολοιπα. Σκεφτειτε και αποφασιστε. Ο καθενας κανει οτι γουσταρει. Πρεπει να πατε, αξιζει !! Τελος, το βραζιλιανικο real , το τοπικο τους νομισμα εχει υποτιμηθει αρκετα. 1 Euro= 6,5 Real. Σημερα που μιλαμε, για ενα δυνατο κομματι θα πληρωσει καποιος ( για μια ωρα ) απο 150 Real εως 300 Real ( παραπανω δεν αξιζει να δωσει καποιος ) δλδ maximum κοντα στα 50 Ε και μνμ 25 Ε !!. Γενκα η Βραζιλια ειναι πολυ φτηνη σε συγκριση με την Ελλαδα ή με τα ευρωπαικα προτυπα ! Καλο ταξιδι αλανια....VIVA BRAZIL
 

kolobaras76

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
523
Κριτικές
5
Like
3.257
Πόντοι
446
παιδιά έχει κάποιος να προτείνει guest friendly hotels στην copacabana ?
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.656
Κριτικές
1
Like
4.318
Πόντοι
1.706
Πως μπηκα στο side εδω, ποτε εφτασα στη συζητηση για το ταξιδι στη Βραζιλια ουτε που το καταλαβα ! Λοιπον αλανια , εκανα εγγραφη απλα για να σας γραψω καποια πραγματα.
Αρχικα, να σας πω οτι εχω κατεβει αρκετες φορες στη Βραζιλια ( θα παω ξανα ). Τρεις στο Ριο κ η τεταρτη ηταν Ριο με μονο 4 ημερες στο Σαο Παολο. Τελευταια φορα ηταν το 2017. Γενικα οποιος κατεβει Βραζιλια πρεπει να μεινει min. 15 ημερες, αλλιως δεν εχει νοημα το ταξιδι. Στο Rio de Janeiro μερη οπως Copacabana, Ipanema & Leblon ειναι αρκετα safe. Απο την αλλη, οσο πιο απλα ειναι καποιος ντυμενος, τοσο το καλυτερο ! Γυναικες + trans παντου ! Οκ, εγω μονο με γυναικες αλλα γουστα ειναι αυτα. Η via atlantica εχει παιχνιδι, αλλα οχι τοσο πολυ οπως υποστηριζει ο παραπανω φιλος. Ωστοσο, υπαρχουν καποια σημεια ( κοντα στο mab's ), που αν εισαι τυχερος και δεν τις εχουν μαζεψει , θα βρεις φοβερα κομματια. Στο centro του Rio το ιδιο, αν και εκει χρειαζεται πολυ προσοχη! Ειδικα το βραδυ !! Κατα την αποψη μου το καλυτερο ( ή συνδιασμος ) ειναι να επισκεφτεις διαδικτυακα sides κ ετσι μπορεις να κανεις δυνατα παιχνιδια. Το Ριο γενικα ειναι μια τρελα, μια απολαυση!! Ηλιος, παραλια, samba, χαλαρωση κλπ. To Sao Paolo ειναι μια βιομηχανικη πολη, σκεφτειτε οτι ειναι 2 φορες το Rio σε πληθυσμο. Εχει φοβερα/top κοματια αλλα δεν εχει ολα τα υπολοιπα. Σκεφτειτε και αποφασιστε. Ο καθενας κανει οτι γουσταρει. Πρεπει να πατε, αξιζει !! Τελος, το βραζιλιανικο real , το τοπικο τους νομισμα εχει υποτιμηθει αρκετα. 1 Euro= 6,5 Real. Σημερα που μιλαμε, για ενα δυνατο κομματι θα πληρωσει καποιος ( για μια ωρα ) απο 150 Real εως 300 Real ( παραπανω δεν αξιζει να δωσει καποιος ) δλδ maximum κοντα στα 50 Ε και μνμ 25 Ε !!. Γενκα η Βραζιλια ειναι πολυ φτηνη σε συγκριση με την Ελλαδα ή με τα ευρωπαικα προτυπα ! Καλο ταξιδι αλανια....VIVA BRAZIL
Δεν υπαρχει μονο το διπολο σαο παουλο, ριο ντε ζανεϊρο.
Εχει βορεια μεγαλες πολεις, ζεστουλα, παραλιες οπως φορταλεζα, ρεσιφε, σαλβαντορ ντε μπαϊα
Και νότια με πιο "ξανθό" κόσμο, περισσοτερη αναπτυξη αλλα κ χειμωνα, πορτο αλλεγκρε, φλοριανοπολις
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 205621

Επισκέπτης
Στη Βραζιλία ένα είναι σίγουρο. Ότι θα γαμήσεις με λογικές τιμές, οχι τα νουμερα που ακούω και διαβάζω ότι ζητάνε εδώ. Όταν ήμουν το 2015 για 5 ώρες στο ξενοδοχείο τα καλύτερα μωρά περνάνε 100$ και τις εχυνα 2-3 φορές, όσο άντεχα. Εδω απ ότι κατάλαβα πανε κάτι κορόιδα κσι τις πληρωνουν 150-200€ για ένα γαμήσι λές και είναι στο Χόλυγουντ. Με αυτά τα λεφτά αγοράζω 3 τσάντες δώρα στο κορίτσι μου και μου κάνει ότι γουστάρω.
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.389
Πόντοι
2.786
Η Βραζιλία είναι μια φανταστική χώρα. Για τις γκόμενες δεν έχω να πω κάτι, νομίζω όλοι γνωρίζουν. Το καλούπι είναι διαφορετικό από όλες τις άλλες, όπως επίσης και το ταπεραμέντο τους και η κάβλα τους.

Είχα πάει πριν καμιά 10αριά χρόνια (Ρίο), business trip οπότε πέρασα βασιλικά. Είχαμε πούλμαν και ξεναγό πολύ πουτανιάρη, μας πήγαινε κάθε βράδυ και σε άλλα μέρη! Παιχνίδι γίνεται και μέσα στα μπαρ/κλαμπ όπου έχει βίζιτες.

Προσοχή στα τραβέλια, πολλά δεν τα καταλαβαίνεις. Επίσης προσοχή στις νυχτερινές βόλτες. Εμείς ήμασταν 9 άντρες, δεν μας πλησίασε άνθρωπος αλλά αν είσαι μόνος ή 2-2 τότε πολύ πιθανόν να σας την πέσουν. Αυτό μας το είχε πει κι ο ξεναγός, παρόλο που ήμασταν 9 άτομα... κι όχι τίποτα κοντολούληδες!

Να πάτε Iguassu Falls, το θέαμα είναι μοναδικό!
 

Rossonero1990

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2019
Μηνύματα
85
Κριτικές
4
Like
517
Πόντοι
280
Αλανια θα σας παρακαλεσω οποιοq ξερει να μου πει τι συμβαινει με τους τουριστες απο Βραζιλια. Θελω να κανονισω να ερθει η δικια μου και μου λενε απο παντου Χ. Σε πρεσβιες σε ταξιδιοτικα γταφεια. Οποιαδηποτε πληροφορια εχετε απο εκει η κατι παραπανω θα μου ηταν χρησιμη. Δλδ εμεις παμε και αυτοι οχι; Γαμω τον ΚΟΥΛΗ και τον πουσταρα τον BOLSONARO
 
Τελευταία τροποποίηση:

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.656
Κριτικές
1
Like
4.318
Πόντοι
1.706
Αλανια θα σας παρακαλεσω οποιοq ξερει να μου πει τι συμβαινει με τους τουριστες απο Βραζιλια. Θελω να κανονισω να ερθει η δικια μου και μου λενε απο παντου Χ. Σε πρεσβιες σε ταξιδιοτικα γταφεια. Οποιαδηποτε πληροφορια εχετε απο εκει η κατι παραπανω θα μου ηταν χρησιμη. Δλδ εμεις παμε και αυτοι οχι; Γαμω τον ΚΟΥΛΗ και τον πουσταρα τον BOLSONARO
Εγω βλεπω πως μπορει να ρθει βραζιλιανος-βραζιλιανα στην ευρωπη ελευθερα με αποδεικτικο εμβολιασμου ή αρνητικο τεστ. Αυτα ισχυουν για το γερμανικο plf. Αλλα και το ελληνικο plf δεν το απαγορευει.

Ο μπολσοναρο τι σου φταιει?
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.203
Πόντοι
2.406
έχω πάει πολλές φόρες άλλα δεν ειμαι του σπορ των τρανς για γυναίκες μπορώ να σου πω
Ανώμαλος είσαι τυπε????
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Αλανια θα σας παρακαλεσω οποιοq ξερει να μου πει τι συμβαινει με τους τουριστες απο Βραζιλια. Θελω να κανονισω να ερθει η δικια μου και μου λενε απο παντου Χ. Σε πρεσβιες σε ταξιδιοτικα γταφεια. Οποιαδηποτε πληροφορια εχετε απο εκει η κατι παραπανω θα μου ηταν χρησιμη. Δλδ εμεις παμε και αυτοι οχι; Γαμω τον ΚΟΥΛΗ και τον πουσταρα τον BOLSONARO
Σασ γαμαει πατόκορφα ο μπολσαναρας.. Και εσχάτως και το κουλι
 

Rossonero1990

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2019
Μηνύματα
85
Κριτικές
4
Like
517
Πόντοι
280
Εγω βλεπω πως μπορει να ρθει βραζιλιανος-βραζιλιανα στην ευρωπη ελευθερα με αποδεικτικο εμβολιασμου ή αρνητικο τεστ. Αυτα ισχυουν για το γερμανικο plf. Αλλα και το ελληνικο plf

Εγω βλεπω πως μπορει να ρθει βραζιλιανος-βραζιλιανα στην ευρωπη ελευθερα με αποδεικτικο εμβολιασμου ή αρνητικο τεστ. Αυτα ισχυουν για το γερμανικο plf. Αλλα και το ελληνικο plf δεν το απαγορευει.

Ο μπολσοναρο τι σου φταιει?
Ετσι οπως τα λες ειναι αλλα οχι για τουριστες. Μονο αν εχεις αδεια παραμονης ή visa ή υπηκοότιτα. Ο Bolsonaro μου φταιει διοτι ειμαι οικολογος και εκαψε τον Αμαζονιο.
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.656
Κριτικές
1
Like
4.318
Πόντοι
1.706
Ετσι οπως τα λες ειναι αλλα οχι για τουριστες. Μονο αν εχεις αδεια παραμονης ή visa ή υπηκοότιτα. Ο Bolsonaro μου φταιει διοτι ειμαι οικολογος και εκαψε τον Αμαζονιο.
Για γερμανια επειδη κανω τακτικα το γερμανικο plf στο λεω σιγουρα πως ειναι οκ. Μαλιστα η βραζιλια δεν ειναι καν υψηλου κινδυνου. Ας ερθει φραγκφουρτη κ μετα πουλμαν μεχρι ελλαδα.

Σ αυτο το σαητ δεν εχουμε οικολογικες-κοινωνικες κτλ ανησυχιες. Ειμαστε χοντροκομμενοι.

Το γερμ plf στα αγγλικα
 

Cman

Μέλος
Εγγρ.
30 Αυγ 2016
Μηνύματα
328
Κριτικές
2
Like
289
Πόντοι
21

Daeva2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Μαΐ 2021
Μηνύματα
392
Like
1.401
Πόντοι
201
Πω ρε φίλε τι πράγματα είναι αυτά ;;;; Αστεριαααα. Viva Brazil
Αυτή εδώ ειδικά μου έχει κλέψει την καρδιά:


Και απ' ό,τι βλέπω στις κριτικές του φόρουμ, μας έχει επισκεφθεί στο παρελθόν. Ελπίζω το κενό από τότε να οφείλεται στην πανδημία και να μη μας έχει ξεγράψει από τα κατάστιχά της.

Υπάρχουν σίγουρα ομορφότερες στο λινκ του γλυκομούτσουνου, αλλά εγώ προτιμώ τις τρανς πιο ζόρικες τόσο στην εμφάνιση, όσο και στη συμπεριφορά. Νιάου, βρε γατούλα; Νοπ, νοτ φορ μι.
 

Cman

Μέλος
Εγγρ.
30 Αυγ 2016
Μηνύματα
328
Κριτικές
2
Like
289
Πόντοι
21
Πω ρε φίλε τι είναι αυτό το θηρίο… απίστευτη. Εγώ όμως είμαι ερωτευμένος με την Bianca Hills και ελπίζω σύντομα να την δω
 
  • Like
Αντιδράσεις: Daeva2

Daeva2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Μαΐ 2021
Μηνύματα
392
Like
1.401
Πόντοι
201
Αχαχαχα. Θηρίο πραγματικά. Στην αρχή το πουλί της μου φάνηκε ελαφρώς φωτοσοπιά (και πρέπει να είναι κάπως υπερτονισμένο σε κάποιες φωτογραφίες).

Ώσπου είδα τα βιντεάκια...

Άι άι άι
 

Diaz_Ca

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2021
Μηνύματα
158
Like
600
Πόντοι
81
Μετα απο πολλα χρονια θα ξαναπαω Βραζιλια τελος καλοκαιριου αφου πρωτα περασει ο απαραιτητος χρονος απο το 2ο εμβολιο. Αν και το αρχικο πλανο ηταν να ταξιδεψω μονος και να ψαχτω απο πριν με dating sites κλπ ευτυχως εκατσε φαση και θα παμε παρεα. Δε σκοπευω να φορτωνω επαγγελματιες αλλα να δοκιμασω την τυχη μου με κανονικες γυναικες. Το γεγονος οτι μιλαω καλα τη γλωσσα, εχω γνωσεις για τη χωρα, πολιτισμο και ειμαι εμφανισημος ειναι υπερ μου. Και στο πρωτο ταξιδι αν και στα 20κατι και ψιλοαβγαλτος με οπλο τη γλωσσα επαιζες μπαλα ανετα παντου. Ελπιζω lapa, santa teresa και τα μαγαζια στο νοτιο RJ να ειναι ανοιχτα και να γουσταρουμε. Επισης απο επικοινωνια με κοπελες απο εκει ειναι ολες σκασμενες απο καραντινες κλπ και ετοιμες να το δωσουν. Αυτα
και εγω ψηνομαι για Βραζιλια και κυτταω αν υπαρχει καποιος αλλος συναγωνιστης που θελει να παμε παρεα
 

Diaz_Ca

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2021
Μηνύματα
158
Like
600
Πόντοι
81
καποιος που σκεφτεται να ταξιδεψει προς αυτη τη χωρα?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom