Νέα

Σπόνσορινγκ-σεξοτουρισμός στην Ουκρανία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Kman2
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 29K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Gianis klavdios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2023
Μηνύματα
842
Κριτικές
1
Like
1.114
Πόντοι
206
Το πολύ πολύ να πάρεις κανένα κτελ να πας σε κανένα ξοφλημένο επαρχιακό κολόμπαρο
Και αυτό καλο είναι, εσυ παρε το τρικυκλο ποδηλατακι σου και πηγαινε μεχρι το περίπτερο για τσίχλα
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.215
Like
15.865
Πόντοι
3.656
Κανενας δεν προκειται να καθισει να μαθει τετοιες γλωσσες.
Και δε μιλαμε καν για μια γλωσσα να πεις αντε να στρωθω να τη μαθω και θα μου χρειαστει σε ολη την Αν Ευρωπη. Εδω μιλαμε για 10 διαφορετικες γλωσσες, ρωσικα, τσεχικα, πολωνικα, κλπ


Οι φοιτητές σλάβικων σπουδών τις μαθαίνουν σε 4 χρόνια.
Αν μάθεις 2 , είναι εύκολες.
Βασικά έχει να κάνει με σλάβικες με λατινικά , πολωνέζικα, τσέχικα, σλοβάκικα και με κυριλικά ...

ρώσικα , βουλγάρικα, σέρβικα ........
 
  • Like
Αντιδράσεις: Νίο

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.215
Like
15.865
Πόντοι
3.656
Προσωπικά θα έμενα Τσεχία με κλειστά μάτια αν είχα την επιλογή.Αν όμως είσαι του κλαμπ και της νυχτερινής διασκέδασης η Πολωνία είναι καλύτερη.
Τσεχία, δεν είναι πιο ακριβή από πολωνία;
 

Balkan cowboy

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
1.840
Like
4.361
Πόντοι
456
Τσεχία, δεν είναι πιο ακριβή από πολωνία;

Δεν είναι πιο ακριβή με εξαίρεση την Πράγα στο κέντρο αλλά εκεί παίζουν τουριστικές τιμές.
Ζλότυ και τσέχικη κορώνα είναι υποτιμημένα σε σχέση με το ευρώ,έχουν πέσει λίγο και τα δύο.
Πιο πολύ όμως βλέπεις Τσέχους να πάνε Πολωνία να ψωνίσουν παρά το αντίθετο.Τα πολωνικά προιόντα κυρίως διατροφής είναι αρκετά φτηνά θα έλεγα.
 
Τελευταία τροποποίηση:

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.707
Κριτικές
15
Like
11.335
Πόντοι
3.846
Εχω παει τσεχια και εχω δει τυπε.
Γλωσσα μαθαινω,σεσχεση με ελλαδα και κυπρο ειναι καλυτερα εκει
Πού ξέρεις τι είναι καλύτερα από Κύπρο;
Έχεις πάει και έχεις άποψη;
Ξέρεις τι μισθοί και τι εταιρείες τεχνολογίας υπάρχουν στην Κύπρο;
Προφανώς και όχι, γιατί οι μισθοί δεν είναι συν 30% από Ελλάδα, αλλά πολλαπλάσια νούμερα.
Αλλά οκ με τέτοια μυαλά που κουβαλάς και το παίζεις ξερολας, τράβα στο κρύο της Τσεχίας και με μισθό της πλάκας.
 

Glyfomounix

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
3.149
Like
6.835
Πόντοι
1.056
Τραβάτε Τσεχία με Τσέχικο συμβόλαιο στα 40 σας. Θα σας παρακαλάνε 20χρονες Τσεχες να τις κατουρήσετε
 

Balkan cowboy

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
1.840
Like
4.361
Πόντοι
456
Εχω κατουρησει μερικες Τσεχες αλλα τις πιο πολλες διαστροφες τις κανουν οι Πολωνεζες.Οι Τσεχες γουσταρουν exhibionism,π.χ. να καθεται η αλλη διπλα σου στο πλοιο ηρεμη και εσυ να τη δαχτυλιαζεις με την πετσετα απο πανω για να μη φαινεται.Η να διαβαζει εφημεριδα στο μπαλκονι σταυροποδι και να μη φοραει τιποτα απο κατω.Οι Τσεχες κοιμουνται με κοντες νυχτικες μεχρι το πανω μερος του μηρου ή μεχρι το μισο κωλο χωρις εσωρουχα οποτε απλα σηκωνεις τη νυχτικια και τον καρφωνεις.Οι Πολωνεζες φορανε ενα σωρο εσωρουχα,καλσον και ζαρτιερες μερικες φορες για να σε σαγηνευσουν.
 

Gianis klavdios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2023
Μηνύματα
842
Κριτικές
1
Like
1.114
Πόντοι
206
Πού ξέρεις τι είναι καλύτερα από Κύπρο;
Έχεις πάει και έχεις άποψη;
Ξέρεις τι μισθοί και τι εταιρείες τεχνολογίας υπάρχουν στην Κύπρο;
Προφανώς και όχι, γιατί οι μισθοί δεν είναι συν 30% από Ελλάδα, αλλά πολλαπλάσια νούμερα.
Αλλά οκ με τέτοια μυαλά που κουβαλάς και το παίζεις ξερολας, τράβα στο κρύο της Τσεχίας και με μισθό της πλάκας.
Εχω παει Κύπρο και εχω δει τα χάλια ασε.
1500 μισθο με 1500 ενοικιο στη Λεμεσό
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.707
Κριτικές
15
Like
11.335
Πόντοι
3.846
Εχω παει Κύπρο και εχω δει τα χάλια ασε.
1500 μισθο με 1500 ενοικιο στη Λεμεσό
Αναφέρθηκα για εταιρίες τεχνολογίας και μου μιλάς για μισθούς πρωτάρη σε γραφείο.
Εσύ πας για γκαρσόνι ή για δουλειά σε φούρνο στην Τσεχία;
 

Gianis klavdios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2023
Μηνύματα
842
Κριτικές
1
Like
1.114
Πόντοι
206
Αναφέρθηκα για εταιρίες τεχνολογίας και μου μιλάς για μισθούς πρωτάρη σε γραφείο.
Εσύ πας για γκαρσόνι ή για δουλειά σε φούρνο στην Τσεχία;
Σιγα τις εταιρείες τεχνολογιας ρε εξυπνε.
Αντίστοιχες εταιρείες στα κεντρικα δινουν παραπάνω μισθο
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
3.968
Like
3.263
Πόντοι
1.706
Είναι δυνατόν να μιλάμε για μισθούς, όταν δεν ξέρουμε τον τομέα ή τις επαγγελματικές δυνατότητες κάποιου; ΟΚ, μετανάστευση, αλλά με τι επαγγ. αποσκευές;
 

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.685
Like
2.723
Πόντοι
456
Εχω παει τσεχια και εχω δει τυπε.
Γλωσσα μαθαινω,σεσχεση με ελλαδα και κυπρο ειναι καλυτερα εκει
Καλά τι σχέση έχει η Τσεχία με την Κύπρο.. Τσεχία είναι ευρωπαϊκή χώρα με καλύτερο πολιτισμό, πιο όμορφες γυναίκες καλύτερους μισθούς, καθαρή με πρασινο..εβλεπα κάτι βίντεο από Τσεχία οστραβά, Μπρνο. Τέτοια ωραία καθαρά μερη σπάνια να βρεις στην Ελλάδα.μονο σε καμία κηφισια να βρεις. Ο άνθρωπος ειναι άσχετος και ξεφτιλιζετε κάθε μερα.. Εδώ μένει Κύπρο και νομίζει.. Ότι. Μένει στο εξωτερικο
 

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.685
Like
2.723
Πόντοι
456
Μπορείς να πας Δύση και να ασχοληθείς με το γκομενικό με εκδρομές στα μουνολίβαδα ή καλώντας Σλάβες όπως έκανα εγώ.Με δυτικό μισθό έχεις ισχυρό punch και δε θυσιάζεις καριέρες κτλ.Το πρόβλημα Γερμανία είναι οι τριτοκομικοί,αραβότουρκοι κτλ.
Βασικά άμα μένεις Πολωνία οι γκόμενες σε θεωρούνε loser που δεν τα κατάφερες στη χώρα σου.Δεν είναι το ιδανικό.
Αλλο να ανοίξει κανείς επιχείρηση αλλά τι επιχείρηση να ανοίξει.Σε σουβλατζίδικα,ελληνικές ταβέρνες δεν πολυπατάνε οι Σλάβοι δεν το θεωρούν γκουρμέ,vfm ή ποιοτικό φαγητό.

Αμα έμενα σλαβική χώρα θα το έκανα κυρίως για λόγους αισθητικής βγαίνεις έξω και βλέπεις ωραίους Σλάβους,Σλάβες,εξυπηρέτηση,πολιτισμό κτλ,δεν έχει μαυριδερούς,τριτοκοσμικούς,μπίχλες,σκατόφατσες να σκούζουν όπως στη Δύση που βαριέσαι να βγεις για να μη δεις το χάλι.
Tο πρόβλημα με τους Σλάβους είναι αυτή η γενική μιζέρια,η θλίψη που έχουνε.Αμα δεις χαμογελαστό Σλάβο καλά κρασιά,δε συμβαίνει σχεδόν ποτέ.Βαρσοβία όλοι βιάζονται και έχουν ένα ύφος σα να τους έχουν γαμήσει ελέφαντες.
Ρωσία είναι ακόμα πιο ακραία μιλάμε για κατάθλιψη τελείως,αυτοκτονικές καταστάσεις επαρχία.Τσεχία είναι καλύτερα κάτι καταφέρνουν με τις μπύρες και κάπως το εξουδετρώνουνε.
Η πιο καλή λύση. Μενεις Γερμανία νοικιάζεις αμαξάκι και πεταγεσε κάθε σκ και καλοκαίρια σε Πολωνία και Τσεχία. Ιδανικό σεναριο
 

Balkan cowboy

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
1.840
Like
4.361
Πόντοι
456
Εγώ το έκανα κατά κόρον.Βέβαια όσο μεγαλώνεις βαραίνεις κάπως.Το 2004 πήγαινα Φρανκφούρτη Πίλσεν με το τρένο 7 ώρες ταξίδι το Σάββατο και γυρνούσα την Κυριακή.Μόνο και μόνο για να είμαι το βράδυ μετά τις 20.00 Πίλσεν.Το 2013 πήγαινα με το τρένο Πόζναν ή Στεττίν το Σάββατο και γυρνούσα Κυριακή μετά από ξενύχτι στα κλαμπ.Μιλάμε για εννιά ώρες διαδρομή με το τρένο ή 11 ώρες καμιά φορά.
 

Gianis klavdios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2023
Μηνύματα
842
Κριτικές
1
Like
1.114
Πόντοι
206
Αυτο του λεω αλλα λεει αλλα αντ αλλων
 

Balkan cowboy

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
1.840
Like
4.361
Πόντοι
456
Να ανοίξει κανένας Ελληνας σουβλατζίδικο στην Πράγα το σουβλάκι του Καρόλου,να λέει εδώ έφαγε πρώτη φορά σουβλάκι ο βασιλέας Κάρολος,εδώ δοκίμασε τζατζίκι ο Μότσαρτ,εδώ κεράσανε πιτόγυρο το Βαλλενστάιν.
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.298
Κριτικές
6
Like
10.318
Πόντοι
3.936
Η πιο καλή λύση. Μενεις Γερμανία νοικιάζεις αμαξάκι και πεταγεσε κάθε σκ και καλοκαίρια σε Πολωνία και Τσεχία. Ιδανικό σεναριο
Αν μενεις γερμανια δεν χρειαζεται να πας πουθενα, εχει παιχνιδι, δηλαδη κουνανε την ουρα τους οι γερμανιδες. Ασε που εχει και σλαβες μεταναστριες και μπορει να κανεις κατι εκει. Βασικη προυποθεση ομως ειναι να εισαι συμπαθητικος και να εχεις κατι να τους πεις σαν αντρας. Τωρα για σλαβες τανες δεν χρειαζεται να ξενιτευεσαι οπως ο παραπανω κυριος ,τετοιες εχουν και τα fκk.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.707
Κριτικές
15
Like
11.335
Πόντοι
3.846
Καλά τι σχέση έχει η Τσεχία με την Κύπρο.. Τσεχία είναι ευρωπαϊκή χώρα με καλύτερο πολιτισμό, πιο όμορφες γυναίκες καλύτερους μισθούς, καθαρή με πρασινο..εβλεπα κάτι βίντεο από Τσεχία οστραβά, Μπρνο. Τέτοια ωραία καθαρά μερη σπάνια να βρεις στην Ελλάδα.μονο σε καμία κηφισια να βρεις. Ο άνθρωπος ειναι άσχετος και ξεφτιλιζετε κάθε μερα.. Εδώ μένει Κύπρο και νομίζει.. Ότι. Μένει στο εξωτερικο
Αλβανακο, τις Ρωσίδες που βλέπω κάθε μέρα στο σουπερμάρκετ ή στο γυμναστήριο, δεν τις βλέπεις όλο το χρόνο.
Οπότε ποιος ξεφτιλίζεται άσε να βλέπουμε που σε πήραν όλοι χαμπάρι όταν κράζεις τους Έλληνες ότι είσαι Ελ Αλμπαν.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom