Νέα

Σπόνσορινγκ-σεξοτουρισμός στην Ουκρανία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Kman2
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 29K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Balkan cowboy

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
1.840
Like
4.361
Πόντοι
456
Παντως μπρατισλαβα εφαγα τα μουτρα μου όπως και στο μπρνο και σπαταλησα 28 μερες

Μπρατισλάβα και εγώ το 2003 έσπασα τα μούτρα μου.Κάθε νύχτα στα κλαμπ και να βγαίνω με άδεια χέρια.Τσιλιμπουρδίζουν λίγο αλλά δεν κάνεις τίποτα.
Τσεχία πάντα προτιμούσα Βοημία,δυτική Τσεχία,περιοχές όπως Πίλσεν,είναι πιο άνετες εκεί.Βέβαια και μικρές πόλεις χωριά στη Μοραβία λένε.
 

Balkan cowboy

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
1.840
Like
4.361
Πόντοι
456
Αρχοντα αν πηγαινα κοσιτσε θα πεταγομουν μετα ουζγκοροντ,δεν θα μπορούσα να ειμαι σε αποσταση αναπνοης και να μην πάω

Και εγώ έτσι έκανα το 2005 που εξερευνούσα τα μέρη.Το Ούζγκοροντ μου φάνηκε απίστευτα μικρό και καταθλιπτικό και έφυγα την επόμενη μέρα με ταξί για Λβωφ που ήταν πολύ,πολύ καλύτερο.
Μιλάμε να πληρώνεις 30 ευρώ ταξί για 270 χλμ διαδρομή,μόνο Ουκρανία γίνονταν αυτά.
 

Gianis klavdios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2023
Μηνύματα
842
Κριτικές
1
Like
1.114
Πόντοι
206
Ουγγαρια δεν κοίταξα καν,εχω ακουσει οτι ειναι δυσκολες πι ουγγαρεζες
 

Balkan cowboy

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
1.840
Like
4.361
Πόντοι
456
Ουγγαρια δεν κοίταξα καν,εχω ακουσει οτι ειναι δυσκολες πι ουγγαρεζες

Οντως Ουγγαρία δεν αξίζει.Επρεπε να δοκιμάσεις Πολωνία.το Κατοβίτσε δίπλα ήταν,δυο ώρες από ο Μπρνο.
 

Gianis klavdios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2023
Μηνύματα
842
Κριτικές
1
Like
1.114
Πόντοι
206
Και εγώ έτσι έκανα το 2005 που εξερευνούσα τα μέρη.Το Ούζγκοροντ μου φάνηκε απίστευτα μικρό και καταθλιπτικό και έφυγα την επόμενη μέρα με ταξί για Λβωφ που ήταν πολύ,πολύ καλύτερο.
Μιλάμε να πληρώνεις 30 ευρώ ταξί για 270 χλμ διαδρομή,μόνο Ουκρανία γίνονταν αυτά.
Αρχοντα το ουζγκορντ ειναι καλο αλλα παρεξηγημένο, επισης το τσερνιβτσι ειναι καλος μουνοτοπος τα ειχα μια μια απο εκεί
 

Balkan cowboy

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
1.840
Like
4.361
Πόντοι
456
Αρχοντα το ουζγκορντ ειναι καλο αλλα παρεξηγημένο, επισης το τσερνιβτσι ειναι καλος μουνοτοπος τα ειχα μια μια απο εκεί

Είναι πολύ μικρό το Ούζγκοροντ δεν έχει όγκο από γκόμενες και οι γκόμενες ουγγαρίζουν στην εμφάνιση.Για Τσερνιφτσί δεν ξέρω εκεί πρέπει να φέρνουν προς Μολδαβές.
Πώς σου φάνηκε η Ουκρανία σε σχέση με Τσεχία,Σλοβακία?
 

Gianis klavdios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2023
Μηνύματα
842
Κριτικές
1
Like
1.114
Πόντοι
206
Είναι πολύ μικρό το Ούζγκοροντ δεν έχει όγκο από γκόμενες και οι γκόμενες ουγγαρίζουν στην εμφάνιση.Για Τσερνιφτσί δεν ξέρω εκεί πρέπει να φέρνουν προς Μολδαβές.
Ουγγαρέζουν στο μπερεχοβε μια πολη κοντα στα ουγγρικα συνορα,παντως ολη η ζακαρπαθια με εχει βγαλει ασπροπρόσωπο και το μουκατσεβο
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.296
Κριτικές
6
Like
10.316
Πόντοι
3.936
Επανήλθα στο θρεντ αν και δεν έχει πολύ νόημα αφού όλα τα μηνύματα διαγράφονται.
Τώρα τα πράττω κυρίως Πολωνία,Τσεχία έχω κάνει αρκετά ταξίδια τον τελευταίο χρόνο.
Αντε και ελειψαν σε μερικους οι ιστοριες σου σαν παραμυθι. Με το καλο η νεα εκδοση και σε μυθιστορημα.
 

Συνημμένα

  • DFD153035E5E1B799D567A92E7BB13F1.jpg
    DFD153035E5E1B799D567A92E7BB13F1.jpg
    28,6 KB · Εμφανίσεις: 19

Balkan cowboy

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
1.840
Like
4.361
Πόντοι
456
Θα τραβάνε πουτσότριχες οι Αγγλοι.Θα λένε καλά βάλαμε τους μαλάκες τους Σλάβους στην Ευρώπη για να μας γαμήσουνε?Τι είναι αυτά?
Ωραία εξέλιξη αυτή με την Πολωνία.Οχι θα τους αφήνανε.
 
Τελευταία τροποποίηση:

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.345
Like
10.852
Πόντοι
3.556
Ιδιες ειναι αρχοντα,δεν πηγα πραγα,πηγα μπρνο.
Ειχα προβλημα με τη γλώσσα, αγγλικα με το κυαλι.
Ενας μου ειπε οτι στη πολη ζιλινα της σλοβακιας κάθονται ευκολα και στο κοσιτσε, οταν το εμαθα βεβαια ηταν αργά γιατι έφευγα

Αυτο ηθελα να ειναι πιο προσχαρες,με μουτσουνες δεν γινεται δουλειά.
Για κοσιτσε αρχοντα εχεις γνωμη? Τι παίζει εκει?

Περιγραφεις εναν εφιαλτη.
 

Balkan cowboy

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
1.840
Like
4.361
Πόντοι
456
Αυτό λέμε οτι για να πετύχεις αποτέλεσμα πρέπει να μάθεις τσέχικα,πολωνικά,ρωσικά χωρίς να μένεις Τσεχία,Πολωνία,Ρωσία.Αυτό για Ελληνα είναι πολύ δύσκολο,πρέπει να είσαι αρκετά ευφυής για να το πετύχεις και τα ευφυή άτομα τα στίβουνε,δεν τους αφήνουν να γαμάνε έτσι εύκολα.
Κοιτάξτε πώς το δουλεύει το πολωνικό μια Ουκρανέζα από Χερσώνα που μένει Κίεβο.Μιλάει για τις 4 κατηγορίες Ουκρανέζων.Σύζυγος-μητέρα,γυναίκα ελίτ(gold digger),δυνατή γυναίκα(γκόμενα με αρχίδια),αλήτισσα(gopnik).



Τόσο καλά πολωνικά αποκλείεται ποτέ να μιλήσει Ελληνας ή Ελληνίδα που δε μένει Πολωνία.
 
Τελευταία τροποποίηση:

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.345
Like
10.852
Πόντοι
3.556
Αυτό λέμε οτι για να πετύχεις αποτέλεσμα πρέπει να μάθεις τσέχικα,πολωνικά,ρωσικά χωρίς να μένεις Τσεχία,Πολωνία,Ρωσία.Αυτό για Ελληνα είναι πολύ δύσκολο,πρέπει να είσαι αρκετά ευφυής για να το πετύχεις και τα ευφυή άτομα τα στίβουνε,δεν τους αφήνουν να γαμάνε έτσι εύκολα.
Κοιτάξτε πώς το δουλεύει το πολωνικό μια Ουκρανέζα από Χερσώνα που μένει Κίεβο.Μιλάει για τις 4 κατηγορίες Ουκρανέζων.Σύζυγος-μητέρα,γυναίκα ελίτ(gold digger),δυνατή γυναίκα(γκόμενα με αρχίδια),αλήτισσα(gopnik).



Τόσο καλά πολωνικά αποκλείεται ποτέ να μιλήσει Ελληνας ή Ελληνίδα που δε μένει Πολωνία.

Κανενας δεν προκειται να καθισει να μαθει τετοιες γλωσσες.
Και δε μιλαμε καν για μια γλωσσα να πεις αντε να στρωθω να τη μαθω και θα μου χρειαστει σε ολη την Αν Ευρωπη. Εδω μιλαμε για 10 διαφορετικες γλωσσες, ρωσικα, τσεχικα, πολωνικα, κλπ
 

Balkan cowboy

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
1.840
Like
4.361
Πόντοι
456
Κανενας δεν προκειται να καθισει να μαθει τετοιες γλωσσες.
Και δε μιλαμε καν για μια γλωσσα να πεις αντε να στρωθω να τη μαθω και θα μου χρειαστει σε ολη την Αν Ευρωπη. Εδω μιλαμε για 10 διαφορετικες γλωσσες, ρωσικα, τσεχικα, πολωνικα, κλπ

Αυτό είναι το ανταγωνιστικό πλεονέκτημα.Οτι κανένας δεν κάθεται να τις μάθει γιατί είναι δύσκολο και θα του βγει ο πάτος.Κάνεις αυτό που δεν μπορούν οι άλλοι να κάνουν για να έχεις το ανταγωνιστικό πλεονέκτημα.
Είσαι στο τσεχικό χωριό με τις μουνάρες και είναι και ο μεγιστάνας με τα γιωτ και τα κότερα και τις χλίδες.Αυτός όμως έχει μηδέν πρόσβαση γιατί δε μιλάει τσέχικα οπότε τρως τις γκόμενες παρ αξίαν κατά κάποιο τρόπο.Αυτό συνέβαινε πολύ συχνά παλαιότερα όταν δεν υπήρχε τίντερ,ίνσταγκραμ οπότε ο άλλος δεν είχε καν παρουσία εκεί.
 

Gianis klavdios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2023
Μηνύματα
842
Κριτικές
1
Like
1.114
Πόντοι
206
Κανενας δεν προκειται να καθισει να μαθει τετοιες γλωσσες.
Και δε μιλαμε καν για μια γλωσσα να πεις αντε να στρωθω να τη μαθω και θα μου χρειαστει σε ολη την Αν Ευρωπη. Εδω μιλαμε για 10 διαφορετικες γλωσσες, ρωσικα, τσεχικα, πολωνικα, κλπ
Θα σου πω γιατί ασχολουμαι με τις σλαβικες γλώσσες.
Αρχικα ξεκινησα με ρωσικα εχω τωρα 2 χρονια που διαβαζω ρώσικα και μετα ξεκινησα να μαθαινω τσέχικα.
Σε πληροφορω οποιος ξερει ρωσικα ξερει περιπου το 30% των τσεχικων και αντίστροφα.
Οποιος ξερει τσέχικα ξερει 90% σλοβακικα γιατι μοιαζουν πολυ.
Οποιος ξερει τσεχικα ξερει περίπου το 50% των πολωνικων.
Επισης οποιος ξερει ρωσικα ξερει το 70% των ουκρανικων και οποιος ξερει ουκρανικα ξερει 60 με 70% των πολωνικων.
Γενικά αν μαθεις μια γλωσσα μετα συμπληρωνεις τις αλλες,δεν τις μαθαινεις απο την αρχή,απλα πρεπει να κανεις την αρχή με μια γλώσσα.
Ξεκινα απο πολωνικα η τσεχικα αν δεν θες ρώσικα
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Αυτό είναι το ανταγωνιστικό πλεονέκτημα.Οτι κανένας δεν κάθεται να τις μάθει γιατί είναι δύσκολο και θα του βγει ο πάτος.Κάνεις αυτό που δεν μπορούν οι άλλοι να κάνουν για να έχεις το ανταγωνιστικό πλεονέκτημα.
Είσαι στο τσεχικό χωριό με τις μουνάρες και είναι και ο μεγιστάνας με τα γιωτ και τα κότερα και τις χλίδες.Αυτός όμως έχει μηδέν πρόσβαση γιατί δε μιλάει τσέχικα οπότε τρως τις γκόμενες παρ αξίαν κατά κάποιο τρόπο.Αυτό συνέβαινε πολύ συχνά παλαιότερα όταν δεν υπήρχε τίντερ,ίνσταγκραμ οπότε ο άλλος δεν είχε καν παρουσία εκεί.
Σωστό μονο ετσι ξεχωρίζεις στο πεδιο αλλιως στη μαζα με τους αλλους
 

Gianis klavdios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2023
Μηνύματα
842
Κριτικές
1
Like
1.114
Πόντοι
206
Θα τραβάνε πουτσότριχες οι Αγγλοι.Θα λένε καλά βάλαμε τους μαλάκες τους Σλάβους στην Ευρώπη για να μας γαμήσουνε?Τι είναι αυτά?
Ωραία εξέλιξη αυτή με την Πολωνία.Οχι θα τους αφήνανε.
Αρχοντα για μελλοντικη εγκατάσταση πιστεύεις ποια χωρα απο το τριολε αξιζει?
Πολωνία τσεχια η Σλοβακία?
Εννοω για μονιμη εγκατάσταση και μπάλα στο πεδίο?
 

Balkan cowboy

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
1.840
Like
4.361
Πόντοι
456
Αρχοντα για μελλοντικη εγκατάσταση πιστεύεις ποια χωρα απο το τριολε αξιζει?
Πολωνία τσεχια η Σλοβακία?
Εννοω για μονιμη εγκατάσταση και μπάλα στο πεδίο?

Εμένα στη νοοτροπία μου ταιριάζουν περισσότερο οι Τσέχες.Οι Πολωνέζες παραείναι τρελιάρες.Σλοβακία όχι με τίποτα,το παίζουν ρομαντικές εκεί.
Πολωνία θα προτιμούσα λόγω νυχτερινής ζωής,Τσεχία λόγω άνεσης.
 

Gianis klavdios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2023
Μηνύματα
842
Κριτικές
1
Like
1.114
Πόντοι
206
Εμένα στη νοοτροπία μου ταιριάζουν περισσότερο οι Τσέχες.Οι Πολωνέζες παραείναι τρελιάρες.Σλοβακία όχι με τίποτα,το παίζουν ρομαντικές εκεί.
Πολωνία θα προτιμούσα λόγω νυχτερινής ζωής,Τσεχία λόγω άνεσης.
Οποτε μαλλον τσεχια ειναι καλύτερα και οικονομικα πιστεύω
 

Balkan cowboy

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
1.840
Like
4.361
Πόντοι
456
Θα σου πω γιατί ασχολουμαι με τις σλαβικες γλώσσες.
Αρχικα ξεκινησα με ρωσικα εχω τωρα 2 χρονια που διαβαζω ρώσικα και μετα ξεκινησα να μαθαινω τσέχικα.
Σε πληροφορω οποιος ξερει ρωσικα ξερει περιπου το 30% των τσεχικων και αντίστροφα.
Οποιος ξερει τσέχικα ξερει 90% σλοβακικα γιατι μοιαζουν πολυ.
Οποιος ξερει τσεχικα ξερει περίπου το 50% των πολωνικων.
Επισης οποιος ξερει ρωσικα ξερει το 70% των ουκρανικων και οποιος ξερει ουκρανικα ξερει 60 με 70% των πολωνικων.
Γενικά αν μαθεις μια γλωσσα μετα συμπληρωνεις τις αλλες,δεν τις μαθαινεις απο την αρχή,απλα πρεπει να κανεις την αρχή με μια γλώσσα.
Ξεκινα απο πολωνικα η τσεχικα αν δεν θες ρώσικα
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Σωστό μονο ετσι ξεχωρίζεις στο πεδιο αλλιως στη μαζα με τους αλλους

Ετσι είναι.Οι ρίζες των λέξεων στις σλαβικές γλώσσες είναι πρίπου οι ίδιες.Αμα πας Κάρλοβυ Βάρυ και δεις πώς συνεννοούνται οι Τσέχοι με τους Ρώσους πελάτες,ο ένας μιλάει τσέχικα και ο άλλος απαντάει ρωσικά και αλληλοκαταλαβαίνονται.Το ίδιο και στα τσεχοπολωνικά σύνορα.Αμα μπαίνει στη μέση το παραδάκι πάνε και οι διαφορές περίπατο και όλα τα εθνικιστικά.
 

Balkan cowboy

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
1.840
Like
4.361
Πόντοι
456
Οποτε μαλλον τσεχια ειναι καλύτερα και οικονομικα πιστεύω

Τσεχία θα γαμήσεις λίγες αλλά καλύτερο επίπεδο.Ετσι το βλέπω.Δηλαδή Τσεχία μπορεί να σου κάτσουν τρία οχτάρια το χρόνο.Αυτό είναι αδύνατο Πολωνία.Από την Αλλη Πολωνία μπορεί να γαμήσεις 20 εξάρια το χρόνο που είναι αδύνατο Τσεχία.Δηλαδή Πολωνία είναι περισσότερο για ποσότητα,Τσεχία για ποιότητα.
 

Balkan cowboy

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
1.840
Like
4.361
Πόντοι
456
Επίσης Πολωνία μιζεριάζεις κάπως άμα μείνεις πολύ.Δεν έχεις αίσθηση καλοπέρασης άσχετα αν γαμάς.Είναι λόγω της γενικής ατμόσφαιρας.Τσεχία νιώθεις γενικά καλύτερα,όχι πολύ καλύτερα αλλά σε καμία περίπτωση τη μιζέρια της Πολωνίας.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom