Νέα

Σάο Πάολο - Βραζιλία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Darko4
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 124
  • Εμφανίσεις 22K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

taurus1

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.489
Κριτικές
31
Like
1.323
Πόντοι
6.305
ρε μεγαλε μας δουλευεις  :huh:
Καθόλου δε σας δουλεύω..Απλά δε μπορώ να πιστέψω πόσο στερημένοι είναι ορισμένοι που σκέφτονται να ταξιδέψουν μέχρι τη Βραζιλία για να πηδήξουν φτηνά!! Και ξαναλέω..Τουρκμενιστάν,Κιργιστάν κτλ..πρώτο πράμα στην καλύτερη τιμή..Και ένα tip..Οι Αργεντινές είναι καλύτερες από τις Βραζιλιάνες!
 

neogeo

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαρ 2011
Μηνύματα
9
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
δεν ειναι θεμα στερησης ρε φιλε το οτι μπορει να ειναι παντρεμενος ο αλλος και δεν τον παιρνει να ρισκαρει με κανονικες γκομενες το εχεις σκεφτει? το οτι βαρεθηκε ενω τα εχει ολα να του το παιζουνε ιστορια αυτο το σκεφτηκες ? φιλε στο λεω εγω που τα μουνια που εχω γαμησει (και τζαμπα κιολας) δεν τα εχεις δει ουτε στον υπνο σου στο εγγυομαι .
απο τον τροπο που μιλας ειτε εισαι πιτσιρικας ειτε χαμηλης νοημοσυνης η απλα κακοπροαιρετος δεν εξηγειται αλλιως ολο στην κωλοτουμπα εισαι
 

brasilhouse

Μέλος
Εγγρ.
30 Σεπ 2009
Μηνύματα
85
Κριτικές
7
Like
84
Πόντοι
0
δεν ειναι θεμα στερησης ρε φιλε το οτι μπορει να ειναι παντρεμενος ο αλλος και δεν τον παιρνει να ρισκαρει με κανονικες γκομενες το εχεις σκεφτει? το οτι βαρεθηκε ενω τα εχει ολα να του το παιζουνε ιστορια αυτο το σκεφτηκες ? φιλε στο λεω εγω που τα μουνια που εχω γαμησει (και τζαμπα κιολας) δεν τα εχεις δει ουτε στον υπνο σου στο εγγυομαι .
απο τον τροπο που μιλας ειτε εισαι πιτσιρικας ειτε χαμηλης νοημοσυνης η απλα κακοπροαιρετος δεν εξηγειται αλλιως ολο στην κωλοτουμπα εισαι


:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

nikos2sex

Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2007
Μηνύματα
318
Κριτικές
2
Like
10
Πόντοι
1

Παιδιά έχετε ξεφύγει τελείως απο το θέμα...δικαίωμά σας να πιστεύετε τον κάθε ένα και να μην πιστεύετε εμένα αλλά θερμή παράκληση μην λέτε αερολογίες...εγώ έμεινα εκεί 2 βδομάδες και σε ενα μήνα ξαναφεύγω....αυτη τη φορά θα περάσω και μια βόλτα απο Rio και μετά Αργεντινή...

Υ.Γ Εισητήρια για Σαο Πάολο με ανταπόκριση Παρίσι, με επιστροφή πάλι μέσω Γαλλίας , κλεισμένα δεκα μερες πρίν, 780€!!!

Καλή σας Μέρα
 

shaved-1

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2007
Μηνύματα
90
Like
0
Πόντοι
0
Ας πω κι εγώ την γνώμη μου, που πηγάζει από την εμπειρία μου στην όμορφη αυτή χώρα.

Η βραζιλία ΔΕΝ είναι για σεξοτουρισμό. Εκει πας για διακοπές ή για δουλειές και αν θες να πηδήξεις το κάνεις σε τιμές περίπου ίδιες με τις δικές μας εδώ. Αν κάτσεις καιρό εκεί, προτείνω να βγάλεις γκόμενα καθώς οι γυναίκες είναι ευχάριστες, ανοιχτές σε γνωριμίες και καθόλου κομπλεξικές (σε αντίθεση με τις δικές μας εδώ που θέλουν τον άντρα με κοιλιακούς και 25 πόντους εργαλείο).

Τα αεροπορικά ΔΕΝ έχουν 2000 και 2500 εκτός αν θες πρώτη θέση. Από 700 έως 1200 ανάλογα με την προσφορά, την ώρα της πτήσης και τους ενδιάμεσους σταθμούς. Μακρυά από ιταλικές, ολανδικές και πορτογαλλικές εταιρίες γιατί τα αεροπλάνα τους έχουν περισσότερες σειρές καθισμάτων, άρα μικρότερο κενό από το μπροστινό κάθισμα. Προτείνω ανεπιφύλακτα lufthansa/varig και θέση στο διάδρομο. Ξεχάστε την θέση παράθυρο καθώς δεν έχει τίποτα να δείτε έξω, θα πιαστούν τα πόδια σας και το κυριότερο δε θα μπορείτε να σηκώνεστε όποτε θέλετε για να ξεπιαστείτε ή να πάτε τουαλέτα.

Από φαγητό εγώ τρελαίνομαι για picanha (ελπίζω να το γράφω σωστά) και baby beef.  :)))

          até logo
 

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
6
Πόντοι
16
Ας πω κι εγώ την γνώμη μου, που πηγάζει από την εμπειρία μου στην όμορφη αυτή χώρα.

, ολανδικές και πορτογαλλικές εταιρίες γιατί τα αεροπλάνα τους έχουν περισσότερες σειρές καθισμάτων, άρα μικρότερο κενό από το μπροστινό κάθισμα. Προτείνω ανεπιφύλακτα lufthansa/varig και θέση στο διάδρομο. Ξεχάστε την θέση παράθυρο καθώς δεν έχει τίποτα να δείτε έξω, θα πιαστούν τα πόδια σας και το κυριότερο δε θα μπορείτε να σηκώνεστε όποτε θέλετε για να ξεπιαστείτε ή να πάτε τουαλέτα.

Από φαγητό εγώ τρελαίνομαι για picanha (ελπίζω να το γράφω σωστά) και baby beef.   :)))

           até logo
Gia dwse ki alles plirofories file
I xwra krybei endiaferon
 

Επισκέπτης
Svaved-1: Η Varig εχει κλεισει απο το 2005!!!που τη θυμηθηκες????Gol και Tam υπαρχουν τωρα!!!!
nios2sex: Ρε μεγαλε τοσο πολυ σου αρεσαν τα μπουρδελα του Sao???εχουμε και εμεις εδω τετοια!!!!Α!!μην ξεχασεις να περασεις στο Rio απο την Help!!!!Χα Χα Χα..
 

easyrider77

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.866
Κριτικές
6
Like
236
Πόντοι
86
back to base.....epistrofi sto sao paolo. edw kai 2 meres exo ksekinhsei ena tour stis gyro perioxes....i anaptyxi tou sexotourismou...inei resta....kainouria magazia anoigoune...kopeles...asteria kai i zoi sunexizetai....tha akolouthisei pliris analush...




Νικολα χρωστας review ρε.. τι εγινε, χαθηκες σε κανα termas με τιποτα θεες..?  :cheesy:
 

soukeras1

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιουλ 2012
Μηνύματα
3.926
Like
22
Πόντοι
16
back to base.....epistrofi sto sao paolo. edw kai 2 meres exo ksekinhsei ena tour stis gyro perioxes....i anaptyxi tou sexotourismou...inei resta....kainouria magazia anoigoune...kopeles...asteria kai i zoi sunexizetai....tha akolouthisei pliris analush...
αυτα ειναι.,μπραβο ρε παλικαρε,να σου πω οτι δεν σε ζηλευω ψεμματτα θα ειναι,καλα να περνας,αραγε θα μας αξιωσει εμας ο θεος να κανουμε τετοια εξορμηση  :)
 

Safado77

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2012
Μηνύματα
44
Like
2
Πόντοι
0
Ας πω κι εγώ την γνώμη μου, που πηγάζει από την εμπειρία μου στην όμορφη αυτή χώρα.

Η βραζιλία ΔΕΝ είναι για σεξοτουρισμό. Εκει πας για διακοπές ή για δουλειές και αν θες να πηδήξεις το κάνεις σε τιμές περίπου ίδιες με τις δικές μας εδώ. Αν κάτσεις καιρό εκεί, προτείνω να βγάλεις γκόμενα καθώς οι γυναίκες είναι ευχάριστες, ανοιχτές σε γνωριμίες και καθόλου κομπλεξικές (σε αντίθεση με τις δικές μας εδώ που θέλουν τον άντρα με κοιλιακούς και 25 πόντους εργαλείο).

Τα αεροπορικά ΔΕΝ έχουν 2000 και 2500 εκτός αν θες πρώτη θέση. Από 700 έως 1200 ανάλογα με την προσφορά, την ώρα της πτήσης και τους ενδιάμεσους σταθμούς. Μακρυά από ιταλικές, ολανδικές και πορτογαλλικές εταιρίες γιατί τα αεροπλάνα τους έχουν περισσότερες σειρές καθισμάτων, άρα μικρότερο κενό από το μπροστινό κάθισμα. Προτείνω ανεπιφύλακτα lufthansa/varig και θέση στο διάδρομο. Ξεχάστε την θέση παράθυρο καθώς δεν έχει τίποτα να δείτε έξω, θα πιαστούν τα πόδια σας και το κυριότερο δε θα μπορείτε να σηκώνεστε όποτε θέλετε για να ξεπιαστείτε ή να πάτε τουαλέτα.

Από φαγητό εγώ τρελαίνομαι για picanha (ελπίζω να το γράφω σωστά) και baby beef.   :)))

           até logo

Φίλε μου, θα συμφωνήσω στα περισσότερα που γράφεις εκτός από ένα: τιμές Ελλάδας;
Αν είσαι θύμα και σε πάνε στα τουριστικά κολώμπαρα, τότε ναι. Θα σου πιάσουν τον κώλο και θα πεις και obrigado. Αλλά!
Fortaleza εν έτη 2012. 19χρονο κοντοπούτανο ονόματι Karol. Ημιεπαγγελματίας - φοιτήτρια (ήταν. Το πρωί την πήγαινα με το ταξί στο πανεπιστήμιο.). Τιμολόγιο 150-200 rs (70-80E) από τις 5-6 το απόγευμα μέχρι τις 7 το πρωί. Απλά, σε αυτές τις περιπτώσεις παίζει μεγάλο ρόλο το κατά πόσο γουστάρει η γκόμενα. Έτερος συναγωνιστής πηδούσε ΜΟΝΤΕΛΟ (μιλάμε για μούναρο) που ψώνησε το ίδιο βράδι με μένα, την πλήρωσε το πρωτο βράδι και τις υπόλοιπες 6 μέρες ΤΣΑΜΠΑ. Γιατί η γκόμενα γούσταρε.
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
Γειά σας Αγαπητοί Φίλοι της Βραζιλίας!

Μετά τις Γιορτές φεύγω για τη χώρα του Καφέ της Σάμπα και των Καλλίγραμων Λατίνων!!!
Βλέπω πως το παρών θρέντ ειναι ανενεργό για μεγάλο διάστημα!
Κάποια πράγματα που διάβασα πιθανώς να έχουν αλλάξει είτε προς το χειρότερο είτε προς το καλύτερο!Για παράδειγμα το Ρεάλ έχει 3,2 στο Ευρώ που νομίζω ότι είναι η καλύτερη ισοτιμία των τελευταίων χρόνων!Απο την άλλη θα είναι δώρο άδωρο αν όλα έχουν ανεβεί!
Το πρόγραμμα έχει ως εξής: 3 μέρες Ριο,  2 μέρες Σάο Πάολο 4 μέρες Μοντεβιδέο και άλλες 8 μέρες Ρίο που απο εκεί λέμε να πάμε Buzios!
Πρώτη ερώτηση για όποιον μπορεί να βοηθήσει είναι αν είναι καλά στο Buzios και αν η Fortaleza είναι στη ζώνη του Ριο και αξίζει περισσότερο...

Κάπου διάβασα ότι οι Βραζιλιάνες είναι ανοιχτές σε γνωριμίες και ακομπλεξάριστες...Θέλω να σας ρωτήσω αν είναι "επιρρεπείς" σε one night stand με καμάκι...Είμαι σχετικά νέος και νορμαλ Ελληνικής εμφάνισης και λέω να παίξω έτσι...
Το Σάο Πάολο αξίζει 2 μέρες ή καλύτερα Μπουένος Άιρες;(´Εχω κλείσει το υπερατλαντικό αλλά όχι ακόμα τις εσωτερικές πτήσεις)
Από Μοντεβιδέο γνωρίζει κάποιος κάτι που μπορεί να βοηθήσει με τις seniorites?

Απο κανόνες ασφαλείας τι άλλο πρέπει να ξέρουμε εκτός απο τα τυπικά του στύλ μακριά απο φαβέλες,νυχτερινές περιπλανήσεις σε κακόφημα μέρη και κυκλοφορία με τυμαλφή!

Ευχαριστώ πολύ για όποιον βοηθήσει και εκ των προτέρων
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
Ας πω κι εγώ την γνώμη μου, που πηγάζει από την εμπειρία μου στην όμορφη αυτή χώρα.

Η βραζιλία ΔΕΝ είναι για σεξοτουρισμό. Εκει πας για διακοπές ή για δουλειές και αν θες να πηδήξεις το κάνεις σε τιμές περίπου ίδιες με τις δικές μας εδώ. Αν κάτσεις καιρό εκεί, προτείνω να βγάλεις γκόμενα καθώς οι γυναίκες είναι ευχάριστες, ανοιχτές σε γνωριμίες και καθόλου κομπλεξικές (σε αντίθεση με τις δικές μας εδώ που θέλουν τον άντρα με κοιλιακούς και 25 πόντους εργαλείο).

Τα αεροπορικά ΔΕΝ έχουν 2000 και 2500 εκτός αν θες πρώτη θέση. Από 700 έως 1200 ανάλογα με την προσφορά, την ώρα της πτήσης και τους ενδιάμεσους σταθμούς. Μακρυά από ιταλικές, ολανδικές και πορτογαλλικές εταιρίες γιατί τα αεροπλάνα τους έχουν περισσότερες σειρές καθισμάτων, άρα μικρότερο κενό από το μπροστινό κάθισμα. Προτείνω ανεπιφύλακτα lufthansa/varig και θέση στο διάδρομο. Ξεχάστε την θέση παράθυρο καθώς δεν έχει τίποτα να δείτε έξω, θα πιαστούν τα πόδια σας και το κυριότερο δε θα μπορείτε να σηκώνεστε όποτε θέλετε για να ξεπιαστείτε ή να πάτε τουαλέτα.

Από φαγητό εγώ τρελαίνομαι για picanha (ελπίζω να το γράφω σωστά) και baby beef.  :)))

          até logo
shaved-1 συμφωνω μαζι σου και ασ τα διαβασουν αυτα μερικοι που θα κατεβουν με το μουντιαλ,η βραζιλια δεν ειναι για πορνοτουριστες
 
Εγγρ.
1 Νοε 2014
Μηνύματα
119
Like
0
Πόντοι
1
γεια σας μαγκες,
μενω βραζιλια εδω κ 3 χρονια κ τωρα σκεφτομαι να μετακομισω στο σαο παολο, γιατι λενε πως ειναι πιο ευκολα απο καθε αποψη
κ επαγγελματικα αλλα κ οσα μουνακια εχω γνωρισει παλιοτερα ειναι πολυ ανοιχτα κ χαμογελαστα κ ανετα...
 

big poutsa

Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2013
Μηνύματα
306
Like
8
Πόντοι
1
γεια σας μαγκες,
μενω βραζιλια εδω κ 3 χρονια κ τωρα σκεφτομαι να μετακομισω στο σαο παολο, γιατι λενε πως ειναι πιο ευκολα απο καθε αποψη
κ επαγγελματικα αλλα κ οσα μουνακια εχω γνωρισει παλιοτερα ειναι πολυ ανοιχτα κ χαμογελαστα κ ανετα...
Σε ποια πολι μενεις φιλε?
 
Εγγρ.
1 Νοε 2014
Μηνύματα
119
Like
0
Πόντοι
1
στην κουριτιμπα
ας πουμε μερικα πραματα για βραζιλια γενικοτερα,
η χωρα εχει αλλαξει οψη κυριως τα τελευταια 12 χρονια διακυβερνησης λουλα κ ρουσεφ, η οποια εχει ξαναεκλεγει την προηγουμενη κυριακη για αλλα 4 χρονια
οι εκλογες ειχαν πολλες ομοιοτητες με τις ελληνικες, δλδ, πολιτικες συγκεντρωσεις, μικρες κ μεγαλες, τηλεντιμπειντ, κομβοι αυτοκινητων με κορναρισματα, αυτοκολητα ,αφισες,γιγαντοαφισες, μεγαλα χαμογελα απο τους υποψηφιους κ υποσχεσεις....μου θυμισαν σε ολα ελλαδα...γενικως ημαστε πολυ κοντα σε κουλτουρα με τους βραζιλιανους παρα με οποιοδηποτε λαο σε ολη την ευρωπη,
γενικως πιστευω πως ημαστε κοντα σε κουλτουρα με τις περισσοτερες χωρες της λατινικης αμερικης κ μακρια απο την κουλτουρα των ευρωπαιων, το λεω εχοντας ζησει σε χωρες της δυτικης ευρωπης κ εχοντας ταξιδεψει σε σχεδον ολες
αποψη μου πως εχουμε κοινη κουλτουρα με τους γερμανοφωνους λαους περιπου στο 15% ενω με τους βραζιλιανους στο 70%, στις εκλογες παλι, η κυρια ρουσεφ (βουλγαρικης καταγωγης) εχει δωσει πολλα κεκτημενα στους φτωχους οπως
bolsa familia - προκειτε ουσιαστικα για οικκγενειακο επιδομα πχ για μητερα με παιδι, που ειναι το 90% των νεαρων γυναικων εδω
minha casa -minha vida που ειναι κατι σαν εργατικες κατοκιες, που δοθηκαν καποια εκατομυρια σπιτια κ χτιζοντε κ αλλα τοσα
με αποτελεσμα το κυβερνων εργατικοσοσιαλιστικο κομμα να παιρνει 70% απο σαο παολο κ πανω ,οπου επικρατει η μαυριλα κ η φτωχεια ενω απο σαο παολο κ κατω η αντιπολιτευση ,το κομμα του aecio neves παιρνει το 70% οπου επικρατουν οι λευκοι κ εχοντες
η χωρα ειναι πολυ πλουσια σε ορυκτο πλουτο, εχει πετρελαια που εκμεταλευται η ιδια, εξαγωγες κυριως σογια ,που πηγαινει ολη η παραγωγη στην κινα, κρεας μοσχαρισιο χοιρινο, κοτοπουλο,ψαρια,ξυλεια, πλουσιο εδαφος, 6-7 εργοστασια αυτοκινητων κ γενικως μια πολυ δυνατη αλλα συναμα αναπτυσομενη οικονομια
 
Εγγρ.
1 Νοε 2014
Μηνύματα
119
Like
0
Πόντοι
1
στο θεμα μας τωρα
οπως παντου ετσι κ εδω οι τιμες διαφερουν κ σαν τουριστας πληρωνεις παντα πολαπλασια
ας βαλουμε μερικες τιμες ενδεικτικα σε ευρω
η πρωτη τιμη ειναι που πληρωνει ο τουριστας κ η δευτερη ο ντοπιος ψαγμενος

γευμα σε εστιατοριο 25  5
διαμονη σε χοτελ    35  12
γαμησια            30  4

εχω δωσει πιπα ακομη κ με 3 ευρω ενω ετυχε να δωσω κ με 1,5 !!!
αλλα οχι σε σπιτι ουτε σε στουντιο

οι κοπελες της δουλειας ειναι συνηθως γλυκομιλητες , ομηλιτικες κ σε παροτρυνουν να μην βιαζεσαι κ θελουν να περασεις καλα οθτως ωστε να τις ξαναπροτιμησεις

βεβαια για καποιον ο οποιος δεν ειναι εντελως τελειωμενος εμφανισιακα
μπορει να γαμαει γκομενες, αναλογα την ηλικια του ,την εμφανιση του, κ το ποσο χρημα διαθετει για κερασματα κτλ για να συντηρει κ να τουμπαρει την γκομενα,τα οποια βεβαια ειναι λιγα σε συγκριση με ελλαδα ας πουμε που πρεπει να πουλησεις κ το σπιτι σου για να εχεις μια μετρια γκομενα
 

χρηστος1011

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2013
Μηνύματα
14.530
Like
2.187
Πόντοι
606
μαν να ηξερες τι με θύμισες με το σαο παολο... μονο αυτο σε λεω :) :) :) :) 
 
Εγγρ.
1 Νοε 2014
Μηνύματα
119
Like
0
Πόντοι
1
εχω συναντησει πολλους ελληνες σε διαφορα μερη , απλα μερη,ουτε τουριστικα ουτε κατι ιδιαιτερο,
σε χωρια ας πουμε η μικρες κ ασημαντες περιοχες
ολοι ακολουθησαν μια γυναικα κ καλα καναν γιατι αν την φερναν στην ελλαδα θα εχανε τα μυαλα της απο τις υπολοιπες καβαλημενες,οι περισσοτεροι ειχαν μια ενδιαφερουσα εμπειρια να διηγηθουν, για το πως εφτασαν εως εδω
γνωρισα ελληνες τριτης γενιας που δεν μιλαν ελληνικα
γνωρισα ελληνες που φυγαν απο την πατριδα πριν 40 κ 50 χρονια
γνωρισα κ ελληνες που ηρθαν εδω τα τελευταια 2-4 χρονια λογω κρισης ακολουθωντας μια γυναικα
και καλα εκαναν
παιδια οποιος θελει να επενδυσει σε λαθος μερος του χαρτη κοιταζει αν κοιταζει σε ελλαδα κ ευρωπη,
ασια ναι αλλα ας παρουμε την οικονομικη υπερδυναμη κινα....εχει δει κανεις ,η χωρα που βγαζει τοσους εκατομυριουχους ,να εχει εστω κ εναν αλλοδαπο ,που να εγινε εκατομυριουχος εκει λεμε
εδω εχει πολλες οικονομικες ευκαιριες...χωρις να υπολογιζουμε το good life
στην βραζιλια εχει ολα τα οικονομικα επιπεδα
απο ελληνες με πολλα λεφτα εως ελληνες αστεγους...εχω γνωρισει 2....
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
εχω συναντησει πολλους ελληνες σε διαφορα μερη , απλα μερη,ουτε τουριστικα ουτε κατι ιδιαιτερο,
σε χωρια ας πουμε η μικρες κ ασημαντες περιοχες
ολοι ακολουθησαν μια γυναικα κ καλα καναν γιατι αν την φερναν στην ελλαδα θα εχανε τα μυαλα της απο τις υπολοιπες καβαλημενες,οι περισσοτεροι ειχαν μια ενδιαφερουσα εμπειρια να διηγηθουν, για το πως εφτασαν εως εδω
γνωρισα ελληνες τριτης γενιας που δεν μιλαν ελληνικα
γνωρισα ελληνες που φυγαν απο την πατριδα πριν 40 κ 50 χρονια
γνωρισα κ ελληνες που ηρθαν εδω τα τελευταια 2-4 χρονια λογω κρισης ακολουθωντας μια γυναικα
και καλα εκαναν
παιδια οποιος θελει να επενδυσει σε λαθος μερος του χαρτη κοιταζει αν κοιταζει σε ελλαδα κ ευρωπη,
ασια ναι αλλα ας παρουμε την οικονομικη υπερδυναμη κινα....εχει δει κανεις ,η χωρα που βγαζει τοσους εκατομυριουχους ,να εχει εστω κ εναν αλλοδαπο ,που να εγινε εκατομυριουχος εκει λεμε
εδω εχει πολλες οικονομικες ευκαιριες...χωρις να υπολογιζουμε το good life
στην βραζιλια εχει ολα τα οικονομικα επιπεδα
απο ελληνες με πολλα λεφτα εως ελληνες αστεγους...εχω γνωρισει 2....
Γειά σου φίλε! Και καλά να είσαι τόσο μακρυά από τη πατρίδα! Είναι συγκινητικό να άκούς ότι κάποιος μένει σε ένα περιβάλλον τόσο διαφορετικό από αυτό που είναι το φυσικό του...
Όσο και να προσπαθείς να πείσεις τον εαυτό σου ότι είναι καλά...αν στην Ελλάδα δεν υπήρχε η καταραμένη "λαμογιά" δεν θα έφευγε κανένας για πουθενά...
Δεν ξέρω αν διάβασες τι είχα γράψει στο χειμερινό μου ταξίδι εκει.. αλλά Αργεντινή είναι πολύ καλύτερα από κάθε άποψη!
Θα διαφωνίσω πως οι Βραζιλιάνοι είναι κοντά σε εμάς... και οι εκλογές δεν λένε τίποτα...
Οι Βραζιλιάνοι είναι απίστευτο "μιξ" ... Και έχουν παντελή έλλειψη κουλτούρας... φιλοχρήματοι, μίζεροι και παράλληλα αλλαζόνες...
Για να καταλάβεις έμεινα 4 μερες Αργεντινή και 12 Βραζιλία και τώρα στο σκάιπ μου μιλάω φιλικά με 3 άτομα από Αργεντίνη και κανέναν από Βραζιλία...
Επίσης Αργεντινή γάμησα με καμάκι ενώ οι Βραζιλιάνες ήταν πιο σνόμπ και από τις... Ελληνίδες!!!!!
Οσο για τις επαγγελματίες.... στην Αργεντινή είδα κάτι κομμάτια σε ένα κλάμπ που δεν υπήρχαν απλά.... Ενώ Βραζιλία κοριτσάκια στο δρόμο να σε τραβάνε...
Βέβαια μιλάω μόνο για Ρίο και Μπουζιος.. Το Σάο Πάολο είναι μια πόλη που την βλέπεις από ψιλά και σε πιάνει ΔΕΟΣ!!!!!!!!!!  Άλλα πράγματα μάλλον εκεί...
Η πόλη που μένεις δεν είναι καλή?

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom