Νέα

Ρόδος: «Τη σκότωσαν και την πέταξαν στη θάλασσα» -Ποιος δολοφόνησε την 21χρονη;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Sapakias
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 120K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποιος πιστεύετε ότι σκότωσε την κοπέλα;

  • ο Ροδίτης

    Ψήφοι: 30 12,4%
  • ο Αλβανός

    Ψήφοι: 31 12,9%
  • και οι δυο μαζί

    Ψήφοι: 180 74,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    241

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.412
Κριτικές
16
Like
13.583
Πόντοι
5.577
Τωρα τυποι αμα δεν κανουν τα ιδια θα στον ελληνα θα μιλησουν παλι για ρατσισμο οι βαλιανατοι, οι Μκο λοατκι, η εριναλ κλπ :S
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.488
Κριτικές
1
Like
30.254
Πόντοι
8.006
Τυπε,εγώ είμαι κατά του τεκμηρίου αθωότητας και της μεγαλύτερης πίπας όλων των εποχών ότι ο κατηγορούμενος είναι η ιερή αγελάδα της δικονομίας.
Ετσι ειστε ολοι μεχρι να τυχει να καθισετε στο εδωλιο του κατηγορουμενου
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.488
Κριτικές
1
Like
30.254
Πόντοι
8.006
Δεν ήμουν.Εχω κάτσει και σαν μηνυτής.Και κάτι αστικά περιμένω να γίνουν από το 2008.
Αρα προφανως δεν θα γουσταρες να σε λενε ενοχο πριν γινει το δικαστηριο σου.

Οσο για τα αστικα δεν μπορω να πω τιποτα ετσι γενικα που το λες.
Εγω παντως υποθεση απο το 2008 δεν εχω σε εκκρεμοτητα
 

μπαρμπαγιαννης

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2016
Μηνύματα
7.586
Κριτικές
12
Like
6.457
Πόντοι
2.646
Αρα προφανως δεν θα γουσταρες να σε λενε ενοχο πριν γινει το δικαστηριο σου.

Οσο για τα αστικα δεν μπορω να πω τιποτα ετσι γενικα που το λες.
Εγω παντως υποθεση απο το 2008 δεν εχω σε εκκρεμοτητα
δεν αλλάζει τυπε τίποτα,είτε το λένε είτε όχι.Φοβαμαι μη μου πεθάνει και ο άλλος από το αστικό. :orchestra: :orchestra: :orchestra:
 

bourdeliaris82

Μέγας
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.484
Κριτικές
56
Like
6.192
Πόντοι
3.556
Πρώτον, νομιζω οτι το μπερδεψες λιγο. Εγω δεν ειμαι κατα της αυτοδικιας λογω τεκμηριου αθωοτητας. Και ισοβια να φαει, παλι καταδικαζω το να τον δερνουν στην φυλακη. Ειναι θεμα πολιτικου και νομικου πολιτισμου. Πώς να το κανουμε δηλαδη.
Δευτερον, θα με συγχωρεσεις αν σου πω οτι δεν πιστευω οτι θα καθαριζες αυτον που θα εκανε κακο στο παιδι σου?
Άλεξ δεν ξέρω τι θα έκανα αν πειραζαν το δικό μου παιδί. Αυτο που ξέρω είναι οτι αυτά τα ανθρωποειδή ξεσκισανε με το χειρότερο τρόπο ένα κοριτσάκι και ούτε καν το λυπήθηκαν όταν την είχαν τραυματίσει σοβαρά να την πάνε σ ένα γαμωνοσοκομειο μπας και ζήσει. Την πέταξαν στη θάλασσα να μαρτυρήσει και να πεθάνει με τον χειρότερο τρόπο.
Σκέψου οτι θέλεις για μένα αλλα χάρηκα μς το βίντεο και θα χαρω να παθουνε και ακόμα χειρότερα
 

μπαρμπαγιαννης

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2016
Μηνύματα
7.586
Κριτικές
12
Like
6.457
Πόντοι
2.646
Ας πεθανει τυπε, δεν εχει κληρονομους?
ένα γιο έχει τυπε που τον έβαλε μαρτυρα στο ποινικό και κατέθεσε κατά του τελικά.Με κανένα παλιοχωραφι προίκα  θα βρεθώ όπως το βλέπω
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
39.808
Like
20.710
Πόντοι
5.006
Πρώτον, νομιζω οτι το μπερδεψες λιγο. Εγω δεν ειμαι κατα της αυτοδικιας λογω τεκμηριου αθωοτητας. Και ισοβια να φαει, παλι καταδικαζω το να τον δερνουν στην φυλακη. Ειναι θεμα πολιτικου και νομικου πολιτισμου. Πώς να το κανουμε δηλαδη.
Δευτερον, θα με συγχωρεσεις αν σου πω οτι δεν πιστευω οτι θα καθαριζες αυτον που θα εκανε κακο στο παιδι σου?

μα κανεις δεν μιλησε για πολιτικο ή νομικο πολιτισμο...αλιμονο αν εβγαινε ο πρωθυπουργος και ελεγε δειρτε τον ή υπηρχε νομικη διαταξη που να επετρεπε το λιντσάρισμα...εδώ μιλαμε καθαρα και μονο για ηθικη και δικαιοσυνη…
και αυτό που επαθε ο αλβανος είναι η απολυτη δικαιοσυνη...και δεν αναφέρομαι στον ξυλοδαρμο, γιατι αυτό ηταν της πλακας (2 ψιλες και ένα μπουγελο με νερο εφαγε...στους αγωνες που επαιρνε μερος ο αλβανος ετρωγε πιο πολύ ξυλο)….
όταν λεω απολυτη δικαιοσυνη εννοω τον τραμπουκισμο που εφαγε...το γεγονός ότι μεσα σε μια εβδομαδα βρεθηκε ακριβως στην ιδια θεση με την ατυχη φοιτητρια (πλην της κατάληξης του θανατου)...αν ηταν στον εξω κοσμο, ο νταης αυτος θα σηκωνοταν ορθιος και θα επαιζε ξυλο με τους τυπους, και μπορει και να τους εδερνε γιατι ηξερε πολεμικες τεχνες...όμως εκει μεσα ειχε κουρνιασει στην γωνια μυξοκλαίγοντας και βλέποντας τους αλλους να του κατεβαζουν τα παντελόνια και να τον μπουγελωνουν...βρεθηκε τελειως αβοήθητος και ανυπεράσπιστος, ακριβως όπως η φοιτητρια...ειδικα εκει που ο φυματικος νταλικέρης  Κωστας του λεει ότι θα τον γαμησουνε, είμαι σιγουρος ότι ο αλβανος ειδε ένα σιδερο να εμφανίζεται μπροστα στην μαπα του...
οποτε αφου του εκοψαν την μαγκια με αυτόν τον τραμπουκισμο, για μενα εχει αποδοθεί ηθικη δικαιοσυνη και είναι αδιαφορο αν θα φαει ισοβια ή ένα χρονο με αναστολη..αυτά ας τα βρουν τα δικαστηρια...
 

bourdeliaris82

Μέγας
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.484
Κριτικές
56
Like
6.192
Πόντοι
3.556
μα κανεις δεν μιλησε για πολιτικο ή νομικο πολιτισμο...αλιμονο αν εβγαινε ο πρωθυπουργος και ελεγε δειρτε τον ή υπηρχε νομικη διαταξη που να επετρεπε το λιντσάρισμα...εδώ μιλαμε καθαρα και μονο για ηθικη και δικαιοσυνη…
και αυτό που επαθε ο αλβανος είναι η απολυτη δικαιοσυνη...και δεν αναφέρομαι στον ξυλοδαρμο, γιατι αυτό ηταν της πλακας (2 ψιλες και ένα μπουγελο με νερο εφαγε...στους αγωνες που επαιρνε μερος ο αλβανος ετρωγε πιο πολύ ξυλο)….
όταν λεω απολυτη δικαιοσυνη εννοω τον τραμπουκισμο που εφαγε...το γεγονός ότι μεσα σε μια εβδομαδα βρεθηκε ακριβως στην ιδια θεση με την ατυχη φοιτητρια (πλην της κατάληξης του θανατου)...αν ηταν στον εξω κοσμο, ο νταης αυτος θα σηκωνοταν ορθιος και θα επαιζε ξυλο με τους τυπους, και μπορει και να τους εδερνε γιατι ηξερε πολεμικες τεχνες...όμως εκει μεσα ειχε κουρνιασει στην γωνια μυξοκλαίγοντας και βλέποντας τους αλλους να του κατεβαζουν τα παντελόνια και να τον μπουγελωνουν...βρεθηκε τελειως αβοήθητος και ανυπεράσπιστος, ακριβως όπως η φοιτητρια...ειδικα εκει που ο φυματικος νταλικέρης  Κωστας του λεει ότι θα τον γαμησουνε, είμαι σιγουρος ότι ο αλβανος ειδε ένα σιδερο να εμφανίζεται μπροστα στην μαπα του...
οποτε αφου του εκοψαν την μαγκια με αυτόν τον τραμπουκισμο, για μενα εχει αποδοθεί ηθικη δικαιοσυνη και είναι αδιαφορο αν θα φαει ισοβια ή ένα χρονο με αναστολη..αυτά ας τα βρουν τα δικαστηρια...
Σωστά
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.328
Κριτικές
3
Like
6.920
Πόντοι
1.486
Πρώτον, νομιζω οτι το μπερδεψες λιγο. Εγω δεν ειμαι κατα της αυτοδικιας λογω τεκμηριου αθωοτητας. Και ισοβια να φαει, παλι καταδικαζω το να τον δερνουν στην φυλακη. Ειναι θεμα πολιτικου και νομικου πολιτισμου. Πώς να το κανουμε δηλαδη.
Δευτερον, θα με συγχωρεσεις αν σου πω οτι δεν πιστευω οτι θα καθαριζες αυτον που θα εκανε κακο στο παιδι σου?
Φιλε, η αυτοδικία ειναι καταδικαστέα αρκεί να μη σε βρει...Μετα ,ο καθενας αντιδρα διαφορετικά,αναλογα το ποιον του,το επιπεδό του κοινωνικό/μορφωτικό,αλλα ΚΥΡΙΩΣ πώς θα το παρει ο ιδιος..Μη βαζεις το χερι σου στη φωτια για το τι θα εκανα κι εγω και ο καθένας ,ακόμα κι εσυ ο ιδιος..Δεν μπορείς ΠΟΤΕ να ξερεις πώς θα "στροφαρεις" σε τετοια κατασταση..Και να μη μας τυχει δηλαδη..Εγω παντως στο λεω για δευτερη φορα ,θα καστρεφόμουν...
Εσυ πώς κρινεις αληθεια την ακατασχετη λογοδιαρροια της μανας της κοπελας?Πώς μπορεις και μιλαει συνεχως και ακαταπαυστα, ενώ βρισκεται σε τετοια κατάσταση?Ψυχοφαρμακα?Αμυνα για να μην τρελαθει?
Κατι τετοιο σε βρισκει και σε κανει να αναθεωρείς τα παντα για το διπλανο σου/γνωστο σου/φιλο σου που εχεις διπλα σου και νομιζες οτι ξερεις..
 

mpoufos

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2005
Μηνύματα
374
Like
18
Πόντοι
1
Φιλε, η αυτοδικία ειναι καταδικαστέα αρκεί να μη σε βρει...Μετα ,ο καθενας αντιδρα διαφορετικά,αναλογα το ποιον του,το επιπεδό του κοινωνικό/μορφωτικό,αλλα ΚΥΡΙΩΣ πώς θα το παρει ο ιδιος..Μη βαζεις το χερι σου στη φωτια για το τι θα εκανα κι εγω και ο καθένας ,ακόμα κι εσυ ο ιδιος..Δεν μπορείς ΠΟΤΕ να ξερεις πώς θα "στροφαρεις" σε τετοια κατασταση..Και να μη μας τυχει δηλαδη..Εγω παντως στο λεω για δευτερη φορα ,θα καστρεφόμουν...
Εσυ πώς κρινεις αληθεια την ακατασχετη λογοδιαρροια της μανας της κοπελας?Πώς μπορεις και μιλαει συνεχως και ακαταπαυστα, ενώ βρισκεται σε τετοια κατάσταση?Ψυχοφαρμακα?Αμυνα για να μην τρελαθει?
Κατι τετοιο σε βρισκει και σε κανει να αναθεωρείς τα παντα για το διπλανο σου/γνωστο σου/φιλο σου που εχεις διπλα σου και νομιζες οτι ξερεις..
Με μια φραση τα ειπες ΟΛΑ.Κανεις δεν ξερει πως θα στροφαρει σε ακραια κατασταση καποιος.Εχουν γινει φονοι για μια θεση παρκιν.Καταλαβενεις την αβυσσο του ανθρωπινου μυαλου.
 

Λελέκος

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2013
Μηνύματα
401
Κριτικές
2
Like
295
Πόντοι
21
Οτιδήποτε έπαθαν ή θα πάθουν στο μέλλον τα ζώα είναι δικο τους επίτευμα.

Σκεφτείτε ποσό μάγκες θα το έπαιζαν αν δεν τους είχαν βρει.

Οι τύποι ξεσκίσαν τη κοπέλα την πετάξανε στη θάλασσα και πήγαν σπίτι να κοιμηθούνε. Μιλάμε από τα πιο ακραία και κραυγαλέα εγκλήματα.

Δεν νομίζω κανείς να διαφωνεί ότι ανήκουν στη φυλακή, με ότι αυτό συνεπάγεται.

Το κακό είναι ότι κατά πάσα πιθανότητα κάποια στιγμή θα βγουν από τη φυλακή. Και ανήκουν μια ζωή στη φυλακή γιατί είναι άκρως επικίνδυνοι.
 

Λελέκος

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2013
Μηνύματα
401
Κριτικές
2
Like
295
Πόντοι
21
Με μια φραση τα ειπες ΟΛΑ.Κανεις δεν ξερει πως θα στροφαρει σε ακραια κατασταση καποιος.Εχουν γινει φονοι για μια θεση παρκιν.Καταλαβενεις την αβυσσο του ανθρωπινου μυαλου.

Ναι σωστά. Έτυχε και σκοτώσανε αργα και βασανιστικά μια κοπέλα.

Ήταν τυχαίο γεγονός.

Τη παλεύετε ;
Ποια ήταν η ακραία κατάσταση εδώ;
Οι ΙΔΙΟΙ σαν άνθρωποι είναι ακραίοι.
 

Zane

Μέλος
Εγγρ.
6 Δεκ 2013
Μηνύματα
2.086
Like
71
Πόντοι
16
«Φώναζαν, έβριζαν και με χτυπούσαν. Κάποια στιγμή άκουσα έναν από αυτούς να λέει βγάλτε του το παντελόνι. Λιποθύμησα από την πίεση και τα χτυπήματα. Όταν ξύπνησα ήμουν σε άλλο χώρο, χωρίς παντελόνι και εσώρουχο. Δεν ξέρω τι μου έκαναν».

Ο 19χρονος Αλβανός υποστηρίζει ότι τον βίασαν στη φυλακή
 

mpoufos

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2005
Μηνύματα
374
Like
18
Πόντοι
1
Ναι σωστά. Έτυχε και σκοτώσανε αργα και βασανιστικά μια κοπέλα.

Ήταν τυχαίο γεγονός.

Τη παλεύετε ;
Ποια ήταν η ακραία κατάσταση εδώ;
Οι ΙΔΙΟΙ σαν άνθρωποι είναι ακραίοι.
Οι ακραιοι ανθρωποι δημιουργουν ακραιες καταστασεις.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom