Νέα

Ρίο - Βραζιλία...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα johnk
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 275
  • Εμφανίσεις 58K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
15 Δεκ 2013
Μηνύματα
350
Like
14
Πόντοι
1
Τι παίζει εκεί φίλε;
Πως να κινηθώ εκεί;
Δώσε μου λεπτομέριες Όπωτε έχεις χρονο σε παρακαλώ !!

εχω να παω καιρο τωρα δεν ξερω τι παιζει,παντως υπαρχουν πιο ωραια μερη απο το ριο στην βραζιλια.
Σαντος πηγαινε και θα με θυμηθεις ;) απλα θελει λιγο προσοχη
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
εχω να παω καιρο τωρα δεν ξερω τι παιζει,παντως υπαρχουν πιο ωραια μερη απο το ριο στην βραζιλια.
Σαντος πηγαινε και θα με θυμηθεις ;) απλα θελει λιγο προσοχη
τι διαφορά έχει το Σάντος απο το Σάο Πάολο η το Ριο;
Sorry που ρωτάω αλλά πριν κάνω κίνηση να κλείσω θέλω να ξέρω πιο πολλά απο την απλή παρατροπή "θα με θυμηθείς"...
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
Τι παίζει εκεί φίλε;
Πως να κινηθώ εκεί;
Δώσε μου λεπτομέριες Όπωτε έχεις χρονο σε παρακαλώ !!
τυπε η βραζιλια ειναι τεραστια χωρα δεν πας σε μια χωρα που την διασχιζεις σε μιση μερα....εκει χρειαζεσαι πολλες μερες για καθε πολη μεχρι να μαθεις τα στεκια ...και ασε που οι αποστασεις ειναι τεραστιες...σου εχω στειλει πμ μπορω να σου δωσω πληρ αλλα μεσω κανα σκυπε ι κατι αλλο που να καθομαι να γραφω σεντονια εδω τωρα
 
Εγγρ.
15 Δεκ 2013
Μηνύματα
350
Like
14
Πόντοι
1
τι διαφορά έχει το Σάντος απο το Σάο Πάολο η το Ριο;
Sorry που ρωτάω αλλά πριν κάνω κίνηση να κλείσω θέλω να ξέρω πιο πολλά απο την απλή παρατροπή "θα με θυμηθείς"...

Σαο παολο δεν ξερω,αλλα στο σαντος ειναι πιο πολυ για να φορτωσεις γυναικες και σε καλες τιμες για ολο το βραδυ σε σχεση με το ριο.παντως για να ευχαριστηθεις τετοιο ταξιδι θελει πολλες μερες διαμονης και οι αποστασεις ειναι μεγαλες
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
Αγαπητοί συναγωνιστές!Φίλε Σπύρο!!!

Οι μέρες πλησιάζουν και οι δύο βραδιές στο Ριο είναι αυτές που μας κάνουν kai προβληματιζόμαστε!
Ξενοδοχείο Lappa ή Coppa Cabanna?Μάλλον πιο κοντά στο πρώτο δρόμο είμαστε...Και τη επόμενη μέρα μου την έχουμε Φούλ πάμε Ιπανέμα πόστο 8-9 και μετα Copa!
Τώρα θα ήθελα να ρωτήσω τί παίζει με τα termas και αν ´εχει πάει κάποιος φέτος και τι τιμές ή περιθώρια για παζάρια παίζουν!Με Ιταλικά θα βγάζω άκρη;
Επίσης..... Απο buzios ξέρει κάποιος κάτι;Θα μείνουμε 6 μέρες εκεί!Κάθε πληροφορία μετράει για να μην φάμε 1-2 μέρες για να μάθουμε....

Obrigato
 

geroksouras

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
29 Δεκ 2013
Μηνύματα
5.370
Κριτικές
291
Like
37.839
Πόντοι
34.478
φιλε μου μεγαλο βημα
θα πας μονο ή με παρεα;;;
υι προϋπολογισμο εχεις;;;
πες κι ενα
κερο τι φουντες για μενα  :grin:
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
φιλε μου μεγαλο βημα
θα πας μονο ή με παρεα;;;
υι προϋπολογισμο εχεις;;;
πες κι ενα
κερο τι φουντες για μενα  :grin:
Πάω με ένα φίλο!Το λέω...
Προϋπολογισμούς και λοιπά θα τα πω στο τέλος!

Προς το παρόν με καίνε αυτές οι 2-3 πληροφορίες που δεν βλέπω κανέναν να έχει πάει πρόσφατα,μέσα στο 2013...
Οι πληροφορίες Πάντος είναι καλές το 2010 και πριν...
 

geroksouras

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
29 Δεκ 2013
Μηνύματα
5.370
Κριτικές
291
Like
37.839
Πόντοι
34.478
Πάω με ένα φίλο!Το λέω...
Προϋπολογισμούς και λοιπά θα τα πω στο τέλος!

Προς το παρόν με καίνε αυτές οι 2-3 πληροφορίες που δεν βλέπω κανέναν να έχει πάει πρόσφατα,μέσα στο 2013...
Οι πληροφορίες Πάντος είναι καλές το 2010 και πριν...
οτιπληροφοριες μπορω να σου δωσω εμμεσα η αμμεσα ειναι κι εμενα 2 ετων+
το μονο σιγουρο ειναι οτι θελει προσοχη και να μην δινεις στοχο
ειναι κατι που δεν αλλαζει αυτο
ειναι βεβαια ταξιδι ζωης και μια εμπειρια που θα εχεις να την λες για πολλα χρονια
ακομα και σε περιπτωση που πηγαινεις καθε χρονο το πρωτο ταξιδι ειναι σαν την πρωτη πουτανα ή την πρωτη γκομενα

παντως εγω θα σε συμβουλευα προσοχη
χωρις να θελω να σε τρομαξω θα σου πω μια ιστορια που εγινε σε γνωστο μου στο ριο
τον μαγκωσαν κατι τυποι απο φαβελες
και 20 μερες του εδιναν μονο νερο μεχρι να του αδειασουν την καρτα που ειχε παρει μαζι του
ευτυχως αφου μετα τον αφησαν αφραγκο τον απελευθερωσανε
κρατα χαμηλο προφιλ και θα περασεις καλα
αυτο ισχυει για ολες τις χωρες του κοσμου
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
glock perfection τα ειπαμε και μεσω πμ
2 μερες στο ριο = τιποτα...ισα ισα τσεκ ιν στο ξενοδοχειο και μια βουτια στη κοπα καμπανα στα τουριστικα δηλαδη...
ιταλοισπανικα ειπαμε καλυτερα να μην μιλας σε περνανε για αργεντινο κτλ και δεν τους πολυσυμπαθουνε...
εγω ειχα προτεινει εξ αρχης φλοριπα για βαπτισμα του πυρος και απολυτη ασφαλεια...το μονο κρουσμα που μου ειχε τυχει ηταν η κλοπη της ρεζερβας απο το νοικιαρικο αυτοκινητο....
 

gypaetos46

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2013
Μηνύματα
127
Κριτικές
2
Like
35
Πόντοι
1
imouna brasilia ton perasmeno noemvri.sao paolo kai resife 5 +5 meres. proetoimasmeno edafos me latin cupid ,tromero  moro sao paolo to ferno ellada gia 3 mines to 2014. genikes paratiriseis
sao paolo- megali poli ,poli perpatima kai psaksimo na vreis ta sosta simeia, ta matia sou 14 giati den ksereis ti borei na symvei ston dromo,kalitera taxi (fthina)
recife-an kai kali thalassa karxaries mesa ! den beneis me tipota! apo zoi 2 bar kala me tromera komatia na fortoseis. peripou 50-60 eyro to 2 oro. alla kormares etsi?
rio eixa paei to 2002 , thimamai tin help disco alla akriva ta mora gyro sta 100
genika den einai efkolo to pexnidi thelei gnorimies kai glossa
kai oi ginekes  einai liges oi kales alla oi kales einai tromeres, kolares opos ta kserete
TO SIMANTIKO EINAI STO SEX
EXO PAEI 15 FORRES RUSSIA 8 THAILANDI-FILIPINES KAI EXO GYRISEI OLI TIN EVROPI
EXO PAEI PEROY, MEXICO EPISIS
TO SEX POY KANEI I VRASILIANA THEN TO KANEI KAMIA STON KOSMO!!!
EPISIS EXEI KAI ESTHIMATA PRAGMATIKA ,KAMIA SXESI ME TIS APATEONISES TAILANDES KAI KRIES ROSSIDES

warnwarn.gif
 Xρήση Greeklish
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
ilias007 συμφωνω μαζι σου..αλλα τι σπρωχνεις τους υποψηφιους ταξιδευτες μονο στο να φορτωσουν κομματια επι πληρωμη?αφου ανετα αμα μαθουν τα στεκια μπορουν με καμακι να καμακωσουν γκομενα κανονικη βεβαια αυτα οπως ειπαμε χρειαζεται χρονος για να μαθεις 2-3 στεκια και να γινεις θαμωνας και λιγη γλωσσα.....
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
ilias007 συμφωνω μαζι σου..αλλα τι σπρωχνεις τους υποψηφιους ταξιδευτες μονο στο να φορτωσουν κομματια επι πληρωμη?αφου ανετα αμα μαθουν τα στεκια μπορουν με καμακι να καμακωσουν γκομενα κανονικη βεβαια αυτα οπως ειπαμε χρειαζεται χρονος για να μαθεις 2-3 στεκια και να γινεις θαμωνας και λιγη γλωσσα.....
μπορείς να μου πεις 1 τέτοιο στέκι!Λέω αν την πέσω σε νορμάλ Βραζιλιανα να πω πως ασχολούμαι με ναυτιλιακά και θα πηγαίνω συχνά!
Θα μετρήσει;
Έστω και 2 βραδιά θα τα παίξω όλα για όλα!
 

Nacho Vidal

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2014
Μηνύματα
1.204
Like
12
Πόντοι
16
TO SIMANTIKO EINAI STO SEX
TO SEX POY KANEI I VRASILIANA THEN TO KANEI KAMIA STON KOSMO!!!
EPISIS EXEI KAI ESTHIMATA PRAGMATIKA ,KAMIA SXESI ME TIS APATEONISES TAILANDES KAI KRIES ROSSIDES

Το παθος και η φλογα που λεμε ειναι οτι πιο σημαντικο στο σεξ και αυτο το εχουν 100%!!!
Εχουν και πολυ καυλιαρικη γλωσσα!

Αη-αη-αη-αη-αη :zfuck: :zfuck: :zfuck: :zfuck:




 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
πως ασχολούμαι με ναυτιλιακά και θα πηγαίνω συχνά!
Θα μετρήσει;
πρωτο λαθος,ξεχνας οτιδηποτε παπαρια λες εδω στης ελεινιδες...εκανες το πρωτο λαθος,οσο πιο απλος της φανεις τοσο πιο ευκολα τα πεσει εχουν μπουχτισει και εκει με τους φιγουρατζηδες τους βραζιλιανους
δευτερο μακρια απο τουριστικα στεκια που θα ειναι αμερικανκοι αγγλοι κτλ..να βρεις κανα στεκι που συχναζουν ντοπιοι μια σερβεζερια οπου εχουν συνηθως συγκροτηματακι που παιζει λαιβ και θα πας κατα τις 9 και θα ακροβολιστεις σε θεση ελευθερου σκοπεφτη και θα αρχισεις το καρφωμα και τα χαμογελα,με τη δευτερη ματια που θα σου σκασει χωνεσε φουνταριστος κατευθειαν με αγγλικα...
 

joedoe

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Δεκ 2008
Μηνύματα
470
Κριτικές
10
Like
68
Πόντοι
1.225
Οι μέρες πλησιάζουν και οι δύο βραδιές στο Ριο είναι αυτές που μας κάνουν kai προβληματιζόμαστε!
Ξενοδοχείο Lappa ή Coppa Cabanna?Μάλλον πιο κοντά στο πρώτο δρόμο είμαστε...Και τη επόμενη μέρα μου την έχουμε Φούλ πάμε Ιπανέμα πόστο 8-9 και μετα Copa!

Αβλεπει μεινεις Λαππα, αυτο διοτι το πρωι με ταξι αλλα ανετα και με συγκοινωνια πας Ιπανεμα, το βραδυ ομως αποφευγεις μετακινησεις με ταξι. Λαππα ολα τα λεφτα, Κοπακαμπανα δεν λεει, γκομενες μονο τελευταιες μαυρες πουτανες, κλεφτρονια, νταβατζηδες, ελαχιστες κανονικες ωραιες γκομενες (τρυπα του οζοντος). Ιπανεμα ωραιος κυριλε κοσμος. Λαππα να μην βγαλεις γκομενα πρεπει να εισαι ο διδυμος αδελφος του Κουασιμοδου ή κανεναν καρατσιγκουνηες του κερατα να μην κερνα ουτε νερο.
Μετα το κλεισιμο της ντισκο Χελπ τελειωσε και η νυκτερινη κοπα καμπανα
 

aeinauths

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2012
Μηνύματα
11
Like
0
Πόντοι
0
επειδη πήγα περσι τέτοια περιοδο σε Ριο, Σαο πάολο και Ρεσίφε να πω και γω τη γνώμη μου:
- Λάπα είναι όλα τα λευτά για το βράδυ αλλά δεν θα έμενα εκεί. Χίλιες φορές κάπου στην Ιπανέμα που είναι πιο κυριλέ και ασφαλής. Δεύτερη επιλογή κάπου στην κόπα καμπάνα. Στην Λάπα πας μόνο με ταξι το βράδυ για λόγους ασφαλείας. Επίσης κάθε πέμπτη βράδυ έπαιζε πάρτυ στους δρόμους και γινόταν χαμός
- από γκόμενες η βραζιλία έχει τα πάντα, από το ποιο μπάζο μέχρι την πιο μουνάρα. Η βασική διαφορά τους όμως είναι στην συμπεριφορά και στο κρεββάτι. Και στα δύο είναι ΓΑΜΆ'ΤΕΣ!
- για πουτάνες πιστεύω ΄οτι δεν αξίζει γιατί είναι γελοίο να βγάλεις ωραίες γκόμενες στη βραζιλία. όπως μου είχαν πει και μένα, μόνο οι γκέη δεν γαμάνε γκόμενες εκεί. Γενικά οι γυναίκες είναι οι πιο εύκολες που έχω συναντήσει αρκεί να μην κάνεις καγκουριές. Το "καλό παιδί" έχει πέραση εκεί στις νορμάλ γυναίκες
- το κύριο πρόβλημα είναι η γλώσσα αλλά μπορείς να τη παλέψεις και χωρίς να μιλάς πορτογαλικά... επίσης μπορείς να παίξεις και με τουρίστριες από άλλες χώρες της λατινικής αμερικής εκεί...
- επίσης όσον αφορά τη θάλασσα, μην περιμένεις να κάνεις μπάνιο εκεί γιατί έχει τρελά κύμματα και ρεύματα. τόσο δυνατά που οι διασώσεις γίνονται με ελικόπτερο, ψάξτο στο youtube...

και 2-3 συμβουλές για ασφάλεια
- σε καμία περίπτωση να μην μοιάζεις για τουρίστας. ξεχνάς ρολόι και ακριβά αξεσουαρ στο ξενοδοχείο.
- κυκλοφορείς μόνο με όσα χρήματα υπολογίζεις να ξοδέωεις. εγώ είχα και για καβάτζα μια κάρτα από λογαριασμό όπου είχα ένα μικρό ποσο μέσα και δεν με ένοιαζε να μου την πάρουν
- αν κάτσει στραβή ΔΕΝ αντιστέκεσαι. δίνεις ότι έχεις χωρίς να κάνεις φασαρία

Αβλεπει μεινεις Λαππα, αυτο διοτι το πρωι με ταξι αλλα ανετα και με συγκοινωνια πας Ιπανεμα, το βραδυ ομως αποφευγεις μετακινησεις με ταξι. Λαππα ολα τα λεφτα, Κοπακαμπανα δεν λεει, γκομενες μονο τελευταιες μαυρες πουτανες, κλεφτρονια, νταβατζηδες, ελαχιστες κανονικες ωραιες γκομενες (τρυπα του οζοντος). Ιπανεμα ωραιος κυριλε κοσμος. Λαππα να μην βγαλεις γκομενα πρεπει να εισαι ο διδυμος αδελφος του Κουασιμοδου ή κανεναν καρατσιγκουνηες του κερατα να μην κερνα ουτε νερο.
Μετα το κλεισιμο της ντισκο Χελπ τελειωσε και η νυκτερινη κοπα καμπανα
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
Αβλεπει μεινεις Λαππα, αυτο διοτι το πρωι με ταξι αλλα ανετα και με συγκοινωνια πας Ιπανεμα, το βραδυ ομως αποφευγεις μετακινησεις με ταξι. Λαππα ολα τα λεφτα, Κοπακαμπανα δεν λεει, γκομενες μονο τελευταιες μαυρες πουτανες, κλεφτρονια, νταβατζηδες, ελαχιστες κανονικες ωραιες γκομενες (τρυπα του οζοντος). Ιπανεμα ωραιος κυριλε κοσμος. Λαππα να μην βγαλεις γκομενα πρεπει να εισαι ο διδυμος αδελφος του Κουασιμοδου ή κανεναν καρατσιγκουνηες του κερατα να μην κερνα ουτε νερο.
Μετα το κλεισιμο της ντισκο Χελπ τελειωσε και η νυκτερινη κοπα καμπανα
Ευχαριστώ φίλε, διάβασα και τα Παλιώτερα σχόλιά σου!Ευχαριστώ και εσένα aeinauths για τις πληροφορίες!Spuros ok!Θα κρατήσω χαμηλούς τόνους...
Τελικά ο φίλος μου έκλεισε ψιλό-χύμα διαμερισμataki στη Lappa σε κεντρικό δρόμο!Μετρησε η εγγύτητα με τα κλαμπ!εγώ είχα αντιρρήσεις ως προς την ασφάλεια αλλά θα προσέχουμε!
Οι τουρίστριες είναι και αυτές target group!Καμια ξέμπαρκη ψωλο-Ευρωπαία την φορτώνουμε στεγνά..Αλλά με τις λοιπές λατίνες τι παίζει;;;´Εχει Βενεζουελάνες και Χιλιανες; Μήπως καλύτερα θα είναι στο buzios παιχνίδι με αυτές;

Με τα termas τι παίζει;Εγώ που δεν είμαι "μπουρδελιάρης" θα ευχαριστηθω?
Για Αργεντηνή -Ουρουγουάη ξέρει κάποιος;
 

geroksouras

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
29 Δεκ 2013
Μηνύματα
5.370
Κριτικές
291
Like
37.839
Πόντοι
34.478
Ευχαριστώ φίλε, διάβασα και τα Παλιώτερα σχόλιά σου!Ευχαριστώ και εσένα aeinauths για τις πληροφορίες!Spuros ok!Θα κρατήσω χαμηλούς τόνους...
Τελικά ο φίλος μου έκλεισε ψιλό-χύμα διαμερισμataki στη Lappa σε κεντρικό δρόμο!Μετρησε η εγγύτητα με τα κλαμπ!εγώ είχα αντιρρήσεις ως προς την ασφάλεια αλλά θα προσέχουμε!
Οι τουρίστριες είναι και αυτές target group!Καμια ξέμπαρκη ψωλο-Ευρωπαία την φορτώνουμε στεγνά..Αλλά με τις λοιπές λατίνες τι παίζει;;;´Εχει Βενεζουελάνες και Χιλιανες; Μήπως καλύτερα θα είναι στο buzios παιχνίδι με αυτές;

Με τα termas τι παίζει;Εγώ που δεν είμαι "μπουρδελιάρης" θα ευχαριστηθω?
Για Αργεντηνή -Ουρουγουάη ξέρει κάποιος;
οπως σου ειπαν ολοι....βασικο η ασφαλεια...δεν θελει καποιος να σε τρομαξει...αλλα εκει ειναι αγριουτσικα τα πραγματα
ο aeinauths τα λεει αψογα
και οπως γνωριζουμε ολοι στο καμακι ε δεν εχεις(οχι προσωπικα εσυ γενικο το εχεις) και 100% επιτυχια, υπομονη επιμονη και χαμογελο
και προς θεου οταν μιλας με τον φιλο σου στο δρομο χαμηλοφωνα τα ελληνικα, μην αρχισετε να φωναζετε <ελα ρε μαλακαααα> και λοιπες ελληνικουρες
παροτι εισαι νησιωτης και την εχεις συνηθισει την υγρασια εκει ειναι ψιλοανυποφορη και πας νταλα καλοκαιρι...στο 40αρι θερμοκρασια
 

spyvar

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2012
Μηνύματα
2.516
Like
163
Πόντοι
16
Επειδή προετοιμάζω το έδαφος για Ρίο 10 διανυκτερεύσεις Γενάρη του 15 (ΝΑΙ σ'ένα χρόνο και ψάχνομαι από τώρα...έχω αυτό το κακό γενικά..)
βρήκα ένα ενδιαφέρον άρθρο για όποιον δουλεύει το αγγλικό. Όσο για το σεξ θα έχει πολύ ψάξιμο μέσα στο 14...


 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom