Νέα

Red flags: Ποιά σημάδια μας κάνουν να μένουμε μακρυά από μια κοπέλα;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Readytogo22
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 324
  • Εμφανίσεις 17K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

tsigkoleletos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2024
Μηνύματα
864
Κριτικές
13
Like
1.456
Πόντοι
496
Red flag είναι αν το παίζει φεμινίστρια αλλά αν δεν πληρώσεις εσύ στο πρώτο ραντεβού σε βγάζει στα μανταλάκια!!!

Αν έχει γάτα επίσης! Εχουν ίδιες συμπεριφορές. Φωνάζει πρόβλημα από μακριά!!!
Αν γενικά έχει ζωάκι σε σημείο να γλείφεται μαζί του.

Αν είναι μόνο λόγια και από πράξεις κάνει τα αντίθετα γιατί αυτή είναι η εξαίρεση και οι κανόνες είναι για τους άλλους.

Και οταν η αναλογία πρωτοβουλίας η ανταπόδοσης είναι πολύ μικρότερη από το 1 προς 4.

Μιλάμε πια για παθητικό - παρασιτικό άτομο.

Θεωρώ πάρα πολύ συμπαντικό να έχουμε ένα τέτοιο θέμα ανεβασμένο όχι για κάποιον άλλο λόγο αλλά επειδή απλούστατα είναι πανεύκολο στη φεμίπληκτη εποχή μας να τη πατήσεις απο κάποια απο τις χιλιάδες μίσανδρες που κυκλοφορούν.

Ας συγκεντρώσουμε λοιπόν τα σημάδια τα οποία μαρτυρούν πως ένα θηλυκό είναι ανάξιο της εμπιστοσύνης ( η ακόμα και της καλημέρας ) μας. Ξεκινάω εγώ βάση προσωπικής εμπειρίας πάντα , ας προσθέσει όποιος άλλος θέλει αυτά τα οποία κρίνει αυτός πως πρέπει. Άμα μπλέξεις σε οποιοδήποτε επίπεδο με κάποια τέτοια στη καλύτερη να μη σου δώσει σημασία η απλά να σε χρησιμοποιήσει όσο θέλει και μετά πέταμα , στη χειρότερη να βρεθείς με καμιά ψεύτικη κατηγορία για βιασμό.

  • Άμα έχει πολλούς γένους αρσενικού followers στο instagram. Για κάποιο λόγο την ακολουθούν όλοι αυτοί και μάλλον δεν είναι για τις γνώσεις της στην απαγγελία αρχαίας Ελληνικής ποίησης. Είναι καλή μόνο για να βλέπεις το κώλο της και ως εκεί. Έχει όλη τη προσοχή που χρειάζεται μόνο κουνόντας το σώμα της και δε χρειάζεται κανένας άντρας κάτω του 8/10 για να της τη δώσει Προφανέστατα το ίδιο ισχύει και για κοπέλα που έχει onlyfans αν και πρέπει να έχεις i.q. αμοιβάδας η να παρά είσαι απελπισμένος για να επενδύσεις συναισθηματικά σε μια e-thot. Εδώ να πούμε πως για να τις φύγει λίγο ο αέρας είναι καλό σε μουνιά που δεν έχουμε κάποια υποχρέωση ( π.χ. συνάδελφος που δουλεύουμε όλη μέρα μαζί ) να μη κάνουμε καν follow. Βιβλιογραφία εδώ και εδώ
  • Άμα έχει πολλά piercing και tatoo. Δε ξέρω πως εξηγείται επιστημονικά αλλά οι παραπάνω τρύπες στη φάτσα εκτός από τα αυτιά και τη μύτη και τα tatoo είναι σημάδι ψυχικής ανισοροπίας. Κοπέλες με άπειρα daddy issues τρώνε τα χρήματα που βγάζουν κουβαλόντας δίσκους με το να περνάνε χαλκάδες απο τη φάτσα τους επειδή απλούστατα δε νιώθουν καλά με τον εαυτό τους και αντί να πάνε σε κάποιον ψυχοθεραπευτή θέλουν να τον αλλάξουν με μια μικροεπέμβαση. Βιβλιογραφία εδώ , εδώ και εδώ
  • Άμα έχει περάσει πολλά δύσκολα στη ζωή της. Και τότε ο λευκός ιππότης έσωσε την όμορφη φυλακισμένη πριγκίπισσα έτσι στη παραμυθοχώρα όλοι έζησαν καλά και εμείς καλύτερα. Χμμμμμμμμμμμμμμ ωραία πάμε στο πραγματικό κόσμο. Σκέψου τα ψυχολογικά προβλήματα που μπορεί να έχει μια κοπέλα η οποίο λόγου χάρη αυτοκτόνησε μπροστά της η μάνα της η που την έδερνε ο πατριός της και άμα μπορείς να τα διαχειριστείς. Κατά πάσα πιθανότητα δε μπορείς. Βιβλιογραφία δεν έχω είναι μάθημα ζωής , αλλά πολλές εμπίπτουν στο παραπάνω. Ας πάει πρώτα σε έναν ψυχολόγο να τα βρει με τον εαυτό της και μετά να ψάξει για σχέση.
  • Άμα ήσουν το κέρατο που φόρεσε στο προηγούμενο οι πιθανότητες λένε πως ο επόμενος που θα το φάει θα είσαι εσύ.
  • Άμα σου λέει ηλιθιότητες τύπου " μόνο εσύ με κάνει να νιώθω ξχωριστή " , " δε σε βλέπω σαν τους άλλους " , " οι υπόλοιποι ήταν παλιόπαιδα εσύ με προσέχεις και με αγαπάς" , σου " ανοίγεται" και σου λέει όλα τα πονεμένα της και γενικά άμα σε κάνει να νιώθεις πως όλη η ύπαρξη σου είναι αυτή. Πρόκειται περί manipulator που εκμεταλεύεται τη χαμηλή αυτοεκτίμηση σου για να αποσπάσει αυτά που χρειάζεται. Οι τύπισσες τούτες είναι καθόλα επικύνδηνες και πρέπει για χάρη της ψυχικής μας ισοροπίας να αποφεύγονται. Άμα η σχέση είναι ισοροπημένη και ο ένας εντάξει με τον άλλον δεν υπάρχει καμιά ανάγκη να γίνει το ένα μέλος της " ο κόσμος " του άλλου.
  • Άμα έχει κάποιο καραμπινάτο εθισμό. Όπως οι άντρες πρεζάκιδες , χασίκλες , αλκοολικοί , τζογαδόροι κ.λ.π. βάζουν τα πάντα πάνω από τον εθισμό τους έτσι και οι γυναίκες θα κάνουν το ίδιο. Ο χασίκλας θα κλέψει για να πάρει χρήματα για μαύρο , η χασικλού ;
  • Άμα σου έχουν πει πολλά άτομα να μείνεις μακρυά της. Μάλλον υπάρχει κάποιος λόγος που της βγήκε κακό όνομα στη πιάτσα και η δική σου θολωμένη από τον έρωτα κρίση δε βοηθάει καθόλου να δεις τα σημάδια πως η κοπελιά δε πάει καλά.
  • Άμα ισχυρίζεται πως άλλαξε. Πιο εύκολα κάνεις μπάνιο το χειμώνα ( αν και η χειμερινή κολύμβηση γαμάει σα το Rocco ) παρά αλλάζει ο χαρακτήρας κάποιου. Ξέρετε όμως τι αλλάζει ; Το πόσο καλός υποκριτής μπορεί να γίνει ο κάθε ένας. Όχι δεν έγινε ξαφνικά απο τσιμπουκλού θρήσκα ούτε απο πουτανάκι παντρεμένη μαμά και νοικυρούλα , όπως και ο άντρας που συνήθισε να γαμάει και να δέρνει δε θα γίνει ξαφνικά το καλό παιδί και ο κουβαλητής του σπιτιού είναι απλά αδύνατο. Αυτές οι δήθεν σχέσεις συνήθως βασίζονται σε ψέμματα τα οποία με μια λάθος κίνηση π.χ. ήπιαν λίγο παραπάνω τα Χριστούγεννα μπορεί να γκρεμιστούν. Εδώ πέφτει και το meme με τις αναγεννημένες παρθένες που σκέφτηκαν οι αμερικανιδούλες τελευταία. Αυτό το trend βέβαια στην Ελλάδα δεν έχει πιάσει τόπο ακόμα μιας και η κάθε πανεύκολη με τη πληθώρα τον πυρφόρων που κυκλοφορούν δε χρειάζεται να το παίξει καλό κορίτσι.
Για όσους λένε " μα είμαστε μόνο φίλοι ". Ας μη γελιόμαστε φιλία μεταξύ άντρα και γυναίκας δεν υπάρχει η άμα υπάρχει είναι τόσο μηδαμινές οι περιπτώσεις που δεν αξίζει καν να συζητάμε για αυτές. Ξέρετε όμως τι υπάρχει ; Μια πληθώρα αντρών φεμινιστών που νομίζουν πως άμα κάνουν τους καλούς στις κοπέλες θα γαμήσουν και καταντάν απλά ο στρατός τις κάθε καημένης και ο λόγος που οι 5/10 μπορούν να ελπίζουν στους 9/10.

Υ.γ. Όχι δε βγαίνω το Σαββάτο. Προτιμώ να κάτσω σπίτι να παίξω κάνα παιχνίδι και ως εκεί. Βαριέμαι φοβερά τις εξόδους. Είπαμε θα γίνουμε lone wolves.

Αυτά τα λίγα.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.206
Κριτικές
1
Like
29.876
Πόντοι
8.006
Το μονο πραγματικο red flag ειναι να σε κάνει να νιωθεις αβολα οταν ειστε μαζι με άλλους. Ειτε λογω της ενδυμασιας της, ειτε λογω των λεγομενων της. Ολα τα άλλα ειναι διαχειρισιμα. Αυτο, οχι.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.988
Κριτικές
62
Like
40.503
Πόντοι
8.530
Άντε να πάει στο διάολο
H αλήθεια είναι ότι πρέπει να θεωρείς τον εαυτό σου πολύ τυχερό αν κάνει μια ομελέτα η φακή της προκοπής...
Το πιο πιθανό είναι να μην κάνει τίποτα και να την τα'ι'- σει η μανα της ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ από το αν εχει παντρευτεί.
Ξέρω περιπτωση που στο σπίτι η σύζυγος παίρνει ταπερακι από την μάνα της και ο σύζυγός ταπερακι από την μάνα του :new_shocked::new_shocked::new_shocked::new_shocked::new_shocked::new_shocked::new_shocked::new_shocked:.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.206
Κριτικές
1
Like
29.876
Πόντοι
8.006
Ξέρω περιπτωση που στο σπίτι η σύζυγος παίρνει ταπερακι από την μάνα της και ο σύζυγός ταπερακι από την μάνα του :new_shocked::new_shocked::new_shocked::new_shocked::new_shocked::new_shocked::new_shocked::new_shocked:.
Μια χαρα.
Κάνουν και οικονομια. Δεν βλεπω κανενα προβλημα
 

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.197
Κριτικές
5
Like
59.883
Πόντοι
12.056
Bou.com Men of Style γιναμε...
Σε λιγο θα κανουμε και ποστ για την αντρικη περιοδο...

@alex71 Παντρεμενος δεν εισαι εσυ?
 

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.197
Κριτικές
5
Like
59.883
Πόντοι
12.056
Ναι, παντρεμενος ειμαι
Γιατι?
Σορρυ αδελφε αλλα σε θεωρω τον Νο1 Μουνοδουλο του site.
Ειναι αξεχαστο το ''Καλημερα/Κα΄΄λησπερα ειμαι ο Αλεξανδρος.
Οχι και να κανεις μαθηματα και συμβουλες για red flags εσυ :hi:
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.988
Κριτικές
62
Like
40.503
Πόντοι
8.530
Μια χαρα.
Κάνουν και οικονομια. Δεν βλεπω κανενα προβλημα
Η σύζυγος είναι προφανώς τόσο άχρηστη στο μαγείρεμα ώστε να μην την εμπιστεύεται ο σύζυγος...
Δεν είναι γάμος αυτό...πιο πολύ με συγκατοίκηση φοιτητών δείχνει.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.206
Κριτικές
1
Like
29.876
Πόντοι
8.006
Σορρυ αδελφε αλλα σε θεωρω τον Νο1 Μουνοδουλο του site.
Ειναι αξεχαστο το ''Καλημερα/Κα΄΄λησπερα ειμαι ο Αλεξανδρος.
Οχι και να κανεις μαθηματα και συμβουλες για red flags εσυ :hi:
Καλα, εσυ ακολουθησε αυτο που λεω και δεν θα χασεις
 

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.197
Κριτικές
5
Like
59.883
Πόντοι
12.056
Καλα, εσυ ακολουθησε αυτο που λεω και δεν θα χασεις


414486328_894474745394628_7789690623641057749_n.jpg
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.850
Like
8.057
Πόντοι
2.356
Ένα μόνο.

Αν η γκόμενα που βρίσκω
δεν με έχει Πασά την γράφω στα παπάρια μου. Το χρονικό σημείο έναρξης για να με έχει Πασά είναι από όταν πέσουν τα πρώτα γαμήσια και οφείλει να προσαυξάνεται ώστε
να υπάρχει ανταπόδοση.
Οι σχέσεις των ενηλίκων είναι όλες δούναι και λαβείν.
Αν δεν γίνει έτσι θα έρθουμε σε σύγκρουση και θα καταδικαστεί ως τρύπα μέχρι να ξεκαυλώσω. Αλλιώς ας φύγει μόνη της. Συνήθως συμβαίνει να τις βλέπω για γαμήσι κι απλήρωτο. Λογική πάνω από το συναίσθημα.
Σε όποιον δεν αρέσει, ας βρει άλλη λύση. Το δεν, έτσι κι αλλιώς επειδή είναι γυναίκες, δεν περνάει ως απάντηση.

:rockon:
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
6.889
Κριτικές
18
Like
15.583
Πόντοι
4.546
Αυτό με τα ζώα γάτες και σκυλοι σε διαμερίσματα, ειδικά για γυναίκα, και χωρίς να έχω κάτι με τα ζώα, είναι ένα προειδοποιητικο σημείο.
Το αντιλαμβάνονται σαν να έχουν "παιδιά " και δεν νοιάζονται πολύ, μάλλον δεν βιάζονται, δεν καίγονται να κάνουν κανονική οικογένεια.

Η πλειοψηφία των γυναικών τέτοιου τύπου, μένει μέχρι τα 40 να νομίζει ότι είναι πιπίνια και μετά να ησυχασουν με άντρα και παιδί. Μόνο που, παιδί λίγες θα κάνουν τελικά σε αυτή την ηλικία και παρόλο την ιατρική βοήθεια και το πιθανότερο θα διαλύσουν και τον γάμο με την πρώτη ευκαιρία.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.988
Κριτικές
62
Like
40.503
Πόντοι
8.530
Αμα εβγαλε κατω απο 18 στην Γ' Γυμνασιου ειναι τεραστιο ρεντ φλαγκ

Βασικα Ντιλ Μπρεικερ :cool2:
To να είσαι καλός μαθητής δείχνει συνήθως ότι είσαι συγκροτημένο άτομο με θετικές προοπτικές για την μετέπειτα ζωή .
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.850
Like
8.057
Πόντοι
2.356
Αυτό με τα ζώα γάτες και σκυλοι σε διαμερίσματα, ειδικά για γυναίκα, και χωρίς να έχω κάτι με τα ζώα, είναι ένα προειδοποιητικο σημείο.
Το αντιλαμβάνονται σαν να έχουν "παιδιά " και δεν νοιάζονται πολύ, μάλλον δεν βιάζονται, δεν καίγονται να κάνουν κανονική οικογένεια.

Η πλειοψηφία των γυναικών τέτοιου τύπου, μένει μέχρι τα 40 να νομίζει ότι είναι πιπίνια και μετά να ησυχασουν με άντρα και παιδί. Μόνο που, παιδί λίγες θα κάνουν τελικά σε αυτή την ηλικία και παρόλο την ιατρική βοήθεια και το πιθανότερο θα διαλύσουν και τον γάμο με την πρώτη ευκαιρία.
Εγώ όχι μόνο έχω πρόβλημα με τις ζωοφιλες αλλά το λέω κιόλας. Δεν τους φταίω εγώ αν ξεμειναν και δεν είναι υποχρεωμένος να πιστέψω ότι δεν είναι έτσι. Από μενα είναι όχι και στα παπάρια μου τι θα πει η κοινωνία. :rockon:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom