Νέα

Παράπονα απο εταιρειες κινητης τηλεφωνιας

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα memosan
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 69
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποια ειναι η χειροτερη εταιρεια?

  • cosmote

    Ψήφοι: 2 11,1%
  • vodafone

    Ψήφοι: 7 38,9%
  • wind

    Ψήφοι: 8 44,4%
  • q telecom

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Αλλη

    Ψήφοι: 1 5,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    18

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.219
Like
4
Πόντοι
166
Τα τελευταια χρονια, εχει παρατηρηθει το φαινομενο των υπερβολικων χρεωσεων, των προβληματων καλυψης, και των λαμογιστικων εισπρακτικων πρακτικων καποιων εταιρειων κινητης τηλεφωνιας(κυριως). Εδω θα μπορουμε να καταγγελουμε τα περιστατικα που μας εχουν τυχει η γνωριζουμε με σκοπο την προστσια των μελων απο"κακες" εταιρειες. Κινητο εχουν ολοι αρα ειναι ενα θεμα που μας αφορα ολους!!!
 
OP
OP
M

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.219
Like
4
Πόντοι
166
Πιστευω πως καποια στιγμη, οι καταναλωτες πρεπει να απαιτουν τα δικαιωματα τους. Η ισχυς εν τη ενωσει λενε, και καλο θα ητανε ολοι αυτοι που θεωρουν τους εαυτους τους "μεγαλους" και πιστευουν οτιδεν ειναι υποχρεωμενοι να λογοδοτουν πουθενα, να ερθουν αντιμετωποι με την κατακραυγη μας. Απο τη στιγμη που το μονο που τους νοιαζει ειναι το κερδος, ας τους το στερησουμε μεχρις να γινουν καλυτεροι η τουλαχιστο αξιοπιστοι επαγγελματιες!
 

hunter1000

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2007
Μηνύματα
1.636
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
16
επι 4 μηνες μια εταιρια κυπριακη μου ετελνε 8 μαιλ των 2 ευρο - οταν το πειρα χαμπαρει και πηγα στην vodafone μου ειπαν οτι ειναι νομιμο , και βεβαια τους ειπα οτι ειναι νομιμο δεν ειναι και ηθικο αλλα απο οτι καταλαβα εχουν την ιδια ηθικη με τον βουλγαρακη , μετα στην ΕΕΤΤ μου ειπαν οτι η  vodafone ειναι ιδιωτικη και εχει σκοπο να κερδιζει , τωρα η ΕΕΤΤ τι σκοπο εχει ειναι αξιον αποριας , το ιδιο μου ειπαν οτι απο την διωξη του ηλεκτρονοκου εγκληματος , καταλαβα οτι ζω σε μια χωρα που ειναι χειροτερα απο μπουρδελο στην ελλαδα , εκανα διακοπη της συνδεσης και μακρια απο αλους ουστ πουστηδες .................
 
OP
OP
M

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.219
Like
4
Πόντοι
166
Η ΕΕΤΤ αν δεν κανω λαθος ειναι αυτη που εριξε συνολικα πανω απο 100.000.000 ευρω προστιμο για τα ματια του κοσμου στη vodafone και μετα τα πηρε πισω? Εγω προσωπικα εχω παρατηρησει απο τη συγκεκριμενη εταιρεια στους αναλυτικους λογαριασμους να μου χρεωνουνε λεφτα για 0 χρονο ομιλιας! Οταν πηγα στο καταστημα να κανω παραπονα και να διεκδικησω τα λεφτα μου πισω, οι υπαλληλοι κανανε οτι παιρνανε τηλεφωνο τα κεντρικα, με διαβεβαιωνανε οτι θα μου πιστωθουν τα λαθη σε επομενους λογαριασμους κλπ μπαρουφες οι οποιες βαβαια δεν εγιναν! Τους εριξα μαυρο και γω και ησυχασανε!Αποτι μαθαινω η vodafone  εχει χασει σχεδον τους μισους συνδρομητες της αλλα και παλι για σκεφτειτε οχι μονο αυτη αλλα και οι αλλες εταιρειες να παιρνουνε 1 ευρω το μηνα απο καθε συνδρομητη για σκεφτειτε για ποσα λεφτα μιλαμε!!! Η ΕΕΤΤ βεβαια σφυριζει αδιαφορα!
 
OP
OP
M

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.219
Like
4
Πόντοι
166
Γραψτε και τον λογο της αρνητικης ψηφου παρακαλω! μονο ψηφοι αλλα για ποιο λογο? χρεωσεις? υπηρεσιες? καλυψη?τι?
 

francesco

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Ιαν 2007
Μηνύματα
2.469
Κριτικές
13
Like
1
Πόντοι
2.007
Πριν μερικα χρονια η μητερα μου ηταν συνδρομητρια στην vodafone και ειχε κανει μια συνδεση 200 λεπτα χρονου ομιλιας με παγιο γυρω στα 30Ε.Τελικα ο λογαριασμος ηρθε πολυ παραπανω απ οτι υπολογιζε και διεκοψε την συνδεση
με την vodafone!!!

P.S το καταστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ χρεωκοπησε και εκλεισε στην Ζακυνθο!!!
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
Πριν μερικα χρονια η μητερα μου ηταν συνδρομητρια στην vodafone και ειχε κανει μια συνδεση 200 λεπτα χρονου ομιλιας με παγιο γυρω στα 30Ε.Τελικα ο λογαριασμος ηρθε πολυ παραπανω απ οτι υπολογιζε και διεκοψε την συνδεση
με την vodafone!!!

P.S το καταστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ χρεωκοπησε και εκλεισε στην Ζακυνθο!!!


για ποιο λογο εκλεισε?

τι εγινε ακριβως?
 

hunter1000

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2007
Μηνύματα
1.636
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
16
και το αστειο οταν πηγα στο καταστημα της vodafone ο μανατζερ μου ειπε οτι απο τους 150 πελατες καθε μερα δεν εχει παραπονο κανενας γιατι φωναζω ???????????
οταν του ειπα διακοπη 20 απριλιου και το συμβολοιο τελειωνε 20 μαιου , μου ειπε να ξανα παω 10 μαιου , γαιτι νομιζετε , για να τραβιξε το συμβολαιο για ενα ακομα μηνα οι φτωχομπινεδες , και οταν πηγα ξανα στης 12 μαιου , με ετειλαν σε αλλο καταστημα για την διακοπη για να μην καταλαβω την πουστια και φανε τιποτα κλοτσιες , αλλα το συστημα δεν ειναι απο μονο του πουστικο θελει και τα μουνακια του , υπαληλοι των 700 ευρο που κλεβουν τον κοσμο συνιδιτα αυτα ειναι τα χαλια της ελληνικης κοινωνιας ......... προφανος η συνκεκριμενη εταιρια εχει και σχολη ψευτιας ...
 

Επισκέπτης

πολύ φοβάμαι ότι όλες τα ίδια σκατά είναι! :headbang: :headbang: :headbang:
 

Ακόρεστος

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Φεβ 2007
Μηνύματα
3.904
Κριτικές
95
Like
1.263
Πόντοι
7.195
και το αστειο οταν πηγα στο καταστημα της vodafone ο μανατζερ μου ειπε οτι απο τους 150 πελατες καθε μερα δεν εχει παραπονο κανενας γιατι φωναζω ???????????
οταν του ειπα διακοπη 20 απριλιου και το συμβολοιο τελειωνε 20 μαιου , μου ειπε να ξανα παω 10 μαιου , γαιτι νομιζετε , για να τραβιξε το συμβολαιο για ενα ακομα μηνα οι φτωχομπινεδες , και οταν πηγα ξανα στης 12 μαιου , με ετειλαν σε αλλο καταστημα για την διακοπη για να μην καταλαβω την πουστια και φανε τιποτα κλοτσιες , αλλα το συστημα δεν ειναι απο μονο του πουστικο θελει και τα μουνακια του , υπαληλοι των 700 ευρο που κλεβουν τον κοσμο συνιδιτα αυτα ειναι τα χαλια της ελληνικης κοινωνιας ......... προφανος η συνκεκριμενη εταιρια εχει και σχολη ψευτιας ...
Οι υπαλληλοι που παιρνουν το μεροκαματο τους νομιζεις ότι σε κλεβουν??Άμα δεν σε κλεψουν οι άμα απαιτησουν απο τα αφεντικα τους να μην γινονται παρανομιες,θα απολυθουν...
Μακαρι να ηταν μονο οι υπαλληλοι το προβλημα...
 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.437
Like
16
Πόντοι
16
Προσοχή σε κάτι μαλακίες test που υπάρχουν στο facebook στο myspace και σε διάφορα sites και αφού κάνετε το τεστ, το κουίζ και ότι άλλο, σας ζητά και αριθμό τηλεφώνου.
Αν κάνετε το λάθος και τον δώσετε, αρχίζουν και σας στελνουν SMS τα οποία χρεώνονται 6 'η 8 ευρω ανά εβδομάδα....κι ωσότου το καταλάβετε σας έχουνε τσιμπήσει μέσω του λογαριασμού κάμποσα ευρουλάκια...
 

fantomas1000

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουν 2009
Μηνύματα
14
Like
0
Πόντοι
0
Προσοχή σε κάτι μαλακίες test που υπάρχουν στο facebook στο myspace και σε διάφορα sites και αφού κάνετε το τεστ, το κουίζ και ότι άλλο, σας ζητά και αριθμό τηλεφώνου.
Αν κάνετε το λάθος και τον δώσετε, αρχίζουν και σας στελνουν SMS τα οποία χρεώνονται 6 'η 8 ευρω ανά εβδομάδα....κι ωσότου το καταλάβετε σας έχουνε τσιμπήσει μέσω του λογαριασμού κάμποσα ευρουλάκια...

Ειδικά μια μαλακία με ένα IQ test,όλο φάτσα κάρτα το έχουν.
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
παραπονα? μονον παραπονα!
πανακριβες ολλες οι εταιριες!! ειμαστε και σ αυτο το θεμα (οπως και στο internet) πολυ πισω!
στο εξωτερικο εχει καρτοτηλεφωνα πολυ φτηνα......ξεφτυλα και οι τιμες? επισης ξεφτυλα........απο αποψη συνδεσης που χω εγω.........ανετα παιρνω ενα τηλ και μιλαω 10 λεπτα λες και ειναι σταθερο....στην ελλαδα ειμαι τρομοκρατημενος! 1-2 λεπτα να μιλησω και αυτο πολλυ ειναι!!
οσο περισσοτερο τσαμπα σου δινουν με καποια ευρω τον μηνα τοσο περισσοτερο μιλας.........και οσο περισσοτερο μιλας τοσο πιο γρηγορα πας και βαζεις αλλη μια καρτουλα των 4 ευρω και σου δινουν αλλα 500 λεπτα τσαμπα!!
 

agiana

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2008
Μηνύματα
13.700
Κριτικές
5
Like
48
Πόντοι
166
Καλημέρα,

Εγώ παλιότερα ήμουν στην Q με σύνδεση. Συνήθως πλήρωνα ένα χρηματικό ποσό π.χ. 50 ή 100 ευρώ και ήταν πιστωτικός ο λογ/σμός μου (για να μην πηγαίνω να πληρώνω κάθε μήνα στο γκισέ της ACS μιάς και μπορούσες να πληρώσεις και μέσω των καταστημάτων της εν λόγω εταιρείας ταχυμεταφορών). Οταν γύρναγε χρεωστικός, πάλι πλήρωνα άλλα 50 ή 100 κ.ο.κ.

Οταν συγχωνεύθηκε η Q με τη Wind, περίμενα το μικρό ποσό των 8 περίπου ευρώ που ήμουν πιστωτικός τη στιγμή της συγχώνευσης, θα μεταφερόταν αυτόματα στον πρώτο λογ/σμο της Wind. Αυτό όμως δεν συνέβη, παρά μόνο μετά από δύο τηλεφωνικές οχλήσεις στο λογιστήριό τους, και μετά από χρονικό διάστημα 2 μηνών. Οπως μου είπαν, υπήρχαν κι άλλες τέτοιες περιπτώσεις σαν τη δική μου.

Πάντως αν δεν το κυνηγούσα, νομίζω ότι τα 8 ευρώ θα χάνονταν προς όφελός τους.
 
OP
OP
M

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.219
Like
4
Πόντοι
166
Οντως οι μεγαλες κλεψιες απο αυτες τις εταιρειες γινονται για μικροποσα.....προφανως γιατι εχουνε σκεφτει πως αμα τους κυνηγησει δικαστικα καποιος θα του κοστισουν περισσοτερο τα δικαστικα εξοδα παρα το ιδιο το διεκδικουμενο ποσο. Για σκεφτειτε ομως ποσα εκατομμυρια συνδρομητων εχει καθε εταιρεια κινητης τηλεφωνιας, και πολλαπλασιαστε το επι 1 ευρω το μηνα μονο!! Τα ποσα που προκυπτουν ειναι τεραστια και μιλαμε για καθε μηνα!!!!! Προσωπικα πιστευω πως αυτο ειναι το μεγαλυτερο σκανδαλο κλοπης των Ελληνων και μου κανει τρομερη εντυπωση που το κανουνε γαργαρα ολοι οι αρμοδιοι φορεις!!!!!!  Και το νομικο καθεστως ειναι τετοιο που ουσιαστικα τις προστατευει αυτες τις εταιρειες καθοτι για να φτασει σε επιπεδα κακουργηματος(οπως τους αξιζει) η κλεψια τους θα πρεπει θεωρητικα να κανουν ομαδικη αγωγη γυρω στα 50000 ατομα!Δεν ξερω αν υπαρχει κανας δικηγορος μελος του site να μας πει τι γινεται σε αυτες τις περιπτωσεις! Παντως επιμενω οτι το σκανδαλο ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ και δυστυχως πρεπει απο μονοι τους οι πολιτες να βρουν λυση γιατι οι κυριοι προστατευονται!!!!
 
OP
OP
M

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.219
Like
4
Πόντοι
166
ενα αλλο πραγμα που μου κανει εντυπωση παντως ειναι πως ελαχιστοι ειναι αυτοι που διαθεσαν εστω μερικα δευτερολεπτα για να γραψουν τη γνωμη τους. Τελικα οι Ελληνες ολο γκρινια ειμαστε οτι μας ενοχλουνε τα παντα, αλλα οταν ερθει η ωρα να κανουμε το ελαχιστο για να αλλαξουμε μια κατασταση  η εστω να αντιδρασουμε,ειμαστε στο ¨δε βαριεσαι μωρ娨, καλα μας κανουνε λοιπον! καλα μας κανουνε οι εταιρειες και μας κλεβουνε, καλα μας κανουνε οι πολιτικοι και μας δουλευουνε, καλα μας κανουνε ολοι οσοι μας ¨ριχνουνε¨ κλπ. Τετοιοι ειμαστε και αυτα μας αξιζουνε!
 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.437
Like
16
Πόντοι
16
Για ποιο πράγμα να πρωτοαντιδράσουμε ρε μάγκες?
Όταν για να βρεις το δίκιο σου, για 2-3-5 ευρω, θα πρέπει να χάσεις 10 μεροκάματα...
Αφού (σχεδόν) παντού μας κλέβουν.... κι αφού οι οργανώσεις καταναλωτή στη χώρα μας είναι για τον πούτσο εντελώς!!!
 

MystiriosLover

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2009
Μηνύματα
27
Like
0
Πόντοι
0
για μένα η χειρότερη μακράν είναι η frog... ούτε συμμετέχει στις εκπτώσεις που έχουν η vodafone και η whats up με τα 1000 λεπτά και τα 1000 sms ούτε κάνει τέτοια πακέτα... τώρα αν μιλάμε για σήμα και έτσι η κοσμοτέ δεν έχει και το καλύτερο σήμα (τουλάχιστον στην περιοχή μου η οποια να σημειώσω ότι δεν είναι ούτε δύσβατη ούτε καμια περιοχή απομονωμένη! αντίθετος!) λίγο πολύ όλες οι εταιρείες έχουν τα καλά τους αλλα και τα κακά τους αλλα μακράν χειρότερη για μένα είναι η frog και η q επειδή δεν έχουνε εκπτωτικά πακέτα...! ειδικά όμως η frog με τις διαφημίσεις που κάνει...
 

DIMO

Σεβαστός
Εγγρ.
1 Ιουλ 2006
Μηνύματα
990
Κριτικές
16
Like
10
Πόντοι
1.997
Το κακό ξεκίνησε από την αρχή της κινητής τηλεφωνίας, τότε που η κυβέρνηση (Μητσοτάκης νομίζω ήτανε) δεν άφησε τον ΟΤΕ να κάνει κινητή τηλεφωνία. Αφου πρώτα οι δύο ιδιωτικές Panafon και Telestet, μπήκαν και δημιούργησαν μονοπωλιακές συνθήκες στην αγορά και απέκτησαν μεγάλο τμήμα της "πίτας", μόνο τότε επιτράπηκε στον ΟΤΕ να κάνει την Cosmote. Όμως με το έξυπνο μάρκετινγκ, η κρατική(!!!) εταιρεία, μπήκε δυναμικά στην αγορά και έφερε κάποιες ισοροπίες λόγω ανταγωνισμού. Τώρα όσο περισσότερο χτυπιούνται αυτοί μεταξύ τους, τόσο είναι καλύτερο για μας, φτάνει να προσέχουμε τα ψιλά γράμματα και τους λογαριασμούς που μας έρχονται για να μην υπάρχουν περίεργες χρεώσεις.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom