Νέα

Παλιά μπουρδέλα που έχουν κλείσει (λίστα)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nmb
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 438
  • Εμφανίσεις 115K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

κεραμιδογατοσ

Νέο Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2011
Μηνύματα
2
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
0
Παιχτουρεσ υπηρχε ενα μπουρδελακι στην οσο Χ.Τρικουπη και Λασκαρεωσ δουλευε η κυρια Χριστινα

Επισησ στην οδο Λασκαρεωσ και γωνια Χ.Τρικουπη με εισοδο απο Λασκαρεωσ και

Μαυρομιχαλη δεξια πριν απο τον Κινηματογραφο Παναθηναια

Στην οδο Θεμιστοκλεουσ πριν την Μεθωνησ

Παντωσ οτι καλυτερο εχει περασει απο Αθηνα ηταν στην οδο Μαρκου Ευγενικου η STAR Γαβριελλα

Εγω δεν εχω παει ακομα με τιποτα καλυτερο στο ειδοσ

Οσοι απο εσασ εχουν περασει απο εκει θα συμφωνησουν πιστευω . . . . . . . . . . . . . . . .

Κλαλη συνεχεια
 

thourios

Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.424
Κριτικές
2
Like
10
Πόντοι
16
Μυλλέρου και Λεωνίδου Αν και έχει ξάνα αναφερθεί πέρασα από εκεί και τράβηξα μερικές και εντός του κτιρίου. Το παρόν κτίριο μάλλον δεν θα υπάρχει σε λίγο καιρό. Τραβελόσπιτο ήταν στα τελευταία χρόνια της λειτουργίας του.



και μερικές εντός.




:lheel:
 

enasmagas

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2015
Μηνύματα
8
Like
0
Πόντοι
0
δεκαετια 90 στα εξαρχεια θυμαται κανεις τι υπηρχε?
 

lopedelmozo

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2010
Μηνύματα
198
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
1
όντως λειτουργούσε χρόνια πριν τόσα πολλά χρόνια πίσω πάνω από δεκαετία και όντως έφερνε κυρίως τραβέλια και γενικά άσχημες
 

thourios

Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.424
Κριτικές
2
Like
10
Πόντοι
16
Φίλος! Είχε πολύ ωραίες γυναίκες την εποχή εκείνη.  Πιτσιρίκος ήμουν στις πρώτες μπουρδελοτσάρκες και μου λέει η Ελληνίδα εργαζόμενη εκεί μεσα .Έτος πρέπει να ήταν 1980 κάπου εκεί τριγύρω! Που να θυμάμαι τώρα!
Αγόρι μου αν θες να γαμάς και μένα θα σου δώσω την κόρη μου. Είναι καλό κορίτσι! Μετά βέβαια αρχίσαν τα τραβέλια. Μην κοιτάται που εμείς οι παλιοί δεν γράφουμε στις κριτικές. Δεν υπήρχαν αυτά τα πράγματα τότε! Θα πρέπει να φτιάξουμε ένα thread «κριτικές από το παρελθόν.»

:erection:
 

lopedelmozo

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2010
Μηνύματα
198
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
1
Σωστός!Εγω το θυμάμαι από τις πρώτες μου τσάρκες στα 19 μου! Ποιος ξέρει γιατί να κλεισε.
 

Επισκέπτης
Δεκαετια 70 και 80 τα μπουρδελα ηταν στην Ερμου.
 

actionathens

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2013
Μηνύματα
232
Like
0
Πόντοι
1
μεχρι και τελη 80 σιγουρα ηταν πολλα εκει.
 

kav69

Ανώτερος
Εγγρ.
10 Απρ 2009
Μηνύματα
20.662
Κριτικές
47
Like
15.145
Πόντοι
5.885
Παιχτουρεσ υπηρχε ενα μπουρδελακι στην οσο Χ.Τρικουπη και Λασκαρεωσ δουλευε η κυρια Χριστινα

Επισησ στην οδο Λασκαρεωσ και γωνια Χ.Τρικουπη με εισοδο απο Λασκαρεωσ και

Μαυρομιχαλη δεξια πριν απο τον Κινηματογραφο Παναθηναια

Στην οδο Θεμιστοκλεουσ πριν την Μεθωνησ

Παντωσ οτι καλυτερο εχει περασει απο Αθηνα ηταν στην οδο Μαρκου Ευγενικου η STAR Γαβριελλα

Εγω δεν εχω παει ακομα με τιποτα καλυτερο στο ειδοσ

Οσοι απο εσασ εχουν περασει απο εκει θα συμφωνησουν πιστευω . . . . . . . . . . . . . . . .

Κλαλη συνεχεια
η gilf Γαβριελλα.................respect.................. :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 
Εγγρ.
12 Φεβ 2014
Μηνύματα
517
Κριτικές
4
Like
713
Πόντοι
86
-ΟΙ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ ΞΑΝΑΓΥΡΙΖΟΥΝΕ ... Το μπουρδελο αυτο (το ερειπωμενο διώροφο,οπως φαινεται στη φωτογραφια) ,της Μυλλερου,μετα την Αχιλλεως,οπως παμε για Β. Μπενακη) , ειχε μεγαλη ιστορια στη δεκαετια του 70  ,ισως και παλιοτερα, οπου δουλευαν εκει δυο από τις μεγαλύτερες μουναρες της εποχης, μια μελαχροινη  ψηλη και μια ξανθια.Νομιζω Κορινα και Μονικα τα "καλλιτεχνικα" τους. Τη Μονικα τη μελαχροινη ,ισως καποιοι τη θυμούνται ,εγω την ειδα για τελευταια φορα στο γκρεμισμενο πια (παρκινγκ σημερα) διώροφο της οδου Ανδομαχης,απεναντι από την Τροχαια, στα 1982,πιτσιρικας τοτε. Δυστυχως τοτε  η κοπελλα αυτή,ειχε καταρρευσει  και αργοτερα εμαθα ότι ηταν πολυ αρρωστη,αν και δεν μπορεσα να μαθω περισσότερα. Παλιος μπουρδελιαρης μπου ειχε πει  ότι ειχε εμφανιστεί στα μπουρδελα το 1968 και γινόντουσαν ουρες,μιλαμε για  ΤΗ μουναρα. Πολύ καλες και σωστές και οι δυο αυτές κοπέλλες στο δωματιο.
 

Συνημμένα

  • υμυλλερου.jpg
    υμυλλερου.jpg
    158,6 KB · Εμφανίσεις: 94
Εγγρ.
12 Φεβ 2014
Μηνύματα
517
Κριτικές
4
Like
713
Πόντοι
86
Οι αναμνήσεις ...ΙΙ.
Το μπουρδέλο αυτό Αγίου Πέτρου 4, εκλεισε πριν καμποσα χρονια,δε θυμαμαι ακριβως. Εδώ ειχε εμφανιστεί τον Οκτωβριο  του 1978 η Ελληνίδα μουναρα - βυζού "Ναντια",και δουλεψε σε αυτό για δεκαπέντε τουλάχιστον χρονια,αν θυμαμαι καλα. Τσατσά δουλευε η κυρα - Δοξα,πολυ καλη και ησυχος ανθρωπος,και τσάτσος  ο περίφημος Τάκης. Γενικα εφερνε πολύ καλες κοπέλλες, οι περισσότερες μουναρες,ελληνιδες βεβαια. Ειχα παρει εδώ και τη ρεα τη Θεσσαλονικια καποιες φορες.
 

Συνημμένα

  • Αγ. πετρου.jpg
    Αγ. πετρου.jpg
    189,1 KB · Εμφανίσεις: 97

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
20.957
Κριτικές
490
Like
36.532
Πόντοι
41.447
Οι αναμνήσεις ...ΙΙ.
Το μπουρδέλο αυτό Αγίου Πέτρου 4, εκλεισε πριν καμποσα χρονια,δε θυμαμαι ακριβως. Εδώ ειχε εμφανιστεί τον Οκτωβριο  του 1978 η Ελληνίδα μουναρα - βυζού "Ναντια",και δουλεψε σε αυτό για δεκαπέντε τουλάχιστον χρονια,αν θυμαμαι καλα. Τσατσά δουλευε η κυρα - Δοξα,πολυ καλη και ησυχος ανθρωπος,και τσάτσος  ο περίφημος Τάκης. Γενικα εφερνε πολύ καλες κοπέλλες, οι περισσότερες μουναρες,ελληνιδες βεβαια. Ειχα παρει εδώ και τη ρεα τη Θεσσαλονικια καποιες φορες.

ηταν ανοιχτό μέχρι και τα τελη της δεκαετιας 90 αν θυμαμαι καλα
Η Ρεα απιστευτη μουναρα!
 
Εγγρ.
12 Φεβ 2014
Μηνύματα
517
Κριτικές
4
Like
713
Πόντοι
86
  Zero Tolerance, εν ειδει αφιερώσεως προς το προσωπο σου,(δεν σε γνωριζω βεβαια προσωπικα), βαζω μια φωτογραφία της γνωστης ιταλιδας ηθοποιου  Lea Massari, στην οποία εμοιαζε πάρα πολύ η "Νάντια" από Αγ. Πέτρου .
 

Συνημμένα

  • imagesRAAV1E0B.jpg
    imagesRAAV1E0B.jpg
    10,8 KB · Εμφανίσεις: 108
Εγγρ.
12 Φεβ 2014
Μηνύματα
517
Κριτικές
4
Like
713
Πόντοι
86
 Δεν θυμαμαι καλα ποτε εκλεισε αυτό,ισως να πηγα  για τελευταια φορα γυρω στα 1992-93 ,μετα ελειπα εξωτερικο και γυρισα μετα το 2007,και  ηταν ηδη κλειστο,ενδιαμεσα δεν ειχα ξαναπεράσει .ισως καποιοι  να γνωριζουν/θυμούνται καλυτερα.Ας γραψουν κατι
 

observer(1)

Μέγας
Εγγρ.
17 Αυγ 2007
Μηνύματα
4.288
Κριτικές
18
Like
1.967
Πόντοι
4.375
Δείτε καποιες φωτό  της  μακαριτισας  γαλλίδας, παλιάς μοντέλας  και τσοντοστάρ  Michèle Perello ,<  που νομιζω επίσης  έμοιαζε πολυ  με την εν λόγω Νάντια ...
 

Συνημμένα

  • Michèle Perello,06b.jpg
    Michèle Perello,06b.jpg
    8,2 KB · Εμφανίσεις: 97

observer(1)

Μέγας
Εγγρ.
17 Αυγ 2007
Μηνύματα
4.288
Κριτικές
18
Like
1.967
Πόντοι
4.375
Η ιδία ..
 

Συνημμένα

  • Michele Perello (1).jpg
    Michele Perello (1).jpg
    39,1 KB · Εμφανίσεις: 100
  • Philippe Lemaire et Michele Perello.jpg
    Philippe Lemaire et Michele Perello.jpg
    35,6 KB · Εμφανίσεις: 101

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
20.957
Κριτικές
490
Like
36.532
Πόντοι
41.447
  Zero Tolerance, εν ειδει αφιερώσεως προς το προσωπο σου,(δεν σε γνωριζω βεβαια προσωπικα), βαζω μια φωτογραφία της γνωστης ιταλιδας ηθοποιου  Lea Massari, στην οποία εμοιαζε πάρα πολύ η "Νάντια" από Αγ. Πέτρου .


πολυ ωραιος!!!!
μοιαζει αρκετα !
 
Εγγρ.
12 Φεβ 2014
Μηνύματα
517
Κριτικές
4
Like
713
Πόντοι
86
 Αυτό είναι το μπουρδελάκι που γραφτηκε σημερα ότι κατεδαφίζεται. Θυμάμαι εδώ δούλευε η Σόνια/Εύα,μια πολύ ωραία κοπέλλα,που ειχε ξεκινήσει από το Κολωνάκι,ενα γνωστό μπουρδέλο,δε θυμαμαι ονομα δρομου. Εφερνε και άλλες ,εμφανίσιμες οι περισσότερες,νεαρές,αλλά μάλλον ξεπέτες. Η Σόνια πρέπει να ηταν εκει από 1988-1995 περίπου, την ειχα πάρει απειρες φορές. Ειχε χαρακτηριστικά ωραίο πρόσωπο και ωραίο βυζί ,σε υψος όχι ψηλή, κανονική,αλλά ειχε ωραίες πλάτες και κορμοστασιά. Ειχε τατουάζ ένα τριαντάφυλλο στη δεξια πλευρα της κοιλιάς.Ρωτησα ένα τσάτσο εκει,αν δουλευει,γιατι δεν την εβρισκα και μου ειπε ότι "εχει πεθανει" , πιστευω ψέμμα χιλια στα εκατό. Υπηρχε και άλλη Σονια στην περιοχή και γινεται μπέρδεμα.
 

Συνημμένα

  • tyjrt.jpg
    tyjrt.jpg
    156,3 KB · Εμφανίσεις: 96
Δείτε τα όλα τα  μπουρδέλα  και τα  studio  της Αθήνας στον κατάλογο.

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom