Νέα

Ομοφυλοφιλία:Η αρχαιότερη Ελληνική παράδοση! Θα το παραδεχτούμε;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα amfisapiens
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 601
  • Εμφανίσεις 50K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Επισκέπτης
και τότε γιατί ψάχνεις δικαιολογίες του τύπου "και οι αρχαίοι το κάνανε" ή "και ο χριστός ήταν" κλπ...

Ε,όσο να ναι έχει το ενδιαφέρον του να κάνεις πλήρες negation του εθνικού ομοφοβικού αφηγήματος.Σχωρα με γέρο που διασκεδάζω με τις ομοφοβικές αντιδράσεις του νεολλαδιστάν συφερτού οι οποίοι νιώθουν πηγαία την ανάγκη να υπερασπιστούν τα κουλά αφηγήματα τους λες κ η ομοφυλοφιλία είναι το τέλος του κόσμου.

Χαχα,πραγματικά εγώ διασκεδάζω στην πορεία με τις αντιδράσεις.
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
23.702
Κριτικές
6
Like
8.846
Πόντοι
1.686
Ποιο κουσούρι ρε γέρο χαχα.Αυτά για τις ενοχικές κρυφές που κρυφογαμιούνται στα σοκάκια όσο το παίζουν άριστες οικογενειάρχισσες στη κοινωνία.Για μένα η διαφορετικότητα μου είναι πηγή κινήτρου,δύναμης κ περηφάνειας.Για σας τις μεσόκοπες του 50 ακόμα η ομοφυλοφιλία είναι ''κακό,κουσούρι,'' κοκ.Γελάνε κ τα σίδερα λέμε.

Για μας την νέα, μορφωμένη κ out LGBT γενιά  της  Ελλάδας ο σεξουαλικός μας προσανατολισμός μας κ οι προκλήσεις γύρω από αυτόν στην ομοφοβική χαβούζα της νεοελλαδιστάν κοινωνίας αποτελούν άνδρωμα επι της ουσίας κ μεγάλη πηγή κινήτρου κ περηφάνειας.

Πιστεύεις ότι ο Τραμούλης είναι κρυφή, είναι κρυφογκέϋ με ομοφυλοφιλία
δυστονική προς το εγώ ;  :2funny: :2funny: :2funny:


ic_e456ec19f57df15feeaab88d8f4e0ab9.jpg


Είναι ο 59χρονος τραμούλης πιωμένο ροζ μπουλντογκάκι ;  :2funny: :2funny:
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
189
Πόντοι
1.390

Λιλα

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2008
Μηνύματα
5.322
Κριτικές
3
Like
51
Πόντοι
66
Ε,όσο να ναι έχει το ενδιαφέρον του να κάνεις πλήρες negation του εθνικού ομοφοβικού αφηγήματος.Σχωρα με γέρο που διασκεδάζω με τις ομοφοβικές αντιδράσεις του νεολλαδιστάν συφερτού οι οποίοι νιώθουν πηγαία την ανάγκη να υπερασπιστούν τα κουλά αφηγήματα τους λες κ η ομοφυλοφιλία είναι το τέλος του κόσμου.

Χαχα,πραγματικά εγώ διασκεδάζω στην πορεία με τις αντιδράσεις.
   Τι ειπατε κυρια εγω ομοφοβικος? :boobies: :grin: :grin: :grin: :grin:
 

Συνημμένα

  • Ομοφοβικος.jpg
    Ομοφοβικος.jpg
    12,6 KB · Εμφανίσεις: 72

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.624
Like
14.597
Πόντοι
3.656
προτιμω τις κατσαριδες τυπε  :S :S :S :S :S :S

ειναι πιο.........ησυχες......   :S :S :S :S :S


τυπε η μονη διαφορα που εχουν οι ελλεϊνιδες με τις κατσαριδες ειναι οτι οι κατσαριδες ειναι και χρησιμες στο οικοσυστημα  :grin:
 

Heartbreaker83

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.814
Like
12
Πόντοι
16
Θύμησε μου εσύ δεν ήσουν αυτός που ρόμπιασα όταν ζητούσε για τον γκέι γάμο studies για την υιοθεσία?Γαργάρα θυμάμαι είχες κάνει τότε το metanalysis της AAP που σου χα πασάρει κ την είχες πουλέψει γενικά μετά από κεινο το ποστ μου.Είσαι σίγουρος οτι θέλεις να μπει στη βάσανο της νέας ρόμπας από τον Λέγκολα?

Ειδικά λοιπόν για τους Ιερολοχίτες 6 είναι οι αρχαίες πηγές που είναι κ στο λινκ που δίνω κ είναι ξεκάθαρες, crystal clear πως το λένε, αναφορές σεξουαλικής σχέσης μεταξύ τους.Όσο για την ερμηνεία των μοντέρνων ε οκ προτιμώ να ακούσω τον ιστορικό από την κάθε συμπλεγματική τελειωμένη νεοελλαδιστάν η οποία θεωρεί μάλιστα την ομοφυλοφιλία ως κάτι κακό κ νιώθει την ανάγκη να υπερασπιστεί την μη αποδοχή ή ακόμα κ μη ύπαρξη της (λολ) στην Αρχαία Ελλάδα.

Έλα μη το παίρνετε προσωπικά τον έτρωγαν κάργα οι προγόνοι σας κ μεις είμαστε περήφανοι γι αυτό.

Oυτε καν το ειδα αυτο το metanalysis...

Περιεργο αυτο που λες για το λινκ, γιατι απο οτι ειδα εβαλες βικιπαιδια που λεει ξεκαθαρα οτι αυτες οι εξι  ειναι μεταγενεστερες προσθηκες και αμφισβητουνται

Φανταζομαι οτι οταν εφτασες στο "εξι πηγες" πεταχτηκες πανω φωναζοντας νατο νατο και δεν διαβασες την συνεχεια :-
 

Επισκέπτης
Oυτε καν το ειδα αυτο το metanalysis...

Περιεργο αυτο που λες για το λινκ, γιατι απο οτι ειδα εβαλες βικιπαιδια που λεει ξεκαθαρα οτι αυτες οι εξι  ειναι μεταγενεστερες προσθηκες και αμφισβητουνται

Φανταζομαι οτι οταν εφτασες στο "εξι πηγες" πεταχτηκες πανω φωναζοντας νατο νατο και δεν διαβασες την συνεχεια :-

Έλα τσίμπα


Πάρε κ δω την έταιρη γαργάρα σου,έτσι για να σου φρεσκάρω την μνήμη

 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
23.702
Κριτικές
6
Like
8.846
Πόντοι
1.686


Τελικά δεν είπες Λέγκολα , είναι ο Τραμούλης " κρυφή " ;  :2funny: :2funny: :2funny:
 

chris33

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2011
Μηνύματα
5.123
Like
11
Πόντοι
66
Μην ακούτε μπούρδες.οι αρχαιοι ελληνες ήταν straight.ολα μια προπαγάνδα είναι.καποιοι από αυτούς ισως να πηγαιναν με ζωα αλλά πότε με άντρες
 

Heartbreaker83

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.814
Like
12
Πόντοι
16

Τι να τσιμπησω ρε τυπε αφου στο τελος της διευθυνσης λεει debate :2funny:



Αυτα που εβαλες βαριεμαι να τα διαβαζω, αλλα ακομα και αν το κανω ειμαι σιγουρος οτι θα βρω αλλα που να λενε τα αντιθετα.
Το συγκεκριμενο παντως αν σε ενδιαφερει το ξανασκεφτηκα και αποφασισα οτι ο νομος γενικα ειναι πολυ ελαστικος οσον αφορα το ποιος ειναι αξιος να γινει γονιος η οχι. Αφηνει αχρηστους ανθρωπους, μισανθρωπους, εγωιστες, ψευτες, κλεφτες, δολοφονους, πρεζακηδες. Το να κολλαμε στο αν ειναι γκευ οι γονεις ειναι υποκρισια, ας ειναι καλοι γονεις ας αγαπανε το παιδι και ολα καλα
 

Επισκέπτης
Τι να τσιμπησω ρε τυπε αφου στο τελος της διευθυνσης λεει debate :2funny:



Αυτα που εβαλες βαριεμαι να τα διαβαζω, αλλα ακομα και αν το κανω ειμαι σιγουρος οτι θα βρω αλλα που να λενε τα αντιθετα.
Το συγκεκριμενο παντως αν σε ενδιαφερει το ξανασκεφτηκα και αποφασισα οτι ο νομος γενικα ειναι πολυ ελαστικος οσον αφορα το ποιος ειναι αξιος να γινει γονιος η οχι. Αφηνει αχρηστους ανθρωπους, μισανθρωπους, εγωιστες, ψευτες, κλεφτες, δολοφονους, πρεζακηδες. Το να κολλαμε στο αν ειναι γκευ οι γονεις ειναι υποκρισια, ας ειναι καλοι γονεις ας αγαπανε το παιδι και ολα καλα

Φιλαράκι χαχα,με σένα είναι πραγματικά σα να κλέβω εκκλησία.Όχι ότι έχω ιδιαίτερες ενοχές ως άθεος αλλά λέμε τώρα.Έλα,όταν θες ξεφτίλα από γκέι να με προτιμάς.
 

Λιλα

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2008
Μηνύματα
5.322
Κριτικές
3
Like
51
Πόντοι
66
Ε σκατομαιμου το παρακατο κομματι ειναι απο το σαιτ που προτεινες.Στο παραθετω ατοφιο στα Αγγλικα.Εαν δεν μπορεις να το καταλαβεις
να στο μεταφρασω γλυκα.Γιατι εκτος απο πουστης εισαι και ψευτης.
Historiographic debate

The historicity of the Sacred Band was challenged in 2002 by the classical scholar David D. Leitao who believes that it "rests on the most precarious of foundations". Leitao is especially critical of the accounts of the Sacred Band that describes it as being composed of lovers, and believes that the Sacred Band's role in the battles of Tegyra, Leuctra, and Chaeronea were all exaggerated. Of the eleven surviving ancient accounts that mention the Sacred Band by name, he separates them into two groups: The five "non-erotic" accounts that do not mention that the Sacred Band was composed of lovers (e.g., Diodorus); and the six "erotic" accounts which do (of which Plutarch's is the most complete). He argues that the latter six were all "moralistic" texts, with the exception of Polyaenus, deriving from an early 4th century BC tradition on writing about eros (romantic love). He believes Plutarch's account ultimately derives from Plato's works, and not from local Boeotian historians. He particularly focuses on Plutarch's use of distancing language like "as they say" and "some say" (ὤς φασι, ἔνιοι δέ φασι) which implies that Plutarch was himself unwilling to vouch for the historicity of the Sacred Band.Τhus the account of the Sacred Band being composed of lovers (or the account of the Sacred Band itself) were likely to be merely part of the panegyric traditions surrounding Pelopidas and were not based on reality.[11]

Καταλαβες Φλωρου?Απλα ψεματα :boobies:
 

Συνημμένα

  • Ομοφοβικος.jpg
    Ομοφοβικος.jpg
    12,6 KB · Εμφανίσεις: 82

Επισκέπτης
Καταλαβες Φλωρου?Απλα ψεματα :boobies:

Ξέπεσε κ η Λίλα σε τρολ.Ίσα μωρή,αν θες να μου τραβήξεις την προσοχή πρέπει να ξέρεις να επιχειρηματολογείς μωρή καργιολίλα.Πες μας για κανά νόμπλελ δονητή τώρα κ άσε την έρευνα σε όσους μπορούν να την υποστηρίξουν.
 

Λιλα

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2008
Μηνύματα
5.322
Κριτικές
3
Like
51
Πόντοι
66
Ξέπεσε κ η Λίλα σε τρολ.Ίσα μωρή,αν θες να μου τραβήξεις την προσοχή πρέπει να ξέρεις να επιχειρηματολογείς μωρή καργιολίλα.Πες μας για κανά νόμπλελ δονητή τώρα κ άσε την έρευνα σε όσους μπορούν να την υποστηρίξουν.
  Ασε τις μαγκιες τρομπα.Το κομματι που σου παραθετω αγραμματη μαιμου ειναι απο αυτο που προτεινες για αποδειξη ηλιθιε :boobies: :boobies:
 

Συνημμένα

  • Θρρρρρ.jpg
    Θρρρρρ.jpg
    7,5 KB · Εμφανίσεις: 67

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
23.702
Κριτικές
6
Like
8.846
Πόντοι
1.686

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom