Νέα

Οι γύφτοι στο φεγγάρι

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Termin
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 47
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
18
Like
15.466
Πόντοι
4.546
Όταν διάβασα τον τίτλο απόρησα και θαύμασα συγχρόνως, την εκλεκτή αυτή ράτσα!

Έχουν τέτοια τεχνολογία οι γύφτοι να πάνε στο φεγγάρι; - σκέφτηκα. Πολύ πιθανόν!

Οι πιο άσχημες γυναίκες στον πλανήτη είναι οι Πορτογαλεζες...Καρατσεκαρισμενο!!
Μυτογκες;
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.089
Like
2.895
Πόντοι
506
Eκεί που ψωλοαρμένιζα σήμερα να περάσει η μέρα μου, μέσα στους καπνούς και τις στάχτες και προσπαθούσα να πιω το εσπρεσάκι μου, έρχεται ειδοποίηση στην κινητάρα μου το poco....
για δύο πράγματα επιτρέπω ειδοποιήσεις στο κινητό, αν ανεβάσει φωτογραφία η Μαρία Σολωμού στο Insta να την στείλω στην αδερφή μου που έχει μωρό και δεν τρώει το φαγητό του, να του την δείξει μπας και τρομοκρατηθεί να του πει, αν δεν φας το φαι σου θα σε φάει αυτή! και δεύτερον επιτρέπω ειδοποιήσεις αν γίνει κάτι συνταρακτικό σε τεχνολογικά θέματα ξέρετε τι φιλομαθής είμαι.

Ε λοιπόν σήμερα έγινε το δεύτερο! Οι Ινδοί έστειλαν στο φεγγάρι σκάφος και όχημα για εξερεύνηση..... Όπως ξέρετε οι γύφτοι είναι Ινδοί που παράτησαν την χώρα τους και γέμισαν όλο τον κόσμο.... τώρα και την Σελήνη...... αυτό ήταν ένα τεράστιο πλήγμα για τον εγωισμό μου καθώς εμεις οι Έλληνες δεν καταφέραμε να φτιάξουμε ούτε ρόδα για το ηλεκτρικό πατίνι μου και αναγκάζομαι να αγοράζω απο το ali express....

Ινδία: Ο πύραυλος Chandrayaan-3 προσεληνώθηκε με επιτυχία στον Νότιο Πόλο της Σελήνης
Η Ινδία εισέρχεται πλέον στην κλειστή λέσχη των μεγάλων διαστημικών δυνάμεων Ινδία: Ο πύραυλος Chandrayaan-3 προσεληνώθηκε με επιτυχία στον Νότιο Πόλο της Σελήνης - Οικονομικός Ταχυδρόμος - ot.gr
Ποια ελλαδα ρε τυπε ούτε οι Ρωσσοι. Και οι Κινεζοι πριν 10 χρονια ακομα το παλευαν
 
  • Like
Αντιδράσεις: Termin

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.386
Κριτικές
8
Like
11.138
Πόντοι
3.786
δεν είναι όλοι τριτοκοσμικοί ρε σεις, έχουν και πλούσιους, έχουν και πλούσιους εκτός Ινδίας και μεσαία τάξη. Η πλειοψηφία βέβαια είναι τρίτος κόσμος.
Καμία εντύπωση που η Ινδία έχει διαστημικό πρόγραμμα, τι νομίζατε ότι θα τα έδιναν τα λεφτά στους πολίτες;

Επίσης Κοσμοδρόμιο έχουμε και εμείς. Στη Χασιά είναι, ελπίζω να μην καεί.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Termin

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.089
Like
2.895
Πόντοι
506

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.345
Like
10.852
Πόντοι
3.556
Οι Ινδοι γαμανε στο ΙΤ και παλαιοτερα στα Μαθηματικα. Γενικα ειναι χωρα με τεραστιο υποβαθρο στις επιστημες απο παντα. Εχω δουλεψει με πολλους Ινδους, οι καλοι απο αυτους δεν παιζονται. Ωστοσο εχει και πολλη σαβουρα που αμα μπλεξεις δε βγαζεις ακρη.

Επισης η θρησκεια τους ειναι μια ευγενικη θρησκεια με επικεντρο την εσωτερικη αναζητηση και οχι επιθετικη δηλαδη φατε τους απιστους, τους αλλοθρησκους, κλπ και αυτο τους κανει να ξεχωριζουν απο ολον τον κοσμο της Νοτιας Νοτιοδυτικης Ασιας
 

Tantrikos80

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2022
Μηνύματα
90
Κριτικές
5
Like
614
Πόντοι
300
Οι περισσότεροι πολιτικοί μηχανικοί στα μεγάλα πανεπιστήμια πλέον στο εξωτερικό είναι Ινδοί.
Πολύ φτώχεια δεν το συζητάμε… αλλά ένα 10 τοις 100 δικό τους να είναι αυτό που λέμε εμείς μεσαία τάξη είναι 100 εκατομμύριοι άνθρωποι..
Δεν υπάρχει συναγωνισμός..
 
  • Like
Αντιδράσεις: Termin

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
18
Like
15.466
Πόντοι
4.546
Αν τελικά πάνε οι γύφτοι στο φεγγάρι, θα μένουν σε τσαντηρια όπως εδώ;
Μην χτίσουν τίποτα ουρανοξύστες λέω, με τόσα υλικά, καλώδια και μέταλλα που... συλλέγουν από πάντα.
 

Isidoro$

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2021
Μηνύματα
1.986
Κριτικές
9
Like
3.291
Πόντοι
456
Τεράστιες αντιθέσεις...
Οι Ινδοί είναι εχθροί με τους Πακιστανούς οι οποίοι ως γνωστόν είναι κολλητοί με τους Τούρκους.
Πρέπει να ενδυναμώσουμε τις ελληνοινδικες σχεσεις γιατί η Ινδία έχει αναπτύξει πολεμικη βιομηχανία που τα κάνει ΟΛΑ..πλοία,άρματα,αεροπλάνα ,ελικόπτερα ,βαλιστικους πυραύλους.
Καλα τα λες αλλα ποιος ενδιαφερεται..μονο ο Βελοπουλος τα λεει αυτα
 
  • Like
Αντιδράσεις: Termin

CLOSER822

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.025
Like
9.866
Πόντοι
1.406

Gademosavros

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιαν 2009
Μηνύματα
239
Like
957
Πόντοι
81
Μη το γελάτε , αυτή είναι η λύση, όλοι οι Βρωμά στο φεγγάρι , τώρα θα μου πεις κάτι θα βρουν να κλέψουν κι εκεί
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
18
Like
15.466
Πόντοι
4.546
Θα μπορούσε να είναι και τίτλος από παράσταση Καραγκιόζη:
"Οι γύφτοι στο φεγγάρι ".
 

!blis

Σπουδαίος
Εγγρ.
27 Νοε 2009
Μηνύματα
9.651
Κριτικές
41
Like
2.914
Πόντοι
3.237
Eκεί που ψωλοαρμένιζα σήμερα να περάσει η μέρα μου, μέσα στους καπνούς και τις στάχτες και προσπαθούσα να πιω το εσπρεσάκι μου, έρχεται ειδοποίηση στην κινητάρα μου το poco....
για δύο πράγματα επιτρέπω ειδοποιήσεις στο κινητό, αν ανεβάσει φωτογραφία η Μαρία Σολωμού στο Insta να την στείλω στην αδερφή μου που έχει μωρό και δεν τρώει το φαγητό του, να του την δείξει μπας και τρομοκρατηθεί να του πει, αν δεν φας το φαι σου θα σε φάει αυτή! και δεύτερον επιτρέπω ειδοποιήσεις αν γίνει κάτι συνταρακτικό σε τεχνολογικά θέματα ξέρετε τι φιλομαθής είμαι.

Ε λοιπόν σήμερα έγινε το δεύτερο! Οι Ινδοί έστειλαν στο φεγγάρι σκάφος και όχημα για εξερεύνηση..... Όπως ξέρετε οι γύφτοι είναι Ινδοί που παράτησαν την χώρα τους και γέμισαν όλο τον κόσμο.... τώρα και την Σελήνη...... αυτό ήταν ένα τεράστιο πλήγμα για τον εγωισμό μου καθώς εμεις οι Έλληνες δεν καταφέραμε να φτιάξουμε ούτε ρόδα για το ηλεκτρικό πατίνι μου και αναγκάζομαι να αγοράζω απο το ali express....

Ινδία: Ο πύραυλος Chandrayaan-3 προσεληνώθηκε με επιτυχία στον Νότιο Πόλο της Σελήνης
Η Ινδία εισέρχεται πλέον στην κλειστή λέσχη των μεγάλων διαστημικών δυνάμεων Ινδία: Ο πύραυλος Chandrayaan-3 προσεληνώθηκε με επιτυχία στον Νότιο Πόλο της Σελήνης - Οικονομικός Ταχυδρόμος - ot.gr
τσιου τσιου play play tiki taka everyday
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: Termin

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
18
Like
15.466
Πόντοι
4.546
Τελικά, για πότε είναι προγραμματισμένη η εκτόξευση του πυραύλου για το φεγγάρι, από το κέντρο ελέγχου Μενιδίου;
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: Termin

gpikasso

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Ιαν 2010
Μηνύματα
969
Κριτικές
15
Like
2.350
Πόντοι
2.477
Ινδός: Πήγα Ελλάδα, απίστευτος πλούτος, και απίστευτα μαλάκες ο πληθυσμός, καίγονται απο μόνοι τους δεν χρειάζονται εχθρό, ανάβουν φωτιές μόλις έχει καύσωνα και αέρα και τρέχουν γύρω γύρω.
Δυστυχως ετσι ειναι...
 
  • Like
Αντιδράσεις: Termin

ledocteur

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Οκτ 2014
Μηνύματα
91
Κριτικές
4
Like
354
Πόντοι
280
Πφφ... 2-3 αποστολές ακόμα να παίξουν οι Ινδοί στο φεγγάρι και θα το γεμίσουν σκουπίδια.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom