Νέα

Μολδαβία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα toomuch
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 254
  • Εμφανίσεις 42K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
4
Πόντοι
16
Τι να δω.
Κάθε τρεις και λίγο εκεί είμαι.
Τη Δευτέρα πάλι φεύγω.
Πάντως δεν συμφωνώ.
Εγώ το Κισινίαου το βρίσκω φτηνό όσον αφορά το φαι και τη διασκέδαση.
Τρώω στα καλύτερα εστιατόρια (Beer House, Caravan, Maskes κλπ -δοκίμασέ τα αν πας) με τιμές στο 1/4 των ελληνικών.
Ακριβά θεωρώ σε σχέση με την ποιότητα και τις υπηρεσίες που παρέχουν τα ξενοδοχεία. Είναι υπερβολικό να δίνεις 60$/μέρα για ξενοδοχεία τύπου Nacinal, Kosmos ή chicinau.
Όσο για τα σύνορα έχεις δίκιο. Ουρές ατέλειωτες. Μιας ώρας εκδρομή Τιράσπολ-Οντέσσα μπορεί να εξελιχθεί σε τετράωρη ταλαιπωρία με τη μαλακία που δέρνει τους Ουκρανούς τελωνειακούς.
Απίστευτη γραφειοκρατία.
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
Τι να δω.
Κάθε τρεις και λίγο εκεί είμαι.
Τη Δευτέρα πάλι φεύγω.
Πάντως δεν συμφωνώ.
Εγώ το Κισινίαου το βρίσκω φτηνό όσον αφορά το φαι και τη διασκέδαση.
Τρώω στα καλύτερα εστιατόρια (Beer House, Caravan, Maskes κλπ -δοκίμασέ τα αν πας) με τιμές στο 1/4 των ελληνικών.
Ακριβά θεωρώ σε σχέση με την ποιότητα και τις υπηρεσίες που παρέχουν τα ξενοδοχεία. Είναι υπερβολικό να δίνεις 60$/μέρα για ξενοδοχεία τύπου Nacinal, Kosmos ή chicinau.
Όσο για τα σύνορα έχεις δίκιο. Ουρές ατέλειωτες. Μιας ώρας εκδρομή Τιράσπολ-Οντέσσα μπορεί να εξελιχθεί σε τετράωρη ταλαιπωρία με τη μαλακία που δέρνει τους Ουκρανούς τελωνειακούς.
Απίστευτη γραφειοκρατία.
ε δεν ειπα οτι εχει τιμες αθηνας στα εστιατορια,αλλα τα ποτα κ τα κλαμπ ειναι ακριβα οπως κ τα χοτελ που ειπες,που εγω, για συνεργατες οταν παω,κατω απο 80ε καλο δωματιο δεν βρισκω,π.χ σε codru η  dacia
κανω συγκριση με  σοφια η σκοπια γενικα μικρες πολεις,πρωτευουσες οχι με βουκουρεστι,μοσχα κιεβο,γιατι ειναι μικρη πολη ετσι κ αλλιως
αν ερθεις απο μοσχα, τοπα κ στο δημητρη ,ισως σου φανει παμφτηνο
εμενα πουρχομαι απο ελλαδα επαρχια,σερρες π.χ,κ μετα σοφια, ακριβοτατο το βρισκω
μη το κουραζω αλλο,αλλα 200λει μονο εισοδο στο φλαμινγκο η στο ντραιβ,τα βρισκεις λιγα?
στο σιν σιτυ στη σοφια ειναι  8 λεβα δηλ 4 φορες λιγοτερα,κ π.χ. στο μπριλαντινα δεν εχει εισοδο κιολας
αυτα δεν αντιδικω, απλα αλλιως ισως τα βλεπουμε
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
4
Πόντοι
16
Σύντροφοι,
          η Air Moldova ανακοίνωσε τα νέα δρομολόγια της για τη θερινή περίοδο. Πρόσθεσε δύο δρομολόγια και έστι έχουμε πλέον 4 απευθείας πτήσεις την εβδομάδα.
Αντιγράφω από το σαϊτ της.
Destination  From Chisinau  To Chisinau    Aircraft  type       Tariff

                Flight # Days Flight # Days
ATHENS
          9U 869 /1-3-5-7  9U 869 /1-3-5-7    A320                €59 / €118
                  9U 873     9U 873 
 

μαναβης_2

Μέλος
Εγγρ.
14 Οκτ 2009
Μηνύματα
45
Like
0
Πόντοι
0
Σύντροφοι,
           η Air Moldova ανακοίνωσε τα νέα δρομολόγια της για τη θερινή περίοδο. Πρόσθεσε δύο δρομολόγια και έστι έχουμε πλέον 4 απευθείας πτήσεις την εβδομάδα.
Αντιγράφω από το σαϊτ της.
Destination  From Chisinau  To Chisinau    Aircraft  type        Tariff

                Flight # Days Flight # Days
ATHENS
          9U 869 /1-3-5-7   9U 869 /1-3-5-7     A320                 €59 / €118
                  9U 873     9U 873 
ρε αλανια καμμια ενημερωση για οδικα δρομολογια απο θεσαλονικη για κισινιοφ εχετε?
να πα να δωσω καμμια ντοματα κι εγω εκει πανω,αν με παιρνει....
 

kuzia

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιαν 2010
Μηνύματα
813
Like
315
Πόντοι
26
ρε αλανια καμμια ενημερωση για οδικα δρομολογια απο θεσαλονικη για κισινιοφ εχετε?
να πα να δωσω καμμια ντοματα κι εγω εκει πανω,αν με παιρνει....
δεν θα στο συνιστουσα γιατι στα συνορα και αλλου σκανε μυτη μεσα στο λεωφορειο και ζητανε οι ρουμανοι-βουλγαροι  dollars η euro.εκτος αν θες να τους δωσεις ψιλα
 

μαναβης_2

Μέλος
Εγγρ.
14 Οκτ 2009
Μηνύματα
45
Like
0
Πόντοι
0
δεν θα στο συνιστουσα γιατι στα συνορα και αλλου σκανε μυτη μεσα στο λεωφορειο και ζητανε οι ρουμανοι-βουλγαροι  dollars η euro.εκτος αν θες να τους δωσεις ψιλα
κι εγω την πατατα που θα την σπρωξω??
δηλ αν μας τα παιρνουν βουλγαρο-ρουμανοι που ειναι Ε.Ε. οταν πατησουμε μολδαβια τι θα γινει?
θα μας παρουν κ τα τελαρα????
ακριβο το "μαλλι" μου φαινεται ,μελιτζανεξ.....
EGALEO SPIKING :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

μαναβης_2

Μέλος
Εγγρ.
14 Οκτ 2009
Μηνύματα
45
Like
0
Πόντοι
0
δεν θα στο συνιστουσα γιατι στα συνορα και αλλου σκανε μυτη μεσα στο λεωφορειο και ζητανε οι ρουμανοι-βουλγαροι  dollars η euro.εκτος αν θες να τους δωσεις ψιλα
με το μπαρδον,εσυ πως την κανεις για πανω??
σπηκαρε μας κι εμας παζαλουστα
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
4
Πόντοι
16
Σύντροφε οπωροπώλη, υπάρχουν λεωφορεία που συνδέουν Αθήνα - Κισινιώφ σεχδον επί καθημερινής βάσεως. Κόστος 80-90€ και διάρκεια 22-28 ώρες.
Ξέρω ότι εχει και από Θεσ/νίκη, Λάρισσα και Γιάννενα (είχα δεί σχετική ανακοίνωση στο σταθμό του Κισινιώφ) αλλά δεν ξέρω τίποτα για αυτά.
Αν σε ενδιαφέρει να σου δώσω τα στοιχειά των πρακτορείων (από Αθήνα). 
 

kuzia

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιαν 2010
Μηνύματα
813
Like
315
Πόντοι
26
ρε αλανια καμμια ενημερωση για οδικα δρομολογια απο θεσαλονικη για κισινιοφ εχετε?
να πα να δωσω καμμια ντοματα κι εγω εκει πανω,αν με παιρνει....
αν πας σολο καριερα θα φας ταλαιπορια
 

Wonderful

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2010
Μηνύματα
5.761
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
66
Νομίζω ότι είναι και ψιλοεπικίνδυνα
 

μαναβης_2

Μέλος
Εγγρ.
14 Οκτ 2009
Μηνύματα
45
Like
0
Πόντοι
0
Σύντροφε οπωροπώλη, υπάρχουν λεωφορεία που συνδέουν Αθήνα - Κισινιώφ σεχδον επί καθημερινής βάσεως. Κόστος 80-90€ και διάρκεια 22-28 ώρες.
Ξέρω ότι εχει και από Θεσ/νίκη, Λάρισσα και Γιάννενα (είχα δεί σχετική ανακοίνωση στο σταθμό του Κισινιώφ) αλλά δεν ξέρω τίποτα για αυτά.
Αν σε ενδιαφέρει να σου δώσω τα στοιχειά των πρακτορείων (από Αθήνα). 
σπασιμπα μπαλσοι συντροφε
βαλτα να τα κοζαρω η στελτα με πμ
και μην ξεχασω εχεις κ 2 κιλα μπαμιε ΑΑΑ τζαμπα
εγκαλεο-τουμπα- σπρεχεν...
 

μαναβης_2

Μέλος
Εγγρ.
14 Οκτ 2009
Μηνύματα
45
Like
0
Πόντοι
0
με εχετε μπερδεψει οι συντοφοκαβαλαραιοι,αν και ο μαναβης δεν μασαει ουτε στου Ρεντη
μια ειναι παραδεισος,ειναι εκει πανω, μια ειναι επικυνδυνα κ δη "σολο"
τι γινεται ,πουναι ο ποπαυς να βγει κανα συμπερασμα ρε κολλεγηδες :think:
 

Επισκέπτης
μακι δεν πανε σε καθιμερινι βασι.κανισ πολι μεγαλο λαθοσ!

το λεοφοριο απο τιν πλατια καραισκακι πιγενι χισιναου μονο καθε σαβατοκιριακο με 70 γιουρακια!κανι 30 ορεσ να παι.
και επισισ αλο λεοφοριο απο τιν βικτορια πιγενι καθε δευτερα μονο με 60 γιουρακια και ειναι και πιο γριγορο.24 ορεσ κανι να παι.
 

μαναβης_2

Μέλος
Εγγρ.
14 Οκτ 2009
Μηνύματα
45
Like
0
Πόντοι
0
Νομίζω ότι είναι και ψιλοεπικίνδυνα
αυτο  ρε μαγκιτη ,απο ποθεν το λες ναουμ????
οτι ναναι μαπα το καρπουζιον,τοδα κ το καταλαβα,αλλα επικυνδυνο???
καντα λιανα,μην βρεθουμε με κανα αγγουρι στον κ....
 

μαναβης_2

Μέλος
Εγγρ.
14 Οκτ 2009
Μηνύματα
45
Like
0
Πόντοι
0
μακι δεν πανε σε καθιμερινι βασι.κανισ πολι μεγαλο λαθοσ!

το λεοφοριο απο τιν πλατια καραισκακι πιγενι χισιναου μονο καθε σαβατοκιριακο με 70 γιουρακια!κανι 30 ορεσ να παι.
και επισισ αλο λεοφοριο απο τιν βικτορια πιγενι καθε δευτερα μονο με 60 γιουρακια και ειναι και πιο γριγορο.24 ορεσ κανι να παι.
ρε συ ποπαι καλα ειναι εκει?μια ετσι λες μια αλλιως,δωσε μια διαφωτηση στο συνδεσμο μαναβηδων θεσσαλιας κ β.ελλαδας
 

Επισκέπτης
αυτο  ρε μαγκιτη ,απο ποθεν το λες ναουμ????
οτι ναναι μαπα το καρπουζιον,τοδα κ το καταλαβα,αλλα επικυνδυνο???
καντα λιανα,μην βρεθουμε με κανα αγγουρι στον κ....
διαβασε www.bourdela.tv/component/option,com_smf/Itemid,250/topic,72071.45]εδο[/url] χιστι μου !
ειναι ολα αναλιτικα για τον ''διθεν'' παραδεισο που περιγραφουν μερικοι!!!χαχα!!!
 

μαναβης_2

Μέλος
Εγγρ.
14 Οκτ 2009
Μηνύματα
45
Like
0
Πόντοι
0
διαβασε www.bourdela.tv/component/option,com_smf/Itemid,250/topic,72071.45]εδο[/url] χιστι μου !
ειναι ολα αναλιτικα για τον ''διθεν'' παραδεισο που περιγραφουν μερικοι!!!χαχα!!!
ρε ποπαυς,τοδα κ σπασιμπα κ σενανε
αλλα καθαρα κ ξαστερα,με μπεσα,λεει η δε λεει να παει ο μαναβης εκει,θα βρω να σπρωξω καλα κ φτηνα η θα μου βγει το λαδι οπως ελλαντα?
ειναι φτηνα ποως ειδα πα αλλους μονιμ ους καβαλαραιους η ειναι πιασε κωλο?για το γκαμησι εννοω με κανα αλογατο
εγκαλεο ολεο
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
4
Πόντοι
16
μακι δεν πανε σε καθιμερινι βασι.κανισ πολι μεγαλο λαθοσ!

το λεοφοριο απο τιν πλατια καραισκακι πιγενι χισιναου μονο καθε σαβατοκιριακο με 70 γιουρακια!κανι 30 ορεσ να παι.
και επισισ αλο λεοφοριο απο τιν βικτορια πιγενι καθε δευτερα μονο με 60 γιουρακια και ειναι και πιο γριγορο.24 ορεσ κανι να παι.
Σύντροφε αν βάλεις και 2 λεοφωρεία από Πειραιά (2 Σ/Κ και ένα Τετάρτη)βγάνει σχεδόν καθημερινή κάλυψη.
Πάντως προσωπικά ΔΕΝ τα έχω δοκιμάσει και πιστεύω ότι δεν θα είναι και ότι καλύτερο.
 

Επισκέπτης
ρε ποπαυς,τοδα κ σπασιμπα κ σενανε
αλλα καθαρα κ ξαστερα,με μπεσα,λεει η δε λεει να παει ο μαναβης εκει,θα βρω να σπρωξω καλα κ φτηνα η θα μου βγει το λαδι οπως ελλαντα?
ειναι φτηνα ποως ειδα πα αλλους μονιμ ους καβαλαραιους η ειναι πιασε κωλο?για το γκαμησι εννοω με κανα αλογατο
εγκαλεο ολεο
ρε χιστι 100 γιουρια ζιτανε για μια ορα!
και αμα σε γουσταρουνε καθονται κ ολο το βραδι!
ειναι τελιοσ ανοργανοτοσ ο αγορεοσ εροτασ εκι!
δεν ειναι για σεξοτουρισμο!ειναι ακιρο μεροσ!!!
 

μαναβης_2

Μέλος
Εγγρ.
14 Οκτ 2009
Μηνύματα
45
Like
0
Πόντοι
0
ρε χιστι 100 γιουρια ζιτανε για μια ορα!
και αμα σε γουσταρουνε καθονται κ ολο το βραδι!
ειναι τελιοσ ανοργανοτοσ ο αγορεοσ εροτασ εκι!
δεν ειναι για σεξοτουρισμο!ειναι ακιρο μεροσ!!!
τι 100γιουρια η ωρα???50 κιλα ντοματα κορινθιας-τουρκικη δηλ?????? :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked:
και να βαλω κ 60 ωρες δρομο πηγαινε-ελα στο κεφαλι μου.....
ρε συ ποπαυ εισαι σιγουρος,δηλ με το μπαρδον αλλα αμα ειναι 200ευρω που γραφετε εδω ο μισθος θα θελουνε 100 την ωρα??
εγω με κανα 20αρακι 30αρακι το διωρο υπολογιζα οπως σοφια ναουμ....
δεν το πιανω το εργο....κι ειμαι κ τελεοφητος κ πεμτης δημοτικου ναουμ
θα με πεις "παγαινε σοφια"
ε αυτα εκει κατι κοντοπουτανα της πλακας ειναι ναουμ,γι αυτο ειπα να παω κισιναου,που γραφει εδω οτι εχει αλογα με 20-30 ευρα ναουν
αλλα αμα ο ποπαυς λεει πως ειναι ακυπο το μερος,τι να πω,δε τη βλεπω  την ανοδο
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom