Νέα

Μητέρα πήγε τους 40χρονους γιους της στα δικαστήρια για να τους διώξει από το σπίτι

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Rand0m1
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 316
  • Εμφανίσεις 12K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.187
Like
1.853
Πόντοι
216
Μάλιστα...
Έχω τέτοιο "παιδί" στο περιβάλλον μου, διαγνώστηκε με αγχώδη διαταραχή, διάφορες φοβίες κλπ.
Να πάει ψυχολόγο.
Και δεν είναι ντροπή... Η μισή Ελλάδα στον ψυχολόγο πάει.
 

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
1.940
Κριτικές
10
Like
1.340
Πόντοι
506
Μάλιστα...
Έχω τέτοιο "παιδί" στο περιβάλλον μου, διαγνώστηκε με αγχώδη διαταραχή, διάφορες φοβίες κλπ.
Να πάει ψυχολόγο.
Και δεν είναι ντροπή... Η μισή Ελλάδα στον ψυχολόγο πάει.
ποιοι πηγαινουν σε ψυχολογο; τι πιπες γραφεις.. Εμεις εδω τι ειμαστε δηλαδη;

Λοιπον, @Αγγελική εαν δεν τρολαρεις και εισαι ενηλικη, παρε την αδελφη σου απο το χερακι και βγητε εξω μαζι, βγαλτην ΕΞΩ! καντε βολτουλες, πατε για καφε μιλησε την, κανε προγραμμα να πατε για αθλητισμο να σφυξεται κολαρακια. Καντην φιλη σου.

Μετα απο κανα μηνα βρες δουλεια και για τις δυο σας, πες την με τροπο οτι βρηκες δουλεια αλλα θελουν 2 κοπελες, εαν δεν εχεται παραπανησια κιλα ως γκαρσονες ειναι καλα,ή σε καποιο γυμναστηριο, να ωσφριστει αρσενικες ορμονες η αδελφη σου μπας και αρχισει να στροφαρει. Εαν δεχτει εχει καλως, εαν οχι τοτε ναι, υπαρχει προβλημα και προσπαθησε να το βρεις
 

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.187
Like
1.853
Πόντοι
216
ποιοι πηγαινουν σε ψυχολογο; τι πιπες γραφεις.. Εμεις εδω τι ειμαστε δηλαδη;

Λοιπον, @Αγγελική εαν δεν τρολαρεις και εισαι ενηλικη, παρε την αδελφη σου απο το χερακι και βγητε εξω μαζι, βγαλτην ΕΞΩ! καντε βολτουλες, πατε για καφε μιλησε την, κανε προγραμμα να πατε για αθλητισμο να σφυξεται κολαρακια. Καντην φιλη σου.

Μετα απο κανα μηνα βρες δουλεια και για τις δυο σας, πες την με τροπο οτι βρηκες δουλεια αλλα θελουν 2 κοπελες, εαν δεν εχεται παραπανησια κιλα ως γκαρσονες ειναι καλα,ή σε καποιο γυμναστηριο, να ωσφριστει αρσενικες ορμονες η αδελφη σου μπας και αρχισει να στροφαρει. Εαν δεχτει εχει καλως, εαν οχι τοτε ναι, υπαρχει προβλημα και προσπαθησε να το βρεις
Πολλοί περισσότεροι απ' όσο νομίζεις...
Και σιγουρα το bou δεν είναι για να σου λύσει το πρόβλημα (αν υπάρχει όντως).
 

Αγγελική

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2020
Μηνύματα
346
Like
1.126
Πόντοι
81
ποιοι πηγαινουν σε ψυχολογο; τι πιπες γραφεις.. Εμεις εδω τι ειμαστε δηλαδη;

Λοιπον, @Αγγελική εαν δεν τρολαρεις και εισαι ενηλικη, παρε την αδελφη σου απο το χερακι και βγητε εξω μαζι, βγαλτην ΕΞΩ! καντε βολτουλες, πατε για καφε μιλησε την, κανε προγραμμα να πατε για αθλητισμο να σφυξεται κολαρακια. Καντην φιλη σου.

Μετα απο κανα μηνα βρες δουλεια και για τις δυο σας, πες την με τροπο οτι βρηκες δουλεια αλλα θελουν 2 κοπελες, εαν δεν εχεται παραπανησια κιλα ως γκαρσονες ειναι καλα,ή σε καποιο γυμναστηριο, να ωσφριστει αρσενικες ορμονες η αδελφη σου μπας και αρχισει να στροφαρει. Εαν δεχτει εχει καλως, εαν οχι τοτε ναι, υπαρχει προβλημα και προσπαθησε να το βρεις
εγω εχω δουλεια,και γτ να πάμε γ καφε; αφου δεν είμαστε κοντα,και δεν ειναι μικρο παιδι να την παρω απ το χερακι
 

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
1.940
Κριτικές
10
Like
1.340
Πόντοι
506

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.798
Κριτικές
62
Like
40.183
Πόντοι
8.530
δηλαδή το να μένεις με τους γονείς σου να δουλεύεις και να έχεις λεφτά μόνο για τα προσωπικά σου έξοδα το θεωρείται εσείς φυσιολογικό και τίμιο?

να τρώει κάποιος να πίνει τζάμπα να μη πληρώνει λογαριασμούς και ότι βγάζει να είναι για διασκέδαση και γούστα...και αυτό να το θεωρεί προσπάθεια?

είμαστε καλα? :confused:
Προσπάθεια είναι με την έννοια ότι εργάζεται.
Από την στιγμή που τα ενοίκια είναι στα ύψη κανένας δεν θα φύγει από το σπίτι για να παίρνει 600€ και να αφήνει 400( και βάλε)€ για λογαριασμούς ενοίκια κτλ...για αυτό πολλοί ζουν στο σπίτι με τις γονείς και απαλλαγμένοι από τα πάγια ζουν ωσάν πάμπλουτοι.Για αυτό τα πιτσιρίκια μοστραρουν με αμαξια και οι πιτσιρίκες ψάχνουν ζωή χαρισαμενη...διότι νομίζουν ότι όλα αυτά γίνονται εύκολα και με διαρκή χρηματοδότηση από τους γονείς.
 

lespec

Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2006
Μηνύματα
314
Κριτικές
2
Like
983
Πόντοι
81
Μάλιστα...
Έχω τέτοιο "παιδί" στο περιβάλλον μου, διαγνώστηκε με αγχώδη διαταραχή, διάφορες φοβίες κλπ.
Να πάει ψυχολόγο.
Και δεν είναι ντροπή... Η μισή Ελλάδα στον ψυχολόγο πάει.
Και η άλλη μισή θα έπρεπε να πάει αλλά δεν το παραδέχεται.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.798
Κριτικές
62
Like
40.183
Πόντοι
8.530
α λεει δεν έχει εξοδα,αφου βρισκει ενα πιατο φαι μαλλον σκέφτεται οτι δεν της λείπει τιποτα
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


δεν έχει σοσιαλ
Είναι καλό που δεν έχει απαιτήσεις .
Όμως αν πάει στον ΟΑΕΔ ίσως βρει κάποιο πρόγραμμα να τρέχει για κάποιο σεμινάριο που θα την βοηθήσει να αποκτήσει κάποιες επιπλέον δεξιότητες συν καποιο ποσο με την λήξη του σεμιναρίου.
 

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.187
Like
1.853
Πόντοι
216
Προσπάθεια είναι με την έννοια ότι εργάζεται.
Από την στιγμή που τα ενοίκια είναι στα ύψη κανένας δεν θα φύγει από το σπίτι για να παίρνει 600€ και να αφήνει 400( και βάλε)€ για λογαριασμούς ενοίκια κτλ...για αυτό πολλοί ζουν στο σπίτι με τις γονείς και απαλλαγμένοι από τα πάγια ζουν ωσάν πάμπλουτοι.Για αυτό τα πιτσιρίκια μοστραρουν με αμαξια και οι πιτσιρίκες ψάχνουν ζωή χαρισαμενη...διότι νομίζουν ότι όλα αυτά γίνονται εύκολα και με διαρκή χρηματοδότηση από τους γονείς.
Να σου πω το σκεπτικό μου:
Από το να δίνω στο παιδί μου 200-300 ευρώ το μήνα για έξοδα του (φαγητό, καφέ, ρούχα, προσωπικά έξοδα), προτιμώ να βρει δουλειά των 600-700 ευρώ και να συνεχίσω να τσοντάρω τα 200 μου ευρώ αλλά να μετακομίσει σε δικό της νοικιασμένο σπίτι και να είναι ανεξάρτητο ως άτομο και να αναπτύξει την προσωπικότητά του, να έλθει σε επαφή με κόσμο, να βρει σύντροφο, να συζήσει.
Δεν έχει νόημα η ζωή αλλιώς.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.798
Κριτικές
62
Like
40.183
Πόντοι
8.530
Να σου πω το σκεπτικό μου:
Από το να δίνω στο παιδί μου 200-300 ευρώ το μήνα για έξοδα του (φαγητό, καφέ, ρούχα, προσωπικά έξοδα), προτιμώ να βρει δουλειά των 600-700 ευρώ και να συνεχίσω να τσοντάρω τα 200 μου ευρώ αλλά να μετακομίσει σε δικό της νοικιασμένο σπίτι και να είναι ανεξάρτητο ως άτομο και να αναπτύξει την προσωπικότητά του, να έλθει σε επαφή με κόσμο, να βρει σύντροφο, να συζήσει.
Δεν έχει νόημα η ζωή αλλιώς.
Πολλά νέα παιδιά προτιμούν το βολεμα σε κάθε του εκφανση.
Ίσως δεν θέλουν να χάσουν και τις παρέες τους φεύγοντας σε μια δουλειά κάπου μακρυά ακόμα και εντός Ελλάδος. ...κάτι γελοίο που δείχνει και το τι προτεραιότητες έχουν στην ζωή τους.
Εσύ το προτιμάς...το θέμα είναι τι προτιμά η νέα γενιά.
 

ggthd

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2010
Μηνύματα
2.014
Like
1.429
Πόντοι
216
α λεει δεν έχει εξοδα,αφου βρισκει ενα πιατο φαι μαλλον σκέφτεται οτι δεν της λείπει τιποτα
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


δεν έχει σοσιαλ
Τύπισσα στείλε μου μια φώτο της να αξιολογήσω την κατάσταση. Αν βλέπεται, κάτι μπορεί να γίνει :confused:
 

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.187
Like
1.853
Πόντοι
216
Είναι καλό που δεν έχει απαιτήσεις .
Εγώ θα έλεγα ότι είναι πολύ κακό!
Παιδί στα 27 χωρίς απαιτήσεις, σημαίνει έλλειψη φιλοδοξίας, έλλειψη προσπάθειας, έλλειψη στο να δει το μέλλον αισιόδοξα συνολικά.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.798
Κριτικές
62
Like
40.183
Πόντοι
8.530
Εγώ θα έλεγα ότι είναι πολύ κακό!
Παιδί στα 27 χωρίς απαιτήσεις, σημαίνει έλλειψη φιλοδοξίας, έλλειψη προσπάθειας, έλλειψη στο να δει το μέλλον αισιόδοξα συνολικά.
Φαντάζεσαι να ήθελε να τρώει σούσι κάθε βδομάδα και να ήθελε Χριστούγεννα στην Αράχωβα και Πάσχα στην Πάρο;
Είναι καλό που δεν ξοδεύει πολλά...και πάλι όμως δεν έχει διεκδικιτική / μαχητική διάθεση γιατί ζει σε ένα περιβάλλον όπου αν μπει στην πρώτη στάση μετρό πάει παντού και τα έχει όλα.
Αν ζούσε σε ένα νησάκι στις Μικρές Κυκλάδες η σε ένα βουνό στην Ήπειρο θα ήταν άλλιως...
Είναι σαν να μην βγαίνεις έξω για να μην κουραστεις...μακροπρόθεσμα αυτό σημαίνει αδυναμία μυών για το ο,τι δηποτε.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.798
Κριτικές
62
Like
40.183
Πόντοι
8.530
Εγώ θα έλεγα ότι είναι πολύ κακό!
Παιδί στα 27 χωρίς απαιτήσεις, σημαίνει έλλειψη φιλοδοξίας, έλλειψη προσπάθειας, έλλειψη στο να δει το μέλλον αισιόδοξα συνολικά.
Πρέπει να διεκδικεί για να έχει αισιοδοξία...
Αν δεν στείλει μια αίτηση στο Α.Σ.Ε.Π.η έστω ένα βιογραφικό στον ιδ.τομεα δεν διεκδικεί ΤΙΠΟΤΑ.
 

Αγγελική

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2020
Μηνύματα
346
Like
1.126
Πόντοι
81
Μάλιστα...
Έχω τέτοιο "παιδί" στο περιβάλλον μου, διαγνώστηκε με αγχώδη διαταραχή, διάφορες φοβίες κλπ.
Να πάει ψυχολόγο.
Και δεν είναι ντροπή... Η μισή Ελλάδα στον ψυχολόγο πάει.
το θέμα ομως είναι το ίδιο το ατομο να το θελει,και ο ιδιος να θέλει να βοηθήσει τον εαυτο του
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Φαντάζεσαι να ήθελε να τρώει σούσι κάθε βδομάδα και να ήθελε Χριστούγεννα στην Αράχωβα και Πάσχα στην Πάρο;
Είναι καλό που δεν ξοδεύει πολλά...και πάλι όμως δεν έχει διεκδικιτική / μαχητική διάθεση γιατί ζει σε ένα περιβάλλον όπου αν μπει στην πρώτη στάση μετρό πάει παντού και τα έχει όλα.
Αν ζούσε σε ένα νησάκι στις Μικρές Κυκλάδες η σε ένα βουνό στην Ήπειρο θα ήταν άλλιως...
Είναι σαν να μην βγαίνεις έξω για να μην κουραστεις...μακροπρόθεσμα αυτό σημαίνει αδυναμία μυών για το ο,τι δηποτε.
οχι απλά δεν ξοδευει πολλά,δεν ξοδεύει τίποτα
 

Αγγελική

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2020
Μηνύματα
346
Like
1.126
Πόντοι
81
Είναι καλό που δεν έχει απαιτήσεις .
Όμως αν πάει στον ΟΑΕΔ ίσως βρει κάποιο πρόγραμμα να τρέχει για κάποιο σεμινάριο που θα την βοηθήσει να αποκτήσει κάποιες επιπλέον δεξιότητες συν καποιο ποσο με την λήξη του σεμιναρίου.
ή σε ποσα μαγαζιά π λενε ζητείται πωλήτρια
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Από το να κυκλοφορεί με ρεμαλια και βλαμμένες , καλύτερα μόνη.
ναι αυτά λεει γενικά γ τον κοσμο,οτι είναι ενας και ενας
 

Αγγελική

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2020
Μηνύματα
346
Like
1.126
Πόντοι
81
Σωστά.
Και θα δώσω ένα δικό μου παράδειγμα.
Στη δουλειά που είμαι, κάποια στιγμή άλλαξαν οι επικεφαλής, διευθυντές κλπ.
Εκεί που είχαμε ένα νορμάλ εργασιακό περιβάλλον, γίναμε Νταχάου με φουλ τοξικότητα και πολλή πίεση στη δουλειά.
Έσφιξα τα δόντια και έμεινα γιατί δεν ήθελα να φύγω και να ξεκινήσω αλλού από το μηδέν.
Οπότε κάποιες φορές, όσοι επικαλούνται τοξικότητα κλπ, μάλλον δεν έχουν δουλέψει πουθενά.
και βέβαια,στη ζωη δεν είναι ολα στρωμένα με ροδοπεταλα,αλλά καθε ανθρωπος δουλεύει ,για να επιβιώσει πρωτα απ ολα,σε κανέναν δεν αρέσει να ξυπναει πρωι πρωι
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.798
Κριτικές
62
Like
40.183
Πόντοι
8.530
ή σε ποσα μαγαζιά π λενε ζητείται πωλήτρια
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


ναι αυτά λεει γενικά γ τον κοσμο,οτι είναι ενας και ενας
Πρέπει να κάνει κάτι για αρχή και στην συνέχεια αν βρει κάτι άλλο φεύγει και πάει σε άλλη δουλειά.
 

Αγγελική

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2020
Μηνύματα
346
Like
1.126
Πόντοι
81
Πρέπει να κάνει κάτι για αρχή και στην συνέχεια αν βρει κάτι άλλο φεύγει και πάει σε άλλη δουλειά.
αυτό λεω εγω και στους γονεις και λένε αφου δεν την απασχολεί,και τι να κανουν,να τη βαρεσουν λενε; και οτι να τσακωθουν;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom