Νέα

Μαδαγασκάρη 2017

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Mindreader
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 104
  • Εμφανίσεις 27K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
σε ποια Lobbies ξενοδοχειων εχει κοπελες ???

και στα καλα ξενοδοχεια ή οχι

δωσε μας σε παρακαλω μια εικονα οσο πιο συγκεκριμενη μπορεις

ευχαριστω

Είναι θέμα της ''πολιτικής'' του κάθε ξενοδοχείου φίλε. Δεν υπαρχει κανόνας !!

Πιστεύω ότι εξαρτάται απο την πλειοψηφία του πελατολογίου του κάθε ξενοδοχείου. Αν απευθύνονται σε ταξιδιώτες που ταξιδεύον με τις οικογένειές τους δεν θα επιτρέψουν σε επαγγελματίες να τριγυρνάνε στο lobby τους. Αν απευθύνονται κυρίως σε επιχειρηματίες που ταξιδεύον μόνοιτους για δουλειές τότε το πράγμα αλλάζει.

Το 2015 έβρισκες πιο πολλές στα lobby. Φέτος που πήγα σε 5-6 ξενοδοχεία είχαν περιοριστεί σημαντικά, και σε κάποια είχαν εξαφανισθεί.


 

VILLAGE

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.395
Κριτικές
1
Like
154
Πόντοι
16
Είναι θέμα της ''πολιτικής'' του κάθε ξενοδοχείου φίλε. Δεν υπαρχει κανόνας !!

Πιστεύω ότι εξαρτάται απο την πλειοψηφία του πελατολογίου του κάθε ξενοδοχείου. Αν απευθύνονται σε ταξιδιώτες που ταξιδεύον με τις οικογένειές τους δεν θα επιτρέψουν σε επαγγελματίες να τριγυρνάνε στο lobby τους. Αν απευθύνονται κυρίως σε επιχειρηματίες που ταξιδεύον μόνοιτους για δουλειές τότε το πράγμα αλλάζει.

Το 2015 έβρισκες πιο πολλές στα lobby. Φέτος που πήγα σε 5-6 ξενοδοχεία είχαν περιοριστεί σημαντικά, και σε κάποια είχαν εξαφανισθεί.

πχεγω θελω να παω σε καποιο καλο , οχι πανακριβο, ξενοδοχειο και να εχει επιλογες στο λομπι.

πως μπορω να το μαθω αυτο πριν κλεισω καπου?
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
πχεγω θελω να παω σε καποιο καλο , οχι πανακριβο, ξενοδοχειο και να εχει επιλογες στο λομπι.

πως μπορω να το μαθω αυτο πριν κλεισω καπου?

Δεν νομίζω ότι υπάρχει τρόπος φίλε παρά μόνο απο κάποιον που ταξίδεψε εκεί πολύ κοντά χρονικά με το δικό σου ταξίδι.

Και αυτό γιατί  όπως έγραωα αυτό ανα πάσα στιγμή αλλάζει.

Το ψάχνεις μόνος σου όταν ταξιδέψεις αυτό
 

VILLAGE

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.395
Κριτικές
1
Like
154
Πόντοι
16
Δεν νομίζω ότι υπάρχει τρόπος φίλε παρά μόνο απο κάποιον που ταξίδεψε εκεί πολύ κοντά χρονικά με το δικό σου ταξίδι.

Και αυτό γιατί  όπως έγραωα αυτό ανα πάσα στιγμή αλλάζει.

Το ψάχνεις μόνος σου όταν ταξιδέψεις αυτό

αν πηγαινα δηλ τωρα κοντα και ρωταγα εσεαν θα μπορουσες να μου πεις κανα δυο ξενοδοχεια που παιζοεισ το λομπι τετοια φαση?
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
αν πηγαινα δηλ τωρα κοντα και ρωταγα εσεαν θα μπορουσες να μου πεις κανα δυο ξενοδοχεια που παιζοεισ το λομπι τετοια φαση?

Ναι θα σου έλεγα το Colbert η το Hotel du Louvre, η το Cafe du jardin που ανήκει στο Colbert και βρισκεται 30 μέτρα απόσταση απο το colbert.

Αλλα για ποσο θα εξακολουθεί να  παίζει εκεί φάση δεν μπορώ να το ξέρω.
 

VILLAGE

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.395
Κριτικές
1
Like
154
Πόντοι
16
Ναι θα σου έλεγα το Colbert η το Hotel du Louvre, η το Cafe du jardin που ανήκει στο Colbert και βρισκεται 30 μέτρα απόσταση απο το colbert.

Αλλα για ποσο θα εξακολουθεί να  παίζει εκεί φάση δεν μπορώ να το ξέρω.

ναι ,καταλαβαινομαστε.

υποθετικα μιλησα για τωρα


εσυ πως εβγαλες οτι εκει παιζει τετοια φαση? περασες απο εκει, σου ειπε καποιος ντο[πιος??
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
ναι ,καταλαβαινομαστε.

υποθετικα μιλησα για τωρα


εσυ πως εβγαλες οτι εκει παιζει τετοια φαση? περασες απο εκει, σου ειπε καποιος ντο[πιος??

Στο colbert εμεινα 4 μερες.

Στα αλλα περασα για φαγητο η καφέ.

Δεν χρειαζεται ιδιαιτερη φαντασια για να καταλαβεις τι παιζει οταν εισαι εκεί :grin:
 

VILLAGE

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.395
Κριτικές
1
Like
154
Πόντοι
16
Στο colbert εμεινα 4 μερες.

Στα αλλα περασα για φαγητο η καφέ.

Δεν χρειαζεται ιδιαιτερη φαντασια για να καταλαβεις τι παιζει οταν εισαι εκεί :grin:

Thank u !

οταν ερθει η ωρα θα κανω ερωτησεις!!

 

VILLAGE

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.395
Κριτικές
1
Like
154
Πόντοι
16
αεροπορικα πως πηγες απο αθηνα μαδαγασκαρη και τι κοστη??

υπαρχουν οικονομικες εποχες??
 

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
24.701
Κριτικές
42
Like
25.367
Πόντοι
25.846
Γεια ρε mind ταξιδευτη! Να εισαι καλα και να μας κανεις κι αλλα αναλογα ταξιδια...

Ρισπεκτ!  :hi:
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786

talbot

Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2017
Μηνύματα
73
Like
0
Πόντοι
0
πολύ ωραίο ταξίδι μας έκανες με τις περιγραφές σου...

σε ευχαριστούμε !!!
 

s/milfakias

Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2017
Μηνύματα
651
Like
127
Πόντοι
6
εξαιρετική παρουσίαση, μπράβο mindreader !

Στο μόνο θέμα που θα είχα ενστάσεις είναι ως προς τα λεγόμενα ΣΜΝ. Ακόμα και στη βάση ότι πάντα φοράς προφυλακτικό, πάλι υπάρχει ο κίνδυνος για να κολλήσεις ΣΜΝ, γενικά λοιπόν σε αυτό το κομμάτι τί προφυλάξεις μπορέι να πάρει κάποιος όταν πηγάινει σε τέτοια μέρη ;

Επίσης, οι κοπέλες αυτές, είναι γενικά καθαρές, προσεχουν, κάνουν εξετάσεις ;

Ο διεθνής μπαξές όπως λές έχει τα πάντα, και πρέπει να υπάρχει προσοχή και επαγρύπνιση ,ακόμα και όταν είσαι μέσα στην καύλα ....

Σε κάθε περίπτωση, πάντως μάς άναψες τα αίματα.

Μόνο αντικίνητρο να επισκεφτείς τη χώρα αυτή, τα αεροπορικά εισητήρια που είναι στο θεό. ..
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
εξαιρετική παρουσίαση, μπράβο mindreader !

Στο μόνο θέμα που θα είχα ενστάσεις είναι ως προς τα λεγόμενα ΣΜΝ. Ακόμα και στη βάση ότι πάντα φοράς προφυλακτικό, πάλι υπάρχει ο κίνδυνος για να κολλήσεις ΣΜΝ, γενικά λοιπόν σε αυτό το κομμάτι τί προφυλάξεις μπορέι να πάρει κάποιος όταν πηγάινει σε τέτοια μέρη ;

Επίσης, οι κοπέλες αυτές, είναι γενικά καθαρές, προσεχουν, κάνουν εξετάσεις ;

Ο διεθνής μπαξές όπως λές έχει τα πάντα, και πρέπει να υπάρχει προσοχή και επαγρύπνιση ,ακόμα και όταν είσαι μέσα στην καύλα ....

Σε κάθε περίπτωση, πάντως μάς άναψες τα αίματα.

Μόνο αντικίνητρο να επισκεφτείς τη χώρα αυτή, τα αεροπορικά εισητήρια που είναι στο θεό. ..
Ευχαριστώ φίλε !!

Πάμε στην ερώτησή σου τώρα.

Επειδή όλη μου τη ζωή ταξιδεύω για επαγγελματικούς η τουριστικούς λόγους το θέμα των αφροδισίων πάντα με απασχολούσε.

Θεωρώ αυτό το report αρκετά έγκυρο:


Αν το κοιτάξεις θα δεις ότι τα ποσοστά HIV στη συγκεκριμένη χώρα είναι στα επίπεδα της Αγγλίας η του Βελγίου για παράδειγμα.

Αρα δεν υπάρχει θέμα γενικότερων ποσοστών.

Αλλά σε κάθε περίπτωση τα γενικότερα ποσοστά είναι απλά ενδεικτικά. Πάντα χρειάζεται προσοχή.

Προσωπικά για κανένα λόγο δεν ρισκάρω την υγεία μου για την κάβλα μιας στιγμής.

Λάστιχα παντού και ένα σπρέι octenicept πάντα μετά το πλύσιμο.

Οι πιθανότητες να κολήσεις με τη παραπάνω μέθοδο κάτι γίνονται πάρα πολύ μικρές !!

Οι κοπέλες είναι στη μεγάλη τους πλειοψηφία σχολαστικές με τη καθαριότητά τους.

Εξετάσεις όμως πιστέυω ότι δεν κάνουν συχνά!! Και οι λόγοι είναι μάλλον καθαρά οικονομικοί.

Πέρα απο την απόσταση και τη τιμή των εισητηρίων ένα άλλο αντικίνητρο είναι πιστεύω και η γλώσσα.

Δεν νπορείς να κινηθείς αν δεν ξέρεις γαλλικά εκεί και αυτοί που μιλάνε γαλλικά είναι πολύ λιγότεροι απο αυτους που μιλάνε Αγγλικά
 

lycienr

Σεβαστός
Εγγρ.
1 Νοε 2011
Μηνύματα
1.514
Κριτικές
37
Like
1.446
Πόντοι
1.096
Πάμε μια μια τις κατηγορίες.

Μέρος πρώτον. Οι  κοπέλες ''ελευθέρας βοσκής'' η freelancers στα κουλτουριάρικα αγγλικά.
To κέντρο της Τάνα είναι η Avenue de Independence όπου βρίσκεται το γνωστό ξενοδοχείο Hotel de France. Στον πρώτο παράλληλο πίσω από την  Avenue de Independence, και στους παράπλευρους δρόμους  κάθε βραδύ μετά τις 8:00 στήνονται οι freelancers.

Οι ταρίφες ξεκινούν από 40.000  και φτάνουν στα 80.000  αριαρι, 3540 αριαρι = 1 ευρω. Όπερ μεθερμηνευόμενον 11 με 22 ευρώ.

Μια μέση τιμή στα  60.000 αριαρι αφήνει σχεδόν όλες τις freelancers ευχαριστημένες. Σε πολλές περιπτώσεις ακόμη και αν τις ρωτήσεις για το cadeaux ( δώρο ) σου απαντούν ότι, μου δίνεις όσα εσύ θέλεις ( come tu veux ).Οπότε το επόμενο πρωί ξεκινά η "δημοπρασία". Τους δίνεις 50000, απάντηση μούτρα, προσθέτεις 10000 απάντηση μούτρα, προσθέτεις αλλα 10000, απάντηση χαμόγελο ως τα αυτιά άρα κλείσαμε.

Προσωπικά δεν είμαι υπέρ της λύσης των freelancers. Είναι γενικά υποδεέστερης εμφάνισης, κάθονται συνήθως μέσα στα μαύρα σκοτάδια και δεν μπορείς να τις δεις καλά, και οι χώροι στους οποίους ψαρεύουν πελάτες είναι επικίνδυνοι ιδίως αν κυκλοφορείς μόνος σου. Εγώ προσωπικά δεν τις προτιμούσα. Βέβαια πολλές φορές μπορεί αν τη ψάξεις πολύ να βρεις σε πολύ καλή τιμή μια όμορφη κοπέλα μέσα σε αυτές, αλλά προσωπικά δεν κατέβηκα εδώ κάτω για να παίζω τα βράδια με τη τύχη μου στα σοκάκια της Τανα. Το έκανα 2-3 φορές για να πάρω την εμπειρία χωρίς όμως να ''φορτώσω '' και μετά τέλος.





Μέρος Δεύτερον. Οι κοπέλες που ψαρεύεις από disco και από Bar. Τα εξειδικευμένα στο σπορ μπαρ είναι τρία. Το Idra, το Glacier, και το  Manson στν πρωτεύουσα, στις άλλες πόλεις θέλει πολύ χρόνο για να αναφερθούμε. To Idra μου φάνηκε εξ αρχής πολύ bas class και μετά από μια αρχική επίσκεψη το απέρριψα, Επικεντρώθηκα στα Glacier και Manson.

Οι κοπέλες κάθονται γύρω γύρω, και που και που σου χαμογελούν, αν ανταποκριθείς σου ήρθαν. Κάποιες λόγω αναδουλειάς η λόγω ιδιοσυγκρασίας θα κάνουν αυτές το πρώτο βήμα και θα έρθουν κατ ευθείαν να σου μιλήσουν. Η θα σου βουτήξουν το χέρι καθώε περνάς δίπλα τους. Πίνεις κάποια ποτά μαζί τους ακούς μουσική και ψιλοχορεύεις, ότι κάνεις σε ένα μπαρ δηλαδή, και σε κάποια φάση τη παίρνεις και φεύγεις για ξενοδοχείο.

Οι ταρίφες σε αυτές τις κοπέλες είναι λίγο υψηλότερες. Από 50.000 μέχρι 90.000 Αριάρι, δηλαδή 16 με 26 ευρώ. Τώρα αν βάλεις ότι θα τη κεράσεις και κάποιο ποτό στο μαγαζί είναι λογικό να πεις ότι λίγο πολύ συνολικά θα σου φύγουν 30 ευρώ το βράδυ με μια κοπέλα αυτού του είδους. Βέβαια αν θέλεις να ανοίγεις σαμπάνιες, η να γυρίσεις 2-3  άλλα μπαρ μαζί της, βάλε τα εξτρά ποτά, και τα ταξί  το πράγμα πάει οικονομικά αλλού.
   

είσαι  απίστευτος  !!!  γράψε  βιβλίο  ρε φίλε
 

s/milfakias

Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2017
Μηνύματα
651
Like
127
Πόντοι
6
Ευχαριστώ φίλε !!

Πάμε στην ερώτησή σου τώρα.

Επειδή όλη μου τη ζωή ταξιδεύω για επαγγελματικούς η τουριστικούς λόγους το θέμα των αφροδισίων πάντα με απασχολούσε.

Θεωρώ αυτό το report αρκετά έγκυρο:


Αν το κοιτάξεις θα δεις ότι τα ποσοστά HIV στη συγκεκριμένη χώρα είναι στα επίπεδα της Αγγλίας η του Βελγίου για παράδειγμα.

Αρα δεν υπάρχει θέμα γενικότερων ποσοστών.

Αλλά σε κάθε περίπτωση τα γενικότερα ποσοστά είναι απλά ενδεικτικά. Πάντα χρειάζεται προσοχή.

Προσωπικά για κανένα λόγο δεν ρισκάρω την υγεία μου για την κάβλα μιας στιγμής.

Λάστιχα παντού και ένα σπρέι octenicept πάντα μετά το πλύσιμο.

Οι πιθανότητες να κολήσεις με τη παραπάνω μέθοδο κάτι γίνονται πάρα πολύ μικρές !!

Οι κοπέλες είναι στη μεγάλη τους πλειοψηφία σχολαστικές με τη καθαριότητά τους.

Εξετάσεις όμως πιστέυω ότι δεν κάνουν συχνά!! Και οι λόγοι είναι μάλλον καθαρά οικονομικοί.

Πέρα απο την απόσταση και τη τιμή των εισητηρίων ένα άλλο αντικίνητρο είναι πιστεύω και η γλώσσα.

Δεν νπορείς να κινηθείς αν δεν ξέρεις γαλλικά εκεί και αυτοί που μιλάνε γαλλικά είναι πολύ λιγότεροι απο αυτους που μιλάνε Αγγλικά
είσαι ωραίος φίλε !
Καλές αναφορές εύχομαι από υπερπόντια ταξίδια και αιθέριες υπάρξεις...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom