Νέα

Κατάθλιψη και σεξ: Πώς τη παλεύεις, πώς το αντιμετωπίζεις

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
23.698
Κριτικές
6
Like
8.842
Πόντοι
1.686

:2funny:  :2funny:  :2funny:

Ο Sevagio προτιμάει τη μαλακία από το σεξ !  :2funny: :2funny:

Γι΄αυτό υποστηρίζει τον Stekas72 !  :2funny:
 

kappa_fi

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
1.745
Like
281
Πόντοι
36
Βρες νέους φίλους και φίλες, δημιούργησε νέες και διαφορετικές παρέες. Η όρεξη για σεξ θ' ακολουθήσει.
 

kappa_fi

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
1.745
Like
281
Πόντοι
36
Βέβαια η κατάθλιψή σου είναι σύμπτωμα ακριβώς αυτής της τάσης σου να μην αναζητείς νέους φίλους και παρέες. Προκειμένου να την ξεπεράσεις, αν έχεις αποκλείσει την προοπτική της ιατρικής βοήθειας, άλλαξε τις συνήθειές σου, βρες νέα χόμπυ. Μέσα απ' αυτά ίσως προσεγγίσεις άλλους ανθρώπους.
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
821
Πόντοι
146
Τα ταξιδια με αυτοκινητο ανα την Ευρωπη, βοηθουν πολυ.

 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Ρε τύποι,το θέμα είναι δυο ετών ανενημερωτο τώρα.Τι γράφετε;Ο τύπος τώρα η θα χει γίνει μαλακας απ την τόση μαλακια που τραβάει η η γκομενα του έγινε πουτανα να βρει χαρά στα σκέλια της  :walkingpenis:
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
821
Πόντοι
146
Γραφουμε για τον οποιο θελει να διαβασει τυπε, κυριως γραφουμε για παρτη μας, επειδη γουσταρουμε.

Τι δεν εχεις πιασει;
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.389
Πόντοι
2.786
Βασικά εγώ όταν έχω κατάθλιψη θέλω να γαμάω συνεχώς! :grin:
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
18.764
Κριτικές
8
Like
24.350
Πόντοι
6.336
Βέβαια η κατάθλιψή σου είναι σύμπτωμα ακριβώς αυτής της τάσης σου να μην αναζητείς νέους φίλους και παρέες. Προκειμένου να την ξεπεράσεις, αν έχεις αποκλείσει την προοπτική της ιατρικής βοήθειας, άλλαξε τις συνήθειές σου, βρες νέα χόμπυ. Μέσα απ' αυτά ίσως προσεγγίσεις άλλους ανθρώπους.


+1000! :hi:
 
OP
OP
Διαγραμμένο μέλος 112207
Εγγρ.
28 Μαΐ 2011
Μηνύματα
10.258
Κριτικές
7
Like
13.999
Πόντοι
3.936
Με άλλη πάω με 1000.

Απλά δεν το έχω με τον πληρωμένο έρωτα.

Κάτι άλλο δεν παίζει.


Νομίζω ότι φταίει το ότι έχω πάει με αρκετές κ μετά τη 6η 7η φορά βαριέμαι την ίδια γυναίκα.

Θέλω αλλαγή αλλά αυτό δεν γίνεται συνέχεια.


Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια αλλά απαντάτε σε θέμα του ‘18.

Συνεχίστε να απαντάτε γιατί είμαι σίγουρος ότι υπάρχουν και άλλοι μύστες που έχουν περάσει αυτή τη φάση.

Προσωπικά άλλαξα γκόμενα. Με την παλιά, δεν πήγαινε άλλο.

Βαρέθηκα.

Έχω ακόμα την επιλογές επειδή είμαι κάτω των 40.

Δεν το προτείνω όμως για μεγαλύτερους που θέλουν να κάνουν οικογένεια.

Όσο για τα δυο βλαμένα, τους Μπόλεκ και Λόλεκ (Λαδακης και fylobios) που γράφουν μαλακιες έχω να τους πω ότι επειδή δεν έχουν αρχιδια και στη ζωή τους είναι ένα τίποτα, τους επιτρέπω να πάρουν από εδώ λίγη χαρά.


Άλλωστε μόνο να τον παίρνουν ξέρουν.


Γεια σας πουστράκια.
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.699
Πόντοι
606
Βέβαια η κατάθλιψή σου είναι σύμπτωμα ακριβώς αυτής της τάσης σου να μην αναζητείς νέους φίλους και παρέες. Προκειμένου να την ξεπεράσεις, αν έχεις αποκλείσει την προοπτική της ιατρικής βοήθειας, άλλαξε τις συνήθειές σου, βρες νέα χόμπυ. Μέσα απ' αυτά ίσως προσεγγίσεις άλλους ανθρώπους.

Παρέες και φίλους πέραν των παιδικών,δεν κάνεις.Στην ενήλικη ζωή σε σώζουν μόνο γκόμενες/σχέσεις και δουλειά.
 

edigno

Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2020
Μηνύματα
447
Κριτικές
1
Like
60
Πόντοι
1
Εχω διπολικη διαταραχη και πεσμενη λιμπιντο τι να κανω?
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.382
Κριτικές
8
Like
11.109
Πόντοι
3.786
Να μιλάς σε ανθρώπους που ξέρεις ότι δε θα σε πάρουν στο ψιλό για να γελάσουν. Αν δεν εμπιστεύεσαι κανένα να γράφεις μέσω Internet.

Πολλές φορές η απώλεια όρεξης για σεξ οφείλεται στο γεγονός ότι φοβόμαστε την απόρριψη ή δε βρίσκουμε στον κύκλο μας γυναίκα να μας αρέσει.

Επιδίωξε να γνωρίσεις γυναίκες μέσω dating apps, γράψου σε κανένα γυμναστήριο φάση ή αν έχεις κάποιο χόμπι που το κάνεις συλλογικά μπες σε ομάδα.

Αν φοβάσαι την απόρριψη ασχολήσου με την εμφάνισή σου. Μήπως πρέπει να χάσεις βάρος, μήπως να αλλάξεις τη γκαρνταρόμπα σου;

Εμένα με είχε ρίξει σε κατάθλιψη η ανεργία πριν πολλά χρόνια. Μήπως το πρόβλημά σου είναι το οικονομικό; Ψάξτη λίγο αν μπορείς να αλλάξεις δουλειά, νέος είσαι.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.381
Κριτικές
2
Like
5.554
Πόντοι
2.356
Να μιλάς σε ανθρώπους που ξέρεις ότι δε θα σε πάρουν στο ψιλό για να γελάσουν. Αν δεν εμπιστεύεσαι κανένα να γράφεις μέσω Internet.

Πολλές φορές η απώλεια όρεξης για σεξ οφείλεται στο γεγονός ότι φοβόμαστε την απόρριψη ή δε βρίσκουμε στον κύκλο μας γυναίκα να μας αρέσει.

Επιδίωξε να γνωρίσεις γυναίκες μέσω dating apps, γράψου σε κανένα γυμναστήριο φάση ή αν έχεις κάποιο χόμπι που το κάνεις συλλογικά μπες σε ομάδα.

Αν φοβάσαι την απόρριψη ασχολήσου με την εμφάνισή σου. Μήπως πρέπει να χάσεις βάρος, μήπως να αλλάξεις τη γκαρνταρόμπα σου;

Εμένα με είχε ρίξει σε κατάθλιψη η ανεργία πριν πολλά χρόνια. Μήπως το πρόβλημά σου είναι το οικονομικό; Ψάξτη λίγο αν μπορείς να αλλάξεις δουλειά, νέος είσαι.

Respect για όσα έγραψες. Μπράβο. Όλα παίζουν ρόλο.

Προσωπικά είμαι πλήρως ΝΤΕΚΑΥΛΕ όταν δεν γυμνάζομαι πχ. Δεν έχω διάθεση για τίποτα. Ούτε να βγω, ούτε να φλερτάρω ούτε να γαμήσω... Με την καραντίνα έχω πάθει μεγάλο στραπάτσο. Το παλεύω όμως.
 

stelios alev

Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2020
Μηνύματα
28
Κριτικές
2
Like
20
Πόντοι
0
Γεια σας μαγκες..περνω 12 χρονια αντικατσθλιπτικα και δεν εχω ωρεξη για σεξ
Εχω να παω με γυναικα ενα χρονο.συμβαινει και σε αλους αυτο?
 

baroc

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
25 Οκτ 2017
Μηνύματα
5.246
Κριτικές
110
Like
17.714
Πόντοι
20.686
Προφανώς αγαπητέ σε πειράζουν τα φάρμακα που παίρνεις αλλά και η ίδια σου η κατάθλιψη.
Ο πιο αρμόδιος για απάντηση σε αυτά είναι ο γιατρός σου.
 

Ωρίων

Μέγας
Εγγρ.
7 Ιουλ 2019
Μηνύματα
6.390
Κριτικές
2
Like
18.318
Πόντοι
3.836
Είχε ανοίξει νήμα ένας τύπος με αντίστοιχο πρόβλημα. Μετά από καιρό, ξαναεμφανίστηκε και είπε ότι άλλαξε χάπια και είδε βελτίωση σε αυτόν τον τομέα.
Προφανώς, κάποια χάπια έχουν αυτήν την παρενέργεια.
Καλύτερα συζήτησέ το με τον γιατρό σου.
 

prokopis_proikismenos

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Νοε 2009
Μηνύματα
1.731
Κριτικές
10
Like
2.086
Πόντοι
3.187
Φιλαράκο άσε τα αντικαταθλιπτικά στην ακρη και πήγαινε σε κανένα γυμναστήριο, τρώε αληθινές τροφές, κοιμήσου καλά τα βράδυ χωρις τηλεόραση και κινητά, κόψε το κάπνισμα και ότι άλλο παίρνεις, χάσε βάρος αν είσαι παχύς και βάλε ωραίους ανθρώπους στη ζωή σου. Ολα τ άλλα θ έρθουν μόνα τους.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom