Νέα

Ιδιωτικό σχολείο (δημοτικό)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Niko_laos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 116
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Niko_laos

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2019
Μηνύματα
130
Like
170
Πόντοι
1
Την καλησπέρα μου,

προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο ιδιωτικό; Ιδανικά με :
1. έμφαση σε μαθηματικά και πληροφορική
2. Δυνατότητα διδασκαλίας Κινεζικής γλώσσας ως επιλογή

Πήρα φέτος μια γεύση από ιδιωτικό δημοτικό και είδα μέτρια δουλειά στα μαθηματικά
ενώ έμαθα ότι του χρόνου θα διδάσκονται και Γαλλικά ή Γερμανικά ώς δεύτερη ξένη γλώσσα...
Μου φαίνεται τραγικό...

Σας ευχαριστώ
 

Ωρίων

Μέγας
Εγγρ.
7 Ιουλ 2019
Μηνύματα
6.414
Κριτικές
2
Like
18.442
Πόντοι
3.836
Την καλησπέρα μου,

προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο ιδιωτικό; Ιδανικά με :
1. έμφαση σε μαθηματικά και πληροφορική
2. Δυνατότητα διδασκαλίας Κινεζικής γλώσσας ως επιλογή

Πήρα φέτος μια γεύση από ιδιωτικό δημοτικό και είδα μέτρια δουλειά στα μαθηματικά
ενώ έμαθα ότι του χρόνου θα διδάσκονται και Γαλλικά ή Γερμανικά ώς δεύτερη ξένη γλώσσα...
Μου φαίνεται τραγικό...

Σας ευχαριστώ
Ρε τύπε, εμείς δεν ξέρουμε ελληνικά καλά καλά και δεν έχουμε βγάλει καν δημοτικό, θα σου προτείνουμε ιδιωτικό δημοτικό με κινέζικα ως δεύτερη επιλογή;
Θες να σου προτείνουμε κανένα καλό σπιτάκι στο Μετάξι καλύτερα;
 
OP
OP
Niko_laos

Niko_laos

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2019
Μηνύματα
130
Like
170
Πόντοι
1
Ρε τύπε, εμείς δεν ξέρουμε ελληνικά καλά καλά και δεν έχουμε βγάλει καν δημοτικό, θα σου προτείνουμε ιδιωτικό δημοτικό με κινέζικα ως δεύτερη επιλογή;
Θες να σου προτείνουμε κανένα καλό σπιτάκι στο Μετάξι καλύτερα;
Και σπιτάκι αν ξέρεις ναι :wink::cheesy:
 

linear

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Νοε 2014
Μηνύματα
775
Κριτικές
15
Like
3.452
Πόντοι
1.436
Την καλησπέρα μου,

προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο ιδιωτικό; Ιδανικά με :
1. έμφαση σε μαθηματικά και πληροφορική
2. Δυνατότητα διδασκαλίας Κινεζικής γλώσσας ως επιλογή

Πήρα φέτος μια γεύση από ιδιωτικό δημοτικό και είδα μέτρια δουλειά στα μαθηματικά
ενώ έμαθα ότι του χρόνου θα διδάσκονται και Γαλλικά ή Γερμανικά ώς δεύτερη ξένη γλώσσα...
Μου φαίνεται τραγικό...

Σας ευχαριστώ
Φίλε για κινέζικα δεν είμαι σίγουρος. Μαθηματικά τμήματα δυνατά έχουν το Κολλέγιο Αθηνών, η Εκπαιδευτική Αναγέννηση, και από βόρεια Ελλάδα το Ανατόλια και ο Μαντουλίδης. Υπάρχουν και κάποια άλλα όπως ο Μωραίτης αλλά πάνω κάτω αυτά είναι.
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
6.911
Κριτικές
18
Like
15.671
Πόντοι
4.546
Ρε τύπε, εμείς δεν ξέρουμε ελληνικά καλά καλά και δεν έχουμε βγάλει καν δημοτικό, θα σου προτείνουμε ιδιωτικό δημοτικό με κινέζικα ως δεύτερη επιλογή;
Θες να σου προτείνουμε κανένα καλό σπιτάκι στο Μετάξι καλύτερα;
Τύπε μου, υπάρχει κόσμος που δεν πάει μόνο σε δελα του 10ρικου, αλλά φορτώνει κοπέλες για σαββατοκύριακο στο σκάφος και διαβάζει κάτι πέρα από μακελειό.

Ο άνθρωπος ψάχνει δημοτικό με έμφαση στα μαθηματικά, πληροφορική και επιλογή κινεζικών.
 

stadeos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.250
Like
1.700
Πόντοι
216
Ένα φιλικό ζευγάρι (είναι Δημόσιοι υπάλληλοι) στέλνει τα παιδιά του (αγόρι και κορίτσι) στο ιδιωτικό σχολείο του Τσιαμούλη στο Περιστέρι και είναι ευχαριστημένοι.Στοιχίζει κοντά στα δέκα χιλιάρικα τον χρόνο η όλη φάση.Τα παιδιά πάνε εκεί από την πρώτη Δημοτικού και τώρα το αγόρι πηγαίνει Λύκειο ενώ το κορίτσι Γυμνάσιο.
Εάν είχανε μεγαλύτερη οικονομική δυνατότητα θα τα στέλνανε Κωστέα-Γείτονα...
 

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.514
Κριτικές
28
Like
10.429
Πόντοι
3.296
Την καλησπέρα μου,

προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο ιδιωτικό; Ιδανικά με :
1. έμφαση σε μαθηματικά και πληροφορική
2. Δυνατότητα διδασκαλίας Κινεζικής γλώσσας ως επιλογή

Πήρα φέτος μια γεύση από ιδιωτικό δημοτικό και είδα μέτρια δουλειά στα μαθηματικά
ενώ έμαθα ότι του χρόνου θα διδάσκονται και Γαλλικά ή Γερμανικά ώς δεύτερη ξένη γλώσσα...
Μου φαίνεται τραγικό...

Σας ευχαριστώ
Τι τάξη πας φίλε;
 
Εγγρ.
21 Φεβ 2023
Μηνύματα
1.619
Κριτικές
13
Like
10.069
Πόντοι
2.046
Ένα φιλικό ζευγάρι (είναι Δημόσιοι υπάλληλοι) στέλνει τα παιδιά του (αγόρι και κορίτσι) στο ιδιωτικό σχολείο του Τσιαμούλη στο Περιστέρι και είναι ευχαριστημένοι.Στοιχίζει κοντά στα δέκα χιλιάρικα τον χρόνο η όλη φάση.Τα παιδιά πάνε εκεί από την πρώτη Δημοτικού και τώρα το αγόρι πηγαίνει Λύκειο ενώ το κορίτσι Γυμνάσιο.
Εάν είχανε μεγαλύτερη οικονομική δυνατότητα θα τα στέλνανε Κωστέα-Γείτονα...
εν τω μεταξύ στα δυτικά το καλύτερο ιδιωτικό θεωρούνται τα εκπαιδευτήρια Αυγουλέα-Λιναρδάτου
 
OP
OP
Niko_laos

Niko_laos

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2019
Μηνύματα
130
Like
170
Πόντοι
1
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.445
Κριτικές
1
Like
2.816
Πόντοι
456
Την καλησπέρα μου,

προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο ιδιωτικό; Ιδανικά με :
1. έμφαση σε μαθηματικά και πληροφορική
2. Δυνατότητα διδασκαλίας Κινεζικής γλώσσας ως επιλογή

Πήρα φέτος μια γεύση από ιδιωτικό δημοτικό και είδα μέτρια δουλειά στα μαθηματικά
ενώ έμαθα ότι του χρόνου θα διδάσκονται και Γαλλικά ή Γερμανικά ώς δεύτερη ξένη γλώσσα...
Μου φαίνεται τραγικό...

Σας ευχαριστώ
Εγω θα απεφευγα να στειλω τα παιδια μου σε ιδιωτικο που ειναι ολα τα κακομαθημενα.Θα τα εστελνα σε δημοσιο για να δει τι εστι τσογλαναρια υπαρχει απο μικρος
και να μαθει να την αντιμετωπιζει οσο καλυτερα μπορει
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.160
Κριτικές
496
Like
62.157
Πόντοι
39.662
Την καλησπέρα μου,

προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο ιδιωτικό; Ιδανικά με :
1. έμφαση σε μαθηματικά και πληροφορική
2. Δυνατότητα διδασκαλίας Κινεζικής γλώσσας ως επιλογή

Πήρα φέτος μια γεύση από ιδιωτικό δημοτικό και είδα μέτρια δουλειά στα μαθηματικά
ενώ έμαθα ότι του χρόνου θα διδάσκονται και Γαλλικά ή Γερμανικά ώς δεύτερη ξένη γλώσσα...
Μου φαίνεται τραγικό...

Σας ευχαριστώ
μην ξεχασεις να πεις στη γυναικα σου απο που εμαθες για το ιδιωτικο
 
Τελευταία τροποποίηση:
OP
OP
Niko_laos

Niko_laos

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2019
Μηνύματα
130
Like
170
Πόντοι
1
Εγω θα απεφευγα να στειλω τα παιδια μου σε ιδιωτικο που ειναι ολα τα κακομαθημενα.Θα τα εστελνα σε δημοσιο για να δει τι εστι τσογλαναρια υπαρχει απο μικρος
και να μαθει να την αντιμετωπιζει οσο καλυτερα μπορει
Σωστό αυτό..,
αλλά φοβάμαι ότι ότι έχουν ξεχαρβαλωθεί πολύ τα πράγματα εκεί χωρίς να σημαίνει ότι οι καθηγητές του δημοσίου είναι χειρότεροι
(ήμουν και εγώ μέχρι πριν λίγα χρόνια εκπαιδευτικός σε φροντιστήριο, έπαιρνα όμως μια ιδέα για το τί γίνεται στα δημόσια...)
 
OP
OP
Niko_laos

Niko_laos

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2019
Μηνύματα
130
Like
170
Πόντοι
1
μην ξεχασεις να πεις στη γυναικα απο που εμαθες για το ιδιωτικο
χαχα ρε φίλε αυτό σκεφτόμουν !
Ότι θα με ρωτήσει ο διευθυντής πώς έμαθα για το σχολείου του και εγώ θα του:
"Όλο το bou σε αποθεώνει μάγκα μου"
 
OP
OP
Niko_laos

Niko_laos

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2019
Μηνύματα
130
Like
170
Πόντοι
1
Πεταμενα λεφτα
Αν θες εμφαση σε μαθηματικα και Κινεζικα στειλτα σε φροντιστηριο
1000 φορες καλυτερα θα μαθουν και λιγοτερα λεφτα
Ναι εκεί πάει η δουλειά...
Έλεγα μήπως τα κάνε στο σχολείο και καθάριζα
 

ΤΙΜΩΡΟΣ(1)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
592
Κριτικές
1
Like
1.273
Πόντοι
206
Ναι εκεί πάει η δουλειά...
Έλεγα μήπως τα κάνε στο σχολείο και καθάριζα
Κι εγω σε ιδιωτικο πηγα.
Παπαρια εμαθα στο ιδιωτικο.
Οτι εμαθα απο φροντιστηρια-ιδιαιτερα, και για τα απταιστα αγγλικα, γαλλικα και για το αριστα στις πανελληνιες το σχολειο δε συνεισεφερε απολυτως τιποτα.
Ισα ισα που το ιδιωτικο σου τρωει χρονο γιατι σχολας αργα.
Απλα μην τα στειλεις σε κανενα τελειως του κωλου δημοσιο και βγουν γκαγκστερς και πουτανες.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.445
Κριτικές
1
Like
2.816
Πόντοι
456
Σωστό αυτό..,
αλλά φοβάμαι ότι ότι έχουν ξεχαρβαλωθεί πολύ τα πράγματα εκεί χωρίς να σημαίνει ότι οι καθηγητές του δημοσίου είναι χειρότεροι
(ήμουν και εγώ μέχρι πριν λίγα χρόνια εκπαιδευτικός σε φροντιστήριο, έπαιρνα όμως μια ιδέα για το τί γίνεται στα δημόσια...)
Παντως ενας φιλος που τα ειχε σε ιδιωτικο,τα εβγαλε και τα εβαλε δημοσιο.Δεν θυμαμαι τον λογο παντως δεν ηταν το οικονομικο.Kαι ο τυπος ειναι φυσικος οποτε σκαμπαζει απο ποιοτητα καθηγητων
 
OP
OP
Niko_laos

Niko_laos

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2019
Μηνύματα
130
Like
170
Πόντοι
1
Κι εγω σε ιδιωτικο πηγα.
Παπαρια εμαθα στο ιδιωτικο.
Οτι εμαθα απο φροντιστηρια-ιδιαιτερα, και για τα απταιστα αγγλικα, γαλλικα και για το αριστα στις πανελληνιες το σχολειο δε συνεισεφερε απολυτως τιποτα.
Ισα ισα που το ιδιωτικο σου τρωει χρονο γιατι σχολας αργα.
Ναι το είδα εφέτος,
οκ μικρό το παιδί, αλλά και παιδιά φίλων που έπεσαν σε δημόσιο με αυστηρό δάσκαλο και μεράκι πιο προχωρημένα...
Πιο πολύ πληρώνεις το ότι δεν θα γίνει κανένα ακραίο σκηνικό, και υπάρχει μια τάξη
Ναι για ιδιαίτερα πάει η δουλειά... απλά κρίμα ακριβώς γιατί είναι πολλές ώρες στο σχολείο και θα μπορούσε να γίνεται πολύ καλή δουλειά.
Και μου φαίνεται πολύ άσχημο από τόσο μικρά να μπαίνουν σε δεύτερη ξένη γλώσσα που δεν έχει και πολύ νόημα να είναι και αυτή Ευρωπαικη
 
OP
OP
Niko_laos

Niko_laos

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2019
Μηνύματα
130
Like
170
Πόντοι
1
Παντως ενας φιλος που τα ειχε σε ιδιωτικο,τα εβγαλε και τα εβαλε δημοσιο.Δεν θυμαμαι τον λογο παντως δεν ηταν το οικονομικο.Kαι ο τυπος ειναι φυσικος οποτε σκαμπαζει απο ποιοτητα καθηγητων
Ε ναι ρε φίλε,
και εμένα για αυτό μου φάνηκε ότι δεν κάνουν και τίποτα τρομερό εκεί και ας είναι ιδιωτικό,
είναι πιο οργανωμένοι όντως αλλά ίσα με κει...

Αλλά πιο πολύ με ενόχλησε το πρόγραμμα τους,
ας διδαχθούν 1-2 ώρες παραπάνω μαθηματικά,
γερμανικά/γαλλικα και αγγλικά από την Δευτέρα ;;
Λες και πάνε καρφί για σεζόν στην Μύκονο (αν με το ζόρι είναι να μάθουν δεύτερη γλώσσα ας είναι κάνα κινεζικό)
 

ΤΙΜΩΡΟΣ(1)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
592
Κριτικές
1
Like
1.273
Πόντοι
206
Ναι το είδα εφέτος,
οκ μικρό το παιδί, αλλά και παιδιά φίλων που έπεσαν σε δημόσιο με αυστηρό δάσκαλο και μεράκι πιο προχωρημένα...
Πιο πολύ πληρώνεις το ότι δεν θα γίνει κανένα ακραίο σκηνικό, και υπάρχει μια τάξη
Ναι για ιδιαίτερα πάει η δουλειά... απλά κρίμα ακριβώς γιατί είναι πολλές ώρες στο σχολείο και θα μπορούσε να γίνεται πολύ καλή δουλειά.
Και μου φαίνεται πολύ άσχημο από τόσο μικρά να μπαίνουν σε δεύτερη ξένη γλώσσα που δεν έχει και πολύ νόημα να είναι και αυτή Ευρωπαικη
Κινεζικα ειναι πολυ καλη επιλογη. Τα Γαλλικα ειναι αχρηστα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom