Νέα

HPV SOS!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα satiros86
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 59
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Velociraptoras

Σεβαστός
Εγγρ.
8 Σεπ 2013
Μηνύματα
5.162
Κριτικές
35
Like
4.487
Πόντοι
2.046
Μας εκανες τη καρδια περιβολι με το κερατο......
Ευχαριστω παντως για τις απαντησεις.
Δεν εχω παρατηρησει τιποτα σε εμενα. Εχω κοιταξει ακομη και με μεγενθυτικο :confused:
Αν είσαι απο αθηνα και είναι κομπλε ο γιατρος σου στειλε μου ενα pm τα στοιχεια του γιατι εχει φρικαρει η γυναικαι οτι παει μετραει μερες:think:
Τυπε αν δε της το κολησες εσυ αυτο που πρεπει να σε απασχολει ειναι απο ποιον το κολησε
 

Makedonas1971

Σεβαστός
Εγγρ.
12 Ιουν 2018
Μηνύματα
3.215
Κριτικές
9
Like
7.932
Πόντοι
2.036
φιλε μην τρελενεσαι δν ειναι σοβαρο, απλα σπυρακια στην πουτσα ειναι τα οποια καυτιριαζονται
το σοβαρο ειναι αμα τα εχεις στην στοματικη κοιλοτητα, τοτε μπορει να σου δημιουργησει θεμα στον λαρυγγα και τις φωνητικες χορδες πραγμα σπανιο αλλα συμβαινει οπως συναιβει σε εμενα
παντως το μεγαλυτερο ποσοστο του πληθυσμου ειναι φορεις
Δεν μας λες ρε φιλαράκι ποιες έχεις πάρει από δω μέσα, έτσι απλά για να ξέρουμε;
 

funkyxxxxx

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.510
Κριτικές
1
Like
2.997
Πόντοι
456
φιλε μην τρελενεσαι δν ειναι σοβαρο, απλα σπυρακια στην πουτσα ειναι τα οποια καυτιριαζονται
το σοβαρο ειναι αμα τα εχεις στην στοματικη κοιλοτητα, τοτε μπορει να σου δημιουργησει θεμα στον λαρυγγα και τις φωνητικες χορδες πραγμα σπανιο αλλα συμβαινει οπως συναιβει σε εμενα
παντως το μεγαλυτερο ποσοστο του πληθυσμου ειναι φορεις
Δεν μας λες ρε φιλαράκι ποιες έχεις πάρει από δω μέσα, έτσι απλά για να ξέρουμε;
Πολυ καλη ερωτηση :thumbsup:
 

Foukariaris2020

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2020
Μηνύματα
1.033
Like
928
Πόντοι
96
Μη φρικάρεις.

Η γυναίκα σου να πάει σε έναν δερματολόγο για περαιτέρω έλεγχο και στη χειρότερη περίπτωση θεραπεία.

Εσύ δε κάνεις τίποτα. Το πιο πιθανό είναι να το κουβαλας και εσύ πλέον απλά δε νοσείς.

Το ότι διαγνώστηκε με HPV δε σημαίνει ότι έφαγες κέρατο. Μπορεί να το είχε από παλιά, ή να της το πέρασες εσύ που το τσίμπησες από άλλη.
 

captain 69

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2015
Μηνύματα
3.180
Like
10.507
Πόντοι
2.256
Καλή ζωή, δυνατό ανοσιοποιητικό και ίσως να μην σου εκδηλωθούν ποτέ ως οξυτενή. Αν και τον ιό θα τον φέρεις για πάντα.

Τώρα ποιός κόλλησε ποιόν μη τη ψάχνεις. Μπορεί να σου εκδηλωθούν και αρκετά χρόνια μετά την επαφή σου με άτομο φορέα. Οπότε παίζει τη γυναίκα σου να την κόλλησες εσύ ή κάποιος παλιός της γκόμενος ή κάποιος που τη γαμάει τώρα χωρίς να το ξέρεις...

90% παίζει να είσαι και ΄συ πλέον φορέας.
 

Black Panther91

Ανώτερος
Εγγρ.
18 Ιαν 2017
Μηνύματα
3.585
Κριτικές
3
Like
27.756
Πόντοι
6.186
εαν εισαι απλά φορεας συνεχίζεις να μεταδίδεις τον ιο?
 

papaphilips

Ανώτατος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
21.008
Κριτικές
94
Like
46.311
Πόντοι
17.311

V-Slag

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2019
Μηνύματα
87
Like
225
Πόντοι
20
Επειδή το έχω πάθει και εγώ όντως δεν είναι κάτι το τραγικό σε πολλούς συμβαίνει απλά 9 στης 10 φορές είναι από κέρατο .Φίλε μακάρι η δικιά σου να είναι η μία και απλά να το είχε στο σώμα της και να εμφανίστηκε τωρα
 

maldi

Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2010
Μηνύματα
930
Κριτικές
9
Like
84
Πόντοι
6
Φιλε νηματοθετη καλη σου μερα,σε καμια περιπτωση μη σε πιανει πανικος.Καλεσε ενα κουφωματα να μελετησει την επεκταση των εσωτερικων κουφοματων στο σπιτι σου κατα τουλαχιστων 20 εκατοστα, λογικα καπου τοση θα του ηταν και του αγαπητικου .Για ολα υπαρχουν λυσεις,την καλημερα μου και παλι :hi:
 
Εγγρ.
26 Ιουλ 2010
Μηνύματα
68
Κριτικές
3
Like
142
Πόντοι
0
-Πόσα χρόνια είστε μαζί με τη γυναίκα σου τυπε;
-Εφόσον δεν έχεις εμφανίσει κάποιο σημάδι στην περιοχή του πουτσου και των στολιδιών σου δεν ασχολείσαι
-Αν είστε 1-2-3 χρόνια με τη δικιά σου, πιθανόν το είχε από πριν ή της το πέρασες εσυ (αν έχεις γαμησει κάποια άλλη/άλλες)
-Αν είστε περισσότερα χρόνια και το εμφάνισε τώρα, και εσυ δεν την έχεις απατήσει (ή κανεις το τεστ που λέω παρακάτω, τότε το πράγμα βρωμάει από μέρους της...
Αυτό που θα σου πρότεινα να κανεις, είναι ένα τεστ για το εάν υπάρχει ο ιός μέσα σου, τύπου «τεστ αντισωμάτων».
Έτσι θα είσαι τουλάχιστον σχεδόν σίγουρος αν της το μετέδωσες εσυ ή πήρε το παράσημο από άλλον μυστη.
Σε κάθε περίπτωση μη τρελαίνεσαι, στους άντρες είναι ένας καυτηριασμός υπόθεση, και τις περισσότερες φορές το ίδιο ισχύει και για τις γυναίκες
 

mrkaza

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2018
Μηνύματα
76
Κριτικές
1
Like
204
Πόντοι
0
Να ξέρεις οτι μπορεί να το έχεις χρόνια και να εμφανιστή όταν αν και εφόσον σε βρει αδύναμο... σαν τον επιχείλιο έρπητα . Δε σημαίνει ότι έφαγες /έφαγε κέρατο αλλά ότι το ανοσοποιτικο της έχασε την μάχη .
Stress άγχος στεναχώρια κτλ κτλ και με το lockdown κτλ κτλ αυτά τα συναισθήματα κάνουν παρτυ …
 
OP
OP
S

satiros86

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2015
Μηνύματα
182
Κριτικές
1
Like
413
Πόντοι
21
Παιδες καλησπέρα
Αρχικά ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις, πραγματικά βοηθησανε πολυ σε επιπεδο ψυχολογιας καθως καταλαβαινω οτι δεν ειναι και τοσο σπανιο κα μεγαλο κακο.
Ειναι σημαντικο και δυσκολο να το μεταφερω αλλα thanks.:)


Επιφανειακά δεν εχω κανενα σημαδι ουτε εγω ουτε η συζυγος ειμαστε 2 μερες με τους μεγενθυντικους.
Εχει πολυ ενδιαφερον να δω εαν το εχω και εγω περα απο αυτην, θα πρεπει να το ψαξω αμεσα, λογικα θα το εχω αφου καθε μερα μαζι κοιμομαστε.
Απο χθες ψαχνω τα εξεταστικα κεντρα και τους γιατρους να δω σε ποιον θα παω, αν ξερετε καποιον ή καπου που να ειναι κομπλε στειλτε ενα pm. Το κοστος δε με νοιαζει καθολου.

Γενικα οτι εχω κανει εκτως σχεσης (που δεν ειναι και πολλα) ηταν ολα με προφυλαξη.
Ξερω οτι αυτο δε λεει κατι απλα το αναφερω για καποιυς που ρωτησαν.
Επισης οχι μερακλης δεν ειμαι (επισης για καποιυς που ρωτησαν).
 

captain 69

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2015
Μηνύματα
3.180
Like
10.507
Πόντοι
2.256
εαν εισαι απλά φορεας συνεχίζεις να μεταδίδεις τον ιο?
Μόνο αν είναι εκδηλωμένος (εμφανής εξωτερικά) και έρθει σε επαφή το δέρμα με το σημείο. Πιθανότης 60-70% και πάντα εξαρτιέται και από το ανοσιοποιητικό. Γι αυτό και τα προφυλακτικά δεν προσφέρουν 100% προστασία.

Επίσης, πιθανότητες υπάρχει να υποτροπιάσει παλαιότερη μόλυνση μετά από χρόνια σε κάποιον, με μη εμφανείς εκδηλώσεις, αλλά λόγω του ότι το ιϊκό φορτίο είναι υψηλό, να κολλήσει ο/η παρτενέρ.
 

Foukariaris2020

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2020
Μηνύματα
1.033
Like
928
Πόντοι
96
εαν εισαι απλά φορεας συνεχίζεις να μεταδίδεις τον ιο?
Μόνο αν είναι εκδηλωμένος (εμφανής εξωτερικά) και έρθει σε επαφή το δέρμα με το σημείο. Πιθανότης 60-70% και πάντα εξαρτιέται και από το ανοσιοποιητικό. Γι αυτό και τα προφυλακτικά δεν προσφέρουν 100% προστασία.

Επίσης, πιθανότητες υπάρχει να υποτροπιάσει παλαιότερη μόλυνση μετά από χρόνια σε κάποιον, με μη εμφανείς εκδηλώσεις, αλλά λόγω του ότι το ιϊκό φορτίο είναι υψηλό, να κολλήσει ο/η παρτενέρ.

Δεν ισχύει αυτό. Κάποιος μπορεί να είναι φορέας και να το μεταδίδει, χωρίς να φαίνεται κάτι πάνω του.
 

captain 69

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2015
Μηνύματα
3.180
Like
10.507
Πόντοι
2.256
εαν εισαι απλά φορεας συνεχίζεις να μεταδίδεις τον ιο?
Μόνο αν είναι εκδηλωμένος (εμφανής εξωτερικά) και έρθει σε επαφή το δέρμα με το σημείο. Πιθανότης 60-70% και πάντα εξαρτιέται και από το ανοσιοποιητικό. Γι αυτό και τα προφυλακτικά δεν προσφέρουν 100% προστασία.

Επίσης, πιθανότητες υπάρχει να υποτροπιάσει παλαιότερη μόλυνση μετά από χρόνια σε κάποιον, με μη εμφανείς εκδηλώσεις, αλλά λόγω του ότι το ιϊκό φορτίο είναι υψηλό, να κολλήσει ο/η παρτενέρ.

Δεν ισχύει αυτό. Κάποιος μπορεί να είναι φορέας και να το μεταδίδει, χωρίς να φαίνεται κάτι πάνω του.

Διάβασε και τη δεύτερη παράγραφο. Αυτό δεν γράφει; O καλύτερος τρόπος να προλάβει κανείς την υποτροπή τους είναι να φροντίζει γενικά τον οργανισμό ώστε να έχει δυνατό ανοσοποιητικό. Το κάπνισμα έχει βρεθεί να πολλαπλασιάζει τις πιθανότητες υποτροπής.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.790
Κριτικές
62
Like
40.173
Πόντοι
8.530
Επιβεβαιωνομαι ...σε φιλο μου που ετοιμαζοταν να παντρευτει και χαιροταν που θα κρεμουσε τα προφυλακτικα ειπα το εξης:"Χωρις προφυλακτικο ουτε με την γυναικα σου".Μετα απο λιγα χρονια χωρισε και ξαναρχισε με τα προφυλακτικα.Η υπερβολικη σιγουρια βλαπτει.Η λυση ειναι απλη...προφυλακτικο,γιατι οπως ελεγε η παλια διαφημιση"οποιος αγαπα δεν το ξεχνα"!
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.790
Κριτικές
62
Like
40.173
Πόντοι
8.530
Καλα λεει ο απο πανω...πολλοι δεν βαζουν προφυλακτικο γιατι δεν νιωθουν πολλα με αυτο και επειδη επηρεαζεται η στυση τους.Ας αποσυρθουν αν δεν μπορουν χωρις προφυλακτικο.Ας παραμεινουν υγιεις που ειναι μεγαλο ζητουμενο.Υγιεις και χωρις προφυλακτικο ισως ειναι ανεφικτο.Εκτος αν εχετε λεφτα για να τα τρωτε σε γιατρους...αν ειναι ετσι πασο απο εμενα.
 

Terrano

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2017
Μηνύματα
756
Κριτικές
14
Like
1.479
Πόντοι
496
Καλα λεει ο απο πανω...πολλοι δεν βαζουν προφυλακτικο γιατι δεν νιωθουν πολλα με αυτο και επειδη επηρεαζεται η στυση τους.Ας αποσυρθουν αν δεν μπορουν χωρις προφυλακτικο.Ας παραμεινουν υγιεις που ειναι μεγαλο ζητουμενο.Υγιεις και χωρις προφυλακτικο ισως ειναι ανεφικτο.Εκτος αν εχετε λεφτα για να τα τρωτε σε γιατρους...αν ειναι ετσι πασο απο εμενα.
για τα κονδυλώματα δεν προστατεύει το προφυλακτικό ή προστατεύει πολύ λίγο.
 

Niki24

Call-Girl
Εγγρ.
16 Οκτ 2021
Μηνύματα
6
Like
3
Good morning guys
My wife was diagnosed with hpv after a Pap test.
I do not know what this is, I am looking for it now.
There is a panic, do not talk too much.
Are there similar tests for me, for the man I mean, like the Pap test for the woman?
If so does anyone know what they are called?
Pap tests shows presence or absence or oncological diseases. Just you have to do tests for hpv of some specific types - because not all types of hpv are dangerous.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom