Νέα

HPV SOS!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα satiros86
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 59
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

satiros86

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2015
Μηνύματα
182
Κριτικές
1
Like
413
Πόντοι
21
Καλημερα παιδες
Διαγνώστηκε η γυναίκα μου με hpv μετά απο τεστ παπ.
Δε πολυξέρω τι είναι αυτο τώρα το ψάχνω.
Επικρατεί ενας πανικός μη τα πολυλογω.
Υπάρχουν αντίστοιχες εξετάσεις για εμένα, για τον αντρα εννοω, οπως το τεστ παπ για τη γυναικα?
Αν ναι ξέρει κανείς πως λέγονται?
 

DayStalker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2020
Μηνύματα
2.242
Like
4.882
Πόντοι
456
Τυπε ο hpv ειναι βασικα ο ιος των κονδυλωματων. Μην τρελαινεσαι. Αν δεν εχεις κονδυλωματα δεν τρεχει τιποτα. Στις γυναικες υποτιθεται οτι συνδεεται με αυξημενο κινδυνο για καρκινο , στους αντρες βασικα δεν εχει επιπτωσεις αν και ο δερματολογος μου ειχε πει οτι μπορει να προκαλεσει επιπλοκες αν περασει στον πρωκτο. Κατα τ αλλα μενει για παντα στον οργανισμο και δεν θεραπευεται αλλα αν δεν εκδηλωνεται με κονδυλωματα δε σε νοιαζει. Εξετασεις τωρα υπαρχει μια αντιστοιχη με το τεστ παπ αλλα πρωκτικη αλλα αν δεν εχεις κονδυλωματα δεν ξερω αν εχει νοημα να την κανεις. Εγω δε την εκανα. Υπαρχει και μια μοριακη σαν αυτη του covid που ομως δεν ειναι πολυ αξιοπιστη , ο δερματολογος δεν την θεωρησε απαραιτητη. Γενικώς αν εχεις κονδυλωματα πας σε δερματολογο , αν δεν εχεις δεν κανεις τιποτα. Επισης οι πιθανοτητες να εχεις φαει κερατο ειναι σημαντικες γιατι μεταδιδεται σεξουαλικα.
 
OP
OP
S

satiros86

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2015
Μηνύματα
182
Κριτικές
1
Like
413
Πόντοι
21
Μας εκανες τη καρδια περιβολι με το κερατο......
Ευχαριστω παντως για τις απαντησεις.
Δεν εχω παρατηρησει τιποτα σε εμενα. Εχω κοιταξει ακομη και με μεγενθυτικο :confused:
Αν είσαι απο αθηνα και είναι κομπλε ο γιατρος σου στειλε μου ενα pm τα στοιχεια του γιατι εχει φρικαρει η γυναικαι οτι παει μετραει μερες:think:
 

Makedonas1971

Σεβαστός
Εγγρ.
12 Ιουν 2018
Μηνύματα
3.215
Κριτικές
9
Like
7.932
Πόντοι
2.036
Τυπε ο hpv ειναι βασικα ο ιος των κονδυλωματων. Μην τρελαινεσαι. Αν δεν εχεις κονδυλωματα δεν τρεχει τιποτα. Στις γυναικες υποτιθεται οτι συνδεεται με αυξημενο κινδυνο για καρκινο , στους αντρες βασικα δεν εχει επιπτωσεις αν και ο δερματολογος μου ειχε πει οτι μπορει να προκαλεσει επιπλοκες αν περασει στον πρωκτο. Κατα τ αλλα μενει για παντα στον οργανισμο και δεν θεραπευεται αλλα αν δεν εκδηλωνεται με κονδυλωματα δε σε νοιαζει. Εξετασεις τωρα υπαρχει μια αντιστοιχη με το τεστ παπ αλλα πρωκτικη αλλα αν δεν εχεις κονδυλωματα δεν ξερω αν εχει νοημα να την κανεις. Εγω δε την εκανα. Υπαρχει και μια μοριακη σαν αυτη του covid που ομως δεν ειναι πολυ αξιοπιστη , ο δερματολογος δεν την θεωρησε απαραιτητη. Γενικώς αν εχεις κονδυλωματα πας σε δερματολογο , αν δεν εχεις δεν κανεις τιποτα. Επισης οι πιθανοτητες να εχεις φαει κερατο ειναι σημαντικες γιατι μεταδιδεται σεξουαλικα.
Στον άντρα πως να περάσει στον πρωκτό ρε φίλε, αν δεν είσαι 《μερακλής》;
 

DayStalker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2020
Μηνύματα
2.242
Like
4.882
Πόντοι
456
Δεν ειμαι απο Αθηνα δυστυχως. Αλλα μην αγχωνεσαι , δεν ειναι σοβαρο , ζητημα ρουτινας ειναι . Σε οποιον δερματολογο-αφροδισολογο και να πατε θα σας εξηγησει. Απλα κοιτα να ασχολειται με κλινικη δερματολογια γιατι πολλοι ασχολουνται μονο με αισθητικη. Μπορει να εχεις κι εσυ τον ιο σε λανθανουσα μορφη και να μην αποκτησεις ποτε κονδυλωματα. Τωρα οσον αφορα τη γυναικα ουτε αυτη εχει θεμα απλα θα παρακολουθουν στα τσεκ απ (τεστ παπ κλπ) μηπως προκληθει καμια αλλοιωση στη μητρα. Ειναι απλως παραγοντας επιβαρυμενου κινδυνου δεν ειναι καταδικαστικος , μην το μπερδευεις με τον hiv. Ουτε χρειαζεται καποια ειδικη αντιμετωπιση εκτος απο την περιπτωση εκδηλωσης κονδυλωματων που και παλι ειναι πιο πολυ αισθητικο το θεμα. Πιο πολυ προσεξε να μην εκδηλωθουν κονδυλωματα να τα προλαβεις στην αρχη γιατι η θεραπεια μπορει να τραβηξει, οι αλοιφες που δινουν δεν λειτουργουν παντα δυστυχως και μπλεκεις. Εγω ταλαιπωρηθηκα ενα χρονο για να φυγουν. Κατα τ αλλα μην το παιρνεις τοσο σοβαρα δεν ειναι ζητημα ζωης και θανατου.
 

greekfeet

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2009
Μηνύματα
1.349
Κριτικές
16
Like
1.420
Πόντοι
2.487
Λεγεται ιος του χωρισμου ή των διαζυγιων γιατι μπορει να το χει καποιος και να εμφανοστει μετα απο χρονια και να νομιζεις πως εφαγες κερατο.
Επισης πλεον θεωρειται πανδημια καθως το εχει σχεδον 1 στις 2 γυναικες.
Εχει πολλους τυπους, καποιοι λιγοι εχουν εμβολιο πλεον που κανουν οι γυναικες.
Καποιος τυπος σχετιζεται με καρκινο στον αντρα στον λαριγγα απο τα γλυφομουνια, νομιζω το χε ο douglas.

Γενικα μην ανησυχεις, ειναι κατι που συνηθιζεται. Δεν σημαινει πως εφαγες κερατο.
Επισης αν δεν εχει κονδυλωματα νομιζω εισαι οκ αλλιως θελει αποχη και καυτηριασμο.

Γενικα μην ρωτας εδω μεσα, κανε λιγη αναζητηση στο ιντερνετ σε σελιδες αφροδησιολογων
 

Makedonas1971

Σεβαστός
Εγγρ.
12 Ιουν 2018
Μηνύματα
3.215
Κριτικές
9
Like
7.932
Πόντοι
2.036
Δεν ειμαι απο Αθηνα δυστυχως. Αλλα μην αγχωνεσαι , δεν ειναι σοβαρο , ζητημα ρουτινας ειναι . Σε οποιον δερματολογο-αφροδισολογο και να πατε θα σας εξηγησει. Απλα κοιτα να ασχολειται με κλινικη δερματολογια γιατι πολλοι ασχολουνται μονο με αισθητικη. Μπορει να εχεις κι εσυ τον ιο σε λανθανουσα μορφη και να μην αποκτησεις ποτε κονδυλωματα. Τωρα οσον αφορα τη γυναικα ουτε αυτη εχει θεμα απλα θα παρακολουθουν στα τσεκ απ (τεστ παπ κλπ) μηπως προκληθει καμια αλλοιωση στη μητρα. Ειναι απλως παραγοντας επιβαρυμενου κινδυνου δεν ειναι καταδικαστικος , μην το μπερδευεις με τον hiv. Ουτε χρειαζεται καποια ειδικη αντιμετωπιση εκτος απο την περιπτωση εκδηλωσης κονδυλωματων που και παλι ειναι πιο πολυ αισθητικο το θεμα. Πιο πολυ προσεξε να μην εκδηλωθουν κονδυλωματα να τα προλαβεις στην αρχη γιατι η θεραπεια μπορει να τραβηξει, οι αλοιφες που δινουν δεν λειτουργουν παντα δυστυχως και μπλεκεις. Εγω ταλαιπωρηθηκα ενα χρονο για να φυγουν. Κατα τ αλλα μην το παιρνεις τοσο σοβαρα δεν ειναι ζητημα ζωης και θανατου.
Συγγνώμη, επειδή εγώ άλλα ήξερα. Για να δει ο άντρας τα κονδυλώματα, χρειάζεται μεγενθυτικό φακό; Εγώ όποτε έχω πάει για εξέταση, ποτέ δεν κοίταξε με φακό. Το πρόβλημα ξεκινάει όταν ο γιατρός χρησιμοποιεί μεγενθυτικό φακό για να δει το μόριό σου, όχι για νο εξετάσει...
 

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
18.878
Like
23.217
Πόντοι
6.056
ψιλοπακετο ειμαι απο οτι ξερω (δεν μου ετυχε ευτυχως ακομα) το κουβαλας πολυ καιρο μαζι σου
πααντως εγω θα ανησυχουσα πιο πολυ γιτι ειναι ΣΜΝ και να το τσιμπησε απο δημοσια τουαλετα η πισινα ειναι λιγο χλομο

δεν ξερει πως το φορτωσε ο παρασημο η ιδια?
 
Εγγρ.
17 Ιαν 2019
Μηνύματα
418
Like
613
Πόντοι
81
Μπορει να κολλησει μεχρι και απο την τουαλετα, οποτε μη σκεφτεσαι τα χειροτερα. Παρακολουθηστε το. Υπαρχουν και εξετασεις που μπορεις να κανεις εσυ στον γιατρο. Αν εμφανιστει κατι ειτε σου δινει κρεμμα, ειτε σου κανει καυτηριασμο. Επιπλεον οχι τσακωμοι αν δεν εχετε θεματα στο γαμο σας και ειναι μονο αυτο. Οπως ειπαν και παραπανω μπορει να το ειχες ή να το ειχε σε αδρανεια εδω και χρονια και να εμφανιστηκε τωρα. Γενικα καλη διατροφη, οχι πολυ αλκοολ, οχι κοπωση και καλη ψυχολογια. Με αυτα πεφτει και μενει σε αναστολη.
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
32.079
Like
11.541
Πόντοι
2.606
Γραμμή υγείας μπου κομ τα μέλη μας είναι εδώ για να σας δώσουν πρώτες βοήθειες ,ιατρικές γνωματεύσεις Εξ αποστάσεως , μικροεπεμβάσεις και αν τελικά τα πράματα δεν παν καλά και να σας προτείνει εργολάβους υπόγειων έργων :grin:
 

DayStalker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2020
Μηνύματα
2.242
Like
4.882
Πόντοι
456
Δεν ειμαι απο Αθηνα δυστυχως. Αλλα μην αγχωνεσαι , δεν ειναι σοβαρο , ζητημα ρουτινας ειναι . Σε οποιον δερματολογο-αφροδισολογο και να πατε θα σας εξηγησει. Απλα κοιτα να ασχολειται με κλινικη δερματολογια γιατι πολλοι ασχολουνται μονο με αισθητικη. Μπορει να εχεις κι εσυ τον ιο σε λανθανουσα μορφη και να μην αποκτησεις ποτε κονδυλωματα. Τωρα οσον αφορα τη γυναικα ουτε αυτη εχει θεμα απλα θα παρακολουθουν στα τσεκ απ (τεστ παπ κλπ) μηπως προκληθει καμια αλλοιωση στη μητρα. Ειναι απλως παραγοντας επιβαρυμενου κινδυνου δεν ειναι καταδικαστικος , μην το μπερδευεις με τον hiv. Ουτε χρειαζεται καποια ειδικη αντιμετωπιση εκτος απο την περιπτωση εκδηλωσης κονδυλωματων που και παλι ειναι πιο πολυ αισθητικο το θεμα. Πιο πολυ προσεξε να μην εκδηλωθουν κονδυλωματα να τα προλαβεις στην αρχη γιατι η θεραπεια μπορει να τραβηξει, οι αλοιφες που δινουν δεν λειτουργουν παντα δυστυχως και μπλεκεις. Εγω ταλαιπωρηθηκα ενα χρονο για να φυγουν. Κατα τ αλλα μην το παιρνεις τοσο σοβαρα δεν ειναι ζητημα ζωης και θανατου.
Συγγνώμη, επειδή εγώ άλλα ήξερα. Για να δει ο άντρας τα κονδυλώματα, χρειάζεται μεγενθυτικό φακό; Εγώ όποτε έχω πάει για εξέταση, ποτέ δεν κοίταξε με φακό. Το πρόβλημα ξεκινάει όταν ο γιατρός χρησιμοποιεί μεγενθυτικό φακό για να δει το μόριό σου, όχι για νο εξετάσει...

Oχι φαινονται και με γυμνο ματι. Που εγραψα εγω για φακο ;
Οσο για την αλλη ερωτηση σου , ειναι δερματικο νοσημα , μεταδιδεται με την επαφη. Οποτε μπορει να καταληξει ευκολα στον πρωκτο χωρις να εισαι πισωγλεντης. Μ ενα απλο αγγιγμα στο κονδυλωμα που μετα αγγιζεις τον πρωκτο (ακομα και στο σκουπισμα στο χεσιμο) γινεται να μεταδοθει.
 

JOKERPLUS

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2021
Μηνύματα
169
Like
138
Πόντοι
1
Γραμμή υγείας μπου κομ τα μέλη μας είναι εδώ για να σας δώσουν πρώτες βοήθειες ,ιατρικές γνωματεύσεις Εξ αποστάσεως , μικροεπεμβάσεις και αν τελικά τα πράματα δεν παν καλά και να σας προτείνει εργολάβους υπόγειων έργων :grin:

Ε γιατροί δεν είναι όλοι βέβαια.

Μια γνώμη δίνουν αν εχουν σχετικη εμπειρία.



 

celebre

Μέγας
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
16.838
Like
18.106
Πόντοι
3.656
Γραμμή υγείας μπου κομ τα μέλη μας είναι εδώ για να σας δώσουν πρώτες βοήθειες ,ιατρικές γνωματεύσεις Εξ αποστάσεως , μικροεπεμβάσεις και αν τελικά τα πράματα δεν παν καλά και να σας προτείνει εργολάβους υπόγειων έργων :grin:
:2funny: :2funny: :2funny:
 

baroc

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
25 Οκτ 2017
Μηνύματα
5.246
Κριτικές
110
Like
17.714
Πόντοι
20.686
Πρεπει να ξερεις οτι πανω απο τον μισο πληθυσμο ειναι φορεις του ιου.
Το αν θα εμφανισθει ποτε υπο μορφη κονδυλωματων στο σωμα καποιου εξαρταται απο πολλους παραγοντες.
Πχ ενας ειναι ποσο ισχυρο ανοσοποιητικο εχει καποιος.Για αυτο συνηθως εμφανιζεται οταν το ανοσοποιητικο πεφτει οπως πχ σε περιοδο εντονου στρες.
Μπορει σε καποιους να μην εμφανισθει ποτε και να ειναι φορεις.Για αυτο το ζητημα με το κερατο δεν μπορεις να το ξερεις γιατι μπορει καποιος να εγινε φορεας πριν πολλα χρονια (για αυτο μην αγχωνεσαι).
Το ζητημα ειναι οτι αν σου εμφανισθουν κωνδυλωματα θα ταλαιπωρηθεις παρα πολυ και για μεγαλο χρονο για να απαλαγεις.
Με την εκαστοτε επαφη (αν τα ακουμπησεις πχ με το δακτυλο)να μεταφερεται σε αλλο σημειο του δερματος σου.Ετσι μπορει να μεταφερθει και στον πρωκτο σου (οπως σωστα λεει και αλλος συνομιλητης).Γιαυτο θελει τεραστια προσοχη.
 

dxounia

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Οκτ 2007
Μηνύματα
968
Κριτικές
39
Like
2.589
Πόντοι
6.745
μηπως το τσίμπησες εσυ απο καμία εκδιδόμενη και της το μετάδοσες? Για να είσαι εδω μέσα δεν φαίνεται να της εισαι και πολύ πιστός!!
 

Makedonas1971

Σεβαστός
Εγγρ.
12 Ιουν 2018
Μηνύματα
3.215
Κριτικές
9
Like
7.932
Πόντοι
2.036
Δεν ειμαι απο Αθηνα δυστυχως. Αλλα μην αγχωνεσαι , δεν ειναι σοβαρο , ζητημα ρουτινας ειναι . Σε οποιον δερματολογο-αφροδισολογο και να πατε θα σας εξηγησει. Απλα κοιτα να ασχολειται με κλινικη δερματολογια γιατι πολλοι ασχολουνται μονο με αισθητικη. Μπορει να εχεις κι εσυ τον ιο σε λανθανουσα μορφη και να μην αποκτησεις ποτε κονδυλωματα. Τωρα οσον αφορα τη γυναικα ουτε αυτη εχει θεμα απλα θα παρακολουθουν στα τσεκ απ (τεστ παπ κλπ) μηπως προκληθει καμια αλλοιωση στη μητρα. Ειναι απλως παραγοντας επιβαρυμενου κινδυνου δεν ειναι καταδικαστικος , μην το μπερδευεις με τον hiv. Ουτε χρειαζεται καποια ειδικη αντιμετωπιση εκτος απο την περιπτωση εκδηλωσης κονδυλωματων που και παλι ειναι πιο πολυ αισθητικο το θεμα. Πιο πολυ προσεξε να μην εκδηλωθουν κονδυλωματα να τα προλαβεις στην αρχη γιατι η θεραπεια μπορει να τραβηξει, οι αλοιφες που δινουν δεν λειτουργουν παντα δυστυχως και μπλεκεις. Εγω ταλαιπωρηθηκα ενα χρονο για να φυγουν. Κατα τ αλλα μην το παιρνεις τοσο σοβαρα δεν ειναι ζητημα ζωης και θανατου.
Συγγνώμη, επειδή εγώ άλλα ήξερα. Για να δει ο άντρας τα κονδυλώματα, χρειάζεται μεγενθυτικό φακό; Εγώ όποτε έχω πάει για εξέταση, ποτέ δεν κοίταξε με φακό. Το πρόβλημα ξεκινάει όταν ο γιατρός χρησιμοποιεί μεγενθυτικό φακό για να δει το μόριό σου, όχι για νο εξετάσει...

Oχι φαινονται και με γυμνο ματι. Που εγραψα εγω για φακο ;
Οσο για την αλλη ερωτηση σου , ειναι δερματικο νοσημα , μεταδιδεται με την επαφη. Οποτε μπορει να καταληξει ευκολα στον πρωκτο χωρις να εισαι πισωγλεντης. Μ ενα απλο αγγιγμα στο κονδυλωμα που μετα αγγιζεις τον πρωκτο (ακομα και στο σκουπισμα στο χεσιμο) γινεται να μεταδοθει.
Τώρα μάλιστα. Στον άντρα έχει κάποια συμπτώματα, εκτός την οπτική διαπίστωση;
 

DayStalker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2020
Μηνύματα
2.242
Like
4.882
Πόντοι
456
Τώρα μάλιστα. Στον άντρα έχει κάποια συμπτώματα, εκτός την οπτική διαπίστωση;

Σπανίως προκαλούν φαγούρα τα κονδυλώματα , κατα τ'αλλα οχι. Γι αυτο ειπα στο φιλο να το παρακολουθει. Στην αρχη ειναι πολυ μικρα και δεν πολυφαινονται. Και μπορει να παρει εβδομαδες ή και μηνες για να μεγαλωσει ενα κονδυλωμα . Το θεμα ειναι οτι ειναι μεταδοτικα εξ αρχης και αν δε τα προλαβεις μπορει να διασπαρουν ανεξελενγκτα και να τρεχεις και να μη φτανεις.
 

gambb

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2011
Μηνύματα
134
Κριτικές
2
Like
65
Πόντοι
1
φιλε μην τρελενεσαι δν ειναι σοβαρο, απλα σπυρακια στην πουτσα ειναι τα οποια καυτιριαζονται
το σοβαρο ειναι αμα τα εχεις στην στοματικη κοιλοτητα, τοτε μπορει να σου δημιουργησει θεμα στον λαρυγγα και τις φωνητικες χορδες πραγμα σπανιο αλλα συμβαινει οπως συναιβει σε εμενα
παντως το μεγαλυτερο ποσοστο του πληθυσμου ειναι φορεις
 

RETRO

Μέγας
Εγγρ.
6 Οκτ 2020
Μηνύματα
6.165
Like
15.913
Πόντοι
3.556
τύπε νηματοθετη μην αγχωνεσαι. οσο ειναι μικρα θηλώματα σαν μπιμπίκια το παλεύεις.:sunglasses: βαλε ξυλοκαινη και παενε σε μια δερματολόγο να της τον πετάξεις εξω και πες της κάψε μωρη:headbaning1: μετα θα σου δωκει και μια γαμοκρεμα να βαλεις για κανα μηνα μαζι με αποχή και τελειωσε. :)

αντε να σου τυχει το ιδιο σκηνικο μερικες φορες στο τελος θα ρθεις στα ισα σου. ζει μεσα σου αυτο πραμα και το εχουν σχεδον ολοι. την γυναικα σου να προσεχεις μονο αν εχει καποια αλλοίωση πως τα λενε αυτα οι γιατροί. στις γυναίκες ειναι πιο επικίνδυνο:confused:

τωρα για που το κολλησε το παράσημο τύπε βαλτα κατω :confused::confused::confused:
 

μπαρμπαγιαννης

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2016
Μηνύματα
7.558
Κριτικές
12
Like
6.380
Πόντοι
2.646
Τυπε, περαστικά. Αν βγάλεις κανένα σπυράκι στο καβλι σου, μέγεθος κεφάλι καρφίτσας περίπου αρχικα, πήγαινε σε ένα καλο δερματολόγο να στο καυτηριάσει και τέλος.Αν δε βγάλεις στα παπάρια σου, μην κανεις τίποτα και κάνε δώρο στον εαυτό σου μια βίζιτα αντί να φάει τα λεφτά το μουνι ο δερματολόγος.Μέχρι τότε λέγε στη γυναικα σου ότι πηγες στο γιατρό και δεν βρήκε τίποτα.Στα παπάρια σου πως κόλλησε, ισα ίσα μπορεί να της το κόλλησες εσυ αν τον έχεις σε λανθάνουσα μορφή όπως σου είπαν.Τον έχει πολύ μεγάλο μέρος του πληθυσμού, είτε το ξερει, είτε όχι και μπορεί σε κάποιους να μην εκδηλωθεί και ποτέ.Επίσης, μετα τον καυτηριασμό σου, μπορεί να επανέλθει όποτε γουστάρει.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom