Νέα

HPV SOS!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα satiros86
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 59
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Begood

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2014
Μηνύματα
1.590
Like
2.185
Πόντοι
456
φιλε μην τρελενεσαι δν ειναι σοβαρο, απλα σπυρακια στην πουτσα ειναι τα οποια καυτιριαζονται
το σοβαρο ειναι αμα τα εχεις στην στοματικη κοιλοτητα, τοτε μπορει να σου δημιουργησει θεμα στον λαρυγγα και τις φωνητικες χορδες πραγμα σπανιο αλλα συμβαινει οπως συναιβει σε εμενα
παντως το μεγαλυτερο ποσοστο του πληθυσμου ειναι φορεις
Τι θεραπεία έκανες για το HPV το στόμα;
 

MR-STRANGER27

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2012
Μηνύματα
66
Κριτικές
29
Like
527
Πόντοι
990
είναι απιστευτη η σιγουρια με την οποια γραφουν καποιοι για θεματα για τα οποια εχουν επικινδυνη αγνοια ή τρομερα ελλιπεις γνωσεις!
 

Pele141198

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2022
Μηνύματα
94
Like
2.100
Πόντοι
440
Καλημέρα συναγωνιστές
Έδωσε ο γυναικολόγος της γυναίκας μου εξετάσεις για hpv και έχω πανικοβληθεί είμαστε παντρεμένοι από το 98 οι πιθανότητες δεν είναι προς το μέρος μου .νομίζω ότι κολλάει μόνο με σεξουαλική επαφή
Πώς καθαρίζουμε τώρα;
 

srek7

Ανώτατος
Εγγρ.
25 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.598
Κριτικές
57
Like
16.318
Πόντοι
16.555
Ρε φιλαρακι διαβασε πρώτα λιγο και μην κάνεις υποθέσεις

Ανοιξε εστω μια wikipedia να δεις και μην πανικοβαλεσαι.

Υπαρχουν 140 τύποι HPV.

8 στους 10 ανδρες και γυναίκες κολλήσαμε ή θα κολλησουμε με βαση μελέτες.

Γνώμη μου, ο γυναικολόγος θέλει να τσεκαρει την γυναικα σου για τίποτα καρκίνους μητρασ/τραχηλου και ίσως γιααυτο ζητησε εξέτασεις.

Συνιστω ψυχραιμία.
 

Pele141198

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2022
Μηνύματα
94
Like
2.100
Πόντοι
440
Ρε φιλαρακι διαβασε πρώτα λιγο και μην κάνεις υποθέσεις

Ανοιξε εστω μια wikipedia να δεις και μην πανικοβαλεσαι.

Υπαρχουν 140 τύποι HPV.

8 στους 10 ανδρες και γυναίκες κολλήσαμε ή θα κολλησουμε με βαση μελέτες.

Γνώμη μου, ο γυναικολόγος θέλει να τσεκαρει την γυναικα σου για τίποτα καρκίνους μητρασ/τραχηλου και ίσως γιααυτο ζητησε εξέτασεις.

Συνιστω ψυχραιμία.
Σε ευχαριστώ πολύ όντως υπάρχει το 80% τον γυναικών να το έχουν το κακό με εμένα είναι ότι υποτίθεται ότι από το 98 δεν έχω πάει με κάποια άλλη από ότι έχω διαβάσει σε όλα τα άρθρα δεν υπάρχει άλλος τρόπος μετάδοσης
 

Johnny Red2

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
4 Οκτ 2023
Μηνύματα
1.355
Κριτικές
72
Like
12.757
Πόντοι
25.036
Στα είπε όπως είναι ο @srek7, σχεδόν όλοι έχουμε κάπου κάπως κολλήσει κάποιο φαινότυπο του. Να συμπληρώσω επίσης ότι το συγκεκριμένο μπορεί να παραμείνει σε λανθάνουσα κατάσταση (χωρίς συμπτώματα) για χρόνια ή δεκαετίες. Αν κάτι προκύψει πες πως το κόλλησες το 97:sunglasses:
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
3.612
Κριτικές
1
Like
5.923
Πόντοι
2.306
γυρνα το παιχνιδι τελειως αναποδα και παιξ’ το θιγμενος , οτι δεν το περίμενες απο αυτην κλπ. Ποιος ξερει, μπορει να βγαλεις λαγο….:confused:
βασικα, αν δεν σου πει τιποτα για το αποτελεσμα εκει ν’ αρχισεις ν’ ανησυχεις
 

Pele141198

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2022
Μηνύματα
94
Like
2.100
Πόντοι
440
γυρνα το παιχνιδι τελειως αναποδα και παιξ’ το θιγμενος , οτι δεν το περίμενες απο αυτην κλπ. Ποιος ξερει, μπορει να βγαλεις λαγο….:confused:
βασικα, αν δεν σου πει τιποτα για το αποτελεσμα εκει ν’ αρχισεις ν’ ανησυχεις
Αυτό κάνω προς το παρόν το παίζω θιγμένος δικαιολογεί μια δεκαετία πίσω να το είχες όχι παραπάνω.
Αν το είχε εκείνη πριν θα μπορούσε να το κρύψει χωρίς να μου το πει και δεν θα το καταλάβαινα πότε.
Thanks
 

Καβαλαρης!!!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Αυγ 2021
Μηνύματα
189
Κριτικές
4
Like
985
Πόντοι
361
Άμα βγει θετική η γυναίκα παιχτο ιστορίας και καντης φασαρία πως σε απάτησε
 

Ghajnsielem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2023
Μηνύματα
525
Like
1.523
Πόντοι
206
Καλημέρα συναγωνιστές
Έδωσε ο γυναικολόγος της γυναίκας μου εξετάσεις για hpv και έχω πανικοβληθεί είμαστε παντρεμένοι από το 98 οι πιθανότητες δεν είναι προς το μέρος μου .νομίζω ότι κολλάει μόνο με σεξουαλική επαφή
Πώς καθαρίζουμε τώρα;
Η μονη συμβουλη μου αμα σου πουνε για το εμβολιο hpv μη το κανει η γυναικα σου περισσοτερο αρνητικα παρα θετικα θα επηρεασει μπορει να οδηγησει σε θανατο. Υπαρχουν πολλα στοιχεια στο Διαδικτυο. Κοστιζει 500 ευρω περιπου. Αυτα
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.128
Like
5.747
Πόντοι
1.206
Η μονη συμβουλη μου αμα σου πουνε για το εμβολιο hpv μη το κανει η γυναικα σου περισσοτερο αρνητικα παρα θετικα θα επηρεασει μπορει να οδηγησει σε θανατο. Υπαρχουν πολλα στοιχεια στο Διαδικτυο. Κοστιζει 500 ευρω περιπου. Αυτα
Kαλά δεν θα πεθάνει κι όλας αλλά προφανώς είναι άχρηστο αφού έχει ήδη HPV. Που και να μην είχε δηλαδή ψιλοπαπάτη είναι κι αυτό, πιάνει στην καλύτερη περίπτωση 24 στελέχη από τα 120 (o ίδιος ο κατασκευαστής του το λέει) και δεν διαρκεί ούτε πέντε χρόνια, οπότε γιατί το συνιστούν σε παιδιά 10-12 χρονών πείτε μου εσείς
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.128
Like
5.747
Πόντοι
1.206
Για να καταλάβουμε πόσο κοινός ιός είναι το HPV, οι κοινές μυρμηγκιές (καρναβίτσες) επίσης προέρχονται από αυτόν, αλλά βέβαια ποτέ κανείς δεν αναρωτήθηκε που τις κόλλησε. Θεωρείται όντως προδιαθεσικός παράγων για καρκίνο τραχήλου αλλά σαν πόσο σοβαρός να είναι ο κίνδυνος αφού το 80% το έχουμε ή το έχουμε περάσει. Συνήθως αυτοϊάται οπότε νομίζω ότι οι διάφορες "θεραπείες" που συνιστώνται (κρυοπηξία, laser)είναι μάλλον άχρηστες, μια συχνότερη παρακολούθηση αρκεί.
Συμπερασματικά απλά ψυχραιμία! Δεν ξέρει κανείς αν τον απατά η γυναίκα του, αλλά η εύρεση HPV δεν συνιστά απόδειξη ότι τον απατά.
 

Ghajnsielem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2023
Μηνύματα
525
Like
1.523
Πόντοι
206
γιατί το συνιστούν σε παιδιά 10-12 χρονών πείτε μου εσείς
Για να υποφερουν για το υπολοιπο της ζωης του απο τις παρενεργειες. Πριν 2 μηνες στη γαλλια πεθανε ενα 12 χρονων αγορι απο το hpv εμβολιο.
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.128
Like
5.747
Πόντοι
1.206
Για να υποφερουν για το υπολοιπο της ζωης του απο τις παρενεργειες. Πριν 2 μηνες στη γαλλια πεθανε ενα 12 χρονων αγορι απο το hpv εμβολιο.
Αρχικά θα συμφωνήσω πως δουλειά ΔΕΝ κάνει! Στα αγόρια δε δεν χρειάζεται καν. Τώρα το να πεθάνει κάποιο παιδί δεν είναι συχνό, αλλά και σπάνιο να είναι γιατί να μπει κάποιος σε ρίσκο χωρίς σοβαρό προσδόκιμο οφέλους;
 

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
3.888
Κριτικές
5
Like
11.781
Πόντοι
3.786
Δεν ειμαι απο Αθηνα δυστυχως. Αλλα μην αγχωνεσαι , δεν ειναι σοβαρο , ζητημα ρουτινας ειναι . Σε οποιον δερματολογο-αφροδισολογο και να πατε θα σας εξηγησει. Απλα κοιτα να ασχολειται με κλινικη δερματολογια γιατι πολλοι ασχολουνται μονο με αισθητικη. Μπορει να εχεις κι εσυ τον ιο σε λανθανουσα μορφη και να μην αποκτησεις ποτε κονδυλωματα. Τωρα οσον αφορα τη γυναικα ουτε αυτη εχει θεμα απλα θα παρακολουθουν στα τσεκ απ (τεστ παπ κλπ) μηπως προκληθει καμια αλλοιωση στη μητρα. Ειναι απλως παραγοντας επιβαρυμενου κινδυνου δεν ειναι καταδικαστικος , μην το μπερδευεις με τον hiv. Ουτε χρειαζεται καποια ειδικη αντιμετωπιση εκτος απο την περιπτωση εκδηλωσης κονδυλωματων που και παλι ειναι πιο πολυ αισθητικο το θεμα. Πιο πολυ προσεξε να μην εκδηλωθουν κονδυλωματα να τα προλαβεις στην αρχη γιατι η θεραπεια μπορει να τραβηξει, οι αλοιφες που δινουν δεν λειτουργουν παντα δυστυχως και μπλεκεις. Εγω ταλαιπωρηθηκα ενα χρονο για να φυγουν. Κατα τ αλλα μην το παιρνεις τοσο σοβαρα δεν ειναι ζητημα ζωης και θανατου.
Η καλύτερη αντιμετώπιση είναι με το laser που δεν αφήνει και σημάδια.Απλά μετά από μήνες μπορούν να επανεμφανιστούν με μια αφορμή,όπως το άγχος.Εκεί θα χρειαστεί πάλι laser.Και εγώ μιλάω από προσωπική εμπειρία.Ναι,το πενηντάρικο είναι πολύ πιο ακριβό από την αλοιφή,αλλά αξίζει για την αμεσότητα και την απουσία σημαδιών.Η αλοιφή αφήνει κάποιο μόνιμο σημάδι;
 

White Othellos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουν 2022
Μηνύματα
714
Κριτικές
5
Like
2.757
Πόντοι
726
Από το 98 πιστός γράφεις ,αν όντως ισχύει ,κάνε μόνος σου εξετάσεις στα κρυφά ( εχθές όχι σήμερα)για να δεις αν είσαι φορέας. Αν δεν είσαι, έχεις το πάνω χέρι και αν σου λέει μλκιες της απαντάς με αποδείξεις. Μείνε ψύχραιμος όσο μπορείς .
 

Pele141198

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2022
Μηνύματα
94
Like
2.100
Πόντοι
440
Από το 98 πιστός γράφεις ,αν όντως ισχύει ,κάνε μόνος σου εξετάσεις στα κρυφά ( εχθές όχι σήμερα)για να δεις αν είσαι φορέας. Αν δεν είσαι, έχεις το πάνω χέρι και αν σου λέει μλκιες της απαντάς με αποδείξεις. Μείνε ψύχραιμος όσο μπορείς .
Τι πιστός ρε φίλε;αν ήμουν δεν θα ανυσηχουσα πηγαίνω σε μπουρδέλα από 13 χρόνων και είμαι 42 έχω πάρει ότι βίζιτα υπάρχει
Θα είχα πολυκατοικία αν μάζευα τα λεφτα
 

White Othellos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουν 2022
Μηνύματα
714
Κριτικές
5
Like
2.757
Πόντοι
726
Τι πιστός ρε φίλε;αν ήμουν δεν θα ανυσηχουσα πηγαίνω σε μπουρδέλα από 13 χρόνων και είμαι 42 έχω πάρει ότι βίζιτα υπάρχει
Θα είχα πολυκατοικία αν μάζευα τα λεφτα
Δεν πρόσεξα την λέξη '' υποτίθεται '' από το '98 που έγραψες ,λάθος μου . Και έτσι όμως κάνε μία εξέταση δεν έχεις να χάσεις κάτι, από την στιγμή που είσαι βρεγμένος δεν πρέπει να σε φοβίζει η βροχή .(Στα κρυφά βέβαια)
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
3.612
Κριτικές
1
Like
5.923
Πόντοι
2.306
Τι πιστός ρε φίλε;αν ήμουν δεν θα ανυσηχουσα πηγαίνω σε μπουρδέλα από 13 χρόνων και είμαι 42 έχω πάρει ότι βίζιτα υπάρχει
Θα είχα πολυκατοικία αν μάζευα τα λεφτα
Τι να τη κανεις τη πολυκατοικια τυπε?
Ενφια, κοινοχρηστα, καθυστερημενα ενοικια, εξοδα συντηρησης….
:confused:
 

xxx_male

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Σεπ 2022
Μηνύματα
1.805
Like
6.846
Πόντοι
1.056
:tooth:

IMG_3646.jpeg
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom