Νέα

Friends with benefits. Ελληνιστί: φίλοι, φίλοι, καριοφίλι

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Foveros Drakos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 294
  • Εμφανίσεις 24K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

poustalekos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.988
Κριτικές
1
Like
684
Πόντοι
96
Λοιπον ΠΟΥΣΤΑΛΕΚΟΣ εδω τα λεει ωραια. Δωστε βαση πουστοπαιδα!!

Σχεσεις τυπου "friends with benefits" μπορει να ακουγονται δελεαστικες αλλα μακροπροθεσμα ΠΑΝΤΑ αποτυγχανουν!!
Εξηγω λοιπον: στη αρχη θα ειστε και οι 2 ενθουσιασμενοι με τα γαμησια και μπορει ακομα και να συζητατε για το πως γαματε αλλους/αλλες και ολα θα ειναι κουλ! Σε βαθος χρονου ομως, δηλαδη ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ, σιγουρα ενας απο τους 2 θα αρχισει να γουσταρει τον αλλο περισσοτερο απο οσο πρεπει (αυτο που λεμε θα ερωτευτει). Και αυτος θα ειναι που χανει το παιχνιδι και υποφερει! Μετα καλα ξεμπερδεματα μαγκες μου!!

Και μην πεταχτει κανεις και μου πει τι λες ρε ΠΟΥΣΤΑΛΕΚΟ εγω ειχα φρεντ γουιθ μπενεφιτς και πηγε καλα για 3 μηνες. Εγω λεω για πιο μακροπροθεσμα. Σιγουρα θα γινει καποια μαλακια και θα χαλασει η φαση.

Συμβουλη για οσους εχουν τετοιου ειδους σχεσεις: Χαρειτε το οσο προλαβαινετε! ΓΑΜΑΤΕ!!!!

ΠΟΥΣΤΑΛΕΚΟΣ
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.664
Κριτικές
11
Like
12.491
Πόντοι
5.060
Στην Ελλάδα όχι...στην Αμερική...."why the hell not";
Στο εξωτερικό πολλές γυναίκες επιλέγουν συνειδητά τη σχέση τύπου fuck buddies, όταν θέλουν να επικεντρωθούν στην καριέρα τους χωρίς να στερηθούν παράλληλα το σεξ. Στην Ελλάδα δεν μπορούν να είναι τόσο απλά τα πράγματα.
 

poustalekos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.988
Κριτικές
1
Like
684
Πόντοι
96
Οχι,δεν ηταν για να μπλεξω μαζι της σε τετοιους ειδους καταστασεις,κι ουτε ειμαι ατομο που εκμεταλλευομαι αλλους.
Αμα θελει να τον φαει φιλε δεν ειναι εκμεταλλευση. Αμα γαμιεται και ειναι ευκολη γιατι να μη τη γαμησεις εσυ που εισαι και γαμω τα παιδια και να τη γαμησει κανενας αλλος μαλακας εεε??
Εγω ετσι σκεφτομαι, αμα ειναι να γαμηθει ετσι κ αλλιως ας γαμηθει μαζι μου. Ααααντε με τις πουτανες ολες!!
 

poustalekos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.988
Κριτικές
1
Like
684
Πόντοι
96
Και κατι ακομα επειδη ειδα πιο πανω διαφορους αδελφους συμπουρδελιαρηδες να εχουν μαλακισμενη νοοτροπια του τυπου "αμα δε δωσεις λεφτα δε γαμας" και "ο ανδρας εχει το προνομιο να γαμαει και για αυτο σαν ανταλλαγμα η γκομενα θα θελει τα δωρα της κλπ"
Ρε παμε καλα? Τι παπαριες ειναι αυτες?!?!
Εγω νομιζα οτι και οι 2 γουσταρουν το γαμησι. Γιατι το βλεπετε σαν να ειναι απολαυση μονο για τον αντρα ενω η γυναικα κ καλα υποφερει και νομιζετε οτι προσφερει υπηρεσια για την οποια πρεπει να ανταμοιφθει? Και δε μιλαω για επαγγελματιες κοπελες ετσι?

ΠΟΥΣΤΑΛΕΚΟΣ ο καυλας
 

an16817

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Αυγ 2019
Μηνύματα
280
Κριτικές
13
Like
1.261
Πόντοι
1.071
Κατά την προσωπική μου άποψη πολύ δύσκολα βρίσκεις fucking buddy. Πρέπει η γυναίκα να είναι πολύ ψαγμένη ή στη χειρότερη απελπισμένη ώστε να σου το δίνει όποτε γουστάρεις. Πάντα μέσα της θα ψάχνει για τον πατέρα των παιδιών της
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 199414

Επισκέπτης
Κατά την προσωπική μου άποψη πολύ δύσκολα βρίσκεις fucking buddy. Πρέπει η γυναίκα να είναι πολύ ψαγμένη ή στη χειρότερη απελπισμένη ώστε να σου το δίνει όποτε γουστάρεις. Πάντα μέσα της θα ψάχνει για τον πατέρα των παιδιών της
Τον πατερα των παιδιων της,που???
Στην Ελλαδα του Κουλη με τους ΠΑΡΑΛΟΓΟΥΣ ΦΟΡΟΥΣ που ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΩΣ ΕΦΕΥΡΙΣΚΟΝΤΑΙ εναντιον του Ελληνισμου,θεωρουντας τα παιδια ως ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΗΡΘΑΝ ΣΤΗΝ ΖΩΗ???
 

PsYcHo_777

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2006
Μηνύματα
2.426
Like
4.067
Πόντοι
456
Καμιά συμβουλή τίποτα;Θέλω να κάνω μια τέτοια είδους σχέση.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Που μπορώ να ψάξω για τέτοια κυρία;

1ο λαθος δε ψαχνεις καπου για τετοιου ειδους κυρια.
Δεν υπαρχουν τετοιου ειδους και αλλου ειδους κυριες.
Οι ιδιες γινονται πουτανες με καποιους, κυριες με αλλους, συζηγοι με τριτους, φιλαρακια με τεταρτους κλπ

Γινεσαι τετοιου ειδους ανθρωπος που κανει τετοιου ειδους σχεσεις.
Και μπορεις να το κανεις με ΟΛΕΣ τις γυναικες

1. Βρισκεστε μαξ 1 φορα την εβδομαδα
2. Δε μιλατε στο τηλεφωνο εκτος απο διαδικαστικα.
3. Δε βγαινεις ποτε εξω με παρεα φιλους της/σου κλπ
4. Κανεις καλο σεξ
5. Δε κοιμαστε μαζι παρα σπανια
και διαφορα αλλα

Το χεις? Καλως.
Δε το χεις και θες συντροφικοτητα, αγκαλιτσες, να λετε τα σωψυχα σας? Παλι καλως. Αλλα δεν εχει σχεση η γυναικα. Οτι προσφερεις θα παρεις. Εσυ την εκανες ετσι.
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.664
Κριτικές
11
Like
12.491
Πόντοι
5.060
Τον πατερα των παιδιων της,που???
Στην Ελλαδα του Κουλη με τους ΠΑΡΑΛΟΓΟΥΣ ΦΟΡΟΥΣ που ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΩΣ ΕΦΕΥΡΙΣΚΟΝΤΑΙ εναντιον του Ελληνισμου,θεωρουντας τα παιδια ως ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΗΡΘΑΝ ΣΤΗΝ ΖΩΗ???
Η γυναίκα δε σκέφτεται με τη λογική όμως. Και η πιο τελειωμένη θα σου πει ότι κάποια στιγμή θέλει να κάνει παιδιά.
 

an16817

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Αυγ 2019
Μηνύματα
280
Κριτικές
13
Like
1.261
Πόντοι
1.071
Τον πατερα των παιδιων της,που???
Στην Ελλαδα του Κουλη με τους ΠΑΡΑΛΟΓΟΥΣ ΦΟΡΟΥΣ που ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΩΣ ΕΦΕΥΡΙΣΚΟΝΤΑΙ εναντιον του Ελληνισμου,θεωρουντας τα παιδια ως ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΗΡΘΑΝ ΣΤΗΝ ΖΩΗ???
Φίλε μου η κάθε γυναίκα στην Ελλαδα, πλην ελάχιστων εξαιρέσεων, έχει στο μυαλό της την αποκατάσταση. Να βρει ένα καλό παιδί, να έχει τον τρόπο του και να κάνει οικογένεια. Το ποιος κυβερνάει δεν τη νοιάζει καθόλου! Είτε Κούλης και Αλ6ς, Βούδας ή Κούδας
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 199414

Επισκέπτης
Η γυναίκα δε σκέφτεται με τη λογική όμως. Και η πιο τελειωμένη θα σου πει ότι κάποια στιγμή θέλει να κάνει παιδιά.
1ο λαθος συγγνωμη,αντι "κριτηριο" εννοω ΤΕΚΜΗΡΙΟ.
2ο λαθος θεωροντας αντι θεωρουντας...(ξεφυγε)
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.664
Κριτικές
11
Like
12.491
Πόντοι
5.060
Δε το χεις και θες συντροφικοτητα, αγκαλιτσες, να λετε τα σωψυχα σας? Παλι καλως. Αλλα δεν εχει σχεση η γυναικα. Εσυ την εκανες ετσι.
Καλά τα λες, αλλά συνήθως εκείνες τα κυνηγάνε αυτά χωρίς να έχεις δώσει δικαιώματα. Και θέλει γερά νεύρα, για να της το "κόψεις".
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

1ο λαθος συγγνωμη,αντι "κριτηριο" εννοω ΤΕΚΜΗΡΙΟ.
2ο λαθος θεωροντας αντι θεωρουντας...(ξεφυγε)
Καλά, δε σου έκανα ορθογραφικό έλεγχο. :think:
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 199414

Επισκέπτης
Φίλε μου η κάθε γυναίκα στην Ελλαδα, πλην ελάχιστων εξαιρέσεων, έχει στο μυαλό της την αποκατάσταση. Να βρει ένα καλό παιδί, να έχει τον τρόπο του και να κάνει οικογένεια. Το ποιος κυβερνάει δεν τη νοιάζει καθόλου! Είτε Κούλης και Αλ6ς, Βούδας ή Κούδας
Με μεσο μισθο γυρω στα 500 ευρω εκαστος μεσα σε 1 ζευγαρι ( και 1800 παραλληλες δουλειες ΚΑΙ ΜΠΟΛΙΑΣΜΕΝΟΣ,αλλιως ΨΟΦΑ ΤΗΣ ΠΕΙΝΑΣ ),για κατσε και σκεψου.....
Εκτος κι αν αποκατασταση θεωρεις το ΜΠΟΛΙΑΣΜΑ.
Ουτως η αλλως,τι διαολο " προοδο " εχουμε τοσα χρονια,υποτιθεται " εχουμε 2021,οχι 1821 κλπ "
 

an16817

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Αυγ 2019
Μηνύματα
280
Κριτικές
13
Like
1.261
Πόντοι
1.071
Με μεσο μισθο γυρω στα 500 ευρω εκαστος μεσα σε 1 ζευγαρι ( και 1800 παραλληλες δουλειες ΚΑΙ ΜΠΟΛΙΑΣΜΕΝΟΣ,αλλιως ΨΟΦΑ ΤΗΣ ΠΕΙΝΑΣ ),για κατσε και σκεψου.....
Εκτος κι αν αποκατασταση θεωρεις το ΜΠΟΛΙΑΣΜΑ.
Ουτως η αλλως,τι διαολο " προοδο " εχουμε τοσα χρονια,υποτιθεται " εχουμε 2021,οχι 1821 κλπ "
Δεν θα διαφωνήσω. Έγραψα ομως πιο πάνω "να έχει τον τρόπο του" δηλαδή να μην παίρνει 500. Όσο αφορά το ΜΠΟΛΙΑΣΜΑ καμμία απολύτως σχέση δεν έχει με το συγκεκριμένο θέμα.
 

PsYcHo_777

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2006
Μηνύματα
2.426
Like
4.067
Πόντοι
456
Καλά τα λες, αλλά συνήθως εκείνες τα κυνηγάνε αυτά χωρίς να έχεις δώσει δικαιώματα. Και θέλει γερά νεύρα, για να της το "κόψεις".

Γιατι εχεις δωσει ενεργεια και χρονο να συμβει.
Εαν βρισκεστε 1 φορα την εβδομαδα για σεξ, δε μιλατε στο τηλεφωνο, δε βγαινεις εξω να τα "πειτε" κλπ αλλα οταν ειστε μαζι τα δινεις ολα στο σεξ δε παει πουθενα.

Εχω κρατησει παμπολα fuck buddies 1-2 χρονια ετσι.

Το λαθος που κανουν ολοι ειναι οτι σε συνεπαιρνουν τα συναισθηματα και λες οκ ας παραχωρησω λιγο χρονο, ας ακουσω τα προβληματα της, ας την παρω ενα τηλεφωνο να μιλησουμε, ας βγουμε για ποτακι με παρεα, ας τη κανω δωρο.

Ε εαν κανεις αυτα το πρηξιμο και τα τεστ που θα εχεις για σχεση θα ειναι ασφυκτικα. Σε εχει βαλει σε mode σχεσης.

Βρηκες μια γκομενα και δε θες να χασεις το ευκολο γαμησι οποτε κανεις εκπτωσεις.
Πρεπει να εχεις 4-5 τετοιες να γυρνανε για να δουλεψει και να μη σε νοιαζει να φυγει γιατι θα μπει αλλη.
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.664
Κριτικές
11
Like
12.491
Πόντοι
5.060
Γιατι εχεις δωσει ενεργεια και χρονο να συμβει.
Εαν βρισκεστε 1 φορα την εβδομαδα για σεξ, δε μιλατε στο τηλεφωνο, δε βγαινεις εξω να τα "πειτε" κλπ αλλα οταν ειστε μαζι τα δινεις ολα στο σεξ δε παει πουθενα.
Επιμένεις, αλλά ακόμα κι έτσι πολλές σε "διεκδικούν". Σου γκρινιάζουν να μη βρίσκεστε συνέχεια σπίτι ή να βρίσκεστε πιο συχνά ή ακόμα χειρότερα σου κάνουν άλλα παιχνίδια με το να σ' το παίζουν δύσκολες για να ξαναβρεθείτε.
 

agronnn1991

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2021
Μηνύματα
737
Like
592
Πόντοι
86
ακομα ψαχνετε μουνακι ωραιο να γαμησετε τζαμπα..το τζαμπα πεθανε,εδω με λεφτα και παλι δε βρισκουμε λεμε!!εκτος και αν θελετε καμια απο 100κιλα και πανω!!
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Γιατι εχεις δωσει ενεργεια και χρονο να συμβει.
Εαν βρισκεστε 1 φορα την εβδομαδα για σεξ, δε μιλατε στο τηλεφωνο, δε βγαινεις εξω να τα "πειτε" κλπ αλλα οταν ειστε μαζι τα δινεις ολα στο σεξ δε παει πουθενα.

Εχω κρατησει παμπολα fuck buddies 1-2 χρονια ετσι.

Το λαθος που κανουν ολοι ειναι οτι σε συνεπαιρνουν τα συναισθηματα και λες οκ ας παραχωρησω λιγο χρονο, ας ακουσω τα προβληματα της, ας την παρω ενα τηλεφωνο να μιλησουμε, ας βγουμε για ποτακι με παρεα, ας τη κανω δωρο.

Ε εαν κανεις αυτα το πρηξιμο και τα τεστ που θα εχεις για σχεση θα ειναι ασφυκτικα. Σε εχει βαλει σε mode σχεσης.

Βρηκες μια γκομενα και δε θες να χασεις το ευκολο γαμησι οποτε κανεις εκπτωσεις.
Πρεπει να εχεις 4-5 τετοιες να γυρνανε για να δουλεψει και να μη σε νοιαζει να φυγει γιατι θα μπει αλλη.
τυπε ποσα κιλα ζυγιζουν τα fuck buddies σου???
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 199414

Επισκέπτης
ακομα ψαχνετε μουνακι ωραιο να γαμησετε τζαμπα..το τζαμπα πεθανε,εδω με λεφτα και παλι δε βρισκουμε λεμε!!εκτος και αν θελετε καμια απο 100κιλα και πανω!!
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


τυπε ποσα κιλα ζυγιζουν τα fuck buddies σου???
Η ομορφια ειναι υποκειμενικη,χχαχααχαχαχαχ!!!

ΥΓ : Τα παχη της,τα καλη της ( το αλλαζω επιτηδες,απο την γνωστη διαφημιση )
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.386
Κριτικές
8
Like
11.129
Πόντοι
3.786
Παίκτες ωραίο το παιχνίδι με τις λέξεις αλλά να πούμε κάποτε και τα πράγματα ως έχουν.

Friends with benefits = trendy όρος για να περιγράψεις μία γυναίκα που είτε δεν έχει χρόνο για σχέση (επειδή ίσως είναι χωρισμένη με παιδιά) είτε της αρέσει να ζει το δράμα της. Το σεξ γίνεται ουσιαστικά όποτε θέλει η γυναίκα και όταν θα βρει γκόμενο που σε είδα, που σε ξέρω. Και προκειμένου να πηγαίνει με αγνώστους που δεν ξέρει τι θα της ξημερώσει προτιμά να κάτσει σε κάποιον που τον ξέρει.

Μην ξεχνάμε ότι υπάρχουν γυναίκες που όσο και αν δεν το παραδέχονται, γουστάρουν η ερωτική τους ζωή να είναι πουταναριό. Το έχουν δει στην τηλεόραση ,το διαβάζουν στα Άρλεκιν και θέλουν να το ζήσουν.
 
  • Like
Αντιδράσεις: abcxyz

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom