Νέα

Friends with benefits. Ελληνιστί: φίλοι, φίλοι, καριοφίλι

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Foveros Drakos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 294
  • Εμφανίσεις 24K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.664
Κριτικές
11
Like
12.491
Πόντοι
5.060
Συμφωνώ με το ότι αν πεις σε μια γκόμενα ότι την θες μόνο για να την γαμείς τότε τις περισσότερες φορές αυτή θα φύγει. Τι εννοείς λέγοντας όμως "της λες σε πια φάση είσαι?" Κάνε μια επεξήγηση παρακαλώ.
Εγώ τελευταία λέω την φράση ψάχνω κάποια "να κάνουμε παρέα" αλλά δεν μπορώ να πω πως πιάνει.
Ότι είσαι σε φάση για κάτι χαλαρό χωρίς δεσμεύσεις ή ότι δεν πιστεύεις στη μονογαμία. Μπορείς να το εμπλουτίσεις συμπληρώνοντας ότι είσαι πληγωμένος από την τελευταία σου σχέση, οπότε δεν είσαι έτοιμος για κάτι σοβαρό.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Nubic

Geiler12

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2021
Μηνύματα
171
Κριτικές
5
Like
504
Πόντοι
301
Friends with benefits υπάρχει όταν η γυναίκα αποκτά πολλά benefits απο τον υποτιθέμενό φιλαράκο της τόσα όσα να πει ας του κάτσω και λίγο,μιλάμε για φαγητό,θεατρα,βόλτες καφε μέχρι και διακοπές και δωράκια και φυσικά πληρώ ο τύπος....με αυτόν τον τρόπο μπορούν να υπάρχουν πολλοί.
 

jim28

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.929
Κριτικές
26
Like
2.317
Πόντοι
6.955
Οι σχεσεις boody call και friends with benefits θα ελεγα οτι ειναι δημοφιλεις στην αμερικανικη κοινωνια και δεν εχουν αναπτυχθει αρκετα στην ελληνικη κοινωνια. Αποτυπωνουν την συγχρονη κοινωνικη ταση που θελει πανω απο ολα το εγω, την μη δεσμευση, μεγαλο αριθμο εραστων και την αντικατασταση των παραδοσιακων σχεσεων απο τις ελευθερες σχεσεις τις λεγομενες χαλαρες.
Εδω που τα λεμε, με τοσες ψωλες που εχουν φαει οι Ελληνιδες και με την συμπεριφορα που εχουν, μονο για friend with benefit κανουν, ειδικα οι 40 plus
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.382
Κριτικές
8
Like
11.113
Πόντοι
3.786
Την έβαλες να κάνει το τεστ; Άμα το νόμιζε ενώ δεν είχες χύσει ποτέ μέσα της, όντως θα σε δοκίμαζε. Εγώ δε θα έδινα σημασία και θα συνέχιζα να την πηδάω.
Έκανε το τεστ και μετά μου πέταξε ένα "μπερδεύτηκα γιατί είχα καθυστέρηση". Ο λόγος που τη σχόλασα ήταν επειδή κατάλαβα ότι δε στέκει καλά στο μυαλό και οτι γινόταν πολύ επιμονη να γίνουμε ζευγάρι ενώ εγώ δεν ήθελα επειδή εκείνη είχε ήδη δύο παιδιά. Κυρίως ήταν τα ψυχολογικά προβλήματα που δυστυχώς σήμερα έχουν επιδεινωθεί (την είδα πρόσφατα).
 
  • Like
Αντιδράσεις: vril

agronnn1991

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2021
Μηνύματα
737
Like
592
Πόντοι
86
Το benefit στο τζάμπα σεξ χωρίς σχέση μόνο ο άντρας το έχει.. Γιατί να το κάνει η γκόμενα, έστω μέτρια,αυτό ενώ ξέρει ότι αν έχει σχέση θα έχει και τα δωράκια της ρούχα, τσάντες, παπούτσια, κεράσματα, διακοπές, δανεικά, γλυκά από τον γκομενο? Θα πάει δηλαδή να το δίνει τσάμπα? Στην τελική μπορεί να γίνει εσκορτ να κονόμα ει.. Εννοώ γη γυναίκα δεν έχει να κερδίσει κάτι από το να το δίνει τζάμπα, για αυτό δεν πιστεύω ότι υπάρχουν. Γυναίκες πάνω από 4αρια που να δίνουν το μουνακι τους τζάμπα..
 
  • Like
Αντιδράσεις: vril
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
4.474
Like
13.177
Πόντοι
3.506
Είναι μια μάχη που έχει χαθεί προ πολλού. Οι γυναίκες έχουν το πάνω χέρι στη σημερινή κοινωνία, όσο κι αν δεν το παραδεχόμαστε.
Να σου πω όμως κάτι, στο χ.ερι μας έιναι το αλλάξουμε αυτό !
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.664
Κριτικές
11
Like
12.491
Πόντοι
5.060
Γιατί να το κάνει η γκόμενα, έστω μέτρια,αυτό ενώ ξέρει ότι αν έχει σχέση θα έχει και τα δωράκια της ρούχα, τσάντες, παπούτσια, κεράσματα, διακοπές, δανεικά, γλυκά από τον γκομενο?
Και δεν είπες το σημαντικότερο. Άπλετη προσοχή και επιβεβαίωση.
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.664
Κριτικές
11
Like
12.491
Πόντοι
5.060
Να σου πω όμως κάτι, στο χ.ερι μας έιναι το αλλάξουμε αυτό !
Όταν ακόμα και οι άντρες στη συντριπτική πλειοψηφία τους είναι φεμινιστές, μουνόδουλοι και πιρφόροι; Σε κάποιον άλλον αιώνα ίσως... Η ιστορία κάνει κύκλους έτσι κι αλλιώς.
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
4.474
Like
13.177
Πόντοι
3.506
Όταν ακόμα και οι άντρες στη συντριπτική πλειοψηφία τους είναι φεμινιστές, μουνόδουλοι και πιρφόροι; Σε κάποιον άλλον αιώνα ίσως... Η ιστορία κάνει κύκλους έτσι κι αλλιώς.
Ασε τους άλλους να κάνουν οτι θέλουν, εσύ φτιάξε την ζωή σου όσο καλύτερα μπορείς :wink: ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να βρεθεί στον δρόμο σου !
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.664
Κριτικές
11
Like
12.491
Πόντοι
5.060
Ασε τους άλλους να κάνουν οτι θέλουν, εσύ φτιάξε την ζωή σου όσο καλύτερα μπορείς :wink: ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να βρεθεί στον δρόμο σου !
Δεν είναι στο χέρι μου να αλλάξω όλες τις γυναίκες όμως. Μόνο με όσες γνωρίζω μπορώ να κάνω κάτι και πάλι όχι πάντα.
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
4.474
Like
13.177
Πόντοι
3.506
Δεν είναι στο χέρι μου να αλλάξω όλες τις γυναίκες όμως. Μόνο με όσες γνωρίζω μπορώ να κάνω κάτι και πάλι όχι πάντα.
Μόνο από δική του επιλογή αλλάζει κάποιος, απλώς λέω ότι έστω και λίγες ή ελάχιστες, υπάρχουν έξω και πραγματικά θηλυκά !
 

Geiler12

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2021
Μηνύματα
171
Κριτικές
5
Like
504
Πόντοι
301
τελικά μάλλον οι γκόμενες βγάλανε αυτόν τον όρο για να κοροιδέυουν τους μπόσικους μήπως και καλά πάνε κρεβάτι μετα απο τα τρελά δωράκια που θα της κάνουν...αλλά οι γυναίκες θα πάνε στην τελική με αυτον που γουστάρουν έτσι και αλλιως και χώρις benefits και θα αφήσουν τους άλλους να κουρέυονται.....
 
  • Like
Αντιδράσεις: Nubic

Aggelos32

Μέλος
Εγγρ.
31 Αυγ 2019
Μηνύματα
288
Κριτικές
1
Like
460
Πόντοι
21
Άμα σταματήσουμε και εμείς να τις πληρώνουμε για σεξ και να τους δίνουμε την εντύπωση ότι μπορούν να τα έχουν όλα θα αλλάξει η κατάσταση.Καμια γυναίκα δεν πληρώνει για σεξ.Γιατι είμαστε πολλοί που τα σκαμε για να πηδήξουμε και δεν σκεφτόμαστε να πηδήξουμε και να μας πληρώσουν.
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.664
Κριτικές
11
Like
12.491
Πόντοι
5.060
τελικά μάλλον οι γκόμενες βγάλανε αυτόν τον όρο για να κοροιδέυουν τους μπόσικους μήπως και καλά πάνε κρεβάτι μετα απο τα τρελά δωράκια που θα της κάνουν...αλλά οι γυναίκες θα πάνε στην τελική με αυτον που γουστάρουν έτσι και αλλιως και χώρις benefits και θα αφήσουν τους άλλους να κουρέυονται.....
Έχεις την εντύπωση ότι γαμάει κανένας με το να κάνει δωράκια; Ή έχεις μπερδέψει ότι ο όρος benefits αναφέρεται εκεί;
 

Geiler12

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2021
Μηνύματα
171
Κριτικές
5
Like
504
Πόντοι
301
Έχεις την εντύπωση ότι γαμάει κανένας με το να κάνει δωράκια; Ή έχεις μπερδέψει ότι ο όρος benefits αναφέρεται εκεί;
αυτό εννοώ και εγώ δεν γαμάει με δωράκια αλλά περισσότερο γέρνει αυτός ο όρος σε γκόμενες που μαζέυουνε ακόλουθους και τους έχουν να περιμένουν,για Ελλαδα αυτό.Για Γερμανία,Γαλλία που οι σχέσεις είναι διαφορετικές παίζει και χωρίς το benefit.
 

papaphilips

Ανώτατος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
21.015
Κριτικές
94
Like
46.319
Πόντοι
17.311
Υπάρχει κάποιος που εχει κάνει ή προσπαθήσει την σχέση friends with benefits?
οταν τη βρεις σου εχω μονο μια συμβουλη, που πιστευω ειναι και η πιο σημαντικη.
ισως στο εχουν ξαναπει φανταζομαι.
προσπαθησε να αφησεις εξω το συναισθημα απο αυτου του ειδους τη σχεση.
οσο γινεται.
αν γινει η "στραβη", χαλαει το γλυκο και παει αλλου η φαση... προς κανονικη σχεση δηλαδη.
σταματαει λοιπον αμεσα, αυτη η πικαντικη νοτα ζωης.
απο την αλλη ποτε μη λες ποτε, γιατι ισως βγει απο σποντα μια οντως πολυ καλη σχεση μεταξυ σας.
ολα τα υπολοιπα ειναι αυτονοητα πιστευω.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 199414

Επισκέπτης
Ειχα μια "φιλη" την οποια την ηξερα απο συμμαθητρια απο δημοτικο ( εποχες 95-97 ) ....
Χαθηκαμε για 15 χρονια σχεδον απο τοτε,και την ξαναβρηκα στο fb...
για να μην τα πολυλεω,βρισκομασταν πολυ συχνα,οπου λεγαμε τα παντα μεταξυ μας,ειμασταν κολλητοι με λιγα λογια,βγαιναμε για βολτες κλπ.
Λοιπον,την 3η φορα που την εφερα σπιτι μου ( δεν ειχε ιντερνετ σπιτι της ) μου πεταξε σε ακυρη στιγμη,κανοντας το τσιγαρο της εξω στο μπαλκονι,σποντα για το πως μου φαινεται ο κολος της,αν ειναι ωραιος....
Ωπα,λεω,που το παει,μιας και οι σχεσεις μας ηταν καθαρα φιλικες και ΟΧΙ κατι παραπανω.
Μιλαμε τωρα αυτη γυρω στο 1,60 με 45 κιλα.
Ξαναγυρναω στο θεμα....
Μετα απο λιγο καιρο,εμαθα οτι μιλουσε πισω απο την πλατη μου,εναντιον μου,την στιγμη που την θεωρουσα φιλη κι οχι ΦΙΔΙ,και ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ-ΣΤΗΡΙΞΕΙ σχεδον στα παντα ( ηταν ανεργη πολλα χρονια,και παλευε να γινει ηθοποιος,ή αν οχι αυτο κατι σχετικο με σερβιτορα ).

Μισησα τον εαυτο μου που γνωρισα-βοηθησα-ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΓΑΠΗΣΑ τετοια ατομα ( ευτυχως λιγα,ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΥ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΟΝΤΑΙ ΤΗΝ ΚΑΛΟΣΥΝΗ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΠΡΟΣ ΙΔΙΟΝ ΟΦΕΛΟΣ,κοινως ΤΟΞΙΚΑ ΑΤΟΜΑ,ατομα τα οποια μπορει να μην ξερουν αν ειναι οι ιδιοι τοξικοι ως προς τους αλλους )
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.798
Κριτικές
62
Like
40.177
Πόντοι
8.530
Ειχα μια "φιλη" την οποια την ηξερα απο συμμαθητρια απο δημοτικο ( εποχες 95-97 ) ....
Χαθηκαμε για 15 χρονια σχεδον απο τοτε,και την ξαναβρηκα στο fb...
για να μην τα πολυλεω,βρισκομασταν πολυ συχνα,οπου λεγαμε τα παντα μεταξυ μας,ειμασταν κολλητοι με λιγα λογια,βγαιναμε για βολτες κλπ.
Λοιπον,την 3η φορα που την εφερα σπιτι μου ( δεν ειχε ιντερνετ σπιτι της ) μου πεταξε σε ακυρη στιγμη,κανοντας το τσιγαρο της εξω στο μπαλκονι,σποντα για το πως μου φαινεται ο κολος της,αν ειναι ωραιος....
Ωπα,λεω,που το παει,μιας και οι σχεσεις μας ηταν καθαρα φιλικες και ΟΧΙ κατι παραπανω.
Μιλαμε τωρα αυτη γυρω στο 1,60 με 45 κιλα.
Ξαναγυρναω στο θεμα....
Μετα απο λιγο καιρο,εμαθα οτι μιλουσε πισω απο την πλατη μου,εναντιον μου,την στιγμη που την θεωρουσα φιλη κι οχι ΦΙΔΙ,και ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ-ΣΤΗΡΙΞΕΙ σχεδον στα παντα ( ηταν ανεργη πολλα χρονια,και παλευε να γινει ηθοποιος,ή αν οχι αυτο κατι σχετικο με σερβιτορα ).

Μισησα τον εαυτο μου που γνωρισα-βοηθησα-ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΓΑΠΗΣΑ τετοια ατομα ( ευτυχως λιγα,ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΥ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΟΝΤΑΙ ΤΗΝ ΚΑΛΟΣΥΝΗ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΠΡΟΣ ΙΔΙΟΝ ΟΦΕΛΟΣ,κοινως ΤΟΞΙΚΑ ΑΤΟΜΑ,ατομα τα οποια μπορει να μην ξερουν αν ειναι οι ιδιοι τοξικοι ως προς τους αλλους )
Kαργιολα σκέτη...τουλάχιστον την εζμπρωξες;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom