Νέα

Εξετάσεις για σεξουαλικά μεταδιδόμενα νοσήματα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Idromenos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 913
  • Εμφανίσεις 138K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Έχετε κάνει εξετάσεις για σεξουαλικά μεταδιδόμενα νοσήματα πρόσφατ

  • Ναι (για όλα)

    Ψήφοι: 87 24,4%
  • Όχι (για κανένα)

    Ψήφοι: 75 21,1%
  • Τι είναι αυτό?

    Ψήφοι: 19 5,3%
  • Ναι (αιματολογικές μόνο)

    Ψήφοι: 84 23,6%
  • Ναι (επίχρισμα μόνο)

    Ψήφοι: 4 1,1%
  • Ναι (πεοσκόπιση μόνο)

    Ψήφοι: 5 1,4%
  • Όχι (δεν πάω σε γιατρούς)

    Ψήφοι: 15 4,2%
  • Όχι (αφου δεν έχω κανένα σύμπτωμα)

    Ψήφοι: 67 18,8%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

simera_1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2010
Μηνύματα
252
Κριτικές
3
Like
130
Πόντοι
281
Άσε το google, τραβά στην βίο κλινική με 12 ευρω εχουν πακέτα για τέτοιες εξετάσεις που θες
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.229
Κριτικές
49
Like
22.145
Πόντοι
24.596
Θα παω απλα ανησυχω. Αμα δεις τι βγαζει το google στα χαμηλα αιμοπεταλια θα καταλαβεις
τυπε για την ηπατητιδα θες ειδικη εξεταση.μην ανοιγεις google για ιατρικα.εχεις ραγισει το νυχι και γραφουν μεσα για καρδιοπαθεια,καρκινους,εμπολα :zombie: τραβα σε γιατρο :woldman:
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.082
Κριτικές
9
Like
13.604
Πόντοι
2.606
τυπε για την ηπατητιδα θες ειδικη εξεταση.μην ανοιγεις google για ιατρικα.εχεις ραγισει το νυχι και γραφουν μεσα για καρδιοπαθεια,καρκινους,εμπολα :zombie: τραβα σε γιατρο :woldman:

Tυπε και εδω μεσα υπαρχουνε πολλοι γιατροι αλλα συνηθως λογω φόρτου εργασιας ασχολουνται με τοσο σοβαρα θεματα μονο τις Κυριακες. :S :S :S
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.362
Κριτικές
16
Like
13.488
Πόντοι
5.577
Tυπε και εδω μεσα υπαρχουνε πολλοι γιατροι αλλα συνηθως λογω φόρτου εργασιας ασχολουνται με τοσο σοβαρα θεματα μονο τις Κυριακες. :S :S :S

:rockon:

και επιφανείς δικηγοροι τυπε που ασχολούνται με διακανονισμούς δανειων αλλα εχουν και αποψη για βίζιτες  :S
 

peinasmenos_lukos2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2016
Μηνύματα
865
Κριτικές
6
Like
194
Πόντοι
286
καλημερα τυποι μου παντα εκανα ανα χρονο εξετασεις αλλα λογο μιας μικρης αμφιβολιας που εχω στο μυαλο μου θελω να προβω σε ενα γενικο τσεκ απ για να ηρεμισω.
επειδη εχω εναν φιλο μικροβιολογο βολευομουν εκει αλλα πλεον θελω να παιξω μπαλα καπου αλλου με ανωνυμια!
εχω καταληξει στο νοσοκομειο του συγγρου ομως με προβληματιζει το γεγονος οτι υπαρχουν μεγαλες αναμονες, ξερετε αν ισχυει κατι τετοιο;
 

Καρίνα

Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2017
Μηνύματα
552
Like
8
Πόντοι
6
καλημερα τυποι μου παντα εκανα ανα χρονο εξετασεις αλλα λογο μιας μικρης αμφιβολιας που εχω στο μυαλο μου θελω να προβω σε ενα γενικο τσεκ απ για να ηρεμισω.
επειδη εχω εναν φιλο μικροβιολογο βολευομουν εκει αλλα πλεον θελω να παιξω μπαλα καπου αλλου με ανωνυμια!
εχω καταληξει στο νοσοκομειο του συγγρου ομως με προβληματιζει το γεγονος οτι υπαρχουν μεγαλες αναμονες, ξερετε αν ισχυει κατι τετοιο;

Δεν είναι μόνο η αναμονή. Αν πας στα εξωτερικά ιατρεία, άρα χωρίς ραντεβού, θα φας πολλές ώρες εκεί. Στο λέω για να είσαι προετοιμασμένος.
 

Tink1223

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουν 2017
Μηνύματα
37
Κριτικές
2
Like
44
Πόντοι
0
Θα πάω να γράψω γενικά εξετάσεις αίματος και ούρων και θεκω να κάνω και για σεξουαλικα. Τι ζητάω; πχ για κονδυλώματα τι ζητάω;δεν έχω εμφανίσει απλά θεκω να κάνω
 

anastasios78

Μέλος
Εγγρ.
4 Σεπ 2010
Μηνύματα
98
Like
108
Πόντοι
0
RPR Σύφιλη , HIV Ag ΟΡΟΥ (p24) / HIV Ab ΟΡΟΥ (type1+type2)
(ANTI-ΗΑV (Ηπατίτιδα Α) , HBsAG (Αυστραλιανό αντιγόνο-Ηπατίτιδα Β) , ANTI-HCV ΟΡΟΥ (Ηπατίτιδα C-ολικό αντίσωμα))

ολο αυτο το πακετο στην βιοιατρικη 45 ευρω...διχως να τις εχει γραψει γιατρος

καλλιεργεια ουρων
καλλιεργεια σπερματος,χλαμυδια,μυκοπλασμα,ουρεοπλασμα

τις καλλιεργιες τις γραφουν για πλακα οι συμβεβλημενοι ουρολογοι του εοοπυ

πιστευω με κανενα 70 καθαριζεις απο εξετασεις...και κακες σκεψεις
 

Tink1223

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουν 2017
Μηνύματα
37
Κριτικές
2
Like
44
Πόντοι
0
Ευχαριστώ!! Τα κονδυλώματα ποια εξέταση δείχνει;αν δεν έχει εμφανίσει ποτέ κάποιος;
 

anastasios78

Μέλος
Εγγρ.
4 Σεπ 2010
Μηνύματα
98
Like
108
Πόντοι
0
εαν δεν εχεις κονδυλωματα...δεν αξιζει να ασχοληθεις....εγω τσιμπισα στο παρελθον...τ αντιμετωπισα...τελος
βεβαια τον κουβαλαω τον ιο...αλλα κοιμαται...οι ανδρες δεν εχουμε θεμα
 

z4

Σπουδαίος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
1.520
Κριτικές
13
Like
318
Πόντοι
2.287
εαν δεν εχεις κονδυλωματα...δεν αξιζει να ασχοληθεις....εγω τσιμπισα στο παρελθον...τ αντιμετωπισα...τελος
βεβαια τον κουβαλαω τον ιο...αλλα κοιμαται...οι ανδρες δεν εχουμε θεμα
Εφόσον οι άντρες δεν έχουμε πρόβλημα....., εσύ γιατί το αντιμετώπισες...?
 

anastasios78

Μέλος
Εγγρ.
4 Σεπ 2010
Μηνύματα
98
Like
108
Πόντοι
0
να την πεις την μαλακια σου...διαβασε για κονδυλωματα...και μετα μιλα
τα αντιμετωπισα γιατι φαινοντουσαν...και τα κολλησα στην βαση του πεους...που σημαινει οτι το προφυλακτικο προστατευει μονο τον κορμο

στις γυναικες καποιοι απο τους 100 τυπους hpv...μπορει να τους κανουν καρκινο
αυτο δεν ισχυει στους αντρες....γι αυτο λεω οτι δεν εχουμε προβλημα
 

bokolis$$

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2015
Μηνύματα
1.545
Κριτικές
8
Like
428
Πόντοι
296
Ρε μάγκες. Μηπωε ξέρει κανεις ποσο ελέγχονται οι τανες στο μετάξυ για αφροδίσια; Υποτίθεται οτι τα μπουρδέλα ελέγχονται, αλλα ακούω και για παράνομους οικους ανοχής σε site με ειδήσεις,  χωρίς καν να κατομομάζουν σε ποιες περιοχές ειναι αυτα.
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.196
Κριτικές
13
Like
4.582
Πόντοι
4.765
Ρε μάγκες. Μηπωε ξέρει κανεις ποσο ελέγχονται οι τανες στο μετάξυ για αφροδίσια; Υποτίθεται οτι τα μπουρδέλα ελέγχονται, αλλα ακούω και για παράνομους οικους ανοχής σε site με ειδήσεις,  χωρίς καν να κατομομάζουν σε ποιες περιοχές ειναι αυτα.
απάντηση καμμιά..σωπάσαν όλοι :grin:
 

bokolis$$

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2015
Μηνύματα
1.545
Κριτικές
8
Like
428
Πόντοι
296
απάντηση καμμιά..σωπάσαν όλοι :grin:

Η πλάκα ειναι οτι ρωτάω γιατι ενα μηνα πριν μου ειχε σπάσει η καπότα με μια απο αυτες, στο συγγρός που πήγα που αρνήθηκαν την PEC γιατι οπως ειπαν ελέγχονται ολες, και τωρα που πλησιάζει ο καιρός για την πρώτη επανεξέταση εχουν αρχίσει να μου μπαίνουν διάφορες απορίες στο κεφάλι. Εχω και κατι φτερνισματάκια αυτην την περίοδο, και ενα πρήξιμο στο λαιμό, και παρόλο που το πιθανότερο ειναι να ειναι κατι απλό, εγω βλέπω τον εαυτο μου στο στάδιο της πρωτολοίμωξης.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom