Νέα

Επαγγέλματα/πόστα που βοηθούν να γαμάς Ελληνίδες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 295K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.445
Κριτικές
1
Like
2.815
Πόντοι
456
Εγώ είμαι στο πρώτο που ανέφερες και τα υπόλοιπα είναι πολύ καλά (δύσκολα να βρεις δουλειά πολλοί θέλουν αυτές τις θέσεις ).Σου εύχομαι το καλύτερο (πιστεύω ότι εινΆι καλύτερο να είσαι εκεί παρά στον ιδιωτικό τομέα .Δίκη μου άποψη ).
φιλε εσυ εδω μεσα αν και μπατσος,εισαι ο πιο καλοσυνατος ανθρωπος που εχω διαβασει
 

Spieler

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2024
Μηνύματα
248
Κριτικές
19
Like
1.007
Πόντοι
371
Εγώ είμαι στο πρώτο που ανέφερες και τα υπόλοιπα είναι πολύ καλά (δύσκολα να βρεις δουλειά πολλοί θέλουν αυτές τις θέσεις ).Σου εύχομαι το καλύτερο (πιστεύω ότι εινΆι καλύτερο να είσαι εκεί παρά στον ιδιωτικό τομέα .Δίκη μου άποψη ).
Το καλύτερα είναι πολύ υποκειμενικό στον άνθρωπο. Δεν υπάρχει κανόνας.
Αν κάποιος θέλει κυρίως ασφάλεια και δεν τον νοιάζει να έχει χαμηλό μισθολογικό ταβάνι το δημόσιο είναι ΟΚ.
Αν αντέχεις την ανασφάλεια και την πίεση ως νέος εργαζόμενος, είσαι versatile και πιστεύεις στον εαυτό σου ο ιδιωτικός τομέας και το ελεύθερο επάγγελμα συνήθως πληρώνουν καλύτερα μεσομακροπρόθεσμα.
 

thleizer

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2024
Μηνύματα
113
Like
114
Πόντοι
1
Εκεί που υπάρχουν γ@μιόλες είναι τα καλύτερα επαγγέλματα
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.798
Κριτικές
62
Like
40.177
Πόντοι
8.530
Όσο και να έχει αλλάξει...είναι πολύ καλύτερα απο τον ιδιωτικό
Διαλεγεις...αν θέλεις μονιμότητα πας με ΑΣΕΠ αλλά δυσκολεύεσαι οικονομικά αν δεν είσαι στα μέρη σου και φύγεις μακρυά .
Αν πας στον ιδ.τομεα συνήθως είσαι κοντά στο σπίτι σου έχεις δύο μισθους παραπάνω αλλά κινδυνεύεις πάντοτε με απόλυση γιατί ακόμα και αν είσαι καλός στην δουλειά σου το μαγαζί μπορεί να μην βγαίνει.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.798
Κριτικές
62
Like
40.177
Πόντοι
8.530
τα σώματα ασφαλείας έχουν ειδικό μισθολόγιο, εξαιρούνται γιατί σχεδόν όλο το υπόλοιπο Δημόσιο έχει ενίαιο με εξαίρεση την ΑΑΔΕ. Καλά είναι, αλλά και τα σώματα ασφαλείας πλέον δεν είναι όλα καλά. Αστυνομία, Λιμενικό, Στρατός ΟΧΙ. Πυροσβεστική με τα 1000
Και η Πυροσβεστική έχει υποστελέχωση και το καλοκαίρι έχουν τραυματίες και νεκρούς.
 

thleizer

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2024
Μηνύματα
113
Like
114
Πόντοι
1
Και η Πυροσβεστική έχει υποστελέχωση και το καλοκαίρι έχουν τραυματίες και νεκρούς.
ναι αλλα ενα τμημα της εχει μεταφερθει στο αεροδρόμιο και την έχουν κάνει λαχείο εκεί. Πιστεψε με
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.798
Κριτικές
62
Like
40.177
Πόντοι
8.530
ναι αλλά όταν είσαι σε μια δημόσια υπηρεσία που οι περισσότερες είναι γυναίκες ( πχ δικαστήρια) έχεις πολλά τυχερά
Μια δικηγορινα μπορεί να είναι νέα και με διάθεση για σεξ...ώστε να ψάχνει με προσωπικό δικαστηρίου.Κυριως σε μεγάλες πόλεις .
Σε άλλες υπηρεσίες και ιδίως σε μικρές κοινωνίες οι γυναίκες είναι παντρεμένες όλη τους την ζωή ιδίως σε μικρές κοινωνίες άρα δεν υπάρχει περιθώριο για φάσεις .
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.798
Κριτικές
62
Like
40.177
Πόντοι
8.530
ναι αλλα ενα τμημα της εχει μεταφερθει στο αεροδρόμιο και την έχουν κάνει λαχείο εκεί. Πιστεψε με
Ένα τμήμα...όπως το είπες...όλοι αυτοί μπορεί να μην έχουν γευστικούς κάλυκες στην γλώσσα γιατί θα έχουν μείνει πάνω στα όργανα κανενός πολιτικάντη για να σωθούν / χωθούν εκεί μέσα .
 

thleizer

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2024
Μηνύματα
113
Like
114
Πόντοι
1
Μια δικηγορινα μπορεί να είναι νέα και με διάθεση για σεξ...ώστε να ψάχνει με προσωπικό δικαστηρίου.
Γιατί σου προκαλεί εντύπωση? νομίζεις ότι δεν γίνεται? Εγώ εδώ και χρόνια ακούω ανθρώπους που δουλεύουν στη συγκεκριμένη υπηρεσία ότι κάνουν σεξ και με συναδέλφισες και με δικηγορίνες.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.798
Κριτικές
62
Like
40.177
Πόντοι
8.530
Γιατί σου προκαλεί εντύπωση? νομίζεις ότι δεν γίνεται? Εγώ εδώ και χρόνια ακούω ανθρώπους που δουλεύουν στη συγκεκριμένη υπηρεσία ότι κάνουν σεξ και με συναδέλφισες και με δικηγορίνες.
Απλά είναι θέμα κύκλου όπως οι γιατροί τον χώνουν σε νοσοκόμες .
 

thleizer

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2024
Μηνύματα
113
Like
114
Πόντοι
1
Απλά είναι θέμα κύκλου όπως οι γιατροί τον χώνουν σε νοσοκόμες .
ε καλά προφανώς, αλλά σκέψου ένας υπάλληλος που δουλεύει σε αυτή την υπηρεσία που έχει να κάνει με νομικό κλάδο, μπορεί το ίδιο πολύ εύκολα να πηδήξει μια δασκάλα, μια αισθητικό και ας μην είναι στον ίδιο χώρο. Ο λόγος? ότι δουλεύει σε μια υπηρεσία με κύρος
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.798
Κριτικές
62
Like
40.177
Πόντοι
8.530
ε καλά προφανώς, αλλά σκέψου ένας υπάλληλος που δουλεύει σε αυτή την υπηρεσία που έχει να κάνει με νομικό κλάδο, μπορεί το ίδιο πολύ εύκολα να πηδήξει μια δασκάλα, μια αισθητικό και ας μην είναι στον ίδιο χώρο. Ο λόγος? ότι δουλεύει σε μια υπηρεσία με κύρος
Λάθος...δεν θα δει ποτέ δασκάλα η αισθητικό.
Εκτός βέβαια αν μοστραρει στο διαδίκτυο με ταμπέλα "Δημ.υπαλληλος- ελάτε να κάτσετε στον χρηματοδότη".
 

thleizer

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2024
Μηνύματα
113
Like
114
Πόντοι
1
Λάθος...δεν θα δει ποτέ δασκάλα η αισθητικό.
Εκτός βέβαια αν μοστραρει στο διαδίκτυο με ταμπέλα "Δημ.υπαλληλος- ελάτε να κάτσετε στον χρηματοδότη".
Μέσω κοινών παρεών όλα μπορεί να συμβούν. Εξάλλου σε αυτή την υπηρεσία υπάρχουν και αστυνομικίνες κλπ.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.087
Like
15.669
Πόντοι
3.656
Διαλεγεις...αν θέλεις μονιμότητα πας με ΑΣΕΠ αλλά δυσκολεύεσαι οικονομικά αν δεν είσαι στα μέρη σου και φύγεις μακρυά .
Αν πας στον ιδ.τομεα συνήθως είσαι κοντά στο σπίτι σου έχεις δύο μισθους παραπάνω αλλά κινδυνεύεις πάντοτε με απόλυση γιατί ακόμα και αν είσαι καλός στην δουλειά σου το μαγαζί μπορεί να μην βγαίνει.

Και φυσικά,άλλο να δουλεύεις μονο πρωί,ΣΚ ελεύθερα,άδειες κλπ
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.798
Κριτικές
62
Like
40.177
Πόντοι
8.530

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.798
Κριτικές
62
Like
40.177
Πόντοι
8.530
Δεν βαριέσαι. Σεξ να γίνεται και ας είναι ο ένας υπάλληλος στο ΚΕΠ και η άλλη δασκάλα στα κάτω πατήσια
Αν υπάρχει διάθεση ναι...
Πολλές γυναίκες δεν τις παίρνει ούτε ο ύπνος ιδίως αν έχουν να ασχοληθούν και με παιδιά.
 

thleizer

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2024
Μηνύματα
113
Like
114
Πόντοι
1
Αν υπάρχει διάθεση ναι...
Πολλές γυναίκες δεν τις παίρνει ούτε ο ύπνος ιδίως αν έχουν να ασχοληθούν και με παιδιά.
έχει γυναίκες με παιδιά που κάνουν και τα καλύτερα γ@μήσια. Οπότε...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom