Νέα

Επαγγέλματα/πόστα που βοηθούν να γαμάς Ελληνίδες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 295K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.094
Like
15.681
Πόντοι
3.656
Πάντως στο δημόσιο όσους φίλους έχω που εργάζονται όλοι πηδάνε. Άλλοι εκπαιδευτικοί με δασκάλες, άλλοι στις εφορίες και σε άλλες δημόσιες υπηρεσίες.

Λογικό
 
Εγγρ.
21 Φεβ 2023
Μηνύματα
1.595
Κριτικές
13
Like
9.973
Πόντοι
2.046
Ας γράψω και εγώ μια φορά ( η συζηγος)!!!
Το εχω σκεφτεί πολλές φορές τι είναι αυτό που μας αρέσει σ έναν άνδρα ? Τι είναι αυτό που μας κάνει να μένουμε μαζί του παρόλο που δεν ταιριάζουν οι χαρακτήρες μασ ? Τί είναι αυτό που μας κάνει να τον θαυμάζουμε τόσο πολύ και τελικά σιγά σιγά μένουμε σε αυτή την σχέση. Ένας άνδρας τουλάχιστον για τα δικα μ δεδομένα θα πρέπει να βρίσκεται παντα 2 σκαλοπάτια πιο πάνω απο την σύντροφό του , θα πρέπει να εργάζεται πιο πολύ απο εκείνη σε θεμα ωρων ε ναι δεν ειναι δυνατόν να δουλεύει ο αντρας 6-8 ωρεσ και η γυναίκα 10 και δεν το λέω με κακία Ασ μην επικεντρωθούμε εκεί όμως ο ΘΑΥΜΑΣΜΟΣ για να τον αποκτήσουμε σε έναν άνδρα θα πρέπει να έχει ολα τα προηγούμενα και φυσικά να ξέρουμε οτι δν εργάζεται για κάποιον άλλο π.χ προτιμώ ο ανδρασ μου να εργάζεται οικοδόμος αντί να εργάζεται σοφέρ για καποιον. Η ΕΞΟΥΣΙΑ πάνω στους άλλους ανθρώπους ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ που μας γοητεύει δεν είναι ωραίο γενικά ούτε απο άνδρες ούτε απο γυναίκες να ακούμε την λέξη ΑΦΕΝΤΙΚΟ. Δηλαδή εμένα ο άνδρας μου αν γυρίσει να μ πει το ''αφεντικο'' είπε θα ξεράσω .
Πως μπορώ μετα να πηδιεμαι με εναν άντρα που θεωρεί τον εργοδότη του αφεντικό μετά εγώ πως να τον δω ερωτικά σαν Αφέντη .
Στο αποτέλεσμα η ΕΞΟΥΣΙΑ η ΕΥΓΕΝΙΑ ,ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΤΡΟΠΟΙ , Ο ΘΑΥΜΑΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΡΙΤΟΥΣ αυτά ειναι μερικά απ τα πολλά χαρακτηριστικά που μας γοητεύουν σ έναν άνδρα και κλείνω με το τελευταίο και καλύτερο να ειναι ΕΞΥΠΝΟΣ πιο Έξυπνο απο την συντροφό του .
Η πολιτική, η ιατρική και η δικηγορία είναι τρία επαγγέλματα που, έχουν έναν κοινό χαρακτήρα. Είναι επιθετικά και σε βαθμό επιβίωσης δαρβινικά τα πιο δύσκολα.
ΟΙ πολιτικοί έχουν εχθρούς μέσα στα κόμματά τους και αντιπάλους απέναντι από το κόμμα τους, άρα η μάχη για επιβίωση είναι αμείλικτα εξουθενωτική. Αν προσθέσεις και το μικρόβιο της εξουσίας, που λειτουργεί άκρως αφροδισιακά, το μίγμα είναι εκρηκτικό και για τον περίγυρο γοητευτικό.
Οι χειρουργοί με τη σειρά τους νοιώθουν σαν μικροί θεοί, όταν επεμβαίνουν για να σώσουν ζωές ή όταν ο απλός άνθρωπος απέναντι τους βλέπει σαν θεούς και τους πιστεύει περισσότερο και από τη μάνα του. Αυτό το είδος ερωτικής σχέσης, που αναπτύσσεται ανάμεσα στον άνθρωπο, που κρατά τη ζωή σου στα χέρια του, μπορεί και να μεταφραστεί σαν τον έρωτα, ως αντίδοτο του θανάτου. Η λατρεία και ο θαυμασμός από την μοιχεία είναι όψεις του ίδιου νομίσματος.
Οι δικηγόροι, τέλος, έχουν ένα πλεονέκτημα. Είναι ψυχίατροι, ψυχαναλυτές, αλλά πληρώνονται όταν είναι καλοί στο πολλαπλάσιο από μια απλή συνεδρία στο ντιβάνι. Οι περισσότεροι, δε, είναι καλοί ρήτορες και μαγεύουν με το πολύπλοκο λεξιλόγιό τους τους πελάτες, όπως το φίδι μαγεύει το πουλί πριν το καταπιεί… Οι δικηγόροι είναι εξομολογητές και κοινωνιολόγοι ξέρουν τόσα για την ανθρώπινη ψυχή, αφού οι πελάτες τους είναι αμαρτωλοί συνήθως, θεμιτά ή αθέμιτα.
Δηλαδή ήρθες εσύ τώρα να ακυρώσεις το 90% των εργαζομένων που εκ των πραγμάτων έχουν αφεντικά... Αν δηλώνεις διαθέσιμη μόνο στο υπόλοιπο 10% τότε είσαι gold digger. Να εργάζεται πιο πολλές ώρες ο άνδρας από τη γυναίκα για ποιο λόγο; Αν είναι εισοδηματίας και κάθεται και τα ξύνει αλλά το παραδάκι για τα ψώνια σου και τα μποτέ σου έπεφτε κάθε μήνα δε θα σε χαλούσε
πιστεύω κι ας δούλευες εσύ 10ωρα... Επίσης τονίζεις την λέξη ΕΞΟΥΣΙΑ σαν δικό σου θέλω αλλά αμέσως μετά κατακεραυνώνεις τους πολιτικούς που η εξουσία είναι το χαρακτηριστικό τους γνώρισμα! Μία
ακόμη γυναίκα που επιβεβαιώνει τον κανόνα οτι δεν ξέρετε τι θέλετε...
 

thleizer

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2024
Μηνύματα
113
Like
114
Πόντοι
1
Είναι άλλη περίπτωση περίπτωση κάποιος που είναι όλη του την ζωή σε μια υπηρεσία ( όλες οι πόρτες ανοιχτές),άλλη οι δάσκαλοι που είναι κάθε χρόνο με μια βαλίτσα στο χέρι ( πολλές συνάδελφισσες τους είναι στην ίδια θέση αρα...:zfuck:)και άλλη αυτοί οι λίγοι που βρέθηκαν κάπου μακρυά από τον τόπο τους( π.χ.οσοι είναι αποσπασμένοι η ήρθαν με Α.Σ.Ε.Π.) όπου εκεί δυσκολεύουν τα πράγματα ιδίως σε μικρές κοινωνίες.
καλά εγώ γενικά μιλάω. Πχ έχω φίλο που εργάζεται σε δημόσια υπηρεσία που πάνε πολλές δικηγορίνες καθημερινά, και πηδάει αβέρτα ως απλός γραμματέας ( με πτυχίο βέβαια)
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

άρα το μυστικό ποιο είναι? να γίνεις δημόσιος υπάλληλος?αχαχχαχα
 

thleizer

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2024
Μηνύματα
113
Like
114
Πόντοι
1
Δεν μπορούν να γίνουν όλοι
κοίτα. Αντικειμενικά το δημόσιο έχει αλλάξει, δεν έχει καμία σχέση με αυτό του 80,90 για να μη πω μέχρι του 2010. Έχει τις παθογένειες του, ο μισθός είναι 12 μήνες και στις περισσότερες υπηρεσίες υπάρχει φόρτο εργασίας και ευθύνες.

Μη νομίζεις ότι όλες οι δημόσιες υπηρεσίες ότι είναι καλές
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.094
Like
15.681
Πόντοι
3.656
κοίτα. Αντικειμενικά το δημόσιο έχει αλλάξει, δεν έχει καμία σχέση με αυτό του 80,90 για να μη πω μέχρι του 2010. Έχει τις παθογένειες του, ο μισθός είναι 12 μήνες και στις περισσότερες υπηρεσίες υπάρχει φόρτο εργασίας και ευθύνες.

Μη νομίζεις ότι όλες οι δημόσιες υπηρεσίες ότι είναι καλές

Όσο και να έχει αλλάξει...είναι πολύ καλύτερα απο τον ιδιωτικό
 

thleizer

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2024
Μηνύματα
113
Like
114
Πόντοι
1
Όσο και να έχει αλλάξει...είναι πολύ καλύτερα απο τον ιδιωτικό
Σίγουρα, αλλά όταν πιάνουμε το λιγότερο χειρότερο , αντιλαμβάνεσαι ότι η κατάσταση στην Ελλάδα είναι στο πάτο. Δηλαδή σκέψου πόσα άτομα έχουν φύγει στο Εξωτερικό, επειδή και τα δυο ( δημόσιος και ιδιωτικός είναι χάλια)
 

Spieler

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2024
Μηνύματα
250
Κριτικές
19
Like
1.008
Πόντοι
371
Οι ταρίφες ξεκινάνε με ντισαβαντάζ καθώς ο κλάδος είναι τιγκα σε άγαρμπους πέφτουλες και οι γκόμενες μπαίνοντας στο ταξί είναι αρνητικά προκατειλημμένες...
Αλλά ή δουλειά αυτή έχει ότι χρειάζεται για πεσιματικές...

Πρώτον, 20-25 λεπτά είναι αρκετά για να πάρεις ένα facebook και να παίξεις όμορφη online μπάλα μετά.
Άμα κάτσει, καλώς, άμα δε κάτσει... πάς για την επόμενη πελάτισσα.
Τουλάχιστο μετά την κούρσα ξέρεις αν υπάρχει ή όχι προοπτική και δεν είσαι τελείως στα σκοτάδια, όπως συμβαίνει με άλλες μαλακισμένες που βρίσκεις online.

Δεύτερον, και σημαντικότερο, γαμήσεις δε γαμήσεις, μετά έχεις τη δυνατότητα να κρατήσεις απόσταση από την γκόμενα.
Άμα είσαι γιατρός σε νοσοκομείο που λέει ο άλλος, και κάνεις φάση με νοσηλεύτρια που τη βλέπεις κάθε μέρα, τα πράγματα γίνονται περίπλοκα.
Και άντε γάμησες μια δύο, εκεί μέσα... πόσες να γαμήσεις; Μετά θα μαθευτεί. Θα σε καλέσει και κανένας προϊστάμενος για εξηγήσεις και μετά δε σώζεται.
Το ίδιο ισχύει και στις δουλειές γραφείου... και δε πα να σαι και το πρώτο αφεντικό.
Όπως το λες. Επίσης, έχουν και το ντεσαβαντάζ ότι δε μπορούν να ρίξουν γκόμενες που θέλουν λεφτά και λούσα γιατί ένας taximan είναι του μεροκάματου. Αλλά είναι τόσες οι ευκαιρίες που έχεις κάθε μέρα που αν είσαι συμπαθητικός και ξέρεις να μιλάς σίγουρα θα βάλεις μερικά γκολ.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.094
Like
15.681
Πόντοι
3.656
Σίγουρα, αλλά όταν πιάνουμε το λιγότερο χειρότερο , αντιλαμβάνεσαι ότι η κατάσταση στην Ελλάδα είναι στο πάτο. Δηλαδή σκέψου πόσα άτομα έχουν φύγει στο Εξωτερικό, επειδή και τα δυο ( δημόσιος και ιδιωτικός είναι χάλια)

Άμα μπαίναν Δημόσιο,δε νομίζω να έφευγαν
 

thleizer

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2024
Μηνύματα
113
Like
114
Πόντοι
1
Άμα μπαίναν Δημόσιο,δε νομίζω να έφευγαν
ναι θα μπουν δημόσιο να παίρνουν το "καταθλιπτικό" μισθό των 960 ευρώ με κόστος ζωής Ευρώπης , όταν στο Εξωτερικό σε κάτι Ντουμπαι και Ολλανδίες παίρνουν φοβερούς μισθούς , χωρίς να έχουν τα Ελληνικά άγχη
 

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.774
Κριτικές
2
Like
6.187
Πόντοι
1.336
Δεν είναι τόσα πολλά αλλά είναι πολύ καλά και σταθερά φιλε θλαιζερ (εγώ παίρνω 1200 ευρώ ).Να είσαι καλά .(φυσικά στο εξωτερικό παίρνουν περισσότερα σε αυτές τις χώρες που ανεφερες ).
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.094
Like
15.681
Πόντοι
3.656
ναι θα μπουν δημόσιο να παίρνουν το "καταθλιπτικό" μισθό των 960 ευρώ με κόστος ζωής Ευρώπης , όταν στο Εξωτερικό σε κάτι Ντουμπαι και Ολλανδίες παίρνουν φοβερούς μισθούς , χωρίς να έχουν τα Ελληνικά άγχη

Εγώ λέω για όσους πάνε Γερμανία σε κωλοδουλειές και μιζεριάζουν

Δωσε σ'αυτούς έστω 960 στο Δημόσιο,να δεις ποσοι θα γυρίσουν
 

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.774
Κριτικές
2
Like
6.187
Πόντοι
1.336
Θα γύριζαν πίσω φίλε σαπ ζερο πολλοι θα ήθελαν αυτά τα σταθερά 960 ευρώ .Να είσαι καλά
 

thleizer

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2024
Μηνύματα
113
Like
114
Πόντοι
1
Δεν είναι τόσα πολλά αλλά είναι πολύ καλά και σταθερά φιλε θλαιζερ (εγώ παίρνω 1200 ευρώ ).Να είσαι καλά .(φυσικά στο εξωτερικό παίρνουν περισσότερα σε αυτές τις χώρες που ανεφερες ).
εγώ παίρνω τα ίδια με σένα αλλά στον ιδιωτικό, καθαρά και 14 μισθούς. Βέβαια οι ευθύνες και το ωράριο δεν συγκρίνονται σαφώς. Εσύ τα παίρνεις στο Δημόσιο αυτά?
 
  • Like
Αντιδράσεις: FARAW

thleizer

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2024
Μηνύματα
113
Like
114
Πόντοι
1
Εγώ λέω για όσους πάνε Γερμανία σε κωλοδουλειές και μιζεριάζουν

Δωσε σ'αυτούς έστω 960 στο Δημόσιο,να δεις ποσοι θα γυρίσουν
Εγώ σου μιλάω για πτυχιούχους με μεταπτυχιακά
 

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.774
Κριτικές
2
Like
6.187
Πόντοι
1.336
ναι φίλε μου σε σώμα ασφαλείας .Να είσαι καλά (δεν παίρνω δώρα .)
 

thleizer

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2024
Μηνύματα
113
Like
114
Πόντοι
1
ναι φίλε μου σε σώμα ασφαλείας .Να είσαι καλά (δεν παίρνω δώρα .)
τα σώματα ασφαλείας έχουν ειδικό μισθολόγιο, εξαιρούνται γιατί σχεδόν όλο το υπόλοιπο Δημόσιο έχει ενίαιο με εξαίρεση την ΑΑΔΕ. Καλά είναι, αλλά και τα σώματα ασφαλείας πλέον δεν είναι όλα καλά. Αστυνομία, Λιμενικό, Στρατός ΟΧΙ. Πυροσβεστική με τα 1000
 

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.774
Κριτικές
2
Like
6.187
Πόντοι
1.336
Εγώ είμαι στο πρώτο που ανέφερες και τα υπόλοιπα είναι πολύ καλά (δύσκολα να βρεις δουλειά πολλοί θέλουν αυτές τις θέσεις ).Σου εύχομαι το καλύτερο (πιστεύω ότι εινΆι καλύτερο να είσαι εκεί παρά στον ιδιωτικό τομέα .Δίκη μου άποψη ).
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.804
Κριτικές
62
Like
40.187
Πόντοι
8.530
καλά εγώ γενικά μιλάω. Πχ έχω φίλο που εργάζεται σε δημόσια υπηρεσία που πάνε πολλές δικηγορίνες καθημερινά, και ς ο συγκεκριμένος πηδάει αβέρτα ως απλός γραμματέας ( με πτυχίο βέβαια)
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


άρα το μυστικό ποιο είναι? να γίνεις δημόσιος υπάλληλος?αχαχχαχα
Παντα ο επαγγελματικός χωρος μπορεί να ανοίξει πορτες αλλά αυτό δεν αρκεί...είναι και το θέμα τι κόσμο βλεπει κάποιος.
 
  • Like
Αντιδράσεις: FARAW

thleizer

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2024
Μηνύματα
113
Like
114
Πόντοι
1
Παντα ο επαγγελματικός χωρος μπορεί να ανοίξει πορτες αλλά αυτό δεν αρκεί...είναι και το θέμα τι κόσμο βλεπει κάποιος.
ναι αλλά όταν είσαι σε μια δημόσια υπηρεσία που οι περισσότερες είναι γυναίκες ( πχ δικαστήρια) έχεις πολλά τυχερά
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom