Νέα

Έχω μια απορία...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα NiLe
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 179
  • Εμφανίσεις 20K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
Υποθετω οτι τις 'ποινες' τις βαζουν οι admins. Πως αποφασιζεται ποιος 'τιμωρειται'? Ποια ειναι τα κριτηρια? Νομιζα οτι θα εβρισκα την απαντηση στους κανονες λειτουργιας αλλα το θεμα εκει εχει κλειδωσει και δεν γραφει και κατι σχετικο.

Αυτη ειναι η απορια μου.
οποιος παραβιαζει εναν σοβαρο κανονα του σαιτ τιμωρειται....τι δεν καταλαβες;πχ ανελεητο σπαμ,απροκλητα βρισιδια,απειλητικα πμ σε αλλα μελη κλπ κλπ κλπ
 

memos@n

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2011
Μηνύματα
28.728
Like
21
Πόντοι
366
Το γραφω εδω γιατι δεν βρηκα κατι σχετικο και γιατι δεν ξερω αν ειναι σωστο(μαλλον οχι) να ανοιχτει νεο thread για κατι το οποιο σιγουρα πρεπει να υπαρχει ηδη.
Oσο κι αν το ψαχνω δεν βρισκω κατι. Ειναι τοσα πολλα τα threads που ειναι αδυνατον να τα δω ολα. Πιθανοτατα λοιπον αυτη η απορια εχει απαντηθει αλλου. Θα παρακαλουσα αν ειναι δυνατον να γινει μια παραπομπη στο thread που θα μου λυσει τις εξης αποριες.

Κατω απ το ονομα χρηστη σε καθε ποσταρισμα μας αναγραφονται διαφορα. Νεος, προχωρημενος, μαλαμα κλπ.
Σε καποιους ακριβως πανω απο αυτες τις 'κατηγοριες'(ας το διατυπωσω ετσι) υπαρχουν 'προειδοποιησεις'.

Warned. Banned. Muted. Με εντονο διαφορετικο χρωμα καθε φορα.
Υποθετω οτι τις 'ποινες' τις βαζουν οι admins. Πως αποφασιζεται ποιος 'τιμωρειται'? Ποια ειναι τα κριτηρια? Νομιζα οτι θα εβρισκα την απαντηση στους κανονες λειτουργιας αλλα το θεμα εκει εχει κλειδωσει και δεν γραφει και κατι σχετικο.

Αυτη ειναι η απορια μου.
τυπε ρωτα κανεναν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ μοντ και οχι γιαλαντζι σαν τον γλ.... :)
 

kazabuburas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2012
Μηνύματα
7.064
Κριτικές
27
Like
645
Πόντοι
376
οποιος παραβιαζει εναν σοβαρο κανονα του σαιτ τιμωρειται....τι δεν καταλαβες;πχ ανελεητο σπαμ,απροκλητα βρισιδια,απειλητικα πμ σε αλλα μελη κλπ κλπ κλπ

Δεν με καλυψες φιλε, sorry. Eιδικα με αυτο που εγινε σημερα.
Mπορεις να μου εξηγησεις γιατι ποσα ατομα(petrosyn, nacho70, soisix, ektor lopez, paparov, supermouse κλπ) εφαγαν ποινες σημερα? Μoderated και δεν συμμαζευεται. Μιλαμε για ατομα με διαφορετικες αποψεις σαφως αλλα οσο κι αν κοιταξα σε οτι εγραψαν δεν βρηκα κατι που να υπερβαινει τα εσκαμμενα. Το να ριξει 1 μπινελικι ο ενας στον αλλο, δεν ειναι μεμπτο. Αν ειναι ετσι πρεπει να φαει ban το 80% του site. Συμπεριλαμβανομενων και mods. Τι εκαναν που να δικαιολογει το banαρισμα τους? Ουτε απροκλητα βρισιδια ειδα, ουτε ανελεητο spam, ουτε πιστευω οτι ανταλλαξαν απειλητικα pm(ολοι κιολας...). Το 'εκτος θεματος' δεν ειναι δυνατον να επιφερει ban. Μπορουσε να βγει ενας moderator και να πει 'παιδια παρακαλω τα posts να ειναι εντος θεματος αλλιως....'. Εγινε κατι τετοιο?

Αυτο που λεω δεν ειναι με προθεση να την πω σε κανενα. Το μονο που ζητω ειναι μια επεξηγηση. Που να δικαιολογει αυτο που εγινε.
Αν ξερουμε ολοι ποιες ειναι οι 'κοκκινες γραμμες' στο site, θα ωφεληθει το ιδιο το site.
Kαι ειναι εμφανες νομιζω οτι η συντριπτικη πλειοψηφια απ οσους γραφουμε εδω, δεν εχει καταλαβει τι γινεται με αυτο το θεμα.


ΥΓ: Κανεις δεν μου ζητησε να παρεμβω για τιποτα. Ουτε φιλοι μου ειναι, ουτε τους ξερω. Αυτο ομως δεν σημαινει τιποτα. Αγαπαμε αυτο το site γιατι ειναι διαφορετικο απο πολλα αλλα. Και (πιστευω) οτι ολοι θελουμε να συνεχισει να ειναι διαφορετικο.
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
Δεν με καλυψες φιλε, sorry. Eιδικα με αυτο που εγινε σημερα.
Mπορεις να μου εξηγησεις γιατι ποσα ατομα(petrosyn, nacho70, soisix, ektor lopez, paparov, supermouse κλπ) εφαγαν ποινες σημερα? Μoderated και δεν συμμαζευεται. Μιλαμε για ατομα με διαφορετικες αποψεις σαφως αλλα οσο κι αν κοιταξα σε οτι εγραψαν δεν βρηκα κατι που να υπερβαινει τα εσκαμμενα. Το να ριξει 1 μπινελικι ο ενας στον αλλο, δεν ειναι μεμπτο. Αν ειναι ετσι πρεπει να φαει ban το 80% του site. Συμπεριλαμβανομενων και mods. Τι εκαναν που να δικαιολογει το banαρισμα τους? Ουτε απροκλητα βρισιδια ειδα, ουτε ανελεητο spam, ουτε πιστευω οτι ανταλλαξαν απειλητικα pm(ολοι κιολας...). Το 'εκτος θεματος' δεν ειναι δυνατον να επιφερει ban. Μπορουσε να βγει ενας moderator και να πει 'παιδια παρακαλω τα posts να ειναι εντος θεματος αλλιως....'. Εγινε κατι τετοιο?

Αυτο που λεω δεν ειναι με προθεση να την πω σε κανενα. Το μονο που ζητω ειναι μια επεξηγηση. Που να δικαιολογει αυτο που εγινε.
Αν ξερουμε ολοι ποιες ειναι οι 'κοκκινες γραμμες' στο site, θα ωφεληθει το ιδιο το site.
Kαι ειναι εμφανες νομιζω οτι η συντριπτικη πλειοψηφια απ οσους γραφουμε εδω, δεν εχει καταλαβει τι γινεται με αυτο το θεμα.


ΥΓ: Κανεις δεν μου ζητησε να παρεμβω για τιποτα. Ουτε φιλοι μου ειναι, ουτε τους ξερω. Αυτο ομως δεν σημαινει τιποτα. Αγαπαμε αυτο το site γιατι ειναι διαφορετικο απο πολλα αλλα. Και (πιστευω) οτι ολοι θελουμε να συνεχισει να ειναι διαφορετικο.
εσυ ζητας συγκεκριμενη απαντηση επι συγκεκριμενων ποινων.....αυτες τις αποριες δεν μπορω να στις λυσω εγω αλλα οποιος επεβαλλε τις συγκεκριμενες ποινες....εγω  σου εθεσα ενα γενικο πλαισιο

τωρα αν μου λες οτι οι κανονες ειναι λαστιχο και τους ξεχειλωνουμε κατα το δοκουν αναλογα με τα ατομα ή αν μερικοι εχουν ή πρεπει να εχουν ασυλια κλπ αυτο ειναι ενα αλλο θεμα να το συζητησουμε

προφανως καποια μελη και συμφωνω και γω μ αυτο εχουν μια γενικοτερη παρουσια και προσφορα αν θες που μπορει να δικαιολογει και μια δυο παρεκτροπες.....αλλα και παλι στην τελικη η ποινη δεν ηταν βαρια

καλο ειναι απλα να μην υπαρχουν γενικοτερα προσωπικες εμπαθειες στην εφαρμογη των ποινων ή να μη δινεται η εντυπωση εμπαθειας....και αυτο ειναι προσωπικη μου γνωμη......και οι κρινοντες κρινονται εξαλλου απο την κοινη γνωμη του σαιτ
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.198
Like
759
Πόντοι
146
Δεν με καλυψες φιλε, sorry. Eιδικα με αυτο που εγινε σημερα.
Mπορεις να μου εξηγησεις γιατι ποσα ατομα(petrosyn, nacho70, soisix, ektor lopez, paparov, supermouse κλπ) εφαγαν ποινες σημερα? Μoderated και δεν συμμαζευεται. Μιλαμε για ατομα με διαφορετικες αποψεις σαφως αλλα οσο κι αν κοιταξα σε οτι εγραψαν δεν βρηκα κατι που να υπερβαινει τα εσκαμμενα. Το να ριξει 1 μπινελικι ο ενας στον αλλο, δεν ειναι μεμπτο. Αν ειναι ετσι πρεπει να φαει ban το 80% του site. Συμπεριλαμβανομενων και mods. Τι εκαναν που να δικαιολογει το banαρισμα τους? Ουτε απροκλητα βρισιδια ειδα, ουτε ανελεητο spam, ουτε πιστευω οτι ανταλλαξαν απειλητικα pm(ολοι κιολας...). Το 'εκτος θεματος' δεν ειναι δυνατον να επιφερει ban. Μπορουσε να βγει ενας moderator και να πει 'παιδια παρακαλω τα posts να ειναι εντος θεματος αλλιως....'. Εγινε κατι τετοιο?

Αυτο που λεω δεν ειναι με προθεση να την πω σε κανενα. Το μονο που ζητω ειναι μια επεξηγηση. Που να δικαιολογει αυτο που εγινε.
Αν ξερουμε ολοι ποιες ειναι οι 'κοκκινες γραμμες' στο site, θα ωφεληθει το ιδιο το site.
Kαι ειναι εμφανες νομιζω οτι η συντριπτικη πλειοψηφια απ οσους γραφουμε εδω, δεν εχει καταλαβει τι γινεται με αυτο το θεμα.


ΥΓ: Κανεις δεν μου ζητησε να παρεμβω για τιποτα. Ουτε φιλοι μου ειναι, ουτε τους ξερω. Αυτο ομως δεν σημαινει τιποτα. Αγαπαμε αυτο το site γιατι ειναι διαφορετικο απο πολλα αλλα. Και (πιστευω) οτι ολοι θελουμε να συνεχισει να ειναι διαφορετικο.
Το οτι εσυ δεν βρισκεις ποστ που να παραβιαζουν τους κανονες δεν σημαινει και οτι δεν εγιναν.Μπορει να διαγραφηκαν ή να μεταφερθηκαν σε αλλο ,αορατο απο εμας ,σημειο του φορουμ.Δεν παιρνω θεση στο αν υπηρχαν ή οχι ή αν επρεπε να τιμωρηθει καποιος καθως δεν ειδα κατι,απλα λεω τι μπορει να εχει γινει.
 

kazabuburas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2012
Μηνύματα
7.064
Κριτικές
27
Like
645
Πόντοι
376
εσυ ζητας συγκεκριμενη απαντηση επι συγκεκριμενων ποινων.....αυτες τις αποριες δεν μπορω να στις λυσω εγω αλλα οποιος επεβαλλε τις συγκεκριμενες ποινες....εγω  σου εθεσα ενα γενικο πλαισιο

τωρα αν μου λες οτι οι κανονες ειναι λαστιχο και τους ξεχειλωνουμε κατα το δοκουν αναλογα με τα ατομα ή αν μερικοι εχουν ή πρεπει να εχουν ασυλια κλπ αυτο ειναι ενα αλλο θεμα να το συζητησουμε

προφανως καποια μελη και συμφωνω και γω μ αυτο εχουν μια γενικοτερη παρουσια και προσφορα αν θες που μπορει να δικαιολογει και μια δυο παρεκτροπες.....αλλα και παλι στην τελικη η ποινη δεν ηταν βαρια

καλο ειναι απλα να μην υπαρχουν γενικοτερα προσωπικες εμπαθειες στην εφαρμογη των ποινων ή να μη δινεται η εντυπωση εμπαθειας....και αυτο ειναι προσωπικη μου γνωμη......και οι κρινοντες κρινονται εξαλλου απο την κοινη γνωμη του σαιτ

+1
Αυτο μαλιστα. Με καλυπτει. Συμφωνω.
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
44.626
Κριτικές
61
Like
39.794
Πόντοι
21.555
Θέλω μιά άπάντηση ...... άν είναι εύκολο ..

Γιατί άκόμα είμαι πράσινος ??

ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΣ ΕΙΜΑΙ ?? ή πράσινος άναρχισμός ??
 

bakouliskos

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2009
Μηνύματα
263
Κριτικές
2
Like
44
Πόντοι
1
To nickname (username) δεν αλλάζει.
Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να διαγραφείς (υπάρχει η δυνατότητα), και να ξαναανοίξεις καινούριο, οπότε στην ουσία είσαι ένας άλλος user.
Νομίζω όμως ότι στην περίπτωση αυτή πρέπει να χρησιμοποιήσεις διαφορετικό e-mail address, γιατί ο server "θυμάται" το παλιό σου, και δεν επιτρέπει την είσοδο δεύτερου μέλους με το ίδιο e-mail, έστω και αν έχει διαγραφεί.
Βεβαίως, τα post που έχεις κάνει και τα ΡΜ σου και οτιδήποτε άλλο έχεις στο site, τα χάνεις, και ξαναρχίζεις απ' την αρχή.
Σχετικό ερώτημα αν έχεις την καλοσύνη. Επανενεργοποίησα το λογαριασμό μου, όλα κανονικά κλπ, αλλά με δείχνει συνεχώς αποσυνδεδεμένο. Επίσης δεν μπορώ να διορθώσω/διαγράψω αναρτήσεις μου. Στείλε πμ προκειμένου να μη γαμούμε το thread, ευχαριστώ.
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
σεβαλιε κατα λαθος κλειδωσες το θρεντ της χρυσης αυγης;ή παιζει κατι;
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.240
Πόντοι
7.045

Επισκέπτης
εγω δεν ξαναγραφω εκει και ας ξεκλειδωθει το θεμα.
 

loytsos

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2009
Μηνύματα
9.449
Like
3
Πόντοι
66
παρακολουθoυσα την συζήτηση με το θέμα που άνοιξε ο p900 sχετικά με την υποτιθέμενη καταγγελία του . Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί αυτή διεγράφη 2 φορές . Aυτό μάλλον κακό κάνει παρά καλό .
Τα σέβημου  ;)
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.576
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
8.112
Πόντοι
14.565
Κακό κάνει να μένει online. Θα προχωρήσει το θέμα - τον ειδοποίησα ήδη. Γιατί δε μπορεί να λέει ο καθένας ό,τι θέλει.
 

loytsos

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2009
Μηνύματα
9.449
Like
3
Πόντοι
66
Κακό κάνει να μένει online. Θα προχωρήσει το θέμα - τον ειδοποίησα ήδη. Γιατί δε μπορεί να λέει ο καθένας ό,τι θέλει.

όταν όμως το έχουμε δεί, όσοι το είδαμε kai ξαφνικά σβήνουν όλα , παραμένουν πολλές απορίες .
Μπορεί  to σαιτ να μην δείνει ,υπάρχει όμως η περίπτωση του χακινγκ? ήόχι , απλά λογικά ερώτήματα! πού μένουν αναπάντητα !

Από προσωπική εμπειρία μπορώ να πώ ότι όταν μπαίνω στα π.μ. του σαιτ και σε μερικές άλλες σελίδες μου βγάζει διάφορα warning περί της ασφαλείας των συγκεκριμένων σελίδων . Μήπως όντως κάτι συμβαίνει που  δεν οφείλετε σε εσας?
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
52
Πόντοι
366
Κακό κάνει να μένει online. Θα προχωρήσει το θέμα - τον ειδοποίησα ήδη. Γιατί δε μπορεί να λέει ο καθένας ό,τι θέλει.

ειναι πιο δυσκολο να γραψεις να βλεπουνε ολοι γιατι δεν στεκει αυτο που ειπε? συμφωνω με τον λουτσο. αυτογκολ.
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.576
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
8.112
Πόντοι
14.565
χέσε μας κι ερύ ρε lopez κριτή των πάντως εδώ μέσα ναούμε. Θα δεις πόσο αυτογκόλ όταν τελειώσει το θέμα. Αν έχει συμβεί κάτι που δεν οφείλεται σε μας είναι μια πιθανότητα αλλά ο p900 δεν είπε αυτό. Είπε ότι οφείλεται σε μας. Και γι' αυτό το θέμα θα προχωρήσει όπως πρέπει.
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
52
Πόντοι
366
χέσε μας κι ερύ ρε lopez κριτή των πάντως εδώ μέσα ναούμε. Θα δεις πόσο αυτογκόλ όταν τελειώσει το θέμα. Αν έχει συμβεί κάτι που δεν οφείλεται σε μας είναι μια πιθανότητα αλλά ο p900 δεν είπε αυτό. Είπε ότι οφείλεται σε μας. Και γι' αυτό το θέμα θα προχωρήσει όπως πρέπει.

οτι πεις μεγαλε. μπορει να ειπε μαλακια ο p900 αλλα ειναι απλα ενα νικ κανεις δε δινει τοοοοοση βαση. αφου λοιπον σε νοιαζει το "φαινεσθαι" ακουτα και ασε τα χεσε και κατουρα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom