Νέα

Έχετε εκδικηθεί πρώην;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα DoBeL
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 100
  • Εμφανίσεις 11K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.445
Κριτικές
1
Like
2.815
Πόντοι
456
Επειδή συνήθως οι περισσότερες, δεν σε ξεχνάνε ποτέ και πάντα κάνουν την κίνηση και ξαναγυρνούν και θέλουν να τα ξαναπείτε κάποια στιγμή, η καλύτερη εκδίκηση είναι να δείξεις ότι την αγνοείς και να μην ξαναβρεθείτε ποτέ. Θα σκάσει γιατί θα καταλάβει ότι εσύ προχώρησες και είσαι καλά, ενώ αυτή έχει μπει σε μια λάθος σχέση και αναπολεί την προηγούμενη κατάσταση μαζί σου.
ειπα να γράψω κατι παρομοιο αλλα με πρόλαβες
 
OP
OP
DoBeL

DoBeL

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Νοε 2022
Μηνύματα
384
Κριτικές
34
Like
3.017
Πόντοι
2.591
Η κοπέλα μου με παράτησε επειδή δεν τα πηγαίναμε καλά τον τελευταίο καιρό για άλλον αλλά γρήγορα το μετάνιωσε και μετά από 10 μέρες άρχισε να με παρακαλάει να γυρίσω πίσω αλλά εγώ νοιωθω προδομένος. Ένας φίλος μου με συμβουλεύει να της ζητήσω να κάνουμε τρίο με καμμία φίλη της. Η αλήθεια είναι πως έτσι μπορεί να το ξεπεράσω και να μην νοιωθω μείον αλλά δεν το βλέπω να γίνεται και θα ξανακολλησω μαζί της. Τι να κάνω; Την γουστάρω αλλά είναι θυμωμένος μαζί της. Αυτό τουλάχιστον θα είναι ένα revenge αν γίνει. Αυτή τη στιγμή έχουν περάσει ήδη 3 μήνες από τον χωρισμό.
Σωστός π φίλος.
Γυρνα να την έχεις καπαρωμένη και κεράτωνε αβέρτα
 

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.514
Κριτικές
28
Like
10.425
Πόντοι
3.296
Υπάρχουν πολλές παράμετροι σε κάθε ιστορία...
Πόσο καιρό είχατε σχέση;
Πώς περνούσες;
Πόσο είχες επενδύσει σε αυτή ; Σημαντικό...
Γιατί έληξε;
Μία σχέση δύο-τριών μηνών, λες στα παπάρια μου...Μία σχέση όμως ετών, το πρώτο που σκέφτεσαι είναι ότι σου έφαγε χρόνια από τη ζωή σου.
Τα αρνητικά συναισθήματα, έρχονται αμέσως μετά το χωρισμό. Γι' αυτό το μόνο φάρμακο εκείνη τη στιγμή, είναι ποτό και γυναίκες, έστω και επί πληρωμή.
Ναι δε διαφωνω αλλα συναισθηματα εχεις σε διαφορετικες καταστασεις.
Ακομη και σε ενα επωδυνο χωρισμο ομως...τι ακριβως να εκδικηθεις οταν ενας ανθρωπος σταματαει να σε θελει για οποιονδηποτε λογο;
Η φραση "μου εφαγε χρονια απο τη ζωη μου" ταιριαζει περισσοτερο σε γυναικα μια και αυτες εχουν ημερομηνια ληξης με πιο στενα περιθωρια απ του ανδρα.
Επισης υποννοει οτι επενδυσες σε κατι μελλοντικο.Αυτο το κανουν συνηθως οι γυναικες.
Σε ενα ανδρα μπορει να πονεσει η απορριψη στον εγωισμο και η ξαφνικη απουσια ενος ανθρωπου που ηταν στη ζωη του και τωρα δεν ειναι πλεον.
Αυτα τα δυο σε συνδυασμο μπορει να προκαλεσουν εντονο ψυχικο πονο ειδικα σε ενα ανθρωπο ευαισθητο χωρις κοινωνικο κυκλο.
Ωστοσο ακομη κι ετσι η εκδικηση δεν οδηγει πουθενα.Δε θεραπευει τον πονο.
Η αναρρωση θα πρεπει να ειναι το πρωτο μελημα.
Αυτο σημαινει χτισιμο σιγα σιγα μιας ζωης που δεν περιλαμβανει την πρωην.
Η εκδικηση της δινει ποντους αξιας κι εσενα σου αφαιρει αξιοπρεπεια και χρονο για να αναρρωσεις.
 

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.676
Like
2.717
Πόντοι
456
Καμία ελλεινιδα δεν παρακαλάει. Μη λέτε ότι να ναι.. Εκτός πια και αν έχεις κάτι εκατομμύρια στη τραπεζα
 

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.563
Like
2.873
Πόντοι
506
Μια 20άρα ειχε πάει να μου χτυπήσει το αυτοκίνητο με το τακούνι της.
Ουυυ καλα εισαι. Απο νευρα εχουν μπολικα οι Ελληνιδες. Ανα πασα στιγμη μπορει να μετατραπουν σε ταυρο.

Εχουν μαθει απο μικρες να γινεται παντα το δικο τους (υπερχαιδεμενες πριγκιπισσες).
 

Nofucksgiven

Σεβαστός
Εγγρ.
6 Ιαν 2014
Μηνύματα
587
Κριτικές
27
Like
1.943
Πόντοι
1.196
ναι της ειπα εισαι και φαινεσαι.
 
Εγγρ.
28 Μαΐ 2011
Μηνύματα
10.258
Κριτικές
7
Like
13.999
Πόντοι
3.936
Ουυυ καλα εισαι. Απο νευρα εχουν μπολικα οι Ελληνιδες. Ανα πασα στιγμη μπορει να μετατραπουν σε ταυρο.

Εχουν μαθει απο μικρες να γινεται παντα το δικο τους (υπερχαιδεμενες πριγκιπισσες).

Ωραίο μωρό αλλά όχι και να μου χαράξει το αμάξι;


Την έστειλα να πάει να χαράξει την ψυχούλα κάποιου άλλου.
 

Dr. Kolompo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
2.806
Like
3.627
Πόντοι
456
Τύποι διαβάζω για επιστροφές και μου κάνει εντύπωση.
Πιστεύω γυναίκα που θα φύγει δεν ξαναγυρίζει π-ο-τ-έ.
Βασικά στο 2βδόμαδο-βαριά μήνα σε έχει ξεχάσει τελείως, τι να γυρίσει, πόσο μάλλον να κάνει και σκηνές :confused:
 

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.186
Like
1.853
Πόντοι
216
Η κοπέλα μου με παράτησε επειδή δεν τα πηγαίναμε καλά τον τελευταίο καιρό για άλλον αλλά γρήγορα το μετάνιωσε και μετά από 10 μέρες άρχισε να με παρακαλάει να γυρίσω πίσω αλλά εγώ νοιωθω προδομένος. Ένας φίλος μου με συμβουλεύει να της ζητήσω να κάνουμε τρίο με καμμία φίλη της. Η αλήθεια είναι πως έτσι μπορεί να το ξεπεράσω και να μην νοιωθω μείον αλλά δεν το βλέπω να γίνεται και θα ξανακολλησω μαζί της. Τι να κάνω; Την γουστάρω αλλά είναι θυμωμένος μαζί της. Αυτό τουλάχιστον θα είναι ένα revenge αν γίνει. Αυτή τη στιγμή έχουν περάσει ήδη 3 μήνες από τον χωρισμό.

Μην την πάρεις πίσω, πίστεψέ με...Μπούμερανγκ.
Αν δεχτείς, οι γυναίκες βλέπουν ότι είσαι αδύναμος, ακόμα και αν δεν είσαι.
Σε εμένα έφυγε κάποια για ασήμαντο λόγο, μετά από μία εβδομάδα ζητά επανασύνδεση, δέχομαι και τελικά τι έγινε, ξέρεις;
Μετά από 1 μήνα διαλύθηκε εντελώς, αναμενόμενο, και τι μου είπε: "Εγώ φταίω που σου έδωσα δεύτερη ευκαιρία..."
Αντιλαμβάνεσαι λοιπόν...
 

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.186
Like
1.853
Πόντοι
216
Ναι δε διαφωνω αλλα συναισθηματα εχεις σε διαφορετικες καταστασεις.
Ακομη και σε ενα επωδυνο χωρισμο ομως...τι ακριβως να εκδικηθεις οταν ενας ανθρωπος σταματαει να σε θελει για οποιονδηποτε λογο;
Η φραση "μου εφαγε χρονια απο τη ζωη μου" ταιριαζει περισσοτερο σε γυναικα μια και αυτες εχουν ημερομηνια ληξης με πιο στενα περιθωρια απ του ανδρα.
Επισης υποννοει οτι επενδυσες σε κατι μελλοντικο.Αυτο το κανουν συνηθως οι γυναικες.
Σε ενα ανδρα μπορει να πονεσει η απορριψη στον εγωισμο και η ξαφνικη απουσια ενος ανθρωπου που ηταν στη ζωη του και τωρα δεν ειναι πλεον.
Αυτα τα δυο σε συνδυασμο μπορει να προκαλεσουν εντονο ψυχικο πονο ειδικα σε ενα ανθρωπο ευαισθητο χωρις κοινωνικο κυκλο.
Ωστοσο ακομη κι ετσι η εκδικηση δεν οδηγει πουθενα.Δε θεραπευει τον πονο.
Η αναρρωση θα πρεπει να ειναι το πρωτο μελημα.
Αυτο σημαινει χτισιμο σιγα σιγα μιας ζωης που δεν περιλαμβανει την πρωην.
Η εκδικηση της δινει ποντους αξιας κι εσενα σου αφαιρει αξιοπρεπεια και χρονο για να αναρρωσεις.
Να γίνει sticky παρακαλώ.
Έτσι ακριβώς είναι. Αλλά όταν συμβεί ο χωρισμός, δε μπορείς να σκεφτείς έτσι. Σκέφτεσαι μόνο αρνητικά, το πώς θα της κάνεις κακό, θα την ξεφτιλίσεις, θα πεις λόγια για αυτήν.
Γιατί λες ότι οι άντρες δεν επενδύουν; Αν βρεθεί η κατάλληλη, επενδύουμε και εμείς, άσχετα αν δεν το δείχνουμε.
Καλώς ή κακώς, ο κοινωνικός κύκλος από ένα σημείο και μετά, ηλικιακά, μένει σταθερός, ή καλύτερα, στάσιμος.
Όσο πιο μικρός, τόσο πιο εύκολα θα μπεις στην κανονικότητα και πάλι.
 

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.186
Like
1.853
Πόντοι
216
Εμένα σπαμαρε μέχρι και το τελεγκραμ, έκανα τη μαλακια τοτε και εστειλα, κατέβηκα με το αμάξι 5 το πρωί 40 χιλιόμετρα, αυτή ήταν με μια άλλη σε airbnb, δε θα ξεχάσω το κλάμα. Στη μέση του δρόμου τρέχοντας, γονατιστή, αγκαλιά, φάτσα κολλημένη στον πουτσο μου και να οδυρεται. Κλάμα, στανταρ κάποιος έβγαλε βίντεο. Σε συγχωρω για οποιες πηδηξες, σ αγαπάω, κτλ. Εν τω μεταξυ δεν ειχα πηδηξει καμια. Μισή ώρα με 45 λεπτα κλάμα δυνατό ασταμάτητο. Είχε πιει κόκα κιόλας, έλεγα θα μου μείνει. Το ίδιο πρωί ρε μαλακά είχε γίνει ίδια.... μα το θεό την ίδια μέρα... όπως μου είπε και μια τύπισσα μετά, "δεν εχει σωτηρία αυτή παλικάρι μου". Και όντως δεν έχει. Το αστείο είναι ότι μετά έπεσα σε χειρότερες, η μία πίσω από την άλλη, μέχρι και με τρανς είχα σχέση, τρεις. Εν τελει αρρωστησα, αλλά ζω. Μακριά και προσοχή Σωτήρη.
Αναμενόμενο.
Αρρώστησες ψυχολογικά εννοείς; Ίσως φταίει το ότι σκέφτηκες ότι πρέπει γρήγορα να ξανακάνεις σχέση και έπεφτες στην κάθε πατσαβούρα.
Ισχύει αυτό που έγραψε ο φίλος @troubaman , πρέπει να αναρρώσεις πρώτα.
 

Syrios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2012
Μηνύματα
1.834
Κριτικές
8
Like
1.370
Πόντοι
216
Και κανονικά και ψυχολογικά. Δεν έχω πάει με καμία εδώ και 6 μήνες, προσπαθώντας να γλυτώσω & αναρρώσω. Γαμα τα. Και δω μπήκα δλδ για να φύγει λίγο το στρες.
Γεμίσαμε ψυχάκηδες στο σάιτ ... Δεν υπάρχει κάποιο φόρουμ να πάνε όλοι οι φορτωμένοι να βγάλουν τα ψυχολογικά τους ? Γεμίσαμε τρελούς που περπατάνε στους δρόμους και παραμιλάνε μόνοι τους.
 

ksefyliaris

Μέλος
Εγγρ.
3 Οκτ 2023
Μηνύματα
26
Like
29
Πόντοι
0
Καταρχήν δεν είναι Ελληνίδα, Γερμανίδα είναι. Κι όταν λέω παρακαλάει, ίσως να μην το διατύπωσα σωστά. Δεν εννοώ να κλαίει να οδύρεται και να κάνει καραγκιοζιλικια μες στην μέση του δρόμου εννοώ να μου ζητάει συγγνώμη και να έχει κάνει 2-3 προσπάθειες επανασύνδεσης. Που είναι too much για αυτήν. Δεν ήταν και πολύ εκδηλωτική, Γερμανίδα γαρ . Και γιατί τέτοια καχυποψια ρε μάγκες. Δεν σας είπα ούτε πως γαμαω και δέρνω ούτε πως έκανα παρτουζα καθε βράδυ. Πως αυτή με παράτησε για άλλον και τώρα θέλει επανασύνδεση λέω. Δεν είναι και τόσο τρελό ούτε και με κολακεύει. Πληγωμένος νοιωθω. Το ότι δεν με κερατωσε και ότι πηδηχτηκε μετά το ξέρω. Μην ρωτάτε πως αλλά το ξέρω αδιαμφισβήτητα. Αλλά και πάλι με πονάει .
 

ksefyliaris

Μέλος
Εγγρ.
3 Οκτ 2023
Μηνύματα
26
Like
29
Πόντοι
0
Και κανονικά και ψυχολογικά. Δεν έχω πάει με καμία εδώ και 6 μήνες, προσπαθώντας να γλυτώσω & αναρρώσω. Γαμα τα. Και δω μπήκα δλδ για να φύγει λίγο το στρες.
Εεε υπομονή αδερφέ. Εύχομαι σύντομα να είσαι και πάλι κομπλέ
 

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.186
Like
1.853
Πόντοι
216
Και κανονικά και ψυχολογικά. Δεν έχω πάει με καμία εδώ και 6 μήνες, προσπαθώντας να γλυτώσω & αναρρώσω. Γαμα τα. Και δω μπήκα δλδ για να φύγει λίγο το στρες.
Είναι προς τιμήν σου που το λες, γιατί εδώ βλέπω συνήθως μηνύματα από άντρες που σφυροκοπάνε στο κρεβάτι και την είδαν πασάδες.
Όλοι περάσαμε από τέτοιες φάσεις και πίστεψέ με είναι για καλό. Θα μάθεις να αναγνωρίζεις τοξικές συμπεριφορές από χιλιόμετρα μετά και θα τις σουτάρεις αμέσως.
 

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.514
Κριτικές
28
Like
10.425
Πόντοι
3.296
Η κοπέλα μου με παράτησε επειδή δεν τα πηγαίναμε καλά τον τελευταίο καιρό για άλλον αλλά γρήγορα το μετάνιωσε και μετά από 10 μέρες άρχισε να με παρακαλάει να γυρίσω πίσω αλλά εγώ νοιωθω προδομένος. Ένας φίλος μου με συμβουλεύει να της ζητήσω να κάνουμε τρίο με καμμία φίλη της. Η αλήθεια είναι πως έτσι μπορεί να το ξεπεράσω και να μην νοιωθω μείον αλλά δεν το βλέπω να γίνεται και θα ξανακολλησω μαζί της. Τι να κάνω; Την γουστάρω αλλά είναι θυμωμένος μαζί της. Αυτό τουλάχιστον θα είναι ένα revenge αν γίνει. Αυτή τη στιγμή έχουν περάσει ήδη 3 μήνες από τον χωρισμό.
Να πας παρακατω τυπε.
Αμα εχεις αισθηματα το ποταμι δε γυριζει πισω.Δεν εχει νοημα μια νεα αρχη.
Βρεθειτε να της ριξεις εναν σαν απομυθοποιηση(για σενα κυριως και οχι για εκδικηση)και μετα αντε γεια.
Θα θεραπευσει καπως την αυτοεκτιμηση σου.
Και μετα απο καποιο καιρο θα δεις που θα νοιωσεις υγεια στην ψυχη σου γιατι θα κλεισει το τραυμα.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
385
Like
364
Πόντοι
21
Για του λόγου το αληθές όμως την εκδίκιση αυτές την σκεφτονται πιο πολύ και κυρίως την πετυχένουν με "φίλους" μας, που εν μέρη "καλό" για μας με την έννοια πως αποκαλύπτουν τι φίδια έχουμε δίπλα μας και πέφτουν οι μάσκες μιας δια παντως.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom