Νέα

Έχετε εκδικηθεί πρώην;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα DoBeL
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 100
  • Εμφανίσεις 11K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
5.588
Κριτικές
24
Like
9.730
Πόντοι
4.746
Πολύ υπεράνω σε βρίσκω
οχι απλα δεν δινω σημασια και με φιλους το ιδιο .Ολα μεσα στην καρκαλα ειναι και μαγειρευονται ,τα πραγματα ειναι τοσο απλα που εμεις τα κανουμε δυσκολα με το να τα σκεφτομαστε .
Παραδειγμα ποσες φορες δεν εχεις αγχωθει για κατι και στο τελος πηγαν ολα ρολοι
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
5.588
Κριτικές
24
Like
9.730
Πόντοι
4.746
Οι φονοι που γινονται μεταξυ στα ανδρογυνα και γιατι γιατι γινονται;;;παραδειγμα την σκοτωσε με δεκα μαχαιριες η για εκδικηση σκοτωσε το παιδ κλ[π γιατι ειναι εγωιστης, ζηλιαρης ,εμμονικος κλπ και σκεφτεται το ιδιο πραγμα συνεχεια το δουλευει στο μυαλο του και το μεγαλοποιει παραδειγμα θα φυγει η καργιολα θα μου παρει τα παιδια οχι μωρη πουτανα θα σου γαμιζω το κερατο και γινεται το μπαμ , αλλο η καργιολα εχει γκομενο σιγουρα γαμιεται η πουτανα θα της ξεσκιζω τα κωλοβαρδουλα και γινεται το μπαμ
 
Τελευταία τροποποίηση:
Εγγρ.
28 Μαΐ 2011
Μηνύματα
10.258
Κριτικές
7
Like
13.999
Πόντοι
3.936
Οι φονοι που γινονται μεταξυ στα ανδρογυνα και γιατι γιατι γινονται;;;παραδειγμα την σκοτωσε με δεκα μαχαιριες η για εκδικηση σκοτωσε το παιδ κλ[π γιατι ειναι εγωιστης, ζηλιαρης ,εμμονικος κλπ και σκεφτεται το ιδιο πραγμα συνεχεια το δουλευει στο μυαλο του και το μεγαλοποιει παραδειγμα θα φυγει η καργιολα θα μου παρει τα παιδια οχι μωρη πουτανα θα σου γαμιζω το κερατο και γινεται το μπαμ .

Εκεί μιλάμε για ψυχιατρικές ασθένειες.

Ο μύστης άνοιξε απλά θέμα για χαβαλοεκδίκηση
 
Εγγρ.
28 Μαΐ 2011
Μηνύματα
10.258
Κριτικές
7
Like
13.999
Πόντοι
3.936
Εγώ πήδηξα ακα μια άλλη φίλη στο γκαράζ και ανεβαίνοντας σπίτι της τον έδωσα πίπα κατευθείαν

Ρε μαλακα, τι κάνεις εδώ;

Μόνο ο μέγας ΟΣ τα έχει κάνει αυτά.


Εσυ δεν είσαι;
 

Μάγος του ΟΖ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2022
Μηνύματα
605
Like
1.293
Πόντοι
206
Η περιφρόνηση θεωρώ ότι ναι η καλύτερη εκδίκηση.
Δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα από περιφρονημένη γυναίκα, υπάρχει κίνδυνος να γυρίσει μπούμερανγκ.
Από μακρύα και αγαπημένοι το καλύτερο από όλα, πάμε για άλλα
 

ypotaktikos97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Απρ 2023
Μηνύματα
1.198
Κριτικές
21
Like
5.902
Πόντοι
2.846
Η μεγαλύτερη ''εκδίκηση'' που τους κάνω είναι να ζουν μακριά μου.. Δεν χρειάζεται κάτι άλλο.. Οταν συνειδητοποιούν τι έχασαν, τότε ειναι αργά, το πουλακι πάει, πέταξε...:buck2:
Οπως είπαν και οι συνάδελφοι η καλύτερη ''εκδίκηση'' ειναι να δουν οτι έχεις προχωρήσει την ζωή σου και δεν σου καίγεται καρφάκι πλέον για αυτές.
 
Τελευταία τροποποίηση:

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.514
Κριτικές
28
Like
10.425
Πόντοι
3.296
Η εκδικηση ειναι ταπεινο συναισθημα.
Να εκδικηθω για ποιο λογο;
Αφου ειναι πρωην ανηκει στο παρελθον.
Αν με πληγωσε,εθιξε τον εγωισμο μου ο οποιος θα ταπεινωθει ακομη περισσοτερο αν αναλωθω στο να την εκδικηθω.
Θα μου περασει η πικρα με μια αλλη γυναικα που θα με κανει να ξεχασω την πρωην.
 

Ioannismetaxas

Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2023
Μηνύματα
34
Like
86
Πόντοι
0
Κάποτε, μετά από ένα αχαστο δελτίο, κάθισα και ανέλυσα το θέμα αυτό. Εκδίκηση σε πρώην και είχα ένα στόρι βγαλμένο από ταινία και το δίκιο μαζί μου. Βασικά "αρρωστησα" εξαιτίας της. Μέχρι που κατάλαβα ότι δεν υφίσταται η λέξη "μισος". Η μόνη λέξη που υφίσταται είναι η "ζηλια". Και οποιοσδήποτε κάτσει κάτω και τα αναλύσει, τις φοβίες του, τα κόμπλεξ του, τη ζωη του κτλ, θα διαπιστώσει ότι δε νιώθει μίσος, ούτε θέλει εκδίκηση. Απλά θέλει να μη νιώθει ζήλια, παράπονο, ότι αδικήθηκε και πάει λέγοντας. Γι' αυτό και όταν η ζωή μας πάει καλά και νιώσουμε συνειδητά ότι αποδεχόμαστε την κατάσταση μας ως "αρεστη" σε εμάς και "αποδεχουμενη" από τον κοινωνικό περίγυρο, τότε ως δια μαγείας ξεχνάμε εντελώς την πρώην και τα πλάνα εκδίκησης και δε συμμαζεύεται. Και μετα απο καιρό αναπολείς και λες "κοιτα με τι ασχ.. όχι, βασικα δεν αναπολείς καθόλου. Είσαι αλλού και καλά.

Ζήλια φίλε μου. Το μίσος δεν υφίσταται.
Σοφά τα λόγια σου και συμφωνώ απόλυτα!
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
18.818
Κριτικές
8
Like
24.401
Πόντοι
6.336
Κάποτε, μετά από ένα αχαστο δελτίο, κάθισα και ανέλυσα το θέμα αυτό. Εκδίκηση σε πρώην και είχα ένα στόρι βγαλμένο από ταινία και το δίκιο μαζί μου. Βασικά "αρρωστησα" εξαιτίας της. Μέχρι που κατάλαβα ότι δεν υφίσταται η λέξη "μισος". Η μόνη λέξη που υφίσταται είναι η "ζηλια". Και οποιοσδήποτε κάτσει κάτω και τα αναλύσει, τις φοβίες του, τα κόμπλεξ του, τη ζωη του κτλ, θα διαπιστώσει ότι δε νιώθει μίσος, ούτε θέλει εκδίκηση. Απλά θέλει να μη νιώθει ζήλια, παράπονο, ότι αδικήθηκε και πάει λέγοντας. Γι' αυτό και όταν η ζωή μας πάει καλά και νιώσουμε συνειδητά ότι αποδεχόμαστε την κατάσταση μας ως "αρεστη" σε εμάς και "αποδεχουμενη" από τον κοινωνικό περίγυρο, τότε ως δια μαγείας ξεχνάμε εντελώς την πρώην και τα πλάνα εκδίκησης και δε συμμαζεύεται. Και μετα απο καιρό αναπολείς και λες "κοιτα με τι ασχ.. όχι, βασικα δεν αναπολείς καθόλου. Είσαι αλλού και καλά.

Ζήλια φίλε μου. Το μίσος δεν υφίσταται.
images (20).jpeg


:rockon::rockon::rockon:
 

LION-974

Σπουδαίος
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.386
Κριτικές
10
Like
2.784
Πόντοι
3.385
Εκδίκηση υπό την έννοια να τους κάνω ''κακό'', δεν το έχω κάνει και δε νομίζω ότι θα το έκανα, σιγά μην πάω να ασχοληθώ με την καθεμιά αναλώσιμη.
Αν κάποιες είχαν γυρίσει στο παρελθόν κάποια στιγμή, η ''εκδίκηση'' θα ήταν είτε να τις φτύσω κατάμουτρα είτε να τις χύσω κατάμουτρα (πριν τις φτύσω στη συνέχεια).
 

Aristippos

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2011
Μηνύματα
378
Like
412
Πόντοι
21
Όταν παίζαμε μπάσκετ στη γειτονιά είχαμε ένα τύπο που φροντίζαμε να του ρίχνουμε τάπα στην πρώτη ή τη δεύτερη φάση. Μετά σκυλιαζε προσπαθούσε σε όλο τον αγώνα να την ανταποδώσει. Ουσιαστικά οι άλλοι έπαιζαν με ένα παίκτη λιγότερο και στο τέλος κερνούσαν το βράδυ τις μπυρες.
 

gamawmetiskaltses

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.559
Like
12.711
Πόντοι
2.256
Όταν ήμουν 19,με παράτησε ενώ ήμουν φαντάρος!!!(εγώ είχα σχέδια για εμάς) Πόνεσα αλλά ΟΚ ξεπεράστηκε.
Μόλις απολύθηκα, έμαθα ότι τραβιόταν με άλλον πριν με χωρίσει. Πήδηξα και τις δύο κολλητές της και τους γάμησα την Αγία τριάδα που είχαν φτιάξει από το δημοτικό σχολείο!!! Μετά από 30+ χρόνια εντάξει, μιλιούνται αλλά δεν ξαναέγιναν ποτέ κολλητές!!!!
 

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.187
Like
1.853
Πόντοι
216
Ναι, το είχα σκεφτεί κάποτε να εκδικηθώ.
Μία σχέση με είχε πετύχει σε πολύ άσχημη στιγμή ψυχολογικά και μου έκανε το βίο αβίωτο και εγώ το ανεχόμουν, δυστυχώς.
Αλλά επειδή έχω ιδανικά και πιστεύω σε αυτά, κατάλαβα ότι δεν είναι ο τρόπος μου αυτός.
Και πρόσφατα διάβασα ένα ρητό, δεν ξέρω ποιός το είπε, νομίζω ο Κομφούκιος: "Όποιος ετοιμάζεται για εκδίκηση, ας σκάψει δύο τάφους πρώτα".
 

Calico cat

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2022
Μηνύματα
1.337
Like
2.898
Πόντοι
456
Είχα εκδικηθεί μια πρώην όταν τα είχαμε...

Ήταν στα πρώτα ραντεβού που βγαίναμε και με είχε στήσει 2 φορές από ένα μισάωρο...Την τρίτη φορά επίτηδες της έδωσα ραντεβού στον ηλεκτρικό και δεν πήγα ποτέ. Έφαγε κοντά στη μία ώρα να έρθει ,έπαιρνε τηλέφωνα λύσσαξε αλλά εγώ κύριος είχα βγει με φίλους μου.

Εννοείται δεν άργησε ποτέ ξανά και επιβεβαίωσε τον κανόνα ότι όσο τις φτύνεις κολλάνε :2funny:

Εγώ ειλικρινά δεν περίμενα να ξαναβρεθούμε αλλά τελικά αν το παίξεις λίγο σκληρός μετράει...
 

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.187
Like
1.853
Πόντοι
216
Η εκδικηση ειναι ταπεινο συναισθημα.
Να εκδικηθω για ποιο λογο;
Αφου ειναι πρωην ανηκει στο παρελθον.
Αν με πληγωσε,εθιξε τον εγωισμο μου ο οποιος θα ταπεινωθει ακομη περισσοτερο αν αναλωθω στο να την εκδικηθω.
Θα μου περασει η πικρα με μια αλλη γυναικα που θα με κανει να ξεχασω την πρωην.
Υπάρχουν πολλές παράμετροι σε κάθε ιστορία...
Πόσο καιρό είχατε σχέση;
Πώς περνούσες;
Πόσο είχες επενδύσει σε αυτή ; Σημαντικό...
Γιατί έληξε;
Μία σχέση δύο-τριών μηνών, λες στα παπάρια μου...Μία σχέση όμως ετών, το πρώτο που σκέφτεσαι είναι ότι σου έφαγε χρόνια από τη ζωή σου.
Τα αρνητικά συναισθήματα, έρχονται αμέσως μετά το χωρισμό. Γι' αυτό το μόνο φάρμακο εκείνη τη στιγμή, είναι ποτό και γυναίκες, έστω και επί πληρωμή.
 

lycienr

Σεβαστός
Εγγρ.
1 Νοε 2011
Μηνύματα
1.514
Κριτικές
37
Like
1.446
Πόντοι
1.096
είστε όλοι ωραίοι, όμως φοβάμαι αγαπητοί συμφορουμίτες ότι σας έχω όλους εύκολα

πριν χρόνια τα έχω με μια τύπισσα που ενώ ήταν λεπτή και είχε τρέλα με την γυμναστική ταυτόχρονα ήταν και πολύ γλυκατζού

εγώ σιχαίνομαι τα γλυκά, η ζάχαρη με απωθεί πχ ποτέ στην ζωή μου δεν έχω πιεί αναψυκτικό ή γλυκό ποτό κλπ

είχαμε μια ωραία, αλλά εκρηκτική σχέση κι αλήθεια είναι ότι ήταν μεγάλο τρελοκομείο. Πάντως, το βράδυ που χωρίσαμε και μαλώσαμε, πήγα κρυφά κι άνοιξα το ψυγείο της κι έφαγα και τις 3 πάστες που είχε μέσα!

μιλάμε έγινε της πουτάνας ! μέχρι σκαμπίλι πήγε να μου δώσει κι εγώ γελώντας έτρεχα γύρω γύρω από το τραπέζι της κουζίνας. Ακόμα όταν το θυμάμαι γελάω κυρίως με την δική μου χαζότρελη έμπνευση να φάω τα γλυκά. Ακούγεται ίσως κουτό τώρα, αλλά πάνω στην φάση είχε τρελό γέλιο......

παίδες δεν χρειάζεται καμία εκδίκηση.
Η καλύτερη λύση όπως είπαν κι άλλοι πριν είναι να πας παρακάτω και να συνεχίσεις την ζωή σου.
 

gamawmetiskaltses

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.559
Like
12.711
Πόντοι
2.256
είστε όλοι ωραίοι, όμως φοβάμαι αγαπητοί συμφορουμίτες ότι σας έχω όλους εύκολα

πριν χρόνια τα έχω με μια τύπισσα που ενώ ήταν λεπτή και είχε τρέλα με την γυμναστική ταυτόχρονα ήταν και πολύ γλυκατζού

εγώ σιχαίνομαι τα γλυκά, η ζάχαρη με απωθεί πχ ποτέ στην ζωή μου δεν έχω πιεί αναψυκτικό ή γλυκό ποτό κλπ

είχαμε μια ωραία, αλλά εκρηκτική σχέση κι αλήθεια είναι ότι ήταν μεγάλο τρελοκομείο. Πάντως, το βράδυ που χωρίσαμε και μαλώσαμε, πήγα κρυφά κι άνοιξα το ψυγείο της κι έφαγα και τις 3 πάστες που είχε μέσα!

μιλάμε έγινε της πουτάνας ! μέχρι σκαμπίλι πήγε να μου δώσει κι εγώ γελώντας έτρεχα γύρω γύρω από το τραπέζι της κουζίνας. Ακόμα όταν το θυμάμαι γελάω κυρίως με την δική μου χαζότρελη έμπνευση να φάω τα γλυκά. Ακούγεται ίσως κουτό τώρα, αλλά πάνω στην φάση είχε τρελό γέλιο......

παίδες δεν χρειάζεται καμία εκδίκηση.
Η καλύτερη λύση όπως είπαν κι άλλοι πριν είναι να πας παρακάτω και να συνεχίσεις την ζωή σου.
Αφού δε σε έπιασε κόψιμο με τόση ζάχαρη μαζεμένη... Όλα ΟΚ!!!!
 

ksefyliaris

Μέλος
Εγγρ.
3 Οκτ 2023
Μηνύματα
26
Like
29
Πόντοι
0
Η κοπέλα μου με παράτησε επειδή δεν τα πηγαίναμε καλά τον τελευταίο καιρό για άλλον αλλά γρήγορα το μετάνιωσε και μετά από 10 μέρες άρχισε να με παρακαλάει να γυρίσω πίσω αλλά εγώ νοιωθω προδομένος. Ένας φίλος μου με συμβουλεύει να της ζητήσω να κάνουμε τρίο με καμμία φίλη της. Η αλήθεια είναι πως έτσι μπορεί να το ξεπεράσω και να μην νοιωθω μείον αλλά δεν το βλέπω να γίνεται και θα ξανακολλησω μαζί της. Τι να κάνω; Την γουστάρω αλλά είναι θυμωμένος μαζί της. Αυτό τουλάχιστον θα είναι ένα revenge αν γίνει. Αυτή τη στιγμή έχουν περάσει ήδη 3 μήνες από τον χωρισμό.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom