Νέα

Έχει κάνει κανείς περιτομή;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα maturelover2013
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 327
  • Εμφανίσεις 51K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

DJ Aristarxos

Μέγας
Εγγρ.
13 Ιουν 2021
Μηνύματα
6.337
Like
15.903
Πόντοι
3.556
Πρώτε, πρόσεχε μήπως δεν σου βγει το sudoku και μέσα στα νεύρα σου, ρίξεις το τάνκερ πάνω στην Πατούλαινα:2funny::2funny:
1672642680718.png
Ωραία ήταν η πατουλαινα!
 

ypotaktikos97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Απρ 2023
Μηνύματα
1.198
Κριτικές
21
Like
5.902
Πόντοι
2.846
Eκανα πριν έναν μήνα. Είχα φίμωση . Στην διάρκεια σεξουαλικής επαφής έπαθα παραφίμωση, φρικτή εμπειρία, πόνος, δυσκολία ακομα και να περπατήσεις καθώς σε ενοχολουσε οταν ερχόταν σε επαφή με το εσώρουχο . Ευτυχως μετά απο λίγη ώρα μου πέρασε και επανήλθε στην γνωστή του θέση, χωρις να ειναι κατεβασμένο δηλαδή το πετσάκι. Το πρόβλημα ομως παρέμεινε. Μετά απο πολλή σκέψη , καθώς το φοβόμουν , μιλαμε για ένα σημείο ιδιαίτερο για μας μηνξεχνάμε, αποφάσισα να κανω το χειρουργείο σε ιδιωτική κλινική. Εκανα ολική νάρκωση , δεν κατάλαβα κάτι. Οταν ξύπνησα είδα απλώς τα ράμματα . Ενοχλήσεις υπήρχαν την πρώτη εβδομάδα κυρίως , οταν το πεος ερχοταν σε επαφη με το εσώρουχο. Χρειαζοταν καθε φορα που πηγαινα τουαλετα, να αλλαζω γάζα. Μετά στην δευτερη εβδομάδα πήγαν καλυτερα τα πράγματα, έκανα και μπάνιο και στον έναν μήνα οι ενοχλήσεις και τα τελευταια ράμματα υποχώρησαν. Ισως ενα 5% εχει μεινει σαν ενοχληση, θα δωσω λιγο ακομα χρονο προτου δοκιμάσω πλήρη επαφή. Σε στοματικό και χειρωνακτική δεν εχω θεμα, εγινε test drive.
Επισης στύση είχα απο την πρώτη μέρα, δεν μπα να πονάς, αν το μυαλό σκέφτεται αυτά που σκέφτεται το ''άρρωστο'' δικό μου, θα έχω στύση. Μονη αλλαγή μεχρι τώρα οτι αντέχω περισσότερο και για να τελειώσω θέλω περισσότερη ώρα, είτε μονος μου είτε με παρέα... Το πέος δεν ειναι πια τόσο ευαίσθητο οπως πριν καθώς ειναι μονιμως κατεβασμένο πια και έρχεται σε άμεση επαφή με το εσώρουχο. Να πω επισης οτι λόγω φίμωσης ειχα και πρόωρη εκσπερμάτωση, που τώρα δόξα τον Θεό δεν έχω. Γενικά αν θες να έχεις μια σεξουαλική υγιη ζωή και μια φυσιολογική ζωή και έχεις τέτοιο θέμα, μονοδρομος το χειρουργείο. Μετάνιωσα που δεν το έκανα νωρίτερα. Ισως ήταν αλλιώς κάποια πράγματα τώρα.
 

Er3bus28

Μέλος
Εγγρ.
6 Οκτ 2013
Μηνύματα
12
Like
12
Πόντοι
0
καλησπέρα έχω κάνει περιτομή λόγο φίμωσης. 'Εχουν περάσει περίπου 45 μέρες (έχουν φύγει σχεδόν τα ράμματα) μετά από πόσο καιρό μπορείς να κάνεις σεχ?
 
Εγγρ.
6 Ιουν 2022
Μηνύματα
326
Like
559
Πόντοι
81
Καλησπερα σε ολους !! Σε περιπτωση που υπαρξουν σημαδια απο τα ραμματα μετα το τελος του χειρουργειου της περιτομης λογω φιμωσης θελω να ρωτησω τα εξης
1) Το καψιμο των ραμματων που νομιζω γινεται με χρηση λειζερ απο δερματολογο εχει πολλες πιθανοτητες να γινει με επιτυχια ή το μετανιωνεις και θες τη τσαπου σου οπως πριν (απο θεμα εμφανισης)?
2) Η παραπανω διαδικασια σε τι τιμη κυμαινεται ?
3) Ειναι μια ή περισσοτερες συνδριες ?
Οποιος γνωριζει κατι ας το μοιραστει !!!
 
Τελευταία τροποποίηση:

ypotaktikos97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Απρ 2023
Μηνύματα
1.198
Κριτικές
21
Like
5.902
Πόντοι
2.846
καλησπέρα έχω κάνει περιτομή λόγο φίμωσης. 'Εχουν περάσει περίπου 45 μέρες (έχουν φύγει σχεδόν τα ράμματα) μετά από πόσο καιρό μπορείς να κάνεις σεχ?
Καλησπέρα. Kανονικά μετά απο έναν μήνα. Αλλά καλύτερα να ρωτήσεις και τον γιατρό σου ή να σε δει και αυτός και να σου δώσει το οκ.
 

alexandros 85

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Αυγ 2021
Μηνύματα
1.015
Κριτικές
17
Like
2.704
Πόντοι
1.206

ypotaktikos97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Απρ 2023
Μηνύματα
1.198
Κριτικές
21
Like
5.902
Πόντοι
2.846
Οι καλύτεροι γιατροί βρίσκονται εδώ :sunglasses:
Eξυπακούεται αυτό. Αλλά ας πάρει και μια δεύτερη γνώμη , δεν χάθηκε ο κόσμος. Δεν θα έχει φυσικά την αξιοπιστία και το κύρος που έχει η γνώμη ενός γιατρού εδώ, αλλά κάτι θα ειναι και αυτη..:D:
 

Stavros1711

Νέο Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2023
Μηνύματα
1
Like
0
Πόντοι
0
Καλησπέρα παιδιά!
Να μοιραστώ κι εγώ την δική μου εμπειρία.
Είμαι 56 χρονών. Έκανα μερική περιτομή λόγω φίμωσης. Παραθέτω τη μέχρι τώρα εμπειρία μου. Βρίσκομαι στη 18η ημέρα από την επέμβαση.
Κόστος €350. €250 η γιατρός και €100 η κλινική.
Η τοπική δε με έπιασε με τη μία και χρειάστηκε να μου κάνει 6-7 τσιμπιές. Πονάνε λίγο μέχρι να ενεργήσει η ξυλοκαϊνη, αλλά είναι ανεκτός ο πόνος.
Η επέμβαση κράτησε περίπου 50 λεπτά. Μετά από μια ώρα, έφυγα και από την κλινική.
Τις γάζες μου τις έβγαλε η γιατρός την επόμενη μέρα.
Είχα στύση από το 1ο βράδυ κιόλας. Η πρώτη εβδομάδα είναι λίγο χάλια ομολογώ, με τις βραδινές στύσεις να δημιουργούν αρκετό πόνο. Χρειάστηκε να σηκωθώ να κατουρήσω 2-3 φορές κάθε βράδυ, προκειμένου να μου φύγει η στύση.
Η επαφή της βαλάνου με το εσώρουχο, αρκετά ενοχλητική, με την ενόχληση να εστιάζεται κυρίως στην κορυφή της βαλάνου στο στόμιο της ουρήθρας, που είναι και το πιο ευαίσθητο, σε μένα τουλάχιστον.
Τα ράμματα έχουν αρχίσει κάποια και ξεφτίζουν, αλλά ακόμα δεν έχει φύγει κανένα. Η γιατρός μου είπε ότι μέχρι να κλείσω μήνα, θα έχουν φύγει οι περισσότερες. Είδωμεν..
Εννοείται πως ο αυνανισμός είναι ακόμα αδύνατος. Τις 2 πρώτες εβδομάδες, δεν είχα καθόλου όρεξη για οτιδήποτε σεξουαλικού περιεχομένου. Πλέον όμως στην τρίτη εβδομάδα που βρίσκομαι, το μυαλό μου πάει στο σεξ, ολοένα και πιο πολύ. Έχει αρχίσει και γίνεται βασανιστική η αναμονή.
Δεν ξέρω πως θα είναι το σεξ όταν αυτό θα είναι εφικτό, αλλά το μόνο που ξέρω είναι ότι ο αυνανισμός θα αποτελέσει πρόκληση για μένα. Όταν έχεις συνηθίσει τόσα χρόνια με το πετσάκι, δεν ξέρω...πιστεύω θα φάω μεγάλη ξενέρα όταν πρωτοδοκιμάσω να αυνανιστώ.
Αυτά τα ολίγα από μένα. Αν κάποιος θέλει να ρωτήσει κάτι, ή να μου πει τη δική του εμπειρία πάνω στις φοβίες μου, ευπρόσδεκτος.
 

Marketeer

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2015
Μηνύματα
48
Like
7
Πόντοι
0
Καλησπερα!

Μπορει καποιος να μοιραστει την εμπειρια του για περιτομη σε ηλικια μετα τα 40;
Λογω μικροτραυματισμων στο πετσακι που δε φευγουν μου συνεστησε γιατρος να την κανω (με ολικη αναισθησια για να μην υπαρξει πονος) αλλα φοβαμαι και την αποθεραπεια , πονους κτλ(2μηνο χωρις σεξ, οτι θα με επιρεασει και ψυχολογικα) αλλα και την αισθηση μετα, (αν αναισθητοποιειται η βαλανος και υπαρχει δυσκολια στο να τελειωσω η στην ευχαριστηση , και στον τροπο αυνανισμου).

Υπαρχει γιαυτο η σκεψη να γινει μερικη περιτομη ωστε να παραμεινει λιγο πετσακι να καλυπτει τη βαλανο σε μη στυση.

Εχει κανει κανεις μερικη περιτομη; Γενικα ποιες οι εμπιεριεσ οσων εχουν κανει σε προχωρημενη ηλικια μετα τα 35 πχ. Ειναι τεραστια η αλλαγη μετα απο τοσα χρονια συνηθειας στον αυνανισμο και στο σεξ. Αλλαζει τραγικα η αισθηση λογω αλλαγγης στην ευαισθησθα της βαλανου.
Η αληθεια ειναι οτι ποναω ανα καιρους λογω των τραυματισμων, εχω δοκιμασει καθε κρεμα αλλα καμια δεν το λυνει απολυτα και δυστυχως εχω σταματησει να ευχαριστιεμαι την πιπα.

Ευχαριστω για οποιοδηποτε feedback εστω και σε προσωπικο μηνυμα.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.040
Κριτικές
10
Like
5.336
Πόντοι
2.816

lelosbi

Μέλος
Εγγρ.
7 Σεπ 2023
Μηνύματα
228
Like
517
Πόντοι
81
Εγω εκανα στα 17 σε ιδιωτικη κλινικη, ολικη ναρκωση. Εκατσα μια μερα μεσα. Δεν θυμαμαι ποσο καιρο μου πηρε ωστε να τραβηξω την πρωτη μαλακια. Γαμησα μετα απο 2 μηνες σε μπουρδελο. Δεν μπορω να πω αν μετα την περιτομη κραταω περισοτερο στο sex γιατι πριν δεν ειχα ολοκληρωμενες επαφες. Kαποιοι λενε οτι μετα την περιτομη το πεος μεγαλωνει λιγο και γινεται πιο "αναισθητο". Εμενα ουτε μεγαλωσε ουτε εχασε σε ευαισθησια.
 

psikakos1980

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2009
Μηνύματα
175
Like
87
Πόντοι
1
Καλησπερα!

Μπορει καποιος να μοιραστει την εμπειρια του για περιτομη σε ηλικια μετα τα 40;
Λογω μικροτραυματισμων στο πετσακι που δε φευγουν μου συνεστησε γιατρος να την κανω (με ολικη αναισθησια για να μην υπαρξει πονος) αλλα φοβαμαι και την αποθεραπεια , πονους κτλ(2μηνο χωρις σεξ, οτι θα με επιρεασει και ψυχολογικα) αλλα και την αισθηση μετα, (αν αναισθητοποιειται η βαλανος και υπαρχει δυσκολια στο να τελειωσω η στην ευχαριστηση , και στον τροπο αυνανισμου).

Υπαρχει γιαυτο η σκεψη να γινει μερικη περιτομη ωστε να παραμεινει λιγο πετσακι να καλυπτει τη βαλανο σε μη στυση.

Εχει κανει κανεις μερικη περιτομη; Γενικα ποιες οι εμπιεριεσ οσων εχουν κανει σε προχωρημενη ηλικια μετα τα 35 πχ. Ειναι τεραστια η αλλαγη μετα απο τοσα χρονια συνηθειας στον αυνανισμο και στο σεξ. Αλλαζει τραγικα η αισθηση λογω αλλαγγης στην ευαισθησθα της βαλανου.
Η αληθεια ειναι οτι ποναω ανα καιρους λογω των τραυματισμων, εχω δοκιμασει καθε κρεμα αλλα καμια δεν το λυνει απολυτα και δυστυχως εχω σταματησει να ευχαριστιεμαι την πιπα.

Ευχαριστω για οποιοδηποτε feedback εστω και σε προσωπικο μηνυμα.
δεν αλλαζει τιποτα ουτε σε αισθηση απλα πρεπει να κανεις υπομονη μεχρι να κλεισει η πληγη.εγω το εκανα στα 35 γιατι ολο μου μάτωνε στα ζορια..
 

daddycool

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2022
Μηνύματα
533
Κριτικές
11
Like
1.429
Πόντοι
376
Τί μου θυμήσατε! Πριν από 35 χρόνια, με τοπική αναισθησία. Μου έκαναν 3 ενέσεις ξυλοκαϊνης. Μου λέει στην τρίτη, "τώρα θα πονέσει λίγο αλλά είναι στιγμιαίο, μην τρομάξεις". Μλκ, σχεδόν λιποθύμησα στιγμιαία! Για χρόνια άκουγα "ξυλοκαϊνη" και σκοτίνιαζε...
 

psikakos1980

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2009
Μηνύματα
175
Like
87
Πόντοι
1
Τί μου θυμήσατε! Πριν από 35 χρόνια, με τοπική αναισθησία. Μου έκαναν 3 ενέσεις ξυλοκαϊνης. Μου λέει στην τρίτη, "τώρα θα πονέσει λίγο αλλά είναι στιγμιαίο, μην τρομάξεις". Μλκ, σχεδόν λιποθύμησα στιγμιαία! Για χρόνια άκουγα "ξυλοκαϊνη" και σκοτίνιαζε...
εγω στο metropolitan με τοπικη δεν καταλαβα καθόλου πονο .μονο τα τσιμπηματα λιγο απο τη βελονα..
 

daddycool

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2022
Μηνύματα
533
Κριτικές
11
Like
1.429
Πόντοι
376
εγω στο metropolitan με τοπικη δεν καταλαβα καθόλου πονο .μονο τα τσιμπηματα λιγο απο τη βελονα..
Για το τρίτο τσίμπιμα στην κεντρική φλέβα μιλάω. Μακάρι να εχει βελτιωθεί η διαδικασία, αλλά πριν από 35 χρόνια το ένιωσα!
 

ypotaktikos97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Απρ 2023
Μηνύματα
1.198
Κριτικές
21
Like
5.902
Πόντοι
2.846
Μάγκες ξέρετε αν γίνετε κατά την διάρκεια του σεξ να σπάσει το πετσάκι;
Αν έχεις θέμα και δεν αποκαλύπτεται , τοτε μπορεις να παθεις παραφίμωση κατα την διάρκεια του σεξ.. Που θέλει άμεση αντιμετώπιση επiτόπου. Το χα πάθει δυστυχώς, αλλά για καλή μου τύχη επανήλθε μετά στην κανονική του θέση. Ο πονος και η ενόχληση ομως ήταν μεγάλη μέχρι να επανέλει.
Οποιος έχει τέτοιο θέμα, ειναι ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ η αντιμετώπιση με περιτομή, δεν υπάρχει κάτι να σκεφτείτε. Σας το λεω εκ πείρας. Οκ θα ταλαιπωρηθειτε τις πρώτες μερες ( τα χω γράψει και παραπάνω) ειδικά με την αλλαγη στις γαζες και την ευαισθησία που θα σας ενοχλει οταν ακουμπάει το μοριο σας στο εσώρουχο σας, αλλά με ταινίες κλπ το φτιάχνεις και δεν σε ενοχλεί τοσο μετά. Μου ειχε πει ενα κόλπο ο γιατρός και με έσωσε , γιατι αλλιώς ούτε να περπατήσω δεν μπορούσα. Και μετά εναν μηνα περίπου εισαι κομπλέ και έχεις μια φυσιολογική ζωή .

Διαφορά σε μέγεθος που αναφέρετε κάποιοι δεν ειδα προσωπικά, το μονο που έφυγε ήταν η πρόωρη εκσπερμάτωση που με παίδευε πριν ακριβώς λόγω της φιμωσης, πλέον κρατάω ευτυχώς.

Τέλος να πω οτι δεν ειχα μεινει μέσα , εκανα το χειρουργειο , με ολική νάρκωση, δεν κατάλαβα τίποτα, απλά ξύπνησα μετά απο λίγο και είδα καποια αίματα σε αυτά που φορούσα , τις γάζες κλπ και την ιδια μέρα μετά απο ΄λιγες ώρες που κοιμήθηκα , έφυγα. Οπωσδήποτε να έχετε καποιον μαζί σας αν μπορείτε. Η τουλάχιστον παρτε ταξί , μην οδηγήσετε αν εχετε παρει νάρκωση.
Ο φόβος παιδιά είναι περισσότερο στο μυαλό, ειδικά όταν διαβάζεις το τι γράφουν κάποιοι στα διάφορα forum που τα κάνουν να φαίνονται ολα τραγικά. Και εννοείτε να κάνετε καλή έρευνα πριν επιλέξετε γιατρο και κλινική, δεν πάμε στον πρώτο που θα βρούμε. Πάρτε πολλες γνώμες, εγώ πήρα τουλάχιστον 3 διαφορετικές πριν επιλέξω.
 

ypotaktikos97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Απρ 2023
Μηνύματα
1.198
Κριτικές
21
Like
5.902
Πόντοι
2.846
Nα σε ρωτησω ρε φιλε,το πετσακι ποτε δεν καταβαινε να φανει η βαλανος η μονο οταν ειχες στύση δεν φαινοταν η βαλανος?
Εμενα στη στυση δεν φαινεται η βαλανος?
Δεν κατέβαινε ποτέ και για κανέναν λόγο. Ηταν μονιμως κρυμμένο. Μια φορά πήρε την πρωτοβουλία να κατέβει (αν θυμάμαι καλά οταν έβγαλα το προφυλακτικο το κατάλαβα) και η εμπειρια ηταν δυσάρεστη. Παραφίμωση οπως είπα που ευτυχώς υποχώρησε μετά. Αυτο ομως με κινητοποίησε να κάνω την περιτομή. Το φοβόμουν δεν θα πω ψέματα. Αλλά είχα να επιλέξω, ή να ζω με τον φόβο μην το ξαναπάθω και αυτη την φορά δεν υποχωρήσει και τρεχω στα επειγοντα ή να κανω την περιτομή και να ζω σαν άνθρωπος για το υπόλοιπο της ζωής μου. Επέλεξα το δεύτερο και ησύχασα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom