Νέα

Αποκτάς «υπερδυνάμεις» κόβοντας τον αυνανισμό;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα patrick
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 73
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
18.818
Κριτικές
8
Like
24.400
Πόντοι
6.336
Το νήμα του :jerking: ....


:confused:
 

jormakka

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Απρ 2022
Μηνύματα
3.534
Like
8.542
Πόντοι
2.306
Υπαρχουν βιβλια που λενε γιατι οι πλουσιοι εγιναν πλουσιοι αφου εκοψαν την μαλακια και εξηγουν γιατι πετυχαινουν μετα τα 40-50 που σταματανε το αρμεγμα.

Περιμενω jormakka για περαιτερω επιστημονικη αναλυση.

Για να μιλησουμε σοβαρά, ο αυνανισμός, το πορνό, οι ορμόνες και η εγκεφαλική λειτουργία του καθενός είναι γαμα τα. Δε βρίσκεις άκρη.

Επομένως παρτο με στατιστικά. Έχεις δει πολλούς που αυνανίζονται καθημερινά 2-4 φορές και είναι στα καλά τους; Ούτε και γω.

Έχεις πιάσει τον εαυτό σου να θέλει να βαρέσει μαλακια ή να δει τσόντες όταν έχεις σχέση και υγιές καθημερινό σεξ; Ούτε γω.

Έχεις δει το ορμονικό προφίλ ατόμου που βαράει μαλακια κάθε μέρα; Συνήθως η Τεστοστερόνη είναι στα τάρταρα. Δυο μήνες υγιούς σεξ επαναφέρουν την LH και την FSH και κατά συνέπεια την ολική τεστοστερόνη, ελεύθερη κτλ, συνήθως έχουμε ισορροπία.

Τώρα, η κατακράτηση σπέρματος, δηλαδή να μη γαμάς και να μη βαράς και να μη βλεπεις πορνό, είναι βάρβαρο. Αλλά μετά από μια μικρή περίοδο, το ξεπερνάς, είναι κάτι σα το τσιγαρο. Λένε ότι βοηθάει σίγουρα στην κούραση, στην ομίχλη μνήμης / μυαλού, γενικά ισιώνεις.

Λένε ότι η εκσπερμάτωση που έχεις στον αυνανισμό και αυτή στο σεξ είναι τελείως διαφορετικές (ισχύει) σε θέμα έκκρισης ορμονών κτλ.

Αν θέλετε μπορούμε να ανοίξουμε ένα γκρουπ νοφαπ και μετά να παμε να τα ρίξουμε όλα στο παιδί που ζητούσε παρτουζα με δέκα. Θα κάνουμε και ένα ψυχικό.
 

The1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2019
Μηνύματα
1.257
Κριτικές
7
Like
3.375
Πόντοι
736
Το πολύ το τικι-τακα κάνει το παιδί μαλακά....

Να μιλάμε επιστημονικά...
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.001
Πόντοι
10.336
Έχεις δει πολλούς που αυνανίζονται καθημερινά 2-4 φορές και είναι στα καλά τους;
ναι :confused: καλα οχι :2funny:
Έχεις πιάσει τον εαυτό σου να θέλει να βαρέσει μαλακια ή να δει τσόντες όταν έχεις σχέση και υγιές καθημερινό σεξ;
ναι:confused:
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.088
Like
15.669
Πόντοι
3.656
Έχεις πιάσει τον εαυτό σου να θέλει να βαρέσει μαλακια ή να δει τσόντες όταν έχεις σχέση και υγιές καθημερινό σεξ; Ούτε γω.

Έχεις δει το ορμονικό προφίλ ατόμου που βαράει μαλακια κάθε μέρα; Συνήθως η Τεστοστερόνη είναι στα τάρταρα. Δυο μήνες υγιούς σεξ επαναφέρουν την LH και την FSH και κατά συνέπεια την ολική τεστοστερόνη, ελεύθερη κτλ, συνήθως έχουμε ισορροπία.

1.Ε προφανώς,με σχέση και καθημερινό σεξ ξεχνάς και μαλακία και μπουρδέλα

2.Για να βαράς κάθε μέρα,σημαίνει ότι έχεις ορμές,άρα τεστοστερόνη.Αν δεν βαρας,σημαίνει μηδεν ορμές,άρα μηδεν τεστοστερόνη
 

jormakka

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Απρ 2022
Μηνύματα
3.534
Like
8.542
Πόντοι
2.306
1.Ε προφανώς,με σχέση και καθημερινό σεξ ξεχνάς και μαλακία και μπουρδέλα

2.Για να βαράς κάθε μέρα,σημαίνει ότι έχεις ορμές,άρα τεστοστερόνη.Αν δεν βαρας,σημαίνει μηδεν ορμές,άρα μηδεν τεστοστερόνη

Σωστό. Αλλά η καθημερινή μαλακια λειτουργεί αλλιώς. Επίσης με αυτήν, αν απέχεις από σεξ, η τεστοστερόνη σου πέφτει, γιατί δίνεται σήμα ότι δεν χρειάζεσαι παραπάνω. Αν εγώ δηλαδή δε γαμαω δεν αγγίζω και κάθε μέρα βαράω δυο, στέλνω σήμα πάνω και λέω «δε θέλω να είμαι στο 800αρι στην Τεστο, θα είμαι στο 350, γιατί τόσο χρειάζεται». Ο ανυρωπινος οργανισμος είναι πανέξυπνος.
 

Kalosionos1

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2022
Μηνύματα
8
Like
3
Πόντοι
0
Κινδυνεύεις απο καρκίνο του προστάτη όμως αν τα κόψεις
Απο καρκινο του προστατη δεν κινδυνευεις αν εκτονωνεσαι πανω σε μαξιλαρια? Δεν μπορω να φανταστω πως γινεται να κολλησεις καρκινο του προστατη ετσι
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.088
Like
15.669
Πόντοι
3.656
Απο καρκινο του προστατη δεν κινδυνευεις αν εκτονωνεσαι πανω σε μαξιλαρια? Δεν μπορω να φανταστω πως γινεται να κολλησεις καρκινο του προστατη ετσι

Τύπε δεν είναι αφροδίσιο ο καρκίνος του προστάτη
 

Kalosionos1

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2022
Μηνύματα
8
Like
3
Πόντοι
0
Ρωτησα ουρολογο και μου ειπε οτι αν κοψεις τη μαλακια και εισαι 35-40+ φουσκωνει πολυ το οργανο σου και γινεσαι πιο δυσκινητος.
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.800
Like
1.249
Πόντοι
216
Το σπερμα ειναι 'αιμα' αλλα σε λευκη μορφη;
Καπου ακουσα οτι ειναι σαν να χανεις λιγο αιμα.
 

Jim85

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.256
Like
1.606
Πόντοι
216
Εγώ που την έχω κόψει χρόνια τώρα, δεν καταλάβα κάτι ιδιαίτερο. Λοιπόν, σας αφήνω τώρα γιατί πρέπει να πετάξω μέχρι το Τέξας, κάποιος φωνάζει βοήθεια......
 

PsYcHo_777

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2006
Μηνύματα
2.426
Like
4.065
Πόντοι
456
να κολλησεις καρκινο του προστατη
1671219522299.jpeg
 

Alverto

Σπουδαίος
Εγγρ.
14 Σεπ 2021
Μηνύματα
489
Κριτικές
27
Like
1.911
Πόντοι
2.471
Ρωτησα ουρολογο και μου ειπε οτι αν κοψεις τη μαλακια και εισαι 35-40+ φουσκωνει πολυ το οργανο σου και γινεσαι πιο δυσκινητος.
Οπότε συνεχίζουμε κανονικά να παίζουμε μέχρι όσο πάει
 

Saints

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2013
Μηνύματα
84
Κριτικές
15
Like
915
Πόντοι
370
Μαλλον δε καταφεραν οι μυστες στην αρχη του νηματος να ολοκληρωσουν το challenge που λεγανε για να μας γραψουν τα συμπερασματα τους :2funny:
 
  • Like
Αντιδράσεις: cool11

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom