Νέα

Από Ρωσία με αγάπη!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 160
  • Εμφανίσεις 19K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
51
Πόντοι
4.095
μάλιστα....γεράσαμε και ξεχνάμε...
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
300
Πόντοι
386
κοιταξα με προσοχη τις φωτογραφιες.η πολη ειναι  σχεδον ιδια με την σοφια τις βουλγαριας.μοιαζουν σε πολλα πραγματα.οικοδομες κτηρια,πολυκατοικιες με πολλα πατωματα και χωρις μπαλκονια.μια πολη η οποια ειναι γεματη απομειναρια του κομουνισμου.πιστευω οτι θα υπαρχουν και καποιες περιοχες στις οποιες θα μενουν οι νεοπλουτοι ρωσσοι και δεν θα εχουν καμια σχεση με αυτο που βλεπαμε στις φωτο.τα περισσοτερα ντυσιματα που ειδα στις φωτο και απο ανδρες και απο γυναικες ειναι εντελως κιτς εως χαλια εντελως,ο τροπος ντυσιματος ειναι και αυτος ενα απομειναρι του κουμμουνισμου,μια ξεπασια ωστε να βαλουν αν γινετε ολα τους τα ρουχα σε μια μερα.εννοειτε οτι σε θεμα ντυσιματος στην ελλαδα ειμαστε ετη φωτος μπροστα.
πιστευω οτι υπαρχει φτωχια για τον λαο γενικα,και ο καθενας κανει οτι μπορει για να ζησει.
σε γενικες γραμμες δεν υπαρχει περιπτωση να εμενα εκει,αλλα ουτε και να πηγαινα σαν τουριστας,μια πολη φαντασμα ειναι του κουμμουνισμου.στο θεμα γυναικες ναι μεν αλλα,δηλαδη δεν νομιζω οτι αυτο το στυλ γυναικας ταιριαζει στον ελληνα,ειναι καθαρα και μονο μια σεξουαλικη φαντασιωση του καθενος.(οταν τις γαμησεις καταλαβαινεις οτι δεν σου ταιριαζουν για τιποτα παραπανω).αυτα τα λιγα,και τελος για να κλεισω,να πω και το εξης.
αν η ελλαδα ειχε πολιτικους με αρχιδια να την κυβερνανε θα ηταν το κεντρο του κοσμου,σε ολα τα πραγματα.

Λες αρκετές ανακρίβειες ανάμεσα στα άλλα. Καταρχήν δεν υπάρχει φτώχεια στη συγκεκριμένη πόλη. Σίγουρα όχι περισσότερο από όση στην Αθήνα στον Άγιο Παντελεήμονα , στην πλατεία βάθης, στο Πέραμα, στο Κερατσίνι, τα Καμίνια. Οι οικοδομές φαίνονται έτσι από έξω αλλά από μέσα είναι κυριλέ. Τα σπίτια εννοώ. Επίσης είναι καλοχτισμένα με παχείς τοίχους, τέλεια εξωτερική μόνωση και πολύ καλό σύστημα θέρμασνης.

Το ότι εδώ δίνουμε πολλά εκατομμύρια για να χτίσουμε σπίτια για μόστρα αλλά καθόλου πρακτικά, με σπατάλη ενέργειας που παγώνεις το χειμώνα και σκας το καλοκαίρι δε σε κάνει και περισσότερο πλούσιο.

Επίσης εκεί δε συνάντησα πρεζόνια στους δρόμους, γύφτους να ζητιανεύουν και να πουλάνε ότι μπορεί να φανταστείς, βρωμιά και ξεχειλισμένους σκουπιδοτενεκέδες, λαθρομετανάστες να έχουν καταλάβει ολόκληρες περιοχές του κέντρου, τσακωμούς και βρισιές και κορναρίσματα μεταξύ των οδηγών, αγενείς υπαλλήλους, οδηγούς, και γενικά κόσμο με αγένεια γενικά. Η πόλη έχει πάρα πολλά θέατρα, μουσεία, όπερες, βιβλιοθήκες κλπ. Που εδώ ούτε μπορούμε να φανταστούμε. Και άμα υπάρχουν υπάρχουν για τα μάτια του κόσμου για α τρώνε κάποιοι.

Όσο για το ανεκδιήγητο συμπέρασμα ότι δε κάνουν οι γυναίκες τους για τον Έλληνα περιμένουμε το μαθηματικό τύπο ανάλυσης να μας εξηγήσεις πως το βγαλες...

Ας ήμαστε αντικειμενικοί. Μη βλέπουμε την Ελλάδα σα την τέλεια και βάζουμε το κεφάλι στην άμμο. Αν ακόμη και από μια πρώην ανατολική χώρα είμαστε πιο πίσω, φανταστείτε...
 

arcans48

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2009
Μηνύματα
68
Like
0
Πόντοι
0
Λες αρκετές ανακρίβειες ανάμεσα στα άλλα. Καταρχήν δεν υπάρχει φτώχεια στη συγκεκριμένη πόλη. Σίγουρα όχι περισσότερο από όση στην Αθήνα στον Άγιο Παντελεήμονα , στην πλατεία βάθης, στο Πέραμα, στο Κερατσίνι, τα Καμίνια. Οι οικοδομές φαίνονται έτσι από έξω αλλά από μέσα είναι κυριλέ. Τα σπίτια εννοώ. Επίσης είναι καλοχτισμένα με παχείς τοίχους, τέλεια εξωτερική μόνωση και πολύ καλό σύστημα θέρμασνης.

Το ότι εδώ δίνουμε πολλά εκατομμύρια για να χτίσουμε σπίτια για μόστρα αλλά καθόλου πρακτικά, με σπατάλη ενέργειας που παγώνεις το χειμώνα και σκας το καλοκαίρι δε σε κάνει και περισσότερο πλούσιο.

Επίσης εκεί δε συνάντησα πρεζόνια στους δρόμους, γύφτους να ζητιανεύουν και να πουλάνε ότι μπορεί να φανταστείς, βρωμιά και ξεχειλισμένους σκουπιδοτενεκέδες, λαθρομετανάστες να έχουν καταλάβει ολόκληρες περιοχές του κέντρου, τσακωμούς και βρισιές και κορναρίσματα μεταξύ των οδηγών, αγενείς υπαλλήλους, οδηγούς, και γενικά κόσμο με αγένεια γενικά. Η πόλη έχει πάρα πολλά θέατρα, μουσεία, όπερες, βιβλιοθήκες κλπ. Που εδώ ούτε μπορούμε να φανταστούμε. Και άμα υπάρχουν υπάρχουν για τα μάτια του κόσμου για α τρώνε κάποιοι.

Όσο για το ανεκδιήγητο συμπέρασμα ότι δε κάνουν οι γυναίκες τους για τον Έλληνα περιμένουμε το μαθηματικό τύπο ανάλυσης να μας εξηγήσεις πως το βγαλες...

Ας ήμαστε αντικειμενικοί. Μη βλέπουμε την Ελλάδα σα την τέλεια και βάζουμε το κεφάλι στην άμμο. Αν ακόμη και από μια πρώην ανατολική χώρα είμαστε πιο πίσω, φανταστείτε...
φιλε σεβαλιε καταρχην να συμφωνησω μαζι σου στο οτι δεν υπαρχει στο δρομο ολη αυτη οι σαβουρα που αναφερες(πρεζονια,λαθρομεταναστες,σκουπιδια),παντως να ξερεις οτι αυτο δεν υπαρχει και στις επαρχιακες πολεις τις ελλαδος.
μηπως τα προβληματα που υπαρχουν στην αθηνα,δεν αφορουν την υπολοιπη ελλαδα? το εχεις σκεφτεις?.
σε αυτο δεν φταις εσυ βεβαια,φταινε αυτοι που ειπαν θα γινει η αποκεντρωση και δεν εγινε,τα χαλια τα βλεπουμε με το παραπανω.(φωτιες,λαθρομεταναστες,εγκληματικοτητα).αυτα συμβαινουν στην πολη σου,που μας την εχουν επιβαλη σαν κρατος,και οχι στην υπολοιπη επαρχια.
οσο για τις ρωσσιδες που λες,συμφωνω οτι ειναι ωραιες γκομενες,αλλα εχω την εντυπωση οτι δεν ταιριαζουν στην ιδιοσυγκρασια του ελληνα.μπορει να ταιριαζουν στο γαμηση,αλλα οχι και στο χαρακτηρα.
η ελλαδα ειναι στο χαλι που ειναι γιατι τα προβληματα των αθηνων τα εκαναν προβληματα ολης τις ελλαδος.αν δεν σου αρεσει στην αθηνα μπορεις να φυγεις και να πας σε καποια αλλη πολη τις ελλαδος η στο εξωτερικο.αλλα μην μας παρουσιαζετε την ρωσσια σαν παραδεισο του κοσμου.
επισης καλο ειναι αν εχεις φαει απορριψη απο τις ελληνιδες,και περνας καλυτερα με τις ρωσσιδες,να σκεφτεις τους λογους που εχεις φαει την απορριψη και να κανεις την συγκριση.πιστευω οτι και οι ρωσσιδες αν ειχαν την οικονομικη δυνατοτητα μιας ελληνιδας θα εκαναν το ιδιο.μην ξεχνας οτι ρωσσιδες και γενικα αλλοδαπες που ζουνε χρονια στην ελλαδα και εχουν βγαλει 5 φραγκα το στυλακι τις ελλεηνιδας το εχουν αποκτηση.
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
51
Πόντοι
4.095
μην ξεχνας οτι ρωσσιδες και γενικα αλλοδαπες που ζουνε χρονια στην ελλαδα και εχουν βγαλει 5 φραγκα το στυλακι τις ελλεηνιδας το εχουν αποκτηση.

εδώ έχει δίκιο ο κύριος...ισχύει ακόμη και για ρωσίδες που είναι χρόνια στην ελλάδα και δεν έχουν βγάλει και 5 φράγκα
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
300
Πόντοι
386
Ει ει μπάστα. Πάμε ένα ένα. Ποιος σου πε ότι έχω φάει απόρριψη από ελληνίδες? Ίσα ίσα εγώ προσωπικά θεωρώ τις ελληνίδες πιο εύκολες γυναίκες από τις ρωσίδες και πολλές άλλες, ανατολικές και δυτικές. Κάθε άλλο παρά άπόρριψη είχα. Εμένα τυχαίνει να μη μου αρέσουν όμως. Αλλά αυτά είναι προσωπικά και δεν έχουν να κάνουν με την κουβέντα.

Δε παρουσιάσαμε τη Ρωσία σα παράδεισο. Αλλά ίσα ίσα ότι παρακμιακό και καλτ το φωτογραφήσαμε και το βάλαμε για να δώσουμε σφαιρική και αντικειμενική εικόνα σε αυτούς που διαβάζουν. Είτε το θέλουμε είτε όχι όμως, αν θέλουμε να κάνουμε σύγκριση με Ελλάδα, η Ρωσία δυστυχώς πολλάκις υπερτερεί... Έχω φάει και την επαρχία στη μάπα, Αθήνα επαρχία τα ίδια σκατά είναι.

Για πες άμα βγάζαμε σε κάνα ξένο σάιτ τίποτα φώτος από Πέραμα, Κερατσίνι, Άγιο Παντελεήμωνα, Κάτω Πατήσια, Κάνα κουτσοχώρι σε καμιά Αιτολωακαρνανία καμιά Πελοπόννησο, καμιά Θεσσαλία, κάνα Τύρναβο , άμα έδειχνα κάνα νοσοκομείο καμιά δημόσια υπηρεσία κάνα σχολείο... Τι θα λεγαν οι ξένοι?

Που μας τάιζε ο ευρωπαίος φορολογούμενος τόσα χρόνια?

Φίλε κ εγώ Έλληνας, είμαι, ούτε ρώσος ή τούρκος ή αμερικάνος και ξέρω γω. Για τη δική μου πατρίδα νοιάζομαι. Αλλά ακριβώς επειδή θέλω πραγματικά να πάμε μπροστά βλέπω την πραγματικότητα.  Ο ρώσος άντε πες είναι όπως είναι. Από πίσω όμως έχει ότι θες. Ενέργεια θες? πετρέλαιο θες? Έκταση θες? Πρώτες ύλες θες? τεχνολογία θες? Πυρηνικά θες? Διάστημα θες? Έρευνα και πανεπιστήμια θες? Στρατό θες? Πολιτικούς με @@ και τσαμπουκά θες? Θα πάει μπροστά θα γίνει γίγαντας και θα σε λιώσει.

Εσύ ο φουκαράς ο Έλληνας ( ο Θεός να την κάνει αυτό το μίγμα τουρκοειδών, σλάβων και αλβανών έλληνες τέσπα...) τι έχεις? Ότι έκανες έκανες συγκυριακά με δεκανίκια. Η λάμψη σου οσονούπω περνάει... Κοίτα τη σκληρή πραγματικότητα αλλιώς πως θα την αντιμετωπίσεις για να τη διορθώσεις?
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
Λες αρκετές ανακρίβειες ανάμεσα στα άλλα. Καταρχήν δεν υπάρχει φτώχεια στη συγκεκριμένη πόλη. Σίγουρα όχι περισσότερο από όση στην Αθήνα στον Άγιο Παντελεήμονα , στην πλατεία βάθης, στο Πέραμα, στο Κερατσίνι, τα Καμίνια. Οι οικοδομές φαίνονται έτσι από έξω αλλά από μέσα είναι κυριλέ. Τα σπίτια εννοώ. Επίσης είναι καλοχτισμένα με παχείς τοίχους, τέλεια εξωτερική μόνωση και πολύ καλό σύστημα θέρμασνης.

Το ότι εδώ δίνουμε πολλά εκατομμύρια για να χτίσουμε σπίτια για μόστρα αλλά καθόλου πρακτικά, με σπατάλη ενέργειας που παγώνεις το χειμώνα και σκας το καλοκαίρι δε σε κάνει και περισσότερο πλούσιο.

Επίσης εκεί δε συνάντησα πρεζόνια στους δρόμους, γύφτους να ζητιανεύουν και να πουλάνε ότι μπορεί να φανταστείς, βρωμιά και ξεχειλισμένους σκουπιδοτενεκέδες, λαθρομετανάστες να έχουν καταλάβει ολόκληρες περιοχές του κέντρου, τσακωμούς και βρισιές και κορναρίσματα μεταξύ των οδηγών, αγενείς υπαλλήλους, οδηγούς, και γενικά κόσμο με αγένεια γενικά. Η πόλη έχει πάρα πολλά θέατρα, μουσεία, όπερες, βιβλιοθήκες κλπ. Που εδώ ούτε μπορούμε να φανταστούμε. Και άμα υπάρχουν υπάρχουν για τα μάτια του κόσμου για α τρώνε κάποιοι.

Όσο για το ανεκδιήγητο συμπέρασμα ότι δε κάνουν οι γυναίκες τους για τον Έλληνα περιμένουμε το μαθηματικό τύπο ανάλυσης να μας εξηγήσεις πως το βγαλες...

Ας ήμαστε αντικειμενικοί. Μη βλέπουμε την Ελλάδα σα την τέλεια και βάζουμε το κεφάλι στην άμμο. Αν ακόμη και από μια πρώην ανατολική χώρα είμαστε πιο πίσω, φανταστείτε...
οντως στην Ελλαδα βλεπω φτωχια και μιζερια.εσεις παιδια δεν το βλεπεται γιατι μενετε μονιμα εκει.οσο παει και χειροτερευει.πιο πολυ με ενοχλει στην Ελλαδα που πας να κατσεις καπου και ερχονται οι αραπαδες με την πραματια τους!ακομα και στα πιο καλα μερη!
 

komnhnos1

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
1
Like
0
Πόντοι
0
οντως στην Ελλαδα βλεπω φτωχια και μιζερια.εσεις παιδια δεν το βλεπεται γιατι μενετε μονιμα εκει.οσο παει και χειροτερευει.πιο πολυ με ενοχλει στην Ελλαδα που πας να κατσεις καπου και ερχονται οι αραπαδες με την πραματια τους!ακομα και στα πιο καλα μερη!

γτ σε ενοχλουνε οι μαυροι;;;;



απλως τους αγνοεις...τοσο απλο. :headbang:
 

arcans60

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
104
Like
0
Πόντοι
1
ρε παιδια τη εγινε και εφαγα μπαν?
πανω που πηρα την αποφαση να γραφω μονο σοβαρα.και ειχα ετοιμαση και ολοκληρο κειμενο απανταση στο φιλο σεβαλιε.δεν ειμαι κλωνος,εχθες με ξεμιουταρισε ο σολιτονιος.ειμαι ο αρκανς ο κανονικος.τελος παντως συνεχιζουμε στο θεμα μας.



φιλε σεβαλιε εχεις δικιο σε ολα αυτα.
αλλα γενικα οι ελλαδα εχει πολλα προβληματα,και το μεγαλυτερο προβλημα ειναι η νοοτροπια που υπαρχει τα τελευταια 10-20 χρονια.
εχεις ενα κρατος το οποιο σε βλεπει καθαρα και μονο εισπρακτικα απο ολες τις πλευρες.
ο καθενας μας με την πρωτη ευκαιρια που θα βρει θα κλεψει το κρατος.
ο καθε νεος που εχει ιδεες-προτοβουλιες δεν μπορει να τις εφαρμοση.
10 οικογενειες ελεγχουν ολη την ελλαδα,και την καθε κυβερνηση μαζι.
η λαμογια και η καλοπερασει ειναι το σημα καταθετεν τις χωρας που ζουμε.
οταν αυτοι που σε κυβερνανε ειναι λιγουρια,λογικο ειναι και ο πολιτης να γινει ακομα μεγαλυτερο λιγουρι.η λιγουρια στην ελλαδα αυτη τη στιγμη δεν εχει οριο,την βρισκεις παντου,απο το τελευταιο μπουρδελο μεχρι και τον παπα στο τελευταιο χωριο.

 

arcans60

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
104
Like
0
Πόντοι
1
οντως στην Ελλαδα βλεπω φτωχια και μιζερια.εσεις παιδια δεν το βλεπεται γιατι μενετε μονιμα εκει.οσο παει και χειροτερευει.πιο πολυ με ενοχλει στην Ελλαδα που πας να κατσεις καπου και ερχονται οι αραπαδες με την πραματια τους!ακομα και στα πιο καλα μερη!
οι αραπαδες δημητρακη βρηκαν και τα κανουν στην ελλαδα.το θεμα ειναι οτι εμεις τι κανουμε?
ο μπατσος οταν ειναι εκτος υπηρεσιας θα αγορασει cd απο τον μαυρο γιατι να ακουσει την πεγκυ ζινα.οι μαυροι αν εβλεπαν οτι τους κυνηγανε στην ελλαδα θα την κοπανουσαν,θα πηγαιναν σε αλλο κρατος.
 

arcans60

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
104
Like
0
Πόντοι
1
εχω δει στο γηπεδο αραπη να ειναι οπαδος σε ελληνικη ομαδα και να φωναζει μαζι με αλλους ελληνες,βουλγαρους τους οπαδους τις αντιπαλης ελληνικης ομαδας.αυτη ειναι καταντια μας φιλοι μου,σαν λαος σαν εθνος,σαν κρατος.αντε ο αραπης να το φωναζει,ο ανοητος ο ελληνας γιατι ομως? αυτα βλεπουν και οι σκοπιανοι και λενε εχουμε να κανουμε με μαλακες.
 

arcans60

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
104
Like
0
Πόντοι
1
ολοι η σαβουρα του κοσμου μαζευτικε στην ελλαδα.και υπαρχουν ελληνες που ειναι στο εξωτερικο και ειναι τα μεγαλυτερα κεφαλια στις μεγαλυτερες εταιριες.γιατι?
στα χωρια στην επαρχια 50 κατοικοι ελληνες ανω των 60 και 150 αλλοδαποι με 3 παιδια ο καθενας.γιατι?
σε 30-40 χρονια δεν θα υπαρχουμε.
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
300
Πόντοι
386
Αιντέεε με τον αρκάνς 48 μίλαγα, ο αρκάνς 60 με βγήκε! Τέσπα ξεφύγαμε κάπως από το θέμα.
Όσο για το ποιες είναι πιο δύσκολες γυναίκες, βλέπω και τις ελληνίδες με τι τύπους πηγαίνουν. Κάτι κακομοίρηδες γύφτουλες που μια μέτρια ρωσίδα -ή βάλε  αμερικάνα, ευρωπαία, αργεντίνα, βραζιλιάνα- ούτε θα τους κοίταγε. Αλλά άλλο πράμα το κόμπλεξ και η κακομοιριά, άλλο αν είναι δύσκολη ή εύκολη κλπ ή αν εχει απαιτήσεις από τον άντρα. Η ελληνίδα δεν έχει καμιά απαίτηση, πάει με όποιον γύφτο ή κάγκουρα ναναι. Άλλο που πρώτα πρέπει να ξεπεράσει ένα σωρό κόμπλεξ και κατινιές. Αλλά αυτά έχουν να κάνουν με την ίδια όχι με το σύντροφό της.

Αρκετά με το παραμύθι της εύκολης ρωσίδας και της δύσκολης και καλά ελληνίδας!
Και οι ρωσίδες βέβαια έχουν τα αρνητικά τους! Από τα πλέον χτυηπτά μείον! > σπάνιο να βρεις μια με ένα αξιοπρεπές βυζί! :cheesy:. Eπίσης σίγουρα δε κάνουν το σεξ που κάνει μια λατίνα. Αλλά αν δε πας στη ρωσίδα άντε να πας στη λατινοαμερικάνα. Ή στο βόρεια αμερικάνα. Ή στην κινέζα, ταυλανδή, γιαπωνέζα, καζακστάν, γερμανία κλπ. Στην ελληνίδα θα πας? :S
 

RoccoSiffredi

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Μαρ 2009
Μηνύματα
684
Κριτικές
12
Like
347
Πόντοι
2.297
πολύ σωστά τα λες φιλε Fidele

και ευχαριστούμε πολύ για τις φωτογραφίες παιδια, πολύ καλές

πρεπει και εγώ καποια στιγμη να επισκεφτώ αυτα τα μέρη ...

 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
επισης η φωτο του δημητρακη με το σαραβαλο του να το βαζει λαδια,μου θυμησε εικονα απο την ελλαδα των 80s που ο καθενας τοτε πρωτου παει καπου με το αυτοκινητο του κοιτουσε λαδια,νερο,λαστιχα.αυτα τα ολιγα για οσους πιτσιρικαδες ειναι 20-25 χρονων και θελουν να πορνομεταναστευουν οπως λενε.να ξερουν ομως οτι εκει δεν υπαρχει μπαμπα και μαμα να σε συντηρουνε μεχρι τα 40 σου.καθηστε στην ελλαδα μαγκες μου,γιατι καλυτερα δεν εχει πουθενα να ξερετε.οι ρωσσοι ειναι συνηθησμενοι στα γαμησια για αιωνες.(με καθε εννοια τις λεξης).
μ'εκανεςκαι γελασα :2funny:το (σαραβαλο) δεν θελει συχνα υγρο ψυγειου.400-500ml καθε 2 βδομαδες (1500-2000χλμ.περιπου)προσθεσα λιγακι για της αναγκες της φωτογραφιας :2funny:!το οτι θελε να προσθετεις αυτο το μισο λιτρο υγρο ειναι στο οτι ο ανεμηστηρας ανοιγει αρκετα αργα στους 104 βαθμους ετσι ειναι το προγραμμα του ψεκασμου :jerking: θα μπορουσε να ανοιγε στους 97-98 (το υγρο αρχιζει βραζει στους 108 βαθμους) .οσο για λαδι του βαζω συνθετικο Mobil 1 0/40 και προσθετω μισο λιτρο με 700ml περιπου στις 10.000χλμ .εχω κανει 180.000χλμ. αλλα το εχω σαν καινουργιο.το οτι καιει τοσο λιγο λαδι οφειλεται στο XADO ενα προσθετικο για το λαδι που του βαζω καθε 50.000 (τρια σωληναρια,ριχνω στο λαδι ενα καθε 200χλμ).τα ευεσθητα του σημεια ειναι το κιβωτιο ταχυτητων και ο συμπλεκτης που ειναι ευαισθητα.για το κιβωτιο μου λεγαν οτι στις 120.000 θα θελει επισκευη.εγω εχω κανει 180.000 και δεν χρειαστηκε τιποτα.συμπλεκτη αλλαζω καθε 85.000-90.000χλμ.πολλοι φιλοι μου και ειδηκοτερα φιλες μου βεβαια σε ιδια αμαξια αλαζουν καθε 35.000-40.000 .αν αγωρασω Hummer αυτο θα το κρατισω για της πορνοεκδρομες μου :)
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
κοιταξα με προσοχη τις φωτογραφιες.η πολη ειναι  σχεδον ιδια με την σοφια τις βουλγαριας.μοιαζουν σε πολλα πραγματα.οικοδομες κτηρια,πολυκατοικιες με πολλα πατωματα και χωρις μπαλκονια.μια πολη η οποια ειναι γεματη απομειναρια του κομουνισμου.πιστευω οτι θα υπαρχουν και καποιες περιοχες στις οποιες θα μενουν οι νεοπλουτοι ρωσσοι και δεν θα εχουν καμια σχεση με αυτο που βλεπαμε στις φωτο.τα περισσοτερα ντυσιματα που ειδα στις φωτο και απο ανδρες και απο γυναικες ειναι εντελως κιτς εως χαλια εντελως,ο τροπος ντυσιματος ειναι και αυτος ενα απομειναρι του κουμμουνισμου,μια ξεπασια ωστε να βαλουν αν γινετε ολα τους τα ρουχα σε μια μερα.εννοειτε οτι σε θεμα ντυσιματος στην ελλαδα ειμαστε ετη φωτος μπροστα.
πιστευω οτι υπαρχει φτωχια για τον λαο γενικα,και ο καθενας κανει οτι μπορει για να ζησει.
σε γενικες γραμμες δεν υπαρχει περιπτωση να εμενα εκει,αλλα ουτε και να πηγαινα σαν τουριστας,μια πολη φαντασμα ειναι του κουμμουνισμου.στο θεμα γυναικες ναι μεν αλλα,δηλαδη δεν νομιζω οτι αυτο το στυλ γυναικας ταιριαζει στον ελληνα,ειναι καθαρα και μονο μια σεξουαλικη φαντασιωση του καθενος.(οταν τις γαμησεις καταλαβαινεις οτι δεν σου ταιριαζουν για τιποτα παραπανω).αυτα τα λιγα,και τελος για να κλεισω,να πω και το εξης.
αν η ελλαδα ειχε πολιτικους με αρχιδια να την κυβερνανε θα ηταν το κεντρο του κοσμου,σε ολα τα πραγματα.
τα Δεκαεξαοροφα κτηρια οντως θυμιζουν λιγακι Βουλγαρια εκει αν προσεξες ειναι 24-26 οροφα.αυτη η γειτονια δεν μου πολυαρεσει.το αλλο μου σπιτι πόυ ειναι σε 9οροφο κτηριο και γυρω ειναι 5οροφα της δεκαετια του 60 (του Χριουσοφ)ειναι πιο συμπαθυτικη η γειτονια.αν δεις και το αλλο που διαμερισμα που εχω σε 3οροφο σπιτι που τα εχουν χτισει Γερμανοι αιχμαλωτοι μετα τον πολεμο θα νομισεις βλεποντας τη γειτονια οτι εισαι στη Γερμανια.η Βουλγαρια θυμιζει Ρωσσια σε μερικα πραγματα.αλλα υπαρχει τρομερη διαφορα στο επιπεδο στην ομορφια και σε ολα.η διαφορα Βουλγαρου απο Ρωσσο ειναι οπως Π.Χ. Αλβανου απο Ελληνα.και η Αλβανια εχει καποια κοινα με την Ελλαδα και πολλοι Αλβανοι μοιαζον με Ελληνες αλλα εχει και πολυ μαγαλη διαφορα.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
εχω δει στο γηπεδο αραπη να ειναι οπαδος σε ελληνικη ομαδα και να φωναζει μαζι με αλλους ελληνες,βουλγαρους τους οπαδους τις αντιπαλης ελληνικης ομαδας.αυτη ειναι καταντια μας φιλοι μου,σαν λαος σαν εθνος,σαν κρατος.αντε ο αραπης να το φωναζει,ο ανοητος ο ελληνας γιατι ομως? αυτα βλεπουν και οι σκοπιανοι και λενε εχουμε να κανουμε με μαλακες.
που ειναι η γιαγια μου να τον ακουσει θα τον κανει Μερεντα :ak: η γιαγια μου και ας μενει πολλα χρονια Αθηνα ειναι φανατικη Θεσσαλονικια! :2funny: :2funny:
 

Επισκέπτης
τορα πλεον μποριτε να διτε ολοκλιρο το βιντεακι του πορνομεταναστι μασ!
 

Επισκέπτης
γιαλιζει το ματι του πορνομεταναστι μασ!!!απαπα!!!! :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom