Νέα

Άνδρες δημόσιοι υπάλληλοι και σχέσεις με γυναίκες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα cool11
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 854
  • Εμφανίσεις 61K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.798
Κριτικές
62
Like
40.177
Πόντοι
8.530
Αυτο που ειναι σιγουρο ειναι πως τα θελω ενος ατομου αλλαζουν στην πορεια του χρονου. Πχ ενα νεοτερο στελεχος 35ρης που βγαζει 2Κ, μπορει να ψαχνει μονο μια ισοτιμη καριεριστρια των 1.5-2Κ για να ανοιξουν σπιτικο και να μην "καταδεχεται" να παντρευτει "υποδεεστερες" επαγγελματικα γυναικες οπως πωλητριες, σερβιτορες, καμαριερες, κλπ
Και εχει μια λογικη κατα βαθος

Το ιδιο ατομο στα 45+ αν φτασει να καθαριζει 3.5-4Κ μπορει να ψαχνει μια ΜΗ ΚΑΡΙΕΡΙΣΤΡΙΑ, βασικα μια ΜΗ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ, δηλαδη ακριβως το αντιθετο με αυτο που εψαχνε στα 35 του. Και αυτο λογω οτι ο μισθος του φτανει να ζησει μια οικογενεια ανετα και επισης, το να μη δουλευει η γυναικα, θα της δωσει χρονο και ενεργεια να γινει καλυτερη νοικοκυρα και μαμα των παιδιων του και επισης θα αποφορτισει τον ιδιο απο πολλα θεληματα, οπως ψωνια, τρεξιμο με τα παιδια, κλπ μιας και η γυναικα θα εχει ολη τη μερα δικια της να φερει εις περας πολλες δουλειες
Σωστό..
Απλά υπάρχει το status.Δεν νομίζω πολλοί να επενδύσουν σε μια νοικοκυρά ενώ τριγυρίζονται από λαμπερές γραμματείς η γυναίκες στελέχη.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.798
Κριτικές
62
Like
40.177
Πόντοι
8.530
ποιος ειπε νοικοκυρα?εσενα ρωτας??
Έχει σχέση με νοικοκυριο γυναίκα με τρελα ωράρια και υποχρεώσεις που απορρέουν από την υψηλοβαθμη θέση της;
Δύσκολο...
Στο Δημόσιο γίνεται αυτό...
Σε μεγάλη εταιρεία δύσκολα.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.798
Κριτικές
62
Like
40.177
Πόντοι
8.530
Δεν κανει ρε διαγωνισμούς..πριν δύο χρόνια έκανε η Κούλα για να ξαναβγεί εχοσε πολλούς τότε στο δημόσιο η νουδουλα. Με το που κέρδισε τις εκλογές.τερμα οι διαγωνισμοί.μμονο μπάτσους διορίζει..
Αν έχεις αλβανικά χαρτιά μάλλον δεν θα μπορείς να συμμετέχεις ...
 

kostaspeir

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2022
Μηνύματα
355
Like
469
Πόντοι
21
Έχει σχέση με νοικοκυριο γυναίκα με τρελα ωράρια και υποχρεώσεις που απορρέουν από την υψηλοβαθμη θέση της;
Δύσκολο...
Στο Δημόσιο γίνεται αυτό...
Σε μεγάλη εταιρεία δύσκολα.
δυσκολο ευκολο στον ανθρωπο ειναι
 

Cheng

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2023
Μηνύματα
682
Like
1.628
Πόντοι
206
Σωστός εν μέρει με τις εξής δύο επισημάνσεις: αυτές δεν είναι μόνιμες θέσεις, και πλέον αμείβονται λιγότερο σε σχέση με το παρελθόν. Όλως τυχαίως κοίταζα χθες (εξ αφορμής της εργασίας μου) το ποσό των αποδοχών ενός Προέδρου συγκεκριμένου ασφαλιστικού φορέα περίθαλψης και είδα ότι είναι 3200 μεικτά, άρα καθαρά υπολόγισε περίπου τα 2/3. Θα μου πεις: ''ρε φίλε, 2200 είναι λίγα'';;; Προφανώς και όχι, αλλά μιλάμε για μία θέση ευθύνης με υπογραφές για θέματα μείζονος σημασίας.
Σε υψηλόβαθμες θέσεις τέτοιου τύπου κλπ, βλ Δήμαρχοι, Περιφερειάρχες, πρόεδροι οργανισμών κοκ αυτά είναι τα ψιλά. Τα χοντρά έρχονται από αλλού
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.703
Κριτικές
15
Like
11.330
Πόντοι
3.846
Δεν με τσούζει τίποτα. Σου εξηγώ σε απλά ελληνικά ότι η συμπεριφορά σου προκαλεί αηδία. Δεν έχεις γνωστό. Δεν σε αφορά ο ΑΣΕΠ. Δεν έχεις λόγο να προκαλέσεις, να μειώσεις ούτε καν να σχολιάσεις εφόσον ΔΕΝ γνωρίζεις από ΑΣΕΠ. Θα μπορούσες να ευχηθείς καλή επιτυχία.

Για να μην κουράζεσαι, ξέρω ακριβώς τι άτομο είσαι. Δεν έχω σκοπό να σε κάνω χειρότερα. Γιαυτό σου λέω, κατανοώ τα τραύματα σου (πχ οικογενειακή πίεση μικρός, ξενιτιά, δυσκολίες, γκομενες μηδέν, επιρροή από τρίτους) αλλά δεν είμαι εγώ το πρόβλημα σου. Είσαι τόσο ζαλισμένος απ' τη μιζέρια σου που μου λες ότι δεν έχω τ @@ για ΙΤ, όταν μερικά ποστ παραπάνω το γράφω ότι δουλεύω ΙΤ από τα 18 μου. Και πάλι η δουλειά που βρήκα ΙΤ είναι. Καταλαβαίνεις το λάθος σου ή ακόμα;
Μαλακα μου προφήτης είσαι;
Δεν έχω γνωστό με εξετάσεις, δεν ταξιδεύω σε πόσες χώρες κάθε χρόνο, δεν γαμάω Ρωσίδες κάθε βδομάδα και δεν έχεις 41 μηνύματα στο φόρουμ και δεν το παίζεις εξυπνακιας.
Άντε σάλτα να ρίξεις και κανένα χαρτί για το μέλλον γιατί είσαι τόσο αποτυχημένος στις προβλέψεις που μάλλον ξεπερνά και τις αποτυχίες σου στον επαγγελματικό τομέα.
Έπεσα μέσα;
 

Zelda11

Μέλος
Εγγρ.
25 Φεβ 2024
Μηνύματα
159
Like
661
Πόντοι
81
Μαλακα μου προφήτης είσαι;
Δεν έχω γνωστό με εξετάσεις, δεν ταξιδεύω σε πόσες χώρες κάθε χρόνο, δεν γαμάω Ρωσίδες κάθε βδομάδα και δεν έχεις 41 μηνύματα στο φόρουμ και δεν το παίζεις εξυπνακιας.
Άντε σάλτα να ρίξεις και κανένα χαρτί για το μέλλον γιατί είσαι τόσο αποτυχημένος στις προβλέψεις που μάλλον ξεπερνά και τις αποτυχίες σου στον επαγγελματικό τομέα.
Έπεσα μέσα;

ΚΑΥΛΩΤΙΚΟ;;;
 

LION-974

Σπουδαίος
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.386
Κριτικές
10
Like
2.784
Πόντοι
3.385
Σε υψηλόβαθμες θέσεις τέτοιου τύπου κλπ, βλ Δήμαρχοι, Περιφερειάρχες, πρόεδροι οργανισμών κοκ αυτά είναι τα ψιλά. Τα χοντρά έρχονται από αλλού
Δε διαφωνώ, αλλά δεν είναι ''εργαζόμενοι'' με υπαλληλική σχέση ο δήμαρχος και ο περιφερειάρχης και οι πρόεδροι οργανισμών: σήμερα είναι, αύριο δεν είναι. Οι δε αιρετοί, κάνουν πολλά έξοδα μπας και τα καταφέρουν να εκλεγούν. Πολλοί δήμαρχοι έχουν εκλεγεί μία φορά και μετά εξαϋλώθηκαν πολιτικά.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Cheng

Cheng

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2023
Μηνύματα
682
Like
1.628
Πόντοι
206
Δε διαφωνώ, αλλά δεν είναι ''εργαζόμενοι'' με υπαλληλική σχέση ο δήμαρχος και ο περιφερειάρχης και οι πρόεδροι οργανισμών: σήμερα είναι, αύριο δεν είναι. Οι δε αιρετοί, κάνουν πολλά έξοδα μπας και τα καταφέρουν να εκλεγούν. Πολλοί δήμαρχοι έχουν εκλεγεί μία φορά και μετά εξαϋλώθηκαν πολιτικά.
Σε μία θητεία καθαρίζουν, όσα οι κοινοί θνητοί σε μία ζωή όμως. Δε τους λυπάμαι
 

Spieler

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2024
Μηνύματα
248
Κριτικές
19
Like
1.007
Πόντοι
371
Έχει σχέση με νοικοκυριο γυναίκα με τρελα ωράρια και υποχρεώσεις που απορρέουν από την υψηλοβαθμη θέση της;
Δύσκολο...
Στο Δημόσιο γίνεται αυτό...
Σε μεγάλη εταιρεία δύσκολα.
Mate, αν έχεις γυναίκα σε αυτό το status δε σε νοιάζει το νοικοκυριό. Αρκεί να μαγειρεύει για μη φτιάχνεις συνέχεια εσύ το φαγητό ή τρωτε delivery συνέχεια. Το σπίτι θα στο κάνει μια domestic κάθε ΣΚ την ώρα που εσύ πας για βόλτα, όλοι έτσι κάνουν, δίνεις 50 - 70 - 80 ευρώ τη βδομάδα και δε σε νοιάζει, αν μπαίνουν δυο καλοί μισθοί στο σπίτι τη σηκώνεις πολύ εύκολα αυτή τη δαπάνη. Το πραγματικό πρόβλημα είναι αν έχεις παιδιά γιατί αν γυρνάτε και οι δύο πτώματα από τη δουλειά στα παιδιά λείπει η γονεϊκή φροντίδα.
 

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.676
Like
2.717
Πόντοι
456
Mate, αν έχεις γυναίκα σε αυτό το status δε σε νοιάζει το νοικοκυριό. Αρκεί να μαγειρεύει για μη φτιάχνεις συνέχεια εσύ το φαγητό ή τρωτε delivery συνέχεια. Το σπίτι θα στο κάνει μια domestic κάθε ΣΚ την ώρα που εσύ πας για βόλτα, όλοι έτσι κάνουν, δίνεις 50 - 70 - 80 ευρώ τη βδομάδα και δε σε νοιάζει, αν μπαίνουν δυο καλοί μισθοί στο σπίτι τη σηκώνεις πολύ εύκολα αυτή τη δαπάνη. Το πραγματικό πρόβλημα είναι αν έχεις παιδιά γιατί αν γυρνάτε και οι δύο πτώματα από τη δουλειά στα παιδιά λείπει η γονεϊκή φροντίδα.
Τότε τις τις θέλουμε τις ελλεινιδες ρε μάν?ούτε να καθαρίσουν δε ξέρουν..οι αλβανίδες και δουλευουνε..και καθαρίζουν τό σπίτι τους μαγειρευουν στον άντρα τους.. πλενουν
 

Spieler

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2024
Μηνύματα
248
Κριτικές
19
Like
1.007
Πόντοι
371
Τότε τις τις θέλουμε τις ελλεινιδες ρε μάν?ούτε να καθαρίσουν δε ξέρουν..οι αλβανίδες και δουλευουνε..και καθαρίζουν τό σπίτι τους μαγειρευουν στον άντρα τους.. πλενουν
Αν βρεις Αλβανίδα στέλεχος εταιρίας που και φέρνει καλό μισθό στο σπίτι και προλαβαίνει να είναι και νοικοκυρά πάρε την Αλβανίδα, δεν έχω κανένα πρόβλημα εγώ.
 

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.676
Like
2.717
Πόντοι
456
Αν βρεις Αλβανίδα στέλεχος εταιρίας που και φέρνει καλό μισθό στο σπίτι και προλαβαίνει να είναι και νοικοκυρά πάρε την Αλβανίδα, δεν έχω κανένα πρόβλημα εγώ.
Γιατί ρε μάν..όλες ελληνιδες δηλαδή είναι στελέχη εταιρίας?οι πιο πολλές ιδιωτικοι υπάλληλοι δουλεύουν.ενω έχει και πολλές που δε κάνουν τίποτα...
 

Spieler

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2024
Μηνύματα
248
Κριτικές
19
Like
1.007
Πόντοι
371
Γιατί ρε μάν..όλες ελληνιδες δηλαδή είναι στελέχη εταιρίας?οι πιο πολλές ιδιωτικοι υπάλληλοι δουλεύουν.ενω έχει και πολλές που δε κάνουν τίποτα...
ΟΚ, αλλά απάντησα σε σχόλιο που μίλαγε για γυναίκες καριέρας. Άμα κάποια δε δουλεύει, και ούτε καν ασχολείται λίγο με το σπίτι μετά δε φταίει εκείνη, φταίει ο άντρας που δε βρίσκει κάτι καλύτερο.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.798
Κριτικές
62
Like
40.177
Πόντοι
8.530
Mate, αν έχεις γυναίκα σε αυτό το status δε σε νοιάζει το νοικοκυριό. Αρκεί να μαγειρεύει για μη φτιάχνεις συνέχεια εσύ το φαγητό ή τρωτε delivery συνέχεια. Το σπίτι θα στο κάνει μια domestic κάθε ΣΚ την ώρα που εσύ πας για βόλτα, όλοι έτσι κάνουν, δίνεις 50 - 70 - 80 ευρώ τη βδομάδα και δε σε νοιάζει, αν μπαίνουν δυο καλοί μισθοί στο σπίτι τη σηκώνεις πολύ εύκολα αυτή τη δαπάνη. Το πραγματικό πρόβλημα είναι αν έχεις παιδιά γιατί αν γυρνάτε και οι δύο πτώματα από τη δουλειά στα παιδιά λείπει η γονεϊκή φροντίδα.
Όλα τα παιδιά τώρα μεγαλώνουν με το κινητό και όχι με τους γονείς .
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom