Νέα

Αγγλικά Πανεπιστήμια..

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα pitas00
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 92
  • Εμφανίσεις 17K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
Φίλε να πας Λονδίνο.

Το Πανεπιστήμιο δεν παίζει τόσο ρόλο εκτός αν θέλεις να δουλέψεις στην Αγγλία. Ούτως ή άλλος αυτό που μετράει είναι η εμπειρία της ζωής εκτός Ελλάδος και οι γνωριμίες με ανθρώπους από άλλες κουλτούρες.

Αν πχ στα μέρη που αναφέρεις έχει κάποια πανεπιστήμια που είναι καλά στην ειδικότητά σου εγώ θα πήγαινα σε κάποιο ποιό μέτριο αλλά στο Λονδίνο... (το ίδιο έκανα και εγώ με είχε δεχθεί πανεπιστήμιο εκτός Λονδίνου πολύ καλύτερο από αυτό που πήγα στο Λονδινο)

Στο Λονδίνο είναι πιο ακριβή η ζωή τα πράγματα αλλά θα περάσεις πολύ καλά και θα έχεις περισσότερες επιλογές.

Χαίρομαι που οι έλληνες είναι σοβαροί και το δείχνουν.  Όταν πρόκειται για δουλειά και καριέρα είναι πραγματικά επαγγελματίες, προσηλωμένοι, εργατικοί, αποτελεσματικοί.

Έτσι λοιπόν όταν ο έλληνας αποφασίζει να βάλει τα θεμέλια της καριέρας του, να σπουδάσει δηλαδή, δίνει προτεραιότητα στα πιο σημαντικά. Και ποια είναι αυτά ;
Η εμπειρία εκτός Ελλάδος !
Οι γνωριμίες με ανθρώπους και άλλες κουλτούρες !

Και βεβαίως δεν μας ενδιαφέρει αν το Πανεπιστήμιο είναι της προκοπής ή όχι, αρκεί να έχει καλά γούστα η περιοχή που μένουν.
Γι’ αυτό λοιπόν σίγουρα προτιμάμε ένα μέτριο από ένα καλό Πανεπιστήμιο, αρκεί να είναι στο Λονδίνο !
 

Eraser

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.330
Like
2
Πόντοι
16
ρε μαγκα μη μας δουλευεις αφου το γραφω για μεταπτυχιακο παω!..κακο ειναι να παρω πληροφοριες που εχει πολλα εκφυλα αγγλακια και οχι πολλους γυφτοπακιστανους..ημαρτον δηλαδη

μαγκήτισα παρακαλώ...
και δεν έχει άδικο.  αντί να ρωτάς ποιο πανεπιστήμιο είναι καλό για το αντικείμενο που σε ενδιαφέρει, ρωτάς για έκφυλα αγγλάκια. αν το καλό πανεπιστήμιο είναι σε ένα κωλοχώρι (λέμε τώρα...) τι θα κάνεις? λάθος αρχή.
αν θες να βρεις έκφυλα αγγλάκια δεν υπάρχει περίπτωση να μην τα βρεις, όπου και να είσαι.
 

leon23

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2006
Μηνύματα
1.886
Like
1.127
Πόντοι
216
εισαι πολυ αργοστροφος!!!!
και 45 μεταπτυχιακα να κανεις μετα θα αναρωτιεσαι πως με τοσα πτυχια (μηχεσω) δεν βρισκεις δουλεια
αυτο που λεω ειναι ΠΡΩΤΑ ΕΠΙΛΕΓΟΥΜΕ μεταπτυχιακο και μετα αναρωτιόμαστε που ναι τα μουνια

καλα ειπαμε, υπαρχουν και μουνοδουλοι αλλα αυτος ξεπερασε καθε προηγουμενο!!!!!!!!!!!!!!!!

surrey mate σταθερη αξια!!!καλο ιδρυμα μεσα στο τοπ 10 και μουνια με την σεσουλα.Επισης εισαι και ενα βημα απο το Λονδινο!!!
 

hotyan

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Αυγ 2007
Μηνύματα
6.784
Κριτικές
14
Like
24
Πόντοι
2.057
Βασικα θα κανω μεταπτυχιακο του χρονου αγγλια..και ηθελα να ρωτησω απο αποψης γαμησιου ποια πολη λεει καλυτερα στην αγγλια..εγω σε πρωτη φαση σκεφτομαι μεταξυ νιουκαστλ και σαουθαμπτον..αν καποιος συναγωνιστης που περασε απο αγγλια μπορει να βοηθησει θα ηταν πολυ χρησιμο!
Τέτοιο ζώο που εισαι και στο ΜΙΤ να κάνεις μεταπτυχιακά ζώο θα μεινεις

Καλά ρε φίλε enfo, μήπως έχεις ψιλοξεφύγει???
Ξέχασες πως το εδώ φόρουμ δεν είναι και τόσο σοβαρό στα "γράμματα και τις τέχνες"?
Παρα είναι όμως σοβαρό στα μπουρδελοθέματα και οι περισσότεροι το μυαλό μας το έχουμε  μόνο για πίπες μουνιά και κώλους και καλά κάνουμε!
Απορώ πως καταδέχεσαι και μπαίνεις εδώ μέσα, αντε μπέκα και γραψε  σε κάνα σοβαρό politic scientifical forum, γιατί οι περισσότεροι εδώ δεν σε καταλαβαίνουμε.
 
OP
OP
P

pitas00

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2009
Μηνύματα
502
Like
49
Πόντοι
6
φιλε hotyan thanks τα ιδια θα ελεγα και εγω στον αμπαλο
 
OP
OP
P

pitas00

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2009
Μηνύματα
502
Like
49
Πόντοι
6
καμμια αλλη αποψη επι του θεματος δεν υπαρχει μαγκες????
 

ElftexTP

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2008
Μηνύματα
3.663
Κριτικές
22
Like
25
Πόντοι
616
Αρχικά ενημερωσε μας σε τι τομεα θελεις να κανεις μεταπτυχιακα. Υπαρχουν ανα τομεα και τα καταλληλα (σε ρανκινγκ) πανεπιστήμια.

κατα δευτερο λογο ενημερωσε μας κατα ποσο εχεις τα προσοντα για καλο πανεπιστημιο (σκορ αγγλικων, βαθμος πτυχιου, συστατικες, κλπ)

Εχοντας τελειωσει ενα απο τα καλυτερα πανεπιστημια εκει πολλα χρονια πίσω σας λεω ενα πραγμα απο την εμπειρία μου: αν ειναι να πατε απλά για να πειτε οτι πηγατε, μην το κανετε. Το επίπεδο των πανεπιστημιως εκτος των 15 πρώτων ειναι χαμηλο. θα πληρωσετε ενα σωρο λεφτα και θα παρετε ενα χαρτι μονο και μονο για να το παρετε. οσοι ξερουν, εργοδοτες εννοω, δεν θα το λαβουν υποψη. Κάντε καλύτερα ενα εδω, με τα συνεργαζομενα. Την ιδια βαρυτητα εχει.

ειδες ποσο απλα ειναι τα πραγματα?
 

on the road

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
6.236
Like
0
Πόντοι
66
Αρχικά ενημερωσε μας σε τι τομεα θελεις να κανεις μεταπτυχιακα. Υπαρχουν ανα τομεα και τα καταλληλα (σε ρανκινγκ) πανεπιστήμια.

κατα δευτερο λογο ενημερωσε μας κατα ποσο εχεις τα προσοντα για καλο πανεπιστημιο (σκορ αγγλικων, βαθμος πτυχιου, συστατικες, κλπ)

Εχοντας τελειωσει ενα απο τα καλυτερα πανεπιστημια εκει πολλα χρονια πίσω σας λεω ενα πραγμα απο την εμπειρία μου: αν ειναι να πατε απλά για να πειτε οτι πηγατε, μην το κανετε. Το επίπεδο των πανεπιστημιως εκτος των 15 πρώτων ειναι χαμηλο. θα πληρωσετε ενα σωρο λεφτα και θα παρετε ενα χαρτι μονο και μονο για να το παρετε. οσοι ξερουν, εργοδοτες εννοω, δεν θα το λαβουν υποψη. Κάντε καλύτερα ενα εδω, με τα συνεργαζομενα. Την ιδια βαρυτητα εχει.

ειδες ποσο απλα ειναι τα πραγματα?


μα θελει να γαμησει αγγλάκια λεμε!!!!!!!!!!!! δεν κατανοείς?
και με ποια δικαιολογια θα πει στο μπαμπα οτι παει αγγλια?

 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
καμμια αλλη αποψη επι του θεματος δεν υπαρχει μαγκες????

Μάγκα για πες μας τι έχεις τελειώσει και με τι βαθμό ρε μάγκα γιατί μπορεί τελικά να μη μπορείς να πας και σε κανένα πανεπιστήμιο της προκοπης ρε μάγκα και τελικά να πας να σπουδάσεις με την πλέμπα ρε μάγκα
 
OP
OP
P

pitas00

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2009
Μηνύματα
502
Like
49
Πόντοι
6
τα καλα πανεπιστημια για τον τομεα μου ειναι imperial (λογω ακριβου λονδινου το απορριπτω) , southampton, bristol, cardiff πρωτευοντως(ουαλλια δεν πολυγουσταρω να παω) και νιουκαστλ-μαντστεστερ δευτερευοντως
 

Paparov

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.070
Κριτικές
4
Like
4
Πόντοι
16
Ναι ενφο, το καταλάβαμε, έβγαλες 20 στις εξετάσεις του σχολείου,πήγες στο καλύτερο πανεπιστήμιο,βγάζεις μερικά εκατομμυριάκια το μήνα.Αλλά στα αρχίδια μας.Με όλους ξερόλας το παίζεις και ανώτερος.Κουραστικός γίνεσαι.
 

on the road

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
6.236
Like
0
Πόντοι
66
Ναι ενφο, το καταλάβαμε, έβγαλες 20 στις εξετάσεις του σχολείου,πήγες στο καλύτερο πανεπιστήμιο,βγάζεις μερικά εκατομμυριάκια το μήνα.Αλλά στα αρχίδια μας.Με όλους ξερόλας το παίζεις και ανώτερος.Κουραστικός γίνεσαι.

συμπλεγματακια????
 

Επισκέπτης
τα καλα πανεπιστημια για τον τομεα μου ειναι imperial (λογω ακριβου λονδινου το απορριπτω)
ααααααααααα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα..
δηλαδη σε δεχεται το imperial & απλα δεν πηγαινεις λογω ελλειψης χρηματων???
για συνεχισε..
 

ElftexTP

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2008
Μηνύματα
3.663
Κριτικές
22
Like
25
Πόντοι
616

Paparov

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.070
Κριτικές
4
Like
4
Πόντοι
16
συμπλεγματακια????

Δεν σε έπιασα.Μου το κάνεις λιανά σε παρακαλώ?Αν εννοείς ότι κάθομαι να παίρνω στα σοβαρά τα ποστ του καθένα εδώ μέσα, που ο ένας γαμεί και δέρνει, και ο άλλος νομίζει ότι έχει πιάσει τον πάπα από τα αρχίδια κάνεις λάθος.Εσύ περίοδο?Γιατί πολύ κλαψομούνιασμα πέφτει.
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Δεν σε έπιασα.Μου το κάνεις λιανά σε παρακαλώ?Αν εννοείς ότι κάθομαι να παίρνω στα σοβαρά τα ποστ του καθένα εδώ μέσα, που ο ένας γαμεί και δέρνει, και ο άλλος νομίζει ότι έχει πιάσει τον πάπα από τα αρχίδια κάνεις λάθος.Εσύ περίοδο?Γιατί πολύ κλαψομούνιασμα πέφτει.

Αν θες να με βρίσεις πάρε το χαρτάκι σου και περίμενε στη σειρά

Είναι και άλλοι μαλακες σαν εσένα που περιμένουν
 

Paparov

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.070
Κριτικές
4
Like
4
Πόντοι
16
Έχεις δίκιο.Είναι πολλοί οι μαλάκες που θέλουμε να βρίσουμε έναν αρχιμαλάκα του λόγου σου υψηλότατε.
 

ElftexTP

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2008
Μηνύματα
3.663
Κριτικές
22
Like
25
Πόντοι
616
εγω για το imperial στενοχωριεμαι που θα στερηθεί ενα τετοιο μυαλο.
 

sexybay

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
711
Κριτικές
10
Like
50
Πόντοι
606
το θεμα δεν ειναι που εχει τα καλυτερα μουνια ειναι που εχει τα καλυτερα γαμησια και θα σου πω απλα οτι σε περιοχες με λιγο night life γαμας αβερτα μεσα στο Λονδινο δυσκολο εκτος απο το αγοραιο... Bolton ας πουμε εχει απο στριπτιτζαδικα μεχρι 18χρονα μωρακια ετοιμα για ολα!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom