Νέα

Αγγλικά Πανεπιστήμια..

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα pitas00
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 92
  • Εμφανίσεις 17K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

pitas00

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2009
Μηνύματα
502
Like
49
Πόντοι
6
Βασικα θα κανω μεταπτυχιακο του χρονου αγγλια..και ηθελα να ρωτησω απο αποψης γαμησιου ποια πολη λεει καλυτερα στην αγγλια..εγω σε πρωτη φαση σκεφτομαι μεταξυ νιουκαστλ και σαουθαμπτον..αν καποιος συναγωνιστης που περασε απο αγγλια μπορει να βοηθησει θα ηταν πολυ χρησιμο!
 

on the road

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
6.236
Like
0
Πόντοι
66
Βασικα θα κανω μεταπτυχιακο του χρονου αγγλια..και ηθελα να ρωτησω απο αποψης γαμησιου ποια πολη λεει καλυτερα στην αγγλια..εγω σε πρωτη φαση σκεφτομαι μεταξυ νιουκαστλ και σαουθαμπτον..αν καποιος συναγωνιστης που περασε απο αγγλια μπορει να βοηθησει θα ηταν πολυ χρησιμο!


διακοπες θα πας η για σπουδες?
 
OP
OP
P

pitas00

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2009
Μηνύματα
502
Like
49
Πόντοι
6
ρε μαγκα μη μας δουλευεις αφου το γραφω για μεταπτυχιακο παω!..κακο ειναι να παρω πληροφοριες που εχει πολλα εκφυλα αγγλακια και οχι πολλους γυφτοπακιστανους..ημαρτον δηλαδη
 

on the road

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
6.236
Like
0
Πόντοι
66
ρε μαγκα μη μας δουλευεις αφου το γραφω για μεταπτυχιακο παω!..κακο ειναι να παρω πληροφοριες που εχει πολλα εκφυλα αγγλακια και οχι πολλους γυφτοπακιστανους..ημαρτον δηλαδη

που ειναι το παν/μιο που επελεξες? νιουκασλ η σαουθαμπτον?
 
OP
OP
P

pitas00

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2009
Μηνύματα
502
Like
49
Πόντοι
6
αντιγραφω απο το πρωτο ποσταρισμα..
εγω σε πρωτη φαση σκεφτομαι μεταξυ νιουκαστλ και σαουθαμπτον
 

mounakiasgr

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2006
Μηνύματα
616
Like
4
Πόντοι
6
αφού μαλακίες ρωτάς΄τι περιμένεις; Δηλαδή αν σου πει κάποιος ότι τα καλύτερα μουνιά τα έχει στο High Wycombe ας πούμε, εσύ θα τον πιστέψεις; Και αν τον πιστέψεις, θα επιλέξεις να πας εκεί για μεταπτυχιακό επειδή έχει καλά μουνιά ας πούμε; Επέλεξε το πανεπιστήμιο και το μεταπτυχιακό που μπορείς να κάνεις και όπου και να πας αν έχεις μυαλό δεν θα προλαβαίνεις να το βάζεις το καβλί σου, ρε.
Και να σου πω κι ένα τελευταίο... δε σου φαίνεται πιο λογικό να έχει πιο πολλά και έκφυλα μουνιά στο Λονδίνο απ' ότι στο Σαουθάμπτον ας πούμε; Θα πας εκεί τώρα για μεταπτυχιακό;
 

on the road

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
6.236
Like
0
Πόντοι
66
αντιγραφω απο το πρωτο ποσταρισμα..
εγω σε πρωτη φαση σκεφτομαι μεταξυ νιουκαστλ και σαουθαμπτον

εισαι πολυ αργοστροφος!!!!
και 45 μεταπτυχιακα να κανεις μετα θα αναρωτιεσαι πως με τοσα πτυχια (μηχεσω) δεν βρισκεις δουλεια
αυτο που λεω ειναι ΠΡΩΤΑ ΕΠΙΛΕΓΟΥΜΕ μεταπτυχιακο και μετα αναρωτιόμαστε που ναι τα μουνια

καλα ειπαμε, υπαρχουν και μουνοδουλοι αλλα αυτος ξεπερασε καθε προηγουμενο!!!!!!!!!!!!!!!!
 

wolfakis7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2009
Μηνύματα
17.086
Like
7
Πόντοι
166
Βασικα θα κανω μεταπτυχιακο του χρονου αγγλια..και ηθελα να ρωτησω απο αποψης γαμησιου ποια πολη λεει καλυτερα στην αγγλια..εγω σε πρωτη φαση σκεφτομαι μεταξυ νιουκαστλ και σαουθαμπτον..αν καποιος συναγωνιστης που περασε απο αγγλια μπορει να βοηθησει θα ηταν πολυ χρησιμο!

Brighton... τα Μαλια της Αγγλιας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
OP
OP
P

pitas00

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2009
Μηνύματα
502
Like
49
Πόντοι
6
ευχαριστω ρε φιλε ..πηρα μια απαντηση μετα απο 10 αστοχα-ασχετα-αναποτελεσματικα ποσταρισματα
 

on the road

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
6.236
Like
0
Πόντοι
66
ευχαριστω ρε φιλε ..πηρα μια απαντηση μετα απο 10 αστοχα-ασχετα-αναποτελεσματικα ποσταρισματα

αστοχο-αναποτελεσματικο θα ναι το μεταπτυχιακό σου
βοιδι!!!

αν θες γαμησια πανε ΓΑΜΗΣΙΑ στη Γερμανια
αλλα ετσι στη μετριότητα παντα!!!

μουνοδουλε!!!
 

wolfakis7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2009
Μηνύματα
17.086
Like
7
Πόντοι
166
ευχαριστω ρε φιλε ..πηρα μια απαντηση μετα απο 10 αστοχα-ασχετα-αναποτελεσματικα ποσταρισματα

να προσθεσω..

ειχα παει περυσι το καλοκαιρι να δω τον κολλητο μου που σπουδαζει αρχιτεκτονικη εκει...

λοιπον, η ζωη στην πολη ειναι λιγο βαρετη την μερα αλλα το βραδυ γινεται Ο ΧΑΜΟΣ!! βεβαια τα club κλεινουν στις 2 αν θυμαμαι καλα αλλα ειναι ανοιχτα απο τις 6-7 το απογευμα...οποτε δεν εχει μεγαλη διαφορα σε σχεση με την Ελλαδα..

εαν εχεις δει απο την τηλεοραση ή απο κοντα τα οργια σε Μαλια και λοιπες περιοχες που συχναζουν Αγγλοι το ιδιο θα ζησεις και στο Brighton...

επισης μπορεις να πας και στο sussex οπου τα πραγματα εκει ειναι λιγο πιο "ανεμελα", αν με πιανεις ;) ..
 

Mikros

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαρ 2006
Μηνύματα
86
Like
0
Πόντοι
0
Φίλε να πας Λονδίνο.

Το Πανεπιστήμιο δεν παίζει τόσο ρόλο εκτός αν θέλεις να δουλέψεις στην Αγγλία. Ούτως ή άλλος αυτό που μετράει είναι η εμπειρία της ζωής εκτός Ελλάδος και οι γνωριμίες με ανθρώπους από άλλες κουλτούρες.

Αν πχ στα μέρη που αναφέρεις έχει κάποια πανεπιστήμια που είναι καλά στην ειδικότητά σου εγώ θα πήγαινα σε κάποιο ποιό μέτριο αλλά στο Λονδίνο... (το ίδιο έκανα και εγώ με είχε δεχθεί πανεπιστήμιο εκτός Λονδίνου πολύ καλύτερο από αυτό που πήγα στο Λονδινο)

Στο Λονδίνο είναι πιο ακριβή η ζωή τα πράγματα αλλά θα περάσεις πολύ καλά και θα έχεις περισσότερες επιλογές.
 

julio_the_impaler

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιαν 2007
Μηνύματα
193
Κριτικές
1
Like
3
Πόντοι
1
φιλε οπου και να πας αγγλια...το μονο σιγουρο ειναι οτι θα πηδηξεις πιο ευκολα απο οτι στην ελλαδα !! εκει οι αγγλιδες αν ειναι να το κανουν θα το κανουν...δεν καθονται να κανουν παιχνιδι...επομενως οπου και να πας μην ανησυχεις...κανε παρεες με ξενες κυριως..ασε τις ελλ-ε-ηννιδες...κρατα τες μονο για να παρεις τιποτα σημειωσεις...
και σε λιγο καιρο το μονο που θα κανεις θα ειναι sex και study . . .
 

tomcat00

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.976
Κριτικές
1
Like
25
Πόντοι
16
ευχαριστω ρε φιλε ..πηρα μια απαντηση μετα απο 10 αστοχα-ασχετα-αναποτελεσματικα ποσταρισματα

Φιλε, περιμενεις σοβαρη απαντηση;;

Αν κρινεις το μεταπτυχιακο με ορους.....μ***ιου, εισαι αξιος της μοιρας σου....ΣΟΒΑΡΕΨΟΥ

Και σου το λεει καποιος, φιλικα, που 'περασε' 6 χρονια στην Αγγλια σπουδαζοντας
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.240
Πόντοι
7.045
Στο μέλλον φίλε κοίταξε να βρεις δουλειά που να έχει καλά μουνιά μέσα.
Μη κοιτάξεις μισθό, περιβάλλον και μαλακίες, αυτά τα κοιτάνε τα κορόιδα...
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Βασικα θα κανω μεταπτυχιακο του χρονου αγγλια..και ηθελα να ρωτησω απο αποψης γαμησιου ποια πολη λεει καλυτερα στην αγγλια..εγω σε πρωτη φαση σκεφτομαι μεταξυ νιουκαστλ και σαουθαμπτον..αν καποιος συναγωνιστης που περασε απο αγγλια μπορει να βοηθησει θα ηταν πολυ χρησιμο!

Τέτοιο ζώο που εισαι και στο ΜΙΤ να κάνεις μεταπτυχιακά ζώο θα μεινεις
 

SPEED

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
12.357
Κριτικές
263
Like
140
Πόντοι
7.985
ρε μαγκα μη μας δουλευεις αφου το γραφω για μεταπτυχιακο παω!..κακο ειναι να παρω πληροφοριες που εχει πολλα εκφυλα αγγλακια και οχι πολλους γυφτοπακιστανους..ημαρτον δηλαδη

Μας πουλας μαλακιες. Για γαμησια θα πας. Παρτο χαμπαρι.
Βαζω στοιχημα πως δεν θα το τελειωσεις ΠΟΤΕ το μεταπτυχιακο σου.

Απο αποψη γαμησιου Brighton και Leeds.
 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
Υποθέτω ότι αν δεν μπορείς να χτυπήσεις κάποιο από τα καλά πανεπιστήμια στην Αγγλία, από ένα σημείο και μετά όλα μοιάζουν ίδια. Δεν μπορώ να φανταστώ δηλαδή, εργοδότη και μάλιστα έλληνα, να ξέρει ποια είναι η διαφορά του Hull από το Preston (UCL). Δεδομένου μάλιστα ότι το μεταπτυχιακό είναι ίσως και το τελευταίο ανέμελο διάστημα της ζωής των περισσοτέρων, το να ψάχνεις για γαμήσι είναι ένα σεβαστό κριτήριο.

Θα συμφωνίσω με αρκετούς από τους προηγούμενους, ότι τα καλύτερα πανεπιστήμια σε αυτό το θέμα είναι αυτά του Λονδίνου (βέβαια είναι πιο ακριβά - παραδόξως μερικά είναι και καλά ή έχουν όνομα που ακόμα πουλάει) και το Brighton που είναι ένα από τα πιο ζωντανά μέρη της χώρας (ειδικά σε μουσικά happenings μπορεί να βουλιάξει η παραλία). Το κυριότερο στοιχείο στα μέρη αυτά είναι ότι μαζεύουν πολύ νεολαία (όχι μόνο φοιτητές) και μάλιστα με ποικιλία όλων των φυλών και τα μαγαζιά έχουν πολύ καλά ωράρια σε σχέση με άλλες πόλεις της περιφέρειας.

Αν ενδιαφέρεσαι ειδικά για αγγλίδες (λέμε, αν έχεις αυτό το βίτσιο), τότε ρίξε μια ματιά στην φράση essex girl και θα καταλάβεις που πρέπει να πας.
 

Bourdeliaris22

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2008
Μηνύματα
814
Κριτικές
4
Like
2
Πόντοι
6
Τέτοιο ζώο που εισαι και στο ΜΙΤ να κάνεις μεταπτυχιακά ζώο θα μεινεις

ώπα ρε επιστήμονα εσύ...λίγη μετριοφροσύνη δε θα εβλαπτε...Τι ρώτησε δηλαδή το παλικάρι κακό.Δηλαδή σε μπουρδελοσαϊτ τι θες να ρωτήσει ποιά στρατηγική μάρκετινγκ ακολούθησε η Toyota πέρυσι?
Στα παπάρια μου τι είσαι...και μη μου απαντήσεις,απλά μου τη σπάει ορισμένων η ειρωνία που θέλουν να το παίζουν έξυπνοι και μάγκες, πίσω απο έναν υπολογιστή.Άμα δε γουστάρεις ν απαντήσεις μην απαντάς....απλά μην ειρωνεύσαι και μη χαρακτηρίζεις...(ακου ζώο.......??)
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
Στο μέλλον φίλε κοίταξε να βρεις δουλειά που να έχει καλά μουνιά μέσα.
Μη κοιτάξεις μισθό, περιβάλλον και μαλακίες, αυτά τα κοιτάνε τα κορόιδα...
το μονο ευκολο....γκαρσονι σε στριπτιζαδικο ή φυλακας σε μπουρδελο....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom